Şimdi Ara

Direksiyon Sınavında Dikkat Edilecek Hususlar.&Ehliyet Hakkında Herşey (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.288
Cevap
2
Favori
192.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam yalan söylüyosun demiyorum zatende anlamıyordum direksyon dersi nasıl 1 den fazla kişi oluyo. ama sonuçta yine herkez bir turda olsa kullanıyormuş. bu durumda kızların 2 erkeklerin 1 tur atması gibi bir fark oluyo.

bizim burda herkez tek başına 2 sınav turu yapıyo bi tur 10 dk filan sürüyo trafik olursa
  • birde bu kurs arabasının debriyajına ben basarken sanki birisi çekiyomuş gibi yani acayip ağır 20 dk kullandım ayağım ağrıdı sonra puntoya geçtim ayağım boşta gibi geliyo. neden böyle yapmışlar anlamadım.
  • Ben direksiyon sınavına iyi hazırlanmıştım ve epey sürüyordum arabayı. Keza sınavıda iyi verdim ama not 75 geldi.
    Neden düşük notla geçtim sınavı diye düşünürken adamların benden not kırmak için yaptığı bir hinlik aklıma geldi.
    Benim önüme acami bir sınavcı çıktı ve sol şeridi kapatmış bir halde yavaşça ilerliyordu.
    Bana GEÇ ŞUNU SAĞ TARAFINDAN dediler ve bende sağ şeritten büyük bir gazla önümdeki yavaş aracı geçtim.
    İçimdende heyt be adamların gözüne nasıl girdim diyordum. Sonra not bir geldi 5 puanla yırtmışım.
    Sakın sağdan araç geçmeyin..İsterlersede SAĞDAN ARAÇ GEÇİLMEZ deyin.
  • Bende geçtim ALLAH a şükür.Ama bindiğim arabanın vites kutusu bozuktu bazen 1 yerıne 3 e geçiodu.Bu yuzden 1 kere stop ettirdim. 95
  • sınava giriş saati ne şekilde oluyor. kurstan gelen mesaja göre sabah veya öğleden sonra ama bu öğleden sonra gircekler neye göre belirleniyo atıyorum orda 50 kişi olursa bunlar neye göre sıralancak 1 saat önceden gidip sırayamı gireyim.
  • bir soru. bizim sınav parkuru delik deşik olmuş doğal gaz ayağına. bir yerde sağ şeritte orta sayılcak bir çukur var ve soldan sürekli araç geliyor ben bu çukuramı gireyim durup gelenlerin geçmesini bekleyip soldanmı geçeyim
  • Valla ben son sıradaydım (20 )

Her araba ortalama 10 dakika sürüodu.

Ama genede erken gitmekte fayda var.

Ne olur ne olmaz.

Sınav günü ve önceki gün başıma gelmeyen kalmadı benım sınava girerken gözüm kararıodu çok kötü hastaydım.Aracın 1. vitesi bozuktu sola gitmiodu sende sınır zannederek 3 e takıp stop ettiriodun.

Ama şükürler olsun geçtim.
  • Felaket sıra bekleme ihtimaliniz var ben son sıralardaydım sinir krizleri gelmişti bana beklemekten sonra çabuk bitsin diye hız yaptım biraz ondanda puan kırdılar

Parkur işinide sabah hocaya yada kurstan birilerine sor onlar mantıklı bişi sölerler zati ama söylemezlerse bekleyip sonra soldan geçip gitmek daha mantıklı
  • lastık felan hıkaye arkadasım sınyallerıne dıkkat edecen emnıyet kemerını takmayı unutmuycan arabaya bındıgınde aynalarını kontroledecen komısyondakılere gunaydın dıycen sana sınavı gecınce ne zaman araba alacan dıe soracaklardır sende okulum bıtınce dıycen mesela kendını unıde burslu okuyo gıbı gostrecen hız yapmıycan dıreksıyonu 2 elınle tutacan tek elle tutunca puan kırıyolar bunlar işe yarıyo bide arabayı surerken vıtes gecıslerınde tıtretmemeye calıs ben tıtrettım 80 le gectım sımdıden basarılar
  • En önemlisi heyecan !! 10 puan
    Sonra stop ettirme 5 puan
    Ehliyet kemeri 3 puan
    Yüksek hız 5 puan
    Aracı devirinde kullanamama 5 puan.(1-20 2-40 3-50 km/s max !)

Bildiklerim bunlar.

Yani ne olursa olsun heyecan yapmaın zor deıl hemde hiç.Stop ettiririm felan diye.

Ha bu arada arabanın vites kutusu dışında debriyajı da insanın ayagını sıkıstırıodu .Araç yeni kasa palio.

Edit aklıma geldikçe yazarım daha da...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k2fg9 -- 11 Mart 2007; 22:57:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: k2fg9

En önemlisi heyecan !! 10 puan
    Sonra stop ettirme 5 puan
    Ehliyet kemeri 3 puan
    Yüksek hız 5 puan
    Aracı devirinde kullanamama 5 puan.(1-20 2-40 3-50 km/s max !)

Bildiklerim bunlar.

Yani ne olursa olsun heyecan yapmaın zor deıl hemde hiç.Stop ettiririm felan diye.

Ha bu arada arabanın vites kutusu dışında debriyajı da insanın ayagını sıkıstırıodu .Araç yeni kasa palio.

Edit aklıma geldikçe yazarım daha da...

ben bayadır ooyol ve şehir içi olmak üzere kullanıyorum ama sınavda kesin heyecan başımı ağrıtçak bi işte sınav varsa deliriyorum yazılıyı ucuz atlattık umarım pratikte sorun olmaz..
    birde ayaını sıkıştırıyor dediğin ne oluyo anlamadım bende yeni kasa palio multijetle giricem debriyajı çok ağır acayip ayağım ağrıyo birde ayaklarım büyük geliyo sonuna kadar basamıyorum bazen bazende frenede basıyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: K@lken

Felaket sıra bekleme ihtimaliniz var ben son sıralardaydım sinir krizleri gelmişti bana beklemekten sonra çabuk bitsin diye hız yaptım biraz ondanda puan kırdılar

Parkur işinide sabah hocaya yada kurstan birilerine sor onlar mantıklı bişi sölerler zati ama söylemezlerse bekleyip sonra soldan geçip gitmek daha mantıklı

çalışırken ben yavaşlayıp gelenleri beklerken hoca direksyonu çevirip bas bas diyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: K@lken

Felaket sıra bekleme ihtimaliniz var ben son sıralardaydım sinir krizleri gelmişti bana beklemekten sonra çabuk bitsin diye hız yaptım biraz ondanda puan kırdılar

sıra bellimi yoksa ordamı sıraya giriyoz. eğer öyleise biraz önceden gidip beklemek insanlarla beklemekten iyidir bence
  • Ehehe ozmn sınavdada basarsın
  • Ayagımızı nasıl mı sıkıstırıo;

DEbriyajı sonuna kadar bırakınca ancak kavrıyo (aslında kolaylık olsun dıe oyle yapmıslar ama...) eger ayagının ucuyla deil de biraz assagısıyla basarsan ayagının ucu, debriyaj ve konsol arasına sıkısıo ve çekemıosun !!!

Sınava girecek arkadaşlara başarılar dilerim.Heyecan içinde şunu söyleyebilirim,sınavda kalsan da daha bi sürü kez daha giebilirsin.Kazanamadın dıye de dunyanın sonu değil...

Kendini bunları dusunerek te rahatlatabılırsın...
  • hmm bizim araç tam ortada kavrıyo ama o pedal grubunun olduğu yer acayip dar bir iki kere frenede bastım debriyajla birlikte
  • Heyecanlanmayın yeter.Ne odunlar geçiyo içiniz rahat olsun...
  • söylemesi kolay
    heyecanlanmamayı becerebilseydim ünide olurdum
  • Az miktarda heyecan başarıya yardımcı olur.Canını sıkmasın.Ama aşırı heyecan varsa sende doktora git belki yanlış giden bişeyler vardır.

Üni sınavına gelince de ben 2 üniversite kazandım(birisini 3. sınıfta bıraktım).3 kere sınava girdim.Hiç birinde de çalışmak nasip olmadı.Çalışamayacağımı anlayınca da son sınavda kazandığım üniye kaydoldum mak. müh. .Napalım ortaögretim 6 puan fazla gelseydı ılk seferınde istediğim bölüme giriodum. (65 puan gelio o.ö.b.p den diploma notum 3.89)
    Ama napalım sağlık olsun.Sen de kendi sınırlarını anla ona göre hayatını yönlendir.

Ya aslında bu dünyada hiç bişey can sıkmaya değmez.Sadece akışına bırak...

• quote:

Orjinalden alıntı: k2fg9

Az miktarda heyecan başarıya yardımcı olur.Canını sıkmasın.Ama aşırı heyecan varsa sende doktora git belki yanlış giden bişeyler vardır.

Üni sınavına gelince de ben 2 üniversite kazandım(birisini 3. sınıfta bıraktım).3 kere sınava girdim.Hiç birinde de çalışmak nasip olmadı.Çalışamayacağımı anlayınca da son sınavda kazandığım üniye kaydoldum mak. müh. .Napalım ortaögretim 6 puan fazla gelseydı ılk seferınde istediğim bölüme giriodum. (65 puan gelio o.ö.b.p den diploma notum 3.89)
    Ama napalım sağlık olsun.Sen de kendi sınırlarını anla ona göre hayatını yönlendir.

Ya aslında bu dünyada hiç bişey can sıkmaya değmez.Sadece akışına bırak...

ben geçen yıl girdim. izmir fen mezunuyum liseye girdikten sonra hiç çalışmadımve geçen yıl 320 aldım bu sene tekrar hazırlanıyorum ve yine hiç çalışmıyorum bakalım sonum nolcak

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.