Şimdi Ara

DirectX 12 hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 1 yıla yakındır piyasayı takip etmiyorum directx12 çıkacakmış bunun ne gibi etkisi olacak mesela benim sistemime
    performans artışı olacak mı ekran kartım dx11 şu an. 12 ye mi yükselecek. bilgilendirirseniz sevinirim

• Kartın ne ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amdfx41

Kartın ne ?

imzamda yazıyor gtx760
  • quote:

Orijinalden alıntı: Under The Dome

quote:

Kartın ne ?

imzamda yazıyor gtx760

Cepten gözükmüyo tamam var işte dx 12

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amdfx41 -- 21 Temmuz 2015; 20:26:23 >
  • quote:

quote:

quote:

Kartın ne ?

imzamda yazıyor gtx760

Cepten gözüküyo tamam var işte dx 12

olayı ne dx12 nin ne işe yarar
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Kartın ne ?

imzamda yazıyor gtx760

DX12′nin en büyük yeteneği, daha iyi bir bellek kontrolü ve zamanlamasıyla CPU ve GPU verimini artırması. Bu sayede oyun yapımcıları, grafik ünitesine çok daha yakın şekilde çalışabiliyor.

• anladım teşekkürler
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Kartın ne ?

imzamda yazıyor gtx760

http://blogs.msdn.com/b/directx/archive/2014/03/20/directx-12.aspx

• google.com
  • İşletim sistemi olarak Windows 10 kurmak koşuluyla,işlemci kullanımı azaltılıp,ekran kartı daha verimli kullanılacak diye söyleniyor. Performans artışı olarak %20'ler,%400'ler havada uçuşuyor.Tabii tek başına Windows 10 çıkması yeterli değil.DX12 oyunlarının da çıkmasını beklemek lazım.Bazı oyunlar DX12'ye modlanabilecek deniyor ama Dx12'yi ne kadar verimli kullanabilir tartışılır.Reel testler tam sürüm Windows 10 ve DX12 oyunları çıkınca belli olacak tabii ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

google.com

Kaliteli bilgi almak için soruyorum
    beğenmediysen cevap yazmadan çıkabilirsin konudan
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TiesTorN

google.com

Kaliteli bilgi almak için soruyorum
    beğenmediysen cevap yazmadan çıkabilirsin konudan

ingilizce bilseydin google'dan çok daha kaliteli bilgi alabileceğinin farkında olurdun.
  • batan birşey yok. daha verimli bilgi edinmen için söylüyorum. konuyu açmandan bu yana gelen cevapların kalitesi ile google'da çıkan sonuçları karşılaştırarak ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsin... sen dx12 ne işe yarar diye sormuşsun mesela adam sana "ekran kartın ne" diye sormuş falan alakasız cevaplar...
  • dx12 denen bu icat aslinda amd mantle'nin isim degistirmisi amd microsoft'a verdi bu olayi.butun konuyu oku demiyorum ama ilk mesajdaki teste bakarsan islemci hizini dusurdugumuzde dx11 yariliyor mantle ise yoluna devam ediyor dx12 de boyle bir sey olacak.

http://forum.donanimhaber.com/m_82786009/f_//tm.htm
  • Directx 12 3 e ayrılıyor Tier1(bunlarda daha düşük seviye kartlar bilmiyorum ne olduklarını) , Tier2(Gtx 970 ve 980 üzeri) , Tier3(xbox one ve bazı amd akrtları)

Tier 1 de olan ekran kartları için çok şey beklememek lazım Tier 2 ve tier 3 için ciddi performans artışları olacağı söyleniyor.

Benim merak ettiğim şuan piyasada hangi oyunlar directx 12 destekli
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaxPayne?

Directx 12 3 e ayrılıyor Tier1(bunlarda daha düşük seviye kartlar bilmiyorum ne olduklarını) , Tier2(Gtx 970 ve 980 üzeri) , Tier3(xbox one ve bazı amd akrtları)

Tier 1 de olan ekran kartları için çok şey beklememek lazım Tier 2 ve tier 3 için ciddi performans artışları olacağı söyleniyor.

tabikide hiçbir oyun. 2016 da görebiliriz sanırım dx12 oyununu.
  • Mantle dediler 3-5 tane adam akıllı oyun çıktı unutuldu. Dx12 de böyle olacak muhtemelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: tyler_durden

quote:

Directx 12 3 e ayrılıyor Tier1(bunlarda daha düşük seviye kartlar bilmiyorum ne olduklarını) , Tier2(Gtx 970 ve 980 üzeri) , Tier3(xbox one ve bazı amd akrtları)

Unity var şuan benim bildiğim
  • Son çıkan windows 10 rtm sürümün içinde dx 12 var mıdır yoksa ayrı şekilde mi yayımlanacaktır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ddsmurat -- 22 Temmuz 2015; 20:00:14 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tyler_durden

quote:

Unity var şuan benim bildiğim

Unity Game Engine'den bahsediyorsanız sitesindeki yol haritasında dx12 entegrasyonu için 8 Aralık tarihini belirtmişler.https://unity3d.com/unity/roadmap

http://blogs.unity3d.com/2015/01/22/staying-ahead-with-directx-12/

quote:

Currently our plan is to release DirectX 12 support early in the Unity 5 cycle (well in time for the release of Windows 10), and to target standalone builds and Windows Store Apps first. Then we’ll follow up with Windows Phone and Xbox One support, aligning with the plans Microsoft has for their platforms.

Sanırım o da yol haritasına göre 5.3 ile gelecek gibi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.