Şimdi Ara

DiRT 2 (2009) [ANA KONU] (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.035
Cevap
0
Favori
168.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • CODEMASTERS IN TUM YAPIMLARINI 1999 DAN BERI ILGIYLE VE ZEVKLE TAKIP EDERIM

ARABA YARISI OYUNLARINDA BIR NUMARAM HEP CODEMASTERS OLMUSTUR

TESEKKURLER CODEMASTERS
  • @WitchKing-o5
    Aynen katılıyorum pc versiyonu kesinlikle daha iyi olacaktır.Zaten demoda dikkat ettiğim en önemli nokta araç grafiklerinin detay seviyesinin düşürülmüş olması.Gerçkten dirt 1 ile aralarında çok fark var.Niye böyle bir düşüşe geçtiler onu çözemedim.Halbuki dirt1 de gayet güzel oynatıyordu konsollar..
  • şu ana kadar hiçbir rally veya yarış oyunu wrc serisinin eline su dökemedi ama umarım bu döker. ulan ps2'yi sattım satalı adam akıllı rally oyunu oynayamadım be, ne yeni nesil konsollarda ne de pc'de wrc kalitesine yakın bi rally oyunu çıkamadı bi türlü..
  • codemasters
  • GT 9.0 vermiş.Review ı izledim güzel görünüyor oyun.Beklemedeyiz
  • Çıkmış xboxa 6.1gb
  • ne zaman çıkıyor demosu ve kendisi ?
  • PC için aralık ayında çıkıyor, 3 ay daha sabır...
  • Codemaster yüksek grafikle kasmayan oyun nasıl yapabiliyor yıllardır anlamış değilim!!!!Aferin Çocuklar
  • Fuel rezaletinden sonra Dirt 2 ilaç gibi gelecek uzun zamandır yarışamadık adam akıllı....
  • levelda 22 aylül diyo ama çıkışınaa
  • Oyunda Grid deki Flashbackler mevcut
  • quote:

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

levelda 22 aylül diyo ama çıkışınaa
    O tarih konsol sürümleri içindir. PC sürümü dediğim gibi aralık ayında çıkacak.
  • Evet arkadaşlar oyunu oynadım mükemmel olmuş.İlk dirt oyununu pek sevmeyen ben bu oyundan hoşlandım..
    Demoya göre ilk izlenimim pek iyi değildi ama full oyunda bu kararım tümüyle değişti.Gerçekten oyun kendini oynattıran bir yapıya sahip.
    Grafik olarak araba grafikleri dirt 1 kadar olmasada güzel modellenmiş.Ama çevre grafiklerinde codemasters çoşmuş.O sarımıtırak renk artık eskisi gibi fazla değil.Pistler ve etaplar cıvıl cıvıl,gece yarışlarında patlayan havai fişeklerin yansıması arabamızın üzerine düştüğü zaman çok güzel görüntüler oluşturuyor.Önceki oyunda jeep yarışlarından zevk alamamıştım.Ama bu sefer hakikaten güzel olmuş.Özellikle dağlı bayırlı kestirmeli yollar bana motorstormu hatırlattı.Gayet zevkliydi.
    Araç fizikleri olarak kesinlikle ilk oyundan daha iyi çünkü ilk oyun gibi bir fizik motoru olsa ben bu oyunu bu kadar tutmazdım.Yani kısacası fizkleri geliştirmişler ama tabi eksiklikleri var.
    Çevre ile etkileşim gerçekten çok güzel.Bi ara kamyonetimle virajı alamayıp bir taş yığınına bodoslama girdim arkama bi baktım taş yığını pıtır pıtır dökülüyor..Gerçekten ince ve güzel detaylar.Oyunda yarış kazandıkça yeni haritalar açılıyor.Bu haritaların içinde rally yarışı kamyon jeep yarışı gibi çeşitli çeşitli türde yarışlar çıkıyor.Zaten yarışları kazandıkça yeni araçlar, yeni oyuncaklar,yeni co-pilotlar açılıyor.Oyunu aşağı yukarı 1 saat oynadım.Bir saatlik izlenimlerim bu kadar.Artık birde oyunu bitirdiğim zaman detaylı bir inceleme yazarım..
    Son olarak şunu söylüyorum.Kesinlikle beklediğinize değecek bir oyun.Bundan şüpheniz olmasın...
    Bu da resimler..
    DiRT 2 (2009) [ANA KONU]

DiRT 2 (2009) [ANA KONU]

DiRT 2 (2009) [ANA KONU]

DiRT 2 (2009) [ANA KONU]

DiRT 2 (2009) [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: SONY_55

Evet arkadaşlar oyunu oynadım mükemmel olmuş.İlk dirt oyununu pek sevmeyen ben bu oyundan hoşlandım..
    Demoya göre ilk izlenimim pek iyi değildi ama full oyunda bu kararım tümüyle değişti.Gerçekten oyun kendini oynattıran bir yapıya sahip.
    Grafik olarak araba grafikleri dirt 1 kadar olmasada güzel modellenmiş.Ama çevre grafiklerinde codemasters çoşmuş.O sarımıtırak renk artık eskisi gibi fazla değil.Pistler ve etaplar cıvıl cıvıl,gece yarışlarında patlayan havai fişeklerin yansıması arabamızın üzerine düştüğü zaman çok güzel görüntüler oluşturuyor.Önceki oyunda jeep yarışlarından zevk alamamıştım.Ama bu sefer hakikaten güzel olmuş.Özellikle dağlı bayırlı kestirmeli yollar bana motorstormu hatırlattı.Gayet zevkliydi.
    Araç fizikleri olarak kesinlikle ilk oyundan daha iyi çünkü ilk oyun gibi bir fizik motoru olsa ben bu oyunu bu kadar tutmazdım.Yani kısacası fizkleri geliştirmişler ama tabi eksiklikleri var.
    Çevre ile etkileşim gerçekten çok güzel.Bi ara kamyonetimle virajı alamayıp bir taş yığınına bodoslama girdim arkama bi baktım taş yığını pıtır pıtır dökülüyor..Gerçekten ince ve güzel detaylar.Oyunda yarış kazandıkça yeni haritalar açılıyor.Bu haritaların içinde rally yarışı kamyon jeep yarışı gibi çeşitli çeşitli türde yarışlar çıkıyor.Zaten yarışları kazandıkça yeni araçlar, yeni oyuncaklar,yeni co-pilotlar açılıyor.Oyunu aşağı yukarı 1 saat oynadım.Bir saatlik izlenimlerim bu kadar.Artık birde oyunu bitirdiğim zaman detaylı bir inceleme yazarım..
    Son olarak şunu söylüyorum.Kesinlikle beklediğinize değecek bir oyun.Bundan şüpheniz olmasın...

Valla azımın suyu aktı :P saol bilgiler için.

• Darısı sizin başınıza..Bu güzel nimetden sizde yararlanın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SONY_55

Darısı sizin başınıza..Bu güzel nimetden sizde yararlanın..

Hocam kullanış nasıl ilk oyunda çok zordu kontrolller bunda nasıl
  • Konsol bölümünde yazdığımı kopyalıyorum.3 ay sonra bu konu tavan yapacak onu söyleyeyim sadece..

-Öncelikle oyun yapısı Dirt den tamamen farklı kuru kuruya yarışmıyoruz,bir festival,turnuva havasında geçiyor.
    -Kısıtlı boyut olduğu için demoda bizim kullandığımız araba dışındakilerin modellemeleri kötüydü ama full sürümde arabalar gerçekten harika görünüyor.
    -Sarımtrak efek sadece çöl etabı yada buggy lerin yarıştığı tozlu pistlerde var oralarada yakışıyor ve olması lazım zaten.

Bunlar genel hattıydı şimdi yazacaklarım hayran kaldığım hadiseler:

-İlk oyunu,GRID'i,Dirt 2 demoyu sıfır bırakan harika bir fizik motoru var oyunun artık araba lastikleri yerle temas içindeler ve basınçtan dolayı ezilip büzülebiliyorlar.
    -Araba kullanmak özellikle Rally türündekileri muhteşem bir zevk,artık plastik oyuncak araba kıvamında değiller sürerken ağırlıklarını hissedebiliyorsunuz.
    -Modifiyeye benzetebileceğimiz bir sistem geliştirmişler örneğin Rally türünde Subaru Impreza STi la başlıyoruz oyundaki ilk arabamız,bununla Rallycross a girebilmek için bir miktar para ödeyip Rallycross paketini satın almamız gerekiyor bu yarışa uygun lastik,ön tampon gibi şeyler ekleniyor haliyle oyun daha zevkli bir hal alıyor.
    -Yukarıdaki maddede yazdığım geliştirme olayında üç sınıf var(rally araçları için) önce aracı Rally kategorisinden alıyoruz bu ilk sınıf.Bundan sonra Rallycross kategorisi geliyor aynı aracı bu kategoride yarıştırmak için paketini almanız gerekiyor.Rally den aldığınız arabanın en son halide Trailblazer kategorisinde gerçekleşiyor,arabalar en büyük değişimi bu türde yaşıyor.Paket arabada büyük bir değişiklik yapıyor.
    -Çevreye gelirsek o kadar muhteşem hazırlanmışki baka baka bitiremiyorsunuz ve bazı yerlerde etkileşimde var duvara girdiniz yıkılabiliyor.
    -Menülerinden oyun yapısına herşey insanı içine çekiyor böylelikle ilk oyundaki gibi rally dışındaki yarışlara öcü gibi bakmıyoruz onlarda oynatıyor kendini.
    -Kısaca CM başka bir yarış oyunu çıkartana kadar her gün açıp oynanabilecek bir oyun olmuş,daha multiden hiç bahsetmiyorum birde. =)

PC İçin Not: Geç çıkmasına üzülmeye gerek yok çünkü şu anki hali bile muhteşem görünüyor oyunun DX11,SM5 ile hangi boyuta gelir tahmin edemiyorum.Örneğin arabalardan çıkan toz bulutu daha gerçekci olmuş ve artmış,küçük çakıl taşları,çamur gibi şeylerde uçuşuyor arabalar giderken buda çok güzel olmuş.Bunu birde daha yüksek belleğe sahip PC de görmek inanılmaz olacak.

• henüz dx 11 kart çıkmadı diye billiyorum ama?Kim bu oyunu dx11 de oynayacak merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ducard -- 8 Eylül 2009; 17:30:14 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.