Şimdi Ara

Direksiyon sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aracımda yaklaşık 15.000 km'dir şöyle bir sorun var:

Aracımın direksiyonunda bütün titreşimleri hissediyorum. Örneğin;

-140 gibi hızlarda biraz sert frene basınca sanki disk yamukmuş gibi titreme yapıyor, ancak fren pedalında herhangi bir titreşim yok.

-Yoldaki şekillere göre direksiyon rahatça yön değiştirebiliyor.

-Bazı zamanlar motor yüke bindiğinde motor titreşimini direksiyonda hissediyorum.

-Sert çukurlarda özellikle sağ tekerlekten pat sesi geliyor.

-Viraj dönüşlerinde küçücük bir kasis varsa aracın lastikleri yerden kesiliyor hissi veriyor, kasisten geçerken araç savruluyor.

-En önemlisi araç artık yolda bana güven vermiyor, özellikle kalitesiz asfaltta virajlarda direksiyon boşalıyor hissi veriyor.

Aracımı oldukça sert kullanırım, 160'la filen sert çukurlara girdiğim olmuştur. Servise birçok kez gittim. En son direksiyon kutusunu değiştirmeye karar vermişken, direksiyonun ileri geri ayarını değiştirdik. Şuan aracın direksiyonu en dipte ve en yukarıda. Bu şekilde yukarıda saydığım şikayetlerim devam ediyor ancak oldukça hafifledi. Bu sorun hakkında yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• Up
  • Araç neymiş onu da yazsaydınız keşke. Belki aracın karakteri öyledir. Bazı araçlarda da direksiyon çok hissiz diye eleştiri oluyor mesela.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam otoban virajlarında araç eğime göre gitme isteği, viraj içine dalma isteği gösteriyor mu? Siz direksiyonu sabit tutsanız da araç viraja dalıyor mu?
  • Sarı çizmeli mehmet ağa. Araç nedir ? Belki aynı modele sahip birisi de sorun yasıyor. Belki kronik sorun. Model bilmeden yorum yapmak güc

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç ne Hocam?
  • Mazda 3 sanırım araç

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç mazda 3. 0 kmde aldım 75 bin km'dir bende. Sorun kronik değil, sadece kullanım şekline göre oluştuğunu düşünüyorum. O nedenle aracın karakteri bu değil, çok iyi biliyorum. Servis kabul ediyor, ancak dediğim gibi konumu değiştirince biraz olsun düzeldiği için foruma da sormak istedim.

Araç zaten yolun eğimine göre o tarafa yönlendiği için viraj içine dalma isteği de o kıvamda oluyor.
  • Cevabınız son paragrafınızda saklı.

Muthtemelen aracın ön takımının anasını ağlatmışsınız, ne rotil kalmıştır, ne amortisör.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

Cevabınız son paragrafınızda saklı.

Muthtemelen aracın ön takımının anasını ağlatmışsınız, ne rotil kalmıştır, ne amortisör.

Aracın ön takımında hiçbirşey yok, usta bu arabanın ön takımında birşey çıksın işi bırakacam dedi :) Yaklaşık 10 kere kontrol edilmiştir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.