Şimdi Ara

Direksiyon Hidrolik Yağı Eksiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
1
Favori
24.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar aracımın direksiyon hidrolik yağı eksiliyor en son 4 ay önce doldurmuştum bugün bittiğini gördüm bu eksilme nereden kaynaklanıyor olabilir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende de oldu.

Hortum çatlamıştır.

• Direksiyon pompasından sızdırıyor olabilir, direksiyon kutusundan sızdırıyor olabilir, hortumlardan sızdırıyor olabilir. Aracı park ettiğin yerde hiç mi yağ damlamamış? Park ettiğin yeri gözlemle eğer birşey görünmüyorsa eğilip alttan bak, özellikle tekerlere yakın olan kısımlara, rotlara falan bak yağ birikmiş mi?

Fazla bekleme sorunu halletmek için. Fazla beklediğin takdirde sızıntı birgün oluk oluk olur pompada yağ kalmaz ve direksiyon pompasını yakarsın. O durumda hesap daha tuzlu olur ve keyfin kaçar. Geçmiş olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: sarkihalindekal

Direksiyon pompasından sızdırıyor olabilir, direksiyon kutusundan sızdırıyor olabilir, hortumlardan sızdırıyor olabilir. Aracı park ettiğin yerde hiç mi yağ damlamamış? Park ettiğin yeri gözlemle eğer birşey görünmüyorsa eğilip alttan bak, özellikle tekerlere yakın olan kısımlara, rotlara falan bak yağ birikmiş mi?

Fazla bekleme sorunu halletmek için. Fazla beklediğin takdirde sızıntı birgün oluk oluk olur pompada yağ kalmaz ve direksiyon pompasını yakarsın. O durumda hesap daha tuzlu olur ve keyfin kaçar. Geçmiş olsun...

Aracı park ettiğimde aracın altına damlıyor ama çok hafif bir şekilde oluyor aksların bölgeden damlıyor sağ taraftan

• Tamam bakalım. Bir kontrol ettir, çok maliyetli olmaz çözüm ama gecikme fazla. Yağı da sürekli gözlemle eksilme olunca tamamla. Mümkünse onarım yapılırken yağı komple boşaltıp yeni doldur...

• quote:

Tamam bakalım. Bir kontrol ettir, çok maliyetli olmaz çözüm ama gecikme fazla. Yağı da sürekli gözlemle eksilme olunca tamamla. Mümkünse onarım yapılırken yağı komple boşaltıp yeni doldur...

4 ayda bitiyor zaten çok hızlı bir eksilme olmuyor yani

• Tamam, ama o akıntı birgün hızlanırsa yağın eksildiğini farkedemezsen veya koyduğun yağı anında akıtırsa tamirhaneye gidene kadar bile direksiyon pompasını kullanılamaz hale getirirsin...

• quote:

Tamam, ama o akıntı birgün hızlanırsa yağın eksildiğini farkedemezsen veya koyduğun yağı anında akıtırsa tamirhaneye gidene kadar bile direksiyon pompasını kullanılamaz hale getirirsin...

Yağ azaldıkça sürtme sesi geliyor anlıyorum yani

• Tamam bakalım :)

• Hidrolik Direksiyon başlı başına bağımsız komplike bir sistem. Genelde ariza Direksiyon mili arkasındaki hidrolik kolun Ring leri ömrünü tamamlamissa yağ sızdırmaya başlar. Bu sızıntı yağın sıcak ve sogukluguna göre değişir. Diğer bir sorun Ring kacaklari alt Traves üzerine damlayip farklı yerden sizar.300-500 tl Tamir ücreti çıkabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LENCER -- 15 Ekim 2017; 1:5:56 >
  • Benim Renault 19 da vardı bu sorun. Muayeneden geçmemişti. 500 TL ye hidrolik direksiyon kutusu almıştım trw marka. 80 TL de işçilik 5 sene önceydi. Sorun kalmamıştı. Tamir işi sıkıntılı. Tekrar aynı sorunu yaşatabilir. Sıfırını araştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet Öz -- 15 Ekim 2017; 2:50:15 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.