Şimdi Ara

Diriliş (Ertuğrul Gazi) (135. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.775
Cevap
45
Favori
88.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Retrovski

'Türk' Ertuğrul Gazi dizide ne hallere düşmüş, bir bölüme denk geldim 5dk izleyip kapattım. Oldu olacak Ertuğrul Gazi bir bölümde de Türkçülük bölücülüktür desin

Adam her fırsatta Türklüğü övüyor daha ne yapsın?

Daha az önce çakalın özgürlüğü kurt ayağa kalkana kadardır dedi izlediysen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Giderek güzelleşiyor.
  • Özgü® kullanıcısına yanıt
    Aynen.Ben bu sene,geçen sene gibi hatta daha iyi başlamasını bekliyordum fakat bu sene iyi başlamadı.Ama giderek dediğiniz gibi güzelleşiyor yine.

• Konu olarak aynı gidiyor sadece isimler değişiyor ,dizinin yarısı bakısma ve atları izleyerek geciyor

Obadaki hain ve arkadan iş çeviren bey hanımı
    Sezona çok sert başlayan müslüman olmayan düşman gerçi sene sonu ölüyor.
    Yerli düşman olarak üst düzey komutan yada devlet adamı
    Ertugrulu kıskanan başka bir oba beyi ve onun hanımı

Mantık hatası olarakta ; Ertugrula ak sakallılar tarafından verilen bir vazife var ve senin ne olursa olsun hayatta kalıp bunu yapman lazım.Esir düşüp kurtulduktan sonra geri kalanları kurtarmak için kendini riske atmalar felan.
    Orada bir köle için ölse yada sakatlansa ne oldu vazife ? (dizi olarak eleştri tarihsel olarak değil )
  • 95. Bölüm mükemmeldi. İnşallah böyle devam eder. Bu sezon bomba gibi başladı.
  • Şöyle bir video gördüm trendlerde. Adam kese kese 25 dk yapmiş. Demek ki dizi çok rahat 45 dk olabiliyormuş. Hadi biraz daha uzatsinlar desek 60 dk olsun. Valla 2.5 saat çok bir dizi için. Keşke şöyle 45-60 dk civari yapsalar da herkes izleyebilse. Açıkçası her sezon başa sarmasına rağmen 45 dk olsa izleyebilirdim yine de.

• diriliş muhteşem oluyor 3 bölümdür. efsane ilerliyor. geçen hafta tarihi reyting rekoru kırdı. Türkiye'de en çok izlenen dizi tüm haftalar içinde en yakın rakibini bile 2 ye katladı 😂 ama malum burası forum donanım haber. ve ne tür insanların barındığıni bildigimizden bu konu pek tutmuyor. ama bi game of thornesa baksan ooo adamlar yapmış be oluyor. DİRİLİŞ e bu sene başlayan biri olarak hayatımda beni en etkileyen dizi oluyor şu anda. iyiki başladım iyiki. Hepsine teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saygılıinsan

diriliş muhteşem oluyor 3 bölümdür. efsane ilerliyor. geçen hafta tarihi reyting rekoru kırdı. Türkiye'de en çok izlenen dizi tüm haftalar içinde en yakın rakibini bile 2 ye katladı 😂 ama malum burası forum donanım haber. ve ne tür insanların barındığıni bildigimizden bu konu pek tutmuyor. ama bi game of thornesa baksan ooo adamlar yapmış be oluyor. DİRİLİŞ e bu sene başlayan biri olarak hayatımda beni en etkileyen dizi oluyor şu anda. iyiki başladım iyiki. Hepsine teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum

Herkesin zevki ayrıdır. GoT dizisinin prodüksyonu bile birçok diziye fark atar. İzlemeyenler dizinin süresinin çok uzun olmasından ve dövüş sahnelerinin gerçekçi olmamasından izlemiyor daha çok. Kendin söylüyorsun zaten reytinglerde baya iyi diye. O zaman sorun yok. Ama yine de herkes izlemek zorunda değil. Şahsen hiçbir yerli dizi izlemiyorum. En son doğru düzgün takip ettiğim dizi Ezel dizisiydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dürüstİnsan

quote:

diriliş muhteşem oluyor 3 bölümdür. efsane ilerliyor. geçen hafta tarihi reyting rekoru kırdı. Türkiye'de en çok izlenen dizi tüm haftalar içinde en yakın rakibini bile 2 ye katladı &#128514; ama malum burası forum donanım haber. ve ne tür insanların barındığıni bildigimizden bu konu pek tutmuyor. ama bi game of thornesa baksan ooo adamlar yapmış be oluyor. DİRİLİŞ e bu sene başlayan biri olarak hayatımda beni en etkileyen dizi oluyor şu anda. iyiki başladım iyiki. Hepsine teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum

Herkesin zevki ayrıdır. GoT dizisinin prodüksyonu bile birçok diziye fark atar. İzlemeyenler dizinin süresinin çok uzun olmasından ve dövüş sahnelerinin gerçekçi olmamasından izlemiyor daha çok. Kendin söylüyorsun zaten reytinglerde baya iyi diye. O zaman sorun yok. Ama yine de herkes izlemek zorunda değil. Şahsen hiçbir yerli dizi izlemiyorum. En son doğru düzgün takip ettiğim dizi Ezel dizisiydi.

savaş sahneleri kötü mü kardeş zaten savaş sahnelerini görünce daha da çok sevdim.. müthiş yapıyorlar. bir kere beni bu kadar gaza getiren HİÇ BİR FİLM OLMADI. Ama dediğinin gibi herkesin zevki ayrı. ama bu forumun ne olduğu belli yinede. sana da tavsiye ederim. yerli film izlemeyen biri olarak bu filmi kaçırma izle derim kardeşim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dürüstİnsan

quote:

diriliş muhteşem oluyor 3 bölümdür. efsane ilerliyor. geçen hafta tarihi reyting rekoru kırdı. Türkiye'de en çok izlenen dizi tüm haftalar içinde en yakın rakibini bile 2 ye katladı &#128514; ama malum burası forum donanım haber. ve ne tür insanların barındığıni bildigimizden bu konu pek tutmuyor. ama bi game of thornesa baksan ooo adamlar yapmış be oluyor. DİRİLİŞ e bu sene başlayan biri olarak hayatımda beni en etkileyen dizi oluyor şu anda. iyiki başladım iyiki. Hepsine teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum

savaş sahneleri kötü mü kardeş zaten savaş sahnelerini görünce daha da çok sevdim.. müthiş yapıyorlar. bir kere beni bu kadar gaza getiren HİÇ BİR FİLM OLMADI. Ama dediğinin gibi herkesin zevki ayrı. ama bu forumun ne olduğu belli yinede. sana da tavsiye ederim. yerli film izlemeyen biri olarak bu filmi kaçırma izle derim kardeşim.

Kardeş ben diğer yabancı dizilere göre dedim. Yerli dizilere bakarsak iyi tabi. Gaza getirmese bu kadar izlenmez zaten
  • Zaten meselede bu, sırf seyirciyi gaza getirmek,heyecana sürüklemek için olmadık mantık hatalarını içerecek şekilde diziyi uzatarak seyirciye kakalıyorlar.Sadece bu dizi de mi?hayır hemen hemen tüm dizilerde bu mevcut.Bir nevi seyirciyi aptal yerine koyarak para kazanıyor yapımcı.Konu güzel,işlenebilir bir konu,lakin para kazanmaya harcıyorlar hem konuyu,hem karakterleri,hemde oyuncuları.
    Çocukların çizgi film izlediği gibi izleyen arkadaşlar için sorun yok tabiki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumhur45

Zaten meselede bu, sırf seyirciyi gaza getirmek,heyecana sürüklemek için olmadık mantık hatalarını içerecek şekilde diziyi uzatarak seyirciye kakalıyorlar.Sadece bu dizi de mi?hayır hemen hemen tüm dizilerde bu mevcut.Bir nevi seyirciyi aptal yerine koyarak para kazanıyor yapımcı.Konu güzel,işlenebilir bir konu,lakin para kazanmaya harcıyorlar hem konuyu,hem karakterleri,hemde oyuncuları.

ama game of thornesa gelince the Walking dead e gelince onlar seyirciyi memnun etmek için çıkarıyor değil mi onlarda kazanmak için. ama tüm film ve diziler hem kazanmak için hem de memnun etmek için yapar. ne dediğini bilmiyorsun kardeşim. fıstık gibi dizi. cekememezlik çok var. çizgi film dediğin dizi şu an reyting rekoru kırıyor bu senede. ve 2 saat olmasına rağmen bu kadar kaliteli çekiyorlar. Taaa kac yüz yıl onceki olayları tam olarak bilemedigimizden elbet araya heyecanlandirmak için sahneler koyulur. sanki diğerlerinde koyulmuyor Allah Allah.

• quote:

quote:

Zaten meselede bu, sırf seyirciyi gaza getirmek,heyecana sürüklemek için olmadık mantık hatalarını içerecek şekilde diziyi uzatarak seyirciye kakalıyorlar.Sadece bu dizi de mi?hayır hemen hemen tüm dizilerde bu mevcut.Bir nevi seyirciyi aptal yerine koyarak para kazanıyor yapımcı.Konu güzel,işlenebilir bir konu,lakin para kazanmaya harcıyorlar hem konuyu,hem karakterleri,hemde oyuncuları.

ama game of thornesa gelince the Walking dead e gelince onlar seyirciyi memnun etmek için çıkarıyor değil mi onlarda kazanmak için. ama tüm film ve diziler hem kazanmak için hem de memnun etmek için yapar. ne dediğini bilmiyorsun kardeşim. fıstık gibi dizi. cekememezlik çok var. çizgi film dediğin dizi şu an reyting rekoru kırıyor bu senede. ve 2 saat olmasına rağmen bu kadar kaliteli çekiyorlar. Taaa kac yüz yıl onceki olayları tam olarak bilemedigimizden elbet araya heyecanlandirmak için sahneler koyulur. sanki diğerlerinde koyulmuyor Allah Allah.

Oturup da yabancı dizi izlemedim hiç,ancak fi tarihindeki Charli Chaplin in siyah beyaz filmlerinde bile mantık hatası bulamazken,Ertugrul dizisindeki mantık hatalarının yoğunluğu,dizinin amacının sadece para olduğunu düşündürtüyor,sanat manat, birtakım olayları halka anlatmak değil.Öte yandan bu mantık hataları öylesine acaip ki,Ertuğrul un aklına bile hakaret düzeyinde.Siz başından beri izlemediğiniz için sanırım atladınız bunları.Öte yandan tabiki diziler önce para amaçlı,lakin bu tür sanatsal ürünleri pazarlarken, mandal pazarlama mantığından farklı davranmaları gerekir,en azından Ertuğrul gibi bir karaktere saygı için,en azından bu yapımda rol alan hakkaten kaliteli oyuncu ve sanatçılara saygı için, seyirciye saygıyı geçiyorum, o umurlarında bile değil.Rating olayına gelince :) genelde gaz ile yürüyen toplumlarda bu normaldir.
  • quote:

diriliş muhteşem oluyor 3 bölümdür. efsane ilerliyor. geçen hafta tarihi reyting rekoru kırdı. Türkiye'de en çok izlenen dizi tüm haftalar içinde en yakın rakibini bile 2 ye katladı 😂 ama malum burası forum donanım haber. ve ne tür insanların barındığıni bildigimizden bu konu pek tutmuyor. ama bi game of thornesa baksan ooo adamlar yapmış be oluyor. DİRİLİŞ e bu sene başlayan biri olarak hayatımda beni en etkileyen dizi oluyor şu anda. iyiki başladım iyiki. Hepsine teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum

Öte yandan daha diziye bu sene başlayan biri olarak o kadar iddialı laflar etme,birde çok biliyormuş havalarında daha 20 adedi bulmayan mesaj sayın ile bu forumun yapısı konusunda ahkam kesme ayıp oluyor.Bu forumda her türden insana rastlanır.Çünkü ideoloji yada partiye göre bir filtre koymamışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CUMHUR45 -- 1 Aralık 2017; 14:17:38 >
  • quote:

quote:

quote:

Oturup da yabancı dizi izlemedim hiç,ancak fi tarihindeki Charli Chaplin in siyah beyaz filmlerinde bile mantık hatası bulamazken,Ertugrul dizisindeki mantık hatalarının yoğunluğu,dizinin amacının sadece para olduğunu düşündürtüyor,sanat manat, birtakım olayları halka anlatmak değil.Öte yandan bu mantık hataları öylesine acaip ki,Ertuğrul un aklına bile hakaret düzeyinde.Siz başından beri izlemediğiniz için sanırım atladınız bunları.Öte yandan tabiki diziler önce para amaçlı,lakin bu tür sanatsal ürünleri pazarlarken, mandal pazarlama mantığından farklı davranmaları gerekir,en azından Ertuğrul gibi bir karaktere saygı için,en azından bu yapımda rol alan hakkaten kaliteli oyuncu ve sanatçılara saygı için, seyirciye saygıyı geçiyorum, o umurlarında bile değil.Rating olayına gelince :) genelde gaz ile yürüyen toplumlarda bu normaldir.

kardeşim Charlie Chaplin n8n kiler film bu dizi. ikisini aynı kefeye koyarak karsilastiramazsin. su andaki sinema filmlerinde de hatasız bulabilirsin. dizilerde mutlaka olayı uzatmak için başka şeyler olacaktır. bu konuda görüşlerinize katılmıyorum. Su anda Türkiyenin vadi den sonraki en iyi yapılmış dizilerinden. İkiside reytingleriyle bunu belli ettiler

• quote:

quote:

Öte yandan daha diziye bu sene başlayan biri olarak o kadar iddialı laflar etme,birde çok biliyormuş havalarında daha 20 adedi bulmayan mesaj sayın ile bu forumun yapısı konusunda ahkam kesme ayıp oluyor.Bu forumda her türden insana rastlanır.Çünkü ideoloji yada partiye göre bir filtre koymamışlar.

Mesaj sayısıyla insanlari değerlendirmek ne kadar güzel. Gözler bu forumda mesaj kasıp 10 bin mesajla yönetici olan bazı kişiler i gördü

• Dizi gayet iyi gidiyor.şu özenti toplum kompleksinden bir türlü kurtulamadık.devamlı bir yabancı hayranlığı falan.orta da ciddi bir emek var.şu dizide hadi senaryoyu geçtim kılık kıyafetleri için bile saygıyı hak ediyor.

• quote:

quote:

quote:

Mesaj sayısıyla insanlari değerlendirmek ne kadar güzel. Gözler bu forumda mesaj kasıp 10 bin mesajla yönetici olan bazı kişiler i gördü

Biraz anlayış kıtlığı da var galiba sizde.Mesaj sayısı ile insan değerlendirmedim,yani siz şöyle bir insansınız iyisiniz yada kötüsünüz demedim.20 mesaj ile, yılların koca forumu ve forumdakiler hakkında bir yargıya varabilme yeteneğinizi eleştirdim.
  • operadakises O kullanıcısına yanıt
    Özenti toplum değil yabancı dizileri seyredince türk dizileri kesmiyor malesef 2.5 saat olması diziyi resmen katlediyor. Dizi 1 saate inerse işte o zaman gerçek kaliteyi yakalayabilirler.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

kardeşim Charlie Chaplin n8n kiler film bu dizi. ikisini aynı kefeye koyarak karsilastiramazsin. su andaki sinema filmlerinde de hatasız bulabilirsin. dizilerde mutlaka olayı uzatmak için başka şeyler olacaktır. bu konuda görüşlerinize katılmıyorum. Su anda Türkiyenin vadi den sonraki en iyi yapılmış dizilerinden. İkiside reytingleriyle bunu belli ettiler

Dostum ben anlatamıyorum galiba.Dizi olma özelliğinden dolayı illaki uzatacağım diye Ertuğrul Gazi gibi bir karaktere saçma sapan davranışlar yazamazsınız senarist olarak yada yapımcı olarak.Uzatmak istiyorsan,Türk tarihinin her dönemi olaylarla dolu zaten.Yani böyle saçmalıklara gerek yok.Heyecan yaratacağız diye,Ertuğrul Gazi'ye hamile olan eşini at sırtında Konya'ya göndertemezsin hemide ortalık moğol kaynarken.Devlete evrilecek bir beylik kuran Ertuğrul Gazi gibi bir karakter,bir akıl, tek tanığı ölüm döşeğindeyken obaya gelipde boynunu kılıca uzatmaz,akla mantığa aykırı.Ayrıca Ertuğrul Gazi'ye hakarettir bu.Bir obanın sorumluluğunu ve ağırlığını taşıyan Ertuğrul Gazi ye, Malkoçoğlu gibi tek başına ormanlarda dağlarda kılıç sallattıramazsın.Anlatabildim mi derdimi?
  • 
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.