Şimdi Ara

Direksiyonun sertleşmesi için bilerek hidrolik yağını azaltsak ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yeniuye

Bildiğim kadarıyla bazı direksiyon pompalarında basınç ayarı var. Yalnız bu ayarla oynadığınızda sürekli olarak sert ya da sürekli olarak yumuşak olur.

Sürekli sert olması kesinlikle kâfi olur. Gittiğim yerde çok manevra yapmadan park etme imkanım var aynı şekilde evimin garajındada sadece sola tam kırıp arka arka giriyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

quote:

Orijinalden alıntı: yeniuye

Bildiğim kadarıyla bazı direksiyon pompalarında basınç ayarı var. Yalnız bu ayarla oynadığınızda sürekli olarak sert ya da sürekli olarak yumuşak olur.

Sürekli sert olması kesinlikle kâfi olur. Gittiğim yerde çok manevra yapmadan park etme imkanım var aynı şekilde evimin garajındada sadece sola tam kırıp arka arka giriyorum

Sürekli araba restorasyon programı izlediğimden mi nedir? Şeytan diyor sök at bu direksiyon sistemini, sonra da tak yerine servolu hıza duyarlı bir sistem :)
  • Lastik havasımı bu kafamıza göre azaltalım kurcalamayın arabanın sağını solunu
  • yumuşamaz ki komple dökersen bu sefer hiç dönmez
  • Sakın yapmayın öyle birşey. Direksiyon sertliği ayarı yağı az koymakla olmaz. Hayatınızı riske atarsınız. Yetersiz yağda direksiyonun kilitlenme ihtimali vardır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Araç nedir? Eğer direksiyon hareketinizi anında tekerlekte hissetmiyorsanız yürüyen aksama göz atın.

Fiat marea

Hız ne kadar yükselirse özellikle 120 den itibaren bi anda yağ gibi oluyor.

Bu yağ gibi direksiyonlada aynı şekilde çok ufak bir parmak hareketiyle tüy gibi döndürebiliyorsunuz fakat lastik aynı şekilde o ufak hareketle aktarma yapmıyor

Serçe parmağınızla o anda direksiyona ufak bir güç uygulamasıyla direksiyonu 45 derece döndürebiliyorum fakat lastik aynı oranda o kabiliyeti almıyor

bende tam benim mareada öyleydi derken seninkide mareaymış :D ş.içinde daha sert bir terslik var

• Kendi aracımdan biliyorum önceden direksiyonu çok güven verirdi. Sonra güven vermez oldu, saçma sapan çekme sorunları oldu (Sağa çekiyor, sonra bir park manevrası yapıyorum 5 dakika önce sağa çeken araba sola çekmeye başlıyor). En son tangır tungur vurma sesi başladı. Meğer viraj demir lastikleri kopmuş, şimdi arabada sağa/sola çekme kalmadı onun yerine eğim neredeyse araba da oraya gidiyor.
    Şimdi direksiyon çok daha yumuşak ve yüksek hızlarda (100 km v.b) direksiyonu sağ sol yapınca araba hiç çizgisini bozmadan düz gidebiliyor. Önceden anında cevap verirdi.

En kısa zamanda viraj demir lastiklerini değiştirip güncellerim burayı.
  • Bu fikirleri girgirdanmi aliyorsunuz.

Zihni sinir proceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: uçmayıbilmeyenkuş

yumuşamaz ki komple dökersen bu sefer hiç dönmez

olur mu öyle şey. döner ancak çok sertleşir. motoru kapattın mı zaten hidrolik devreden çıkıyor. motor kapalıyken hiç araç vurdurmadın mı? dönmüyor mu? dönüyor ama acayip sert oluyor o başka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

olur mu öyle şey. döner ancak çok sertleşir. motoru kapattın mı zaten hidrolik devreden çıkıyor. motor kapalıyken hiç araç vurdurmadın mı? dönmüyor mu? dönüyor ama acayip sert oluyor o başka.

valla bizim aracın deposu delikti bir tur tek döndürebiliyordum sonra çok az döndürmeye başladım gücüm mü yoktu anlamadım çok sert oluyor eski toroslarınki gibi.
  • quote:

quote:

quote:

valla bizim aracın deposu delikti bir tur tek döndürebiliyordum sonra çok az döndürmeye başladım gücüm mü yoktu anlamadım çok sert oluyor eski toroslarınki gibi.

eski toroslardan da çok daha sert oluyor ama sonuçta dönüyor. tamamen kitlenme yok. kullanılır gibi değil. başlığı açan arkadaşa da demek istediğim oydu. olacak şey değil fikri. marea'nın neresi düzgün ki direksiyonu düzgün olsun. hissiz, sıradan bir direksiyonu var. yapacak birşey yok.

• MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    Hocam anladım şimdi, sanırım sertleştirmek için ciddi bi masraf yapmanız gerekir ucuza nasıl yapılır bilmiyorum

• Orijinalden alıntı: MeGaDave06

Oy oy oy. El atmışken fren yağını da azaltalım. Yumuşak pedal bize ters.

Sert bir direksiyonla araba sürmek size absürt gelebilir herkes konfor odaklı değil ? Konuyu sulandırmayın lütfen şikayet etmek durumunda kalmayım
    [/quote

bu fikirler aklınıza nerden geliyor..

sanki bir mizah dergisi kıvamında.

belki isteklerin anlaşılır olabilir tamamda

çözüm fikirleri tam bir hezeyan..

bence yağı hep boşalt komple kara düzen olsun

direksiyon oldukça sert olur..

araç üstüne yere basma üretme anlamında spoiler ler koy,aracın farklı noktalarına dengeli ağırlıklar monte et.

yol tutuş o biçim artar.

söylediklerimi düşün ne kadar mantıklı geliyorsa

sizinkilerde dışardan bakan biri için öyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEPEE PREMİUM PACK -- 21 Nisan 2017; 20:20:19 >
  • quote:

quote:

E tamam o zaman boşaltacakmışcasına azaltayım yağı kendiniz diyosunuz

• quote:

quote:

quote:

O bir çözüm değil. Marea direksiyonu hissiz ve bunun çözümü yok diyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

His istemiyorum sert olsun istiyorum

• TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    Hocam mesajı düzenleseniz mobilde saçma sapan sayfayı küçültüyo mesaj taşıyo falan

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

His istemiyorum sert olsun istiyorum

hayır hisli olmasını istiyorsun. söylediklerinden bu anlaşılıyor. sertleşse de derdin çözülmeyecek. telleri kırık lastik tak aracına, biraz sertleşir.
    sonuç olarak marea eski bir araç. direksiyonundan memnun değilsem, satar değiştirirdim ben. bir ton alternatif var.

• Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

Oy oy oy. El atmışken fren yağını da azaltalım. Yumuşak pedal bize ters.

Sert bir direksiyonla araba sürmek size absürt gelebilir herkes konfor odaklı değil ? Konuyu sulandırmayın lütfen şikayet etmek durumunda kalmayım
    [/quote

bu fikirler aklınıza nerden geliyor..

sanki bir mizah dergisi kıvamında.

belki isteklerin anlaşılır olabilir tamamda

çözüm fikirleri tam bir hezeyan..

bence yağı hep boşalt komple kara düzen olsun

direksiyon oldukça sert olur..

araç üstüne yere basma üretme anlamında spoiler ler koy,aracın farklı noktalarına dengeli ağırlıklar monte et.

yol tutuş o biçim artar.

söylediklerimi düşün ne kadar mantıklı geliyorsa

sizinkilerde dışardan bakan biri için öyle.

Birader şu mesajını değiştircenmi yeter artık konumun içine ettin mobilden girenlerin sayfası ağlıyor şuanda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeGaDave06 -- 24 Nisan 2017; 6:12:5 >

• Geniş lastik ve ofsetli büyük bir jant takacaksınız direksiyon nasıl ağırlaşıyormuş görün.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.