Şimdi Ara

Direksiyonu cevirirken ve toplarken kesik kesik titreme ve kafa sallama (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
67
Cevap
1
Favori
10.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ön sağ amortisörden geliyor hocam ses. Aracı lifte kaldırdıktan sonra usta baktı bir şey anlayamadı. Aracı liften indirirken teker yere temas etmeye başladığından itibaren amortisörden ses gelmeye başladı. Ayrıca amortisörde yağ var. Sanırım amortisör değişecek.
  • colt1905 C kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam o zaman iyice kesin odaklanayim bu pompa olayina
  • titremeler

1.motor takozlarından
    2.tekerlek jantı rot balansından
    3.direksiyon pompasından
    4.rot rotil burc köprülerden olabılır mm lık fark bıle zor belırlenebılır
  • bace3434 kullanıcısına yanıt
    1. ve 2. seceneklerle ilgili sorun oldugunu sanmiyorum hocam. Onlari kontrol ettirdim, balanslar da yapildi. Yolda duz giderken de titreme zaten yok.

Direksiyon pompasini kontrol ettirecegim.

4.secenege de kendim bi göz atacagim bu karantina vaktinde.
  • arabayı kaldır krıko kullan ve altına odunlar koy on tekerler havada olsun gaza bas önden cekıslı zaten ıkı tekerde havada döner
    o zaman dıreksıyonu saga sola yap tıtremezse dıreksıyon pompan saglamdır...cunku dıreksıyonu cevırdıkce pompa basar ve zorlanır

eger havada tıtremesse yere koyunca tıtrıyorsa o zaman lastıklere yuk bındıgı ıcın rot rotıllerdendır onları degıstır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bace3434 -- 18 Nisan 2020; 15:58:39 >
    Bu bahsettiginiz testi zaten yaptim hocam. İlk mesaja videolari da ekledim hatta.

On tekerlekleri havaya kaldirip tekerlekler donmezken direksiyonu cok rahat cevirebiliyorum. Hic takilma titreme falan yok. Ama 1.vitese takip tekerlekler havadayken dondurmeye basladigimda direksiyonu tek parmagimla az kuvvetle dondururken sanki takıla takıla donmeye calisiyor, bi donüyor bi takiliyor gibi kesik kesik..
  • direksiyonun tekerı tutan kısımlarda sorun var gıbı sankı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bace3434 -- 18 Nisan 2020; 16:3:27 >
    Rot başlarindan mi bahsediyorsunuz yani anlayamadim tam?
  • rot bası lastıgın dıbınde bulunur onlar degıl..teker havadayken rot basları rotıller kopruler devre dısı olur tıtretmez

dıreksıyon sımıdının assagı olan uzantısı varya hıdrolık desteklıdır ıste o uzantı demırının ucunun baglantı yerlerınde gevseklık olabılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bace3434 -- 18 Nisan 2020; 16:5:28 >
    Peki onlarda gevseklik olsa direksiyonda bosluk hissi yaratmaz miydi ki? Benim direksiyondaki en ufak bi hareket bile tekerleklere direk yansıyor
  • tekerler havadayken sag sol yapınca tıtrememesı lazım

bayır assagı gıdıp saga sol yapınca tıtremede artıs varmıydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bace3434 -- 18 Nisan 2020; 16:10:38 >
    Tam test etmedim bunu, ama titreme hep vardi. Bayir asagi, düz, bayir yukari falan hep bu direksiyon dönerkenki kesik kesik titreme olayi var yani 2 aydir
  • quote:

Orijinalden alıntı: nahege270

Tam test etmedim bunu, ama titreme hep vardi. Bayir asagi, düz, bayir yukari falan hep bu direksiyon dönerkenki kesik kesik titreme olayi var yani 2 aydir

https://www.youtube.com/watch?v=b0DKNIQFuzg

Bu videodan edinmem gereken bilgi nedir?

Bu sistem bambaska bir tasarim.
    Benim aracimda boyle degil. Hidrolik destekli kremayer-pinyon tasarimi direksiyon var bende. O yuzden bu videodan bi sonuc cikaramadim, uzgunum
  • Artık sanayiye gidin iyice merak etmeye başladım
  • Hocam bugün direksiyoncumla konuştum aklıma sizin sorununuz geldi. Elektrikli direksiyon pompasının üzerinde müşür varmış.
    https://www.hepsiburada.com/wolcar-volkswagen-polo-1995-2002-direksiyon-pompa-musuru-kare-orjinal-p-HBV000003Z524?magaza=otoucuzparca&wt_gl=cpc.6817.shop.nelk.oto-ssc&gclid=Cj0KCQjws_r0BRCwARIsAMxfDRh54mZshyrehEUcAN9SE383OVAJKTU_wYr2qbLF4XfiosiuoYGBXCUaAgdgEALw_wcB

sanırım bu. Pompa müşüründen olma ihtimali yüksek eğer müşür değiştirince çözülmez ise pompadandır dedi. Ürünü örnek olarak koydum sanayide 60-70 lira civarında bulacağınızı tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi colt1905 -- 21 Nisan 2020; 18:56:13 >

• colt1905 C kullanıcısına yanıt
    Cok sasirtici oldu bu bana. Ben pompaya bagli boyle bi musur olabilecegini bile dusunmedim hocam. Bu müsür ne işe yariyor ki, ilk defa duydum bunu? Araba 2001 model ve hidrolik direksiyonlu yani, elektrik destekli falan degil hem.

Bu konuyu bi arastirayim ben de bakalim.
    Su an da malum hem sokaga cikma yasaklari hem de benim İzmir’e dönememe sorunumdan dolayi eve tıkılıp kaldım. Bu olaylar durulunca ancak o zaman gidebilecegim bi özel servise,
    İzmir’de Sedat Nezir adlı bi VW ozel servisi var. Aklimda orasi var simdilik. Arabayi onlara teslim ederim İzmir’e gidebildiğim vakit.
  • Hocam sorunu nasıl çözdünüz ne kadara mal oldu acaba?
  • burhannd B kullanıcısına yanıt
    Sorunu cozemedim. Herkes ayri bir sey soyledi, ama nokta atisi yapilamadi. Su an sorun kendi kendine baya azaldi, bu sekilde kullaniyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: nahege270

Sorunu cozemedim. Herkes ayri bir sey soyledi, ama nokta atisi yapilamadi. Su an sorun kendi kendine baya azaldi, bu sekilde kullaniyorum
    Ben ön takımı burçlara kadar komple sıfırladım ondan sonra benzer durum var. Acaba alışması mı lazım diye düşünüyorum?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.