Şimdi Ara

Directx 11 Oyunu Directx9 Oynamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
4.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ekran kartım gtx470 Battlefield 4 oynarken oyun haliyle directx 11 ile açılıyor. Oyunu directx 9 ile çalıştırmak için cfg dosyası oluşturup gerekli komutları giriyorum ama nafile. Şimdi directx 11 ile oynamak istediğimde oyun aşırı kasıyor ve oyunu directx 9'da oynamak istiyorum bunun için neler yapmam gerekli ?

• Bir cevap forumda en az 5 konuya sorunumu yazdım çözümü yokmu bu belanın...
  • Yeni nesil oyunlar dx11 ile açılır dx9 ile oynanacağını sanmıyorum
  • Oyun en düşük sistem gereksinimlerinde Dx9 8800gt ekran kartı istiyor.Oyunu ne yaparsam yapayım dx11'de açılıyor bunun bir yolu olmalı dx11de cok kasıyor ama dx9da acmayı basarabilirsem bu sorunum ortadan kalkacak.

• Umarım açmayı başarırsın.Bu arada oyunda settings'e iyice göz gezdirdinmi belki oralardan biyerlerden ayarlanıyordur.
  • Oyun senin yazdığın config doğrultusunda açılmayabilir muhtemelen oyun içinden ayarlanıyordur.
  • Hayir oyun icinde tesselation vs acilip kapatilamiyor. Yaptigim config dosyasi betada calismisti oyun dx9'da calisiyordu, dedim acaba konsol komudunun icinden mi kaldirdilarda kabul olmuyor bu diye ona da baktim ayni komut konsol listte gozukuyor. Bir cozumu illaki vardir oyun asiri kasma yapiyor tek cozumu oyunu dx9 da calistirmak ama konsol komutunu kabul ettiremiyorum bir turlu...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanırım yardım edemicem sana kolay gelsin umarım sorununu çözersin.
  • Eyw. İsin ehli olanlardan yardim bekliyorum. Mutlaka vir cozum yolu vardir :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunun bir çözümü olabilirmi sanmıyorum ama eğer çözümü varsa öğrenmek isterim.Kolay gelsin.
  • Vallahi Hocam oyunu oynayamaz oldum. Bunun mutlaka bir çözümü vardır, ben konsol komutlarını her türlü denedim olmuyor olmuyor...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.