Şimdi Ara

Diriliş (Ertuğrul Gazi) (138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.775
Cevap
45
Favori
88.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Etki-tepki meselesi kardeşim. Yerli ve milli bir dizi yapılınca Okan Bayülgen bile aşağılıyor diziyi. Ekşideki, forumdaki yapılan yorumları bilmesek inanacağız sana. Börü-Mehmed bir cihan fatihi bittikten sonra sıradaki dizim bu olacak. Entrikalı kadın dizileri, kimin eli kimin cebinde belli olmayan diziler seyredeceğime milli değerlerimizi yücelten dizileri tercih ederim. Belli ki sen de ''Türkçe dublajlı film izlemem yha'' diyen ''Türk dizisi izlenir mi abi? yabancılar yapmış zaten'' diyen arkadaşlardan birisin. Kültür erozyonu yaşıyor ülkemiz; tarihimizden, değerlerimizden uzaklaştıkça çöküşümüz hızlanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Celay

Etki-tepki meselesi kardeşim. Yerli ve milli bir dizi yapılınca Okan Bayülgen bile aşağılıyor diziyi. Ekşideki, forumdaki yapılan yorumları bilmesek inanacağız sana. Börü-Mehmed bir cihan fatihi bittikten sonra sıradaki dizim bu olacak. Entrikalı kadın dizileri, kimin eli kimin cebinde belli olmayan diziler seyredeceğime milli değerlerimizi yücelten dizileri tercih ederim. Belli ki sen de ''Türkçe dublajlı film izlemem yha'' diyen ''Türk dizisi izlenir mi abi? yabancılar yapmış zaten'' diyen arkadaşlardan birisin. Kültür erozyonu yaşıyor ülkemiz; tarihimizden, değerlerimizden uzaklaştıkça çöküşümüz hızlanıyor.
    Senin o milli değerleri yücelten dizi dediğin, tarihimizi yalan yanlış anlatıyor. Hiç vicdanın sızlamıyor mu? Benim bir Türk olarak sızlıyor. Muhteşem Yüzyıl neyse bu Diriliş denen dizi de o dur. İkisi de tarihi yanlış aktarıyor. Bunun yeri burası değil ama Avrupa dizisi örneğini veriyorsanız bazı gerçeklere de katlanacaksınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Celay C kullanıcısına yanıt
    Dizi izleyince milli değerler nasıl yükseliyormuş? Gerçek tarihe açıp baksanız göreceksiniz zaten milli değerlerinizi. Milli değerlerde kundaktaki bebeği öldüren. Millete ağalık yapmaya çalışan,herkese yasak getirip kendisine yasak getirmeyen,kadın peşinde koşmaktan düşen veya toprak kaybeden,sözde hadislerle İstanbul'u fethetmeye çalışan sonra biz barış getirdik diye günlerce yağmalayan, kendini Allah'ın yeryüzündeki gölgesi sayan mi milli değermiş? Böyle milli değer mi olur? Atatürk'ün yaşadıklarını veya milli mücadeleyi anlatan, gerçekleri yaşatan dizi yapılamadığı sürece ,ben koca bir maymun imparatorluğuna milli değer demem. Siz Osmanlı torunu olarak bol bol izleyin tabi. Ha kılıç işini de dert etme evdeki bıçak çok bile bu dizinin kalitesine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vatanım Sensin izleyebilirsin kardeşim, kemalistsen. Kitap okumak boş iş, görseller akılda daha kalıcı...
  • Celay C kullanıcısına yanıt
    Ben de biraz sert yazmış olabilirim kusura bakma ama sizin gibilerin durumu bu. Ekşi gibi yerlerde aşağılayıcı yorum yapanları ben de tasvip etmiyorum. Türkçe dublaj konusunda eskisi gibi iyi değiliz. Türkçe altyazı izlemek çok daha iyi bir deneyim sunuyor. Kültür erozyonunu sadece bizim ülkemiz yaşamıyor. Dijital çağda yaşıyoruz. İnternet sayesinde uzaklar yakın oldu. Birçok şeye hızlı bir şekilde ulaşıyoruz. Dolayısıyla yavaş yavaş kültürler birbirleriyle etkileşime geçiyor. Bunda korkulacak birşey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dürüstİnsan -- 20 Nisan 2018; 13:52:37 >
  • Şu dizilerden tarih öğrenme sevdanızdan geçin Allah aşkına. Tamam görsel daha akılda kalıcı ama gerçeği yansıtırsa. Siz tarihte bu dizideki gibi mi oldu sanıyorsunuz? Ertuğrul Gazi Baycu noyanla Sadettin Köpeği öldürdü. Baycu Noyan Anadolu'nun anasını ağlattı net ifade ile. Bu dizilerden tarih öğrenipte tarihinize kültürünüze sahip çıkmayın sahip çıkmayın. Diziler ile ne tarih öğrenilir ne de kültürel değerlere sahip çıkılır.

• quote:

Game Of Thrones fanları böyle şeyler yaparken onlara ''ironi mi?'' demiyorsunuz ama. Gidin tepki videolarını izleyin, bakalım onlara da çomar vs. diyebilecek misiniz? Haaaa ama yok la casa de papel, game of thrones yerine yerli ve milli bir dizi olan Diriliş söz konusu olunca hemen akp damgasını yapıştır.

İngilizler, Fransızlar, Amerikalılar kendi kirli tarihlerini yerlere göklere sığdıramaz iken bizim sözde laik kesim tarihine tiksinerek bakıyor. İngiltere'de krallarına hakaret eden hiçbir İngiliz göremezsiniz ama Türkiye'de Abdülhamit Han gibi önderlerimize ağza alınmayacak laflar eden birçok Türk görebilirsiniz.

Artık sizin 80 yıllık devriniz kapandı! Bundan sonra daha Türkçü, daha imanlı, daha milli bir nesil yetişecek ve bu nesle de Diriliş Ertuğrul gibi eserler yakışır ancak. Siz got, viking izleyerek medeni olmaya devam edebilirsiniz...
    Sakin ol Celay Alp :) senin sırf dizinin reklamını yapmakla görevli bir tip olduğunu kuvvetle tahmin ediyorum.Ve burada diziyi eleştirenleri,laik olmakla aklınsıra suçlayıp,bölücülük yapan bir bölücüsün sen.Kimse Abdülhamit Han'a ağza alınmayacak şeyler söylemedi.En ağır lafı M.Akif "Yıldız'daki Baykuş". diyerek söyledi,yapılan eleştiriler sadece Abdülhamit'i olduğundan daha yüce gösterme çabalarınıza,insanlara insanüstü meziyetler yükleme çabalarınıza karşı yapılmış eleştirilerdir.Bazı dingillerin,bu ülkeyi sırtlanların ağzından geri alan insanlara,devlet adamlarına,komutanlarına "Sarhoş"diyerek küfrettiği gibi kimse küfretmedi Abdülhamit'e mesela.Ama sen bu konuda da yalan söyleyerek bölücülük yapmaya çalışıyorsun.Mesela, Osmanlı'da ilk içki fabrikasını açtığı halde,genelevi ilk resmileştirdiği halde kimse çıkıpda Abdülhamit'e keş yada kerhaneci falan demedi.Ama sen ve senin gibiler,Cumhuriyet yöneticileri için, camileri genelev yaptılar yalanlarını yaymaya çalıştılar,sen ve senin gibilerde alkışladılar.
    Birde utanmadan burda kimseyi tanımadığın halde diziyi eleştiren herkesi hep yabancı dizi hayranıymışta,senin milli dizine küfrediyorlarmış gibi algılatmaya çalışman hiç ahlaki değil.Kaldıki herkes her diziyi izleyebilir hiç bir sorun yok.Benim hayatta izlediğim en son yabancı dizi yıllarrr yıllar önce ,,bana şans dile,, adlı Fransa'da Nazi işgaline karşı mücadele eden örgütleri insanları anlatan bir diziydi.yılını bile hatırlamıyorum.
    Daha önce de yazdım,eğer böle her önünüze konan şeyi içgüdüsel olarak savunmaya kalkarsanız sorgulamadan,önünüze hep kötü yemekler koyarlar.Eleştiri meselesi böyle birşeydir.
    Yapımcı ve senaristler her kimlerse,sırf seyirci heyecana gelsin,bizi izlemeye devam etsin diye olmadık mantık hatalarını bizlere kakalamaya çalışıyorlar.Lakin,eğer dizilerde tarihi ve tarihi kişilikleri anlatıyorsanız, bu konuda daha saygılı,daha özenli olmak zorundalar.Çünkü resmen Ertuğrul'u akılsız,her tuzağa düşen,ama malkoçoğlu gibi her tuzaktan kurtulan,kendini garantiye almadan,oba sorumluluğunu hiçe sayarak boynunu kılıcın önüne uzatan,hamile karısını o günün koşullarında etraf moğol kaynarken at üstünde taa Kony'ya gönderen bir karakter olarak sunuyor.Bu Ertuğrul gibi bir imparatorluğun çekirdeğini kuran bir karaktere hakarettir.Sen şimdi kalkmış, Ertuğrula bu hakareti yapanları görmüyorsun,eleştirenleri aklın sıra kötüleyerek,karalayarak mantığınla değil,içgüdüsel savunmaya çalışıyorsun.
    Elaleme onu izle bunu izle o zaman diyorsun,bütün diziler böyle ne yazıkki, Vatanım Sensin dizisi de böyle, sırf heyecan olsun diye olmadık olmayacak mantık hatalarına başvuruyorlar,o diziyi de eleştiriyorum.Koca Batı Cephesi Kumandanı izmirdeki bir ajan ile direkt görüşüyor,yok General Cevdet aklına esince atlıyor atına dağ bayır geziyor, kimse sormuyor mu diye sorgulamıyoruz, Genel karargahtan habersiz ayrılacan,donkişot gibi kavga dövüş yapacan,birde Batı Cephesi Kumandanı'na bir ajan olarak, bundan sonraki planınız ne Komutanım diyecen?Normalde Batı Cephesi Kumandanı, sana ne lan,senin işinmi bundan sonraki planlarımız,, der.Ama biz önümüze ne konursa yediğimiz için devam gaza,devam heyecana,devam böyle saçmalıklardan tarihimizi öğrenmeye.İyi de,aslında Karacahisar Kalesi'nin Osman Gazi tarafından fethedildiğini öğrendimizde nasıl tepki vereceğiz?Ulan hani Ertuğrul fethetmişti demeyecekmiyiz?
    Kısaca dizilerde, tarihe hakaret ediliyor,tarihsel kişiliklere hakaret ediliyor,oyuncuların emeklerine saygısızlık ediliyor, seyirciye saygısızlık ediliyor.

• Vurmayın öldüm artık Canım sıkıldı biraz karıştırayım dedim şuraları :D İlk mesajımdaki kılıç muhabbetinden bunu anlamanız lazımdı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celay -- 20 Nisan 2018; 15:32:9 >
  • quote:

Vurmayın öldüm artık Canım sıkıldı biraz karıştırayım dedim şuraları :D İlk mesajımdaki kılıç muhabbetinden bunu anlamanız lazımdı
    Dert etme, aman dileyene vurmaz Türkler.:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Baycu noyan geri gelse keşke.
    Hocam keşke başka bir dilek tutaydın

• Noldu geldi mi yoksa?

• semavi7 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam

• Hoba o zaman diziye geri dönüyorum

• Diriliş Ertuğrul 116. Bölüm 26.04.2018 Çarşamba günü yayınlanmadı.

Dizi yayın menajerlerinin bu vurdumduymaz ve sorumsuzluk dolu tavırları gerçekten gına getiriyor doğrusu.
    Bir hafta özlem ve merakla dizinin yeni bölümünü bekliyorsunuz, çarşamba akşamınızı ona ayırıyorsunuz ve... ve dizi yayınlanmıyor... Evet Şok! oluyorsunuz!
    Ve bir açıklama arıyorsunz. Sonra, güç bela, google da kuru bir açıklama, son günkü gazete haberlerinden, buluyorsunuz. Yoksa dikkatleri bile çekmeyecek!

Şöyle:
    DİRİLİŞ ERTUĞRUL BUGÜN NEDEN YOK?
    Diriliş ekibi, 116. yeni bölümün yayınlanmaması ile ilgili bir açıklamada bulundu.
    Diriliş Ertuğrul ekibinden yapılan resmi açıklama şu şekilde:

"Diriliş Ertuğrul'da yeni dönem başlıyor. Yeni dönemle ilgili yaptığımız dekor ve prodüksiyon çalışmaları nedeniyle yayınımıza bir hafta ara veriyoruz.
    Büyük sürprizlerle dolu, nefesleri kesecek yeni bölümüyle DirilişErtuğrul 2 mayıs çarşamba günü saat 20.00'de TRT 1 ekranlarında olacak."
    ---------------------

Yok canım, inanamıyorum, lütfediyorsunuz!...
    Cok tesekkür ederiz, sagolun. varolun!... Ne kadar nezaketli ve alicenapsınız!
    Dekor ve prodüksiyon çalışmalarını önceden bilmiyordunuz, yeni çıktı basınıza!.. Anlıyoruz,tabii!...
    Bu kaçıncı kez dir böyle oluyor.
    Alışkanlık haline getirdiniz artık! Neredeyse dizi olağan yayınlansa, mucize oldu diyesimiz geliyor!..

Efendiler!
    Böyle bir karar son anda dizi yayınlanmayınca mı bildirilir? Plan nedir, Proje nedir, Program nedir bilmezmisiniz siz? Yabancı kelimemi bunlar? Lügatinizdemi yok? Yoksa izleyicilerin size ayırdıkları zamanı sokaktan topladıklarını mı düşünüyorsunuz?...

Dizi bölümleri her hafta çarsamba yayınlanır diye lanse etmeyin o zaman! Canımız isteyince yayınlarız diyin, biz de bilelim!..
    Ve özel olarak size zaman ayırmayalım.
    Siz canınız isteyince yayınlayın, biz de sonradan, canımız isteyince, internetten, biryerlerden vs. o da belki karşılaşırsak, reklamsız kesintisiz bakariz!

Evet, Efendiler, bu yaptiğınız SORUMSUZLUKTUR, YETERSIZLİKTİR, KENDİNİ BEĞENMİSLİK VE ŞIMARIKLIKTIR!...
    Bu gidişle "LANET OLSUN!" dedirtecek, bir daha izlettirmeyeceksiniz diziyi!. Kendinize gelin!..
    Bir kazan dolusu süt vermis bir ineğin, son anda vurup kazanı devirdigi gibi, siz de böyle reyting şampiyonu bir dizinin yayın günleri ile oynayarak seyirciyi uzaklaştırmayın, bıktırmayın!

Evet, ben dizi yapimcilari ile dizi pazarlamacılarını veya menajerlerini ayni kaba koymuyorum, sözüm 2. grubadır!

Selamlarımla,

• Patrix1 P kullanıcısına yanıt
    Hocam yapmayın dizi zaten çok uzun (2.5 saat film çıkmıyor eskisi gibi ) bir de siz gitmeyin adamların üstüne. Bol bol izliyorsunuz zaten yayınlandığı gün.

• Ve birden Noyan geri gelir ve dizi coşar.

• Noyanın gelmesi gerçekten renk kattı diziye. Reytingler coşacak yine 😀

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Noyan bu sefer bacısını da alıp gelmiş

• Hiç beklenmeyen yerden vurdular bölüm sonunda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni sezonda acaba Osman Beyin hikayesi mi yazılacak yoksa Moğolların Selçuklu Devletini yıkması mı?
  • 
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.