Şimdi Ara

Diriliş (Ertuğrul Gazi) (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.775
Cevap
45
Favori
88.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Vict0ry

Yeni sezonda acaba Osman Beyin hikayesi mi yazılacak yoksa Moğolların Selçuklu Devletini yıkması mı?
    Esra Bilgiç instagram hesabından; yeni sezonda hikaye değişikliği nedeniyle Halime Sultan karakterine son verdik diye açıklama yapmış. Ölmesi çok ilginç oldu. Bazı haber sitelerindede Engin Altınında diziden ayrılacağını yazdı. Kafalar karışık..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TinyAngel

Esra Bilgiç instagram hesabından; yeni sezonda hikaye değişikliği nedeniyle Halime Sultan karakterine son verdik diye açıklama yapmış. Ölmesi çok ilginç oldu. Bazı haber sitelerindede Engin Altınında diziden ayrılacağını yazdı. Kafalar karışık..

Alıntıları Göster
    İYİ Parti ve İYİ Ovası. Herkes devletin kanalında bunu izliyo İYİ olayını ortadan kaldırdılar sanırım aceleyle. Geçen hafta da yayın olmadı bi anda böyle bir şeylere girişmeleri çok tuaf geldi bana.
  • Noyan iyi olduda 2 saat dans etmelerini, ritüel yapmalarını gösterdiler, sıkıldım
  • Şu şamanlarıda satanist gibi göstermekten bir bıkmadılar. Sanki Moğollar Türk düşmanı gibi. Ordularının yarısı Türk zaten. Birde Moğol komutanının ismi sorulunca noyan diyor te Allahım ya

• Bu diziyi ha izledim ha izliyorum derken 100 küsür bölüme geldi dizi.

Dün itibari ile başladım diziye ve şu an 4. bölümdeyim. Gerçekten büyük bir emek var. Şu ana kadar gözüme büyük bir hata çarpmadı. Sadece konuşmalar belki biraz daha modern Türkçe'ye uzak olabilirdi. Onun dışında bir çok çarpışma sahnesi etkileyici.

Umarım böyle devam etmiştir

EDİT1: 16. bölümü an itibari ile bitirdim.

Kurdoğlu meselesini çok uzatmışlar. Çoktan anlaşılıp Selcan Hatun ile birlikte idam edilmesi gerekiyordu. Burada Süleyman Şah'ı zayıf göstermişler biraz. An itibari ile de Ertuğrul Turgut alpinden darbeyi yedi.

Bakalım 17. bölümde neler olmuş

EDİT2: Bölüm 18 Yorum 1 : Halep kahramanı Ertuğrul bey yaralanmış. Tapınakçılar peşinde. Ancak Akçakoca'nın çadırında, kapısında herhangi bir koruma olmadan kalıyor ve az daha suikaste kurban gidiyordu. Olmadı bu

EDİT3: Bölüm 32 Yorum 2 : Yahu bu obaların beyleri ne kadar kadın lafına güvenip hareket ediyorlar. Bu tarih boyunca da böyle miydi acaba ? Dodurga obasının beyi karısının ağzıyla hareket ediyor resmen. Böyle küçük ve biçare gösterilmez bir bey. Üzücü bir durum gerçekten.

EDİT4: Bölüm 39 Yorum 3 : Eşik dinleyip istihbarat sağlama olayı çok absürt geldi bana. Koskoca oba beyleri eşikten dinleyip laf taşıyan kadınların yönlendirmeleri ile hareket ediyor. Dinlemek bu kadar kolay olmamalı diye düşünüyorum.

EDİT5: Bölüm 53 Yorum 4 : Obanın kapısından ipe bağlanmış şekilde kim geliyorsa halk onu hain biliyor. Ertuğrul ise Ertuğrul, başkası ise başkası. Burası da saçma geldi bana. Onun dışında şimdiye kadar olan tüm bölümlerde oyunculuklar falan çok iyi. Kurguda, senaryoda sıkıntı var mı bilemem ama dizi kendisini izlettiriyor. Süresinin uzun olması dezavantaj. Bir de bazı sahnelerde bilgisayar efektleri çok belli oluyor. Onlar da olmasa iyiydi. + Kılıçlardaki kan efektleri 3 bölüm var 5 bölüm yok, sonra tekrar var. O da biraz absürt olmuş.

EDİT6: Bölüm 58 Yorum 5 : 10 bölümde 1 ya da 2 kez "Ertuğrul haklıymış" lafını duymaktan gına geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nk061 -- 17 Haziran 2018; 4:26:9 >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sezon gerçekten çok güzel gidiyor.

• semavi7 kullanıcısına yanıt
    Gece gece iyi güldüm:)
    Diziyi bu bölümden sonra izlemeyi bıraktım daha izlemiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar tarihi kaynaklara göre Ertuğrul Bey hem Bizans ile hem de Moğollar ile iyi geçinmiş
  • Ama Osman Bey karakteri için Burak Özçivit'i seçmeleri çok yerinde olmuş, Özçivit'in siması Türkler'in en güzel simalarından biri.
  • Bu dizi izlenmedi mi hiç ? Hic yorum bile yapılmamış finali olmasına rağmen .

• quote:

Orijinalden alıntı: furandor

Bu dizi izlenmedi mi hiç ? Hic yorum bile yapılmamış finali olmasına rağmen .
    Dizi dizi değilki, komediye döndü.Koca Ertuğrul Bey,sanki oba beyi,Selçuklu'nun uç beyi değil, malkoçoğlu cüneyit mubarek.Düşmediği tuzak kalmadı,Osman Gazi'nin fethettiği Karacahisar kalesini bile fethetti hızını alamayıp.Ben bir dahaki sezona, İstanbulu bile fethetmesini bekliyorum artık.
  • Netflix'teki tamamı mı? Bölüm eksiği var mı?

• ortaçağ dizilerini severim bunu önerir misiniz ? knightfall tadı verir mi?

• 
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.