Şimdi Ara

diploma eki (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
2.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar artık diploma eki verilmiyormuş. bize verdikleri transkripti çevirtip öyle kullanıyormuşuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AsiRuh1989

arkadaşlar artık diploma eki verilmiyormuş. bize verdikleri transkripti çevirtip öyle kullanıyormuşuz.

bana da şu cevap geldi;

Sayın Öğrencimiz,

Diploma Eki (Supplement) ile ilgili çalışmalar devam etmektedir.

Bilgilerinize rica ederiz.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
    Açıköğretim Fakültesi - Öğrenci Bilgilendirme Merkezi

herkese ayrı bir şey söylüyorlar herhalde ? yarın ben bir büroyada gideceğim bakalım..
  • transkripti çevirtmek hiç bir işe yaramaz, transkriptde mesela matematikden diyelim 70 aldınız diyor 100 üzerinden veya diploma notumuz 3 diyelim 4 üzerinden ama almanyada mesela en iyi not 1 yani bizim sistemin tam tersi.bu diploma eki işte bizim burada aldığımız 60 veya diploma notu olan 3, Almanya'daki veya Fransa'daki sisteme göre neye tekabül ediyor onu gösteriyor..Transkript ile bambaşka şeyler..
  • winwinwin W kullanıcısına yanıt
    aynen öyle abicim banada bu geldi. ardından aradım cagrı merkezini transkript kullanılıyor dedi ingilizcesini cevirip. Hangi buroya gidiceksin abicim ? Yarın haber versene burdan banada
  • AsiRuh1989 kullanıcısına yanıt
    Antalya'daki büroya gideceğim.Transkript'de matematik 70 yazacak eee çevirtince karşısında Mathematics 70 yazacak yani bu mu sanki bizim istediğimiz de Transkript işinizi görür demişler...Bakalım ne olacak, bu belgeye ihtiyacı olan arkadaşlarda mail ve telefon yoluyla bastırırlarsa iyi olur, belki faydası olur ama zaten bana yazılı olarak vermediklerini belirtsinler, ek olarak aöf yönetmeliğini koyup idare mahkemesinde dava açacağım zaten.bakalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winwinwin -- 25 Haziran 2014; 14:26:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: winwinwin

quote:

Orijinalden alıntı: AsiRuh1989

arkadaşlar artık diploma eki verilmiyormuş. bize verdikleri transkripti çevirtip öyle kullanıyormuşuz.

bana da şu cevap geldi;

Sayın Öğrencimiz,

Diploma Eki (Supplement) ile ilgili çalışmalar devam etmektedir.

Bilgilerinize rica ederiz.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
    Açıköğretim Fakültesi - Öğrenci Bilgilendirme Merkezi

herkese ayrı bir şey söylüyorlar herhalde ? yarın ben bir büroyada gideceğim bakalım..

Başlarından savmak için klasik cevabı vermişler. Utanma da yok bunlarda. Çalışmanın devam ettiği falan yok.
  • Üniversiteden onaylı aldıgınız türkçe transkripti, diyelim tercüme bürosunda ingilizceye çevirttiniz. Noterden onaylatmadan hiçbirşeye yaramaz. Noter masrafı da 100-150 TL.

Burası gerçekten üniversite olsaydı isteyen öğrenciye bürolardan ingilizce transkript verilirdi. Örgün öğrencilerine rahatlıkla verdikleri şeyleri, acıkogretim öğrencilerine vermemek için her türlü yalanı söylüyorlar. (Çalışmalar devam etmekte gibi) geçen sene de aynı şeyi söylüyorlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Traxxas

Üniversiteden onaylı aldıgınız türkçe transkripti, diyelim tercüme bürosunda ingilizceye çevirttiniz. Noterden onaylatmadan hiçbirşeye yaramaz. Noter masrafı da 100-150 TL.

Burası gerçekten üniversite olsaydı isteyen öğrenciye bürolardan ingilizce transkript verilirdi. Örgün öğrencilerine rahatlıkla verdikleri şeyleri, acıkogretim öğrencilerine vermemek için her türlü yalanı söylüyorlar. (Çalışmalar devam etmekte gibi) geçen sene de aynı şeyi söylüyorlardı.

zaten bende o cevaba şok oldum, özellikle sordum geçen senekileri verdiniz mi peki diye yok hayır hala çalışmamız sürüyor, geçen senekiler içinde dedi..benim istediğim transkript olsa tek notere de onaylatırım, bu kadar uğraşmaktansa önemli değil ama diploma eki bambaşka bir şey transkript'den.o yüzden bu kadar uğraşıyorum bu işle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winwinwin -- 25 Haziran 2014; 23:29:55 >
  • bugün büroya gittim ve dilekçe yazdım.onaylatıp, alındı numarasıyla birlikte bir fotokopisini alıp aslını teslim ettim.15-20 güne cevap gelir dendi, bakalım ne olacak.sizde dilekçe verirseniz ilk aşamada iyi olur arkadaşlar.
  • Bende dilekçe verdim bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu numaralarıda arayıp sıkıştırırsanız ne zaman vereceksiniz diye iyi olur arkadaşlar..

0222 330 93 22 (3931-3940-3928 / dahili)

bana söylenen en geç 1 ay içerisinde geçen seneki verilmeyenlerle birlikte hep beraber basılıp, dağıtılacağı.sizde sorarsanız iyi olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winwinwin -- 27 Haziran 2014; 23:12:21 >
  • Anlaşılan o ki açıköğretim fakültesi öğrencilerinin %99 u diploma ekinin ne olduğunu bilmiyor, bilmek de istemiyor.
  • eskişehirde fakültedeki vedat hocayla konuştum telefonda, ağustos ayında hem onur belgeleri hemde diploma ekleri verilecek dedi.bilginize arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: winwinwin

eskişehirde fakültedeki vedat hocayla konuştum telefonda, ağustos ayında hem onur belgeleri hemde diploma ekleri verilecek dedi.bilginize arkadaşlar.

Teşekkürler.
  • referans mektubu almak isteyenler de hem İngilizce hem Türkçe, dilekçeyle başvuru yapsınlar.alıcılı ödemeli olarak kargo ile gönderiyorlar bugün geldi bana 4 adet istemiştim İngilizce, 2tl kargo ücreti var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winwinwin -- 3 Temmuz 2014; 18:15:44 >
    Üniversiteyi (Anadolu Üniversitesi) bugün aradım kendileri de Diploma Ekini ne zaman vereceklerini bilmediğini söylediler. Resmen saçmalık. Kesin bilgi mi bu söylediğin ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3C704DB7A -- 8 Temmuz 2014; 14:35:12 >
  • 0222 330 93 22 (3931-3940-3928 / dahili)

bu numaradaki görevlilerle konuştum bana söylenen bu.bu numaraları sende ara istersen bir..
    Anladım. Ağustosta verilirse sorun olmaz. İnşallah öyle olur.
    Referans mektubu için dilekçeyi büroya mı yoksa Eskişehir'e mi yolluyoruz? Bürolarda dilekçe örneği var mı yoksa sende varsa yollayabilir misin? Yardımcı olursan sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psychodeth -- 30 Temmuz 2014; 3:41:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: psychodeth

Referans mektubu için dilekçeyi büroya mı yoksa Eskişehir'e mi yolluyoruz? Bürolarda dilekçe örneği var mı yoksa sende varsa yollayabilir misin? Yardımcı olursan sevinirim.

Büro'ya veriyorsun dilekçeyi.Dilekçeyi bir numarayla kaydedip, mühür basıyorlar sende onun bir kopyasını alıyorsun sonucunu takip edebilmek için.Örnek dilekçe yok ben orada yazmıştım verdikleri kağıda, işte Anadolu Üniversitesinden şu dönemde şu bölümde mezun oldum yüksek lisans yapmam için 4 adet İngilizce referans mektubu istiyorum diye yazmıştım.isim, adres, telefon bilgileri falan imzalıyorsun o kadar.sürat kargoyla yolluyorlar direk evine.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.