Şimdi Ara

Dip gaz giden Angara'lılar... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
2.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chevymel1

Sol şeritten ağır ağır giden insanın böyle durumlardan şikayet etmesi çok anlamsız. Hem adamın parası da gaza basması da kimseyi ilgilendirmez. Bende topuklayıp gitmem ama gidene de karışmam istediği gibi gitsin geçerim sağa yada orta şeride işime bakarım. Trafikte herkes birbirine kendi istediği gibi gitmesi gerektiğini dayattığı için böyle sorunlar çıkıyor.

Size katılıyorum fakat konu sahibinin sol şeritte emeklediği düşüncesini nereden çıkardınız acaba merak ettim ?
  • Sabah sabah bişeyin kafasını yaşadığım yok. Ankara ile ilgili bir konu görüp okuyum dedim.

Çankaya için "Sosyo kültürel yapının en yüksek olduğu ilçedir. Ekseriyetle daha bilinçli insanların ikamet ettiği bölgedir."

Keçiören için "Sosyo kültürel yapı anlamında Çankaya'dan farklılık gösterir. Çankaya'da daha bilinçli ve eğitimi insanlar ikamet ederken, Keçiören'deki yapı biraz farklıdır." Yazmışsın.

Farzet ki ben aşşağılık kompleksi yapıp Keçiörende oturan biri olarak üstüme alındım. Soruyorum sana nasıl böyle genellemeler yapabiliyorsun?

Ankaraya hayatında uğramamış insanlar seninki gibi yazıları okuyup kafalarında önyargı oluşturuyorlar. Haksız mıyım?

Bana "aşşağılık kompleksli" diyerek, "İşte Mamakta oturup Keçiörende büyümenin sonucu bu olsa gerek" deyip haksızlığımı oturduğum ilçeye bağlayarak,"Bunu böyle anlayamayacak kadar "zeki" bir insansın sanırım !" deyip aslında zeki olmadığımı ima ederek mesaj atıyorsun üstelik.

Senden tek istediğim

Çankaya için "Sosyo kültürel yapının en yüksek olduğu ilçedir. Ekseriyetle daha bilinçli insanların ikamet ettiği bölgedir."

Keçiören için "Sosyo kültürel yapı anlamında Çankaya'dan farklılık gösterir. Çankaya'da daha bilinçli ve eğitimi insanlar ikamet ederken, Keçiören'deki yapı biraz farklıdır." gibi genellemelerini kendine saklaman. İstediğin kadar kendi gözlemin, şahsi görüşün olsun topluluklara böyle ithamlarda bulunamazsın!!

• replastone kullanıcısına yanıt
    Bak arkadaşım, ben alıntılamış olduğun yazılarımın hiçbirinde gerçeğe aykırı bir yazı yazmadım. Ayrıca Sosyo kültürel yapının farklılık arz etmezi Keçiören'de oturan birisini aptal yapmaz bunu anla. Çankaya'da ikamet eden vatandaşların eğitim seviyelerinin Mamak başta olmak üzere daha yüksek olduğunu söyledim. Keza anket sonuçlarıda böyle çıkmaktadır. Daha neyin iddiasını sürdürüyorsun.? Söylemlerim reailiteye dayanıyor. Ve kesinlikle hakaret ve küçümseme girişimi içinde olmadığımı durum neyse onu anlattığımı söylememe rağmen, sadece duygularıyla hareket eden bir damarcı psikolojisine girme olurmu.

Ben istediğim toplumda istediğim anda kendi gözlemlerimi fikirlerimi, düşüncelerimi paylaşırım. Bana anayasanın verdiği hakkı sen istiyorsun diye rafa kaldıramam.

"Mamak çöplüğü sendromumudur" nedir arkadaş sizdeki bu alınganlığı anlamış değilim...

Bu sana bu konuyla ilgili son mesajımdır.

Dip gaz giden Angara'lılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökhan And Jetta -- 7 Mayıs 2014; 13:24:26 >

• Sen de haklısın. Elitist olmak bu yaptıklarını gerektiriyor.
  • Ne kadar kasıntısınız kardeşim ? 2-3 lira daha az yakacak diye bu kadar kasılmaya gerek yok.

Kasılacaksanız sağ şeritten gidin tin tin.Bırakın hızlı gidecekler soldan gitsinler.

Benim aracım 100 km'de 50 tl yakıt yakıyor.Ben agresif kullanmasam belki 35-40 tl yakar.Ama ne gerek var kendime sağ şeritte 5-10 tl için eziyet çektirmeye?

Kuruş hesabı yapmayın,kefene koymayacaksınız paraları.
  • gece uyutmayan subarucular şahinciler 106 cılar hepinizi selamlıyorum.
  • Ankara'da öyle dibime giren oldu mu frene hafif dokunuyorum.o zaman uzaklasıyor.orta seritten 100 le gidiyorum zaten a embesil ne diye zorluyorsun.!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sacramental kullanıcısına yanıt
    Acaba o 50 tl yi yakarken şehir içi ve dışı hız kurallarına uyuyor musunuz çok merak ettim ? şehir içinde 50 şehir dışında 110 sollarken 120 ye göre mi gidiyorsunuz ki hiç sanmıyorum yada hız limitlerine uysanızda devir ibresi dibine kadar çıkmalı . yoksa radarların %10 hata payınıda hesaba katarak şehir içi 55 dışı 132 km ve fazlasına mı çıkıyorsunuz ?
  • Ankara =londra bana göre

en uyuz oldugum şey ise önü boş sol seriti kapatmış durduk yere frene basan adam
    ne zaman trafik kitlense en sağ şerit her zaman açıktır
    ne zaman kamyonları sağ şeritte görücem merak ediyorum hep sol serit
    nerde 80-100km arası giden varsa en sol şeritte yavaş gidiceksen gir orta şeriti kullan (bu dediğim yollar 2şeritli yollar değil, istanbul, konya, samsun, anadolu bulvarı, eskişehir yolu için geçerli. Yollar musait basın kardeşim, illa kurallara uyucam diyiyorsan kurallar sana sol seridi kapat demiyor git sağ şeritlerde takıl)
    şehir içi yollarda radarla 90na çıkarıldı ben daha sol seritte radara yakın yerlerde 70+gideni bulamadım. 90 oldunu biliyorsunuz hadi bilmiyonuz neden en son serittesiniz (eskişehir yolu hariç, mesai saatlerinde genelde bulunmadım orda)

Dip gaz gitmiyorum ama 100metre arkadan sellektör çakıyorum hala yol vermeyen insanlar var. Sırf bir gün eve giderken test ettim adamın tekini yapıştım kıcına fark edicekmi diye yok abi, ne sellektörü fark etti nede uzunları yaktım bi insanın gözleri rahatsız olur bakar aynalara yok oda yok. Artık yol boşşa sol şerit 2sellektör yol vermiyorsa sağa kaçıs. Trafik varsa hep sağdan (hatta bir ara mesai çıkıslarında bu sağ serit videosunu çekicem)

ankarada uyuz oluncak o kadar çok şey varki

wv cilerin altında ferrari sanması, o araçların çok önemli oldunu sanıyorlar (büyük ihtimal memurlar çok yaşadıgından dolayı)
    doğan şahin illa iyi bir araba görünce takılıyor peşine
    nerde ses sistemli apaçiler orda kesin abart egsoz
    dolmuşlar bilerek yolu kitler arkadaki dolmuş yetişmesin diye
    vs
    vs

say sat bitmez ama bu durumlar sadece ankara için değil bütün türkiye hemen hemen böyle. Ben daha gidipte trafiğin adam akıllı işlediği, insanların ihtiyaçtan araç aldıgı, gençlerin araçları kızları tavlamak için kullanmadığı il görmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 7 Mayıs 2014; 15:16:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BorgaXxX

Acaba o 50 tl yi yakarken şehir içi ve dışı hız kurallarına uyuyor musunuz çok merak ettim ? şehir içinde 50 şehir dışında 110 sollarken 120 ye göre mi gidiyorsunuz ki hiç sanmıyorum yada hız limitlerine uysanızda devir ibresi dibine kadar çıkmalı . yoksa radarların %10 hata payınıda hesaba katarak şehir içi 55 dışı 132 km ve fazlasına mı çıkıyorsunuz ?

Basılacak yerde 80-90-100 basılmayacak yerde 50-60-70 civarı seyrediyorum.Öyle özel bir kuralım yok,trafiği tehlikeye atacak yerde hız yapmıyorum.

Otobanda 140-150 civarı seyrediyorum.

Aşırı agresif kullanıyorum,tatlı sert frenler,kalkışlarda ataklık vs.memnunum bu kullanışa bu kadar yakmasına.
    Zevk alıyorum çünkü.

• Ilk mesaj hosuma gitti

• radarlara yaklaşırken en solda 60'la gidenleri her türlü taciz ediyorum, onun dışında kimseyi yakın takip etmem, makasa girmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Ankara'da son 4-5 yılda şirket araçları %100 arttı. Şirket arabası kullananlar malum zaten, çoğu trafik kurallarını çiğniyor.

Bu durumda aslında o firmalar da suçludur, trafik cezası hariç firmalara da ağır cezalar giderse, belki bu terör biraz olsun durur.

Altına şirket Polo'su, Linea'sı, Fluence'sini çeken ilk okul/lise mezunu takım elbiseli adamlar, kendilerini gökyüzünde uçacak karizmada görüyorlar. Neyse sosyolojiye girmeyelim sabah sabah.

O kadar dogru ki tespitler offf off... Ozellikle ilkokul mezunu ve takim elbise kombinasyonu gercekten tehlikeli
  • Sacramental kullanıcısına yanıt
    Yaptığın şeylerin yasal olmadığının farkındasındır ?
  • guvenxoca kullanıcısına yanıt
    hakikaten güzel tespit, adamlar dizel arabayla ekonomi yapacağım diye en sol şeritte 80 ile gidiyor, orta şerit 120 ile akıyor... ben istanbul'u tek geçerim bu konuda çeşit çeşit manyak var, lafım ekonomik sürüş yapanlara değil bahsi geçen tiplere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

Ankara =londra bana göre

en uyuz oldugum şey ise önü boş sol seriti kapatmış durduk yere frene basan adam
    ne zaman trafik kitlense en sağ şerit her zaman açıktır
    ne zaman kamyonları sağ şeritte görücem merak ediyorum hep sol serit
    nerde 80-100km arası giden varsa en sol şeritte yavaş gidiceksen gir orta şeriti kullan (bu dediğim yollar 2şeritli yollar değil, istanbul, konya, samsun, anadolu bulvarı, eskişehir yolu için geçerli. Yollar musait basın kardeşim, illa kurallara uyucam diyiyorsan kurallar sana sol seridi kapat demiyor git sağ şeritlerde takıl)
    şehir içi yollarda radarla 90na çıkarıldı ben daha sol seritte radara yakın yerlerde 70+gideni bulamadım. 90 oldunu biliyorsunuz hadi bilmiyonuz neden en son serittesiniz (eskişehir yolu hariç, mesai saatlerinde genelde bulunmadım orda)

Dip gaz gitmiyorum ama 100metre arkadan sellektör çakıyorum hala yol vermeyen insanlar var. Sırf bir gün eve giderken test ettim adamın tekini yapıştım kıcına fark edicekmi diye yok abi, ne sellektörü fark etti nede uzunları yaktım bi insanın gözleri rahatsız olur bakar aynalara yok oda yok. Artık yol boşşa sol şerit 2sellektör yol vermiyorsa sağa kaçıs. Trafik varsa hep sağdan (hatta bir ara mesai çıkıslarında bu sağ serit videosunu çekicem)

ankarada uyuz oluncak o kadar çok şey varki

wv cilerin altında ferrari sanması, o araçların çok önemli oldunu sanıyorlar (büyük ihtimal memurlar çok yaşadıgından dolayı)
    doğan şahin illa iyi bir araba görünce takılıyor peşine
    nerde ses sistemli apaçiler orda kesin abart egsoz
    dolmuşlar bilerek yolu kitler arkadaki dolmuş yetişmesin diye
    vs
    vs

say sat bitmez ama bu durumlar sadece ankara için değil bütün türkiye hemen hemen böyle. Ben daha gidipte trafiğin adam akıllı işlediği, insanların ihtiyaçtan araç aldıgı, gençlerin araçları kızları tavlamak için kullanmadığı il görmedim

Doğma büyüme Ankara'da yaşamaktayım, ve yıllardır VW kullanıyorum. Altındaki aracı ferrari sanan bir VW kullanıcısı bile tanımam. VW kullanıcısı bir çok arkadaşla buluşmalarımız organizasyonumuz oldu. Ama sizin fantazilerinizi süsleyen VW kullanıcısı profili hiç olmadı !

• Ankara'da bunları yapan iki tür var ya da bana sadece o ikisi denk geldi Biri şirket araçları diğeri çakallar

• _Pulse_ kullanıcısına yanıt
    İstanbul bu konuda gördugum en iyi şehir bence.Trafik cok hızlı akıyor cok nadir bırının arkasına yapısıp selektor yapıyorum ama mesela gecen hafta sonu Ankaraya gittim trafikte kafayı yemek üzereydim ankaranın surucelerı ıstanbulda olsa arabayı trafiğe cıkaramayız kıymetini bılın İstanbulun
  • quote:

Orijinalden alıntı: BorgaXxX

Yaptığın şeylerin yasal olmadığının farkındasındır ?

Yasal değil fakat ben nerde ne yapacağımı iyi biliyorum.Ne kendimi nede başka araçları tehlikeye atacak bir sürüş sergilemiyorum.

O 50-60-70 tabelalarınıda umursamıyorum.Yolları biliyorum bilmesem bile ne kadar hızla gidilir kesitirip öyle gidiyorum.
  • nedense bana denk geliyorlar

golf kullananlar sıkıstırıyor, ya yanında artislik yapıyor hadi kapısalım tarzında
    passatlardada massallah ferrarı zihniyeti en fazla olanlar, her ışıklarda içinde 25-35yaş arası insan varsa vites boşta vınn vınn ses.
    her vw ciye değil sözüm memurlar genelde vw ye sempati duydugundan ankarada fazla, çoçuklarınada vw alıyor veya çoçukları bunların araçları kullanıyor uğraş dur

he bide doblo cady vb araçlar, ankarada en tehlikeliler onlar
    herneyse her ilde belli başlı sıkıntılar var, ankarada en azından trafik kitlenmiyor çok fazla, çok fazla paralel yol oldugundan her yere ulaşabiliyorsun. Bazı sıkıntılarınada katlanmak gerek

ben doğma büyüme ankarayı geçtim köyüm bile burda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 7 Mayıs 2014; 19:28:19 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.