Şimdi Ara

dinlediğimi anlamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    öncelikle hayatımı yazar gibi yazacağım salak gibi niye hissediyorum anlamanız için
    pre yi 2 kere
    kursu almış biriyim

elemantary de 6-7 konu sürekli tekrarlayarak işledik
    pre de konu ve detaya boğmuşlar kitabı hatta hoca keşke sizde bu kitaplardan elemantary alsaydınız dedi
    ve pre 2 kere alınca
    bunalım yaşadım artık çünkü anlamıyordum okuma parçaları uzun uzun, konular üst üste binmiş altyapı sağlam değil

derken iyice ingilizce den soğudum
    pre yi tekrar aldım ama bayağı yapamadım ve zorlandım

şuan tekrar bunalmamın boşvermiş olmamın bana yararı değil zararı olur diye tekrar başladım (5 yıl sonra)
    yukarıda anlattığım nedenlerden ötürü kendi kendimi avutuyordum
    ben aptal değiim diye

ama yok başladığımdan beridir 3 hafta olacak (yine pre)
    ingilizce karşılıklı konuşmada anlıyorum cevap veriyorum

ama dinlemeleri yapamıyorum
    kesinlikle yapamıyorum dinlemeleri ve sınıf genel ortalamasında ben ders çalışmadığım hiç ödev yapmadığım halde üstte kalıyorum
    (tabi bunda şuanki kitabın benim gördüğüm pre ye göre zayıf kalmasından kaynaklı şuanki kitapta modallarda sorgulama yaşıyorlar ve ben hepsini görmüştüm şuan sadece can gösterildi, did ile fiili aynı cümlede kuruyorlar ama dinlemeyi yapabiliyorlar)

ve aptal olduğuma karar verdim

bana aptalların bile çözebileceği dinleme önerinileriniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi becurious -- 21 Mart 2017; 11:5:34 >

• [size=4] bana aptalların bile çözebileceği dinleme önerileriniz nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi becurious -- 21 Mart 2017; 10:26:49 >
  • ingilizce öğrenmek istiyorum
  • dinlediğimi anlamak için ne yapmam gerekiyor
  • Hocam sabredip cevap yazmak istemedim.
    Her konuya cevap yazınca ilginç oluyor.
    Olaya bakış açınız yanlış.

5 sene sonra başladığınıza göre eski bilgilerin büyük kısmı uçmuştur.
    Dil öğrenmeye ara vermek çok yanlış.Bildiğiniz kelime sayısı bile azalır.

Dinleme olayında gelişmen için yapman gereken şey dinleyeceğin sesin elinde yazılı metni olması gerek.
    Dinlerken bu metinden takip etmek gerek.Bu sayede kaydı durdurup telaffuzunu bilmediğin kelimeleri sesli şekilde telaffuz etmen gerek.Bu tarz dersler için 5 adımda İngilizce konusunda 5.adımında cbc dersleri var.Onları kullan.

Bu arada ben özellikle en baştan başlamanızı öneririm.5 adımda İngilizce konusunu uygulayın.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim
  • Youtube u aç. oradan yabancı talk showlardan birini aç. Sesi temiz ve mümkünse ingiliz aksanı. Sonra videonun altına gel AYAR kısmından HIZ 'ı tıkla ve Normal den geriye Hızı düşür. böylelikle eleman yavaş konuşucak ve anlayacaksın.
    Ama sunu unutma başta ne dedigini elbet anlamıcaksın. kulak duydukça aşına olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VolcanoPower

Youtube u aç. oradan yabancı talk showlardan birini aç. Sesi temiz ve mümkünse ingiliz aksanı. Sonra videonun altına gel AYAR kısmından HIZ 'ı tıkla ve Normal den geriye Hızı düşür. böylelikle eleman yavaş konuşucak ve anlayacaksın.
    Ama sunu unutma başta ne dedigini elbet anlamıcaksın. kulak duydukça aşına olacak.

teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.