Şimdi Ara

Dini inanca sahip olmadan yaşamak zor diyenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
0
Favori
3.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herhangi bir dini inanca sahip olmadan yaşamak zor diyenler argümanlarınız nelerdir.

İnsan vücuduna ne gibi hasarlar verir

Çevresel olarak ne gibi tehditler olur

VS vs.....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Toplumdan uzaklaşma, kendi çevresinden uzaklaşma, kendini çevresinden daha akıllı sanma yanılgısı, antiaosyallik, insanlardan nefret etme. Don kişot misali dinlere karşı savaş açma, insanları kendisine benzetememenin verdiği yorgunluk ve gereksiz çaba. Kaderine hükmeden bir doğaüstü varlığa inanmamak sonucunda, kendi kaderini ve hayatını istediği gibi yönlendirememenin ve doyumsuzluğun getirdiği ağır travma. Onun arabası var, gaza bastımı gider, onun manitası var, parası var, tipi var diyerek herşeyi kafaya takarak, ağır psikolojik rahatsızlıklar geçirme.

İşte ateizmin aüır bedeli bunlar. Zaten forumda da sık sık intihar konuları açılıyo. Hayatın vazgeçecek kadar ağır travmalara hepimiz şahit oluyoruz. Çok bilmişliğin bedelini ağır şekilde ödüyorlar.

• kingman29 K kullanıcısına yanıt
    İntihar eden imam diye Google yaz istediğini oku daha fazla söze hacet yok

Yani tespitin çokta doğru değil

Gelişmiş ülkelerde yaşayan inançsız bireylerde anlattıkların yaşanmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: WILDBOYS

Zihinsel rahatsızlığa sahip olan kendisi ama farkında değil.
  • yaşam bi boyut olarak değerlendirildiğinde başlangıç ve sonucu bakımından değişik teoriler var.

insan bi dna zinciri. yediğimiz içtiğimiz dna zinciri olan şeyler. dna yız ve farklı koddaki dnayı yiyor içiyoruz. bi nevi kendi türünü yiyen yamyam gibiyiz de denebilir.

diyni veride hayvan ve bitlilerin ruhu yok denmekte idi. aslında bu durum tartışmalı ancak bu kabule göre insan denen sureta aslında hayvan ve bitki ölülerinden müteşekkil bi dış cesede sahip bi varlıktır. özü olan dna gereği hayvan ve bitkilerdeki can denen öğeyi ruhsuz taşıdığı gibi aslında konuşmuş olması da ona sadece hayvan ve bitki ölülerinin konuşabildiğini göstermekten öte değildir.

bu açıdan insanın yürüyen cesedi bi sonuçtur. haşr denen şeydir ve hayvan ve bitkilerin haşri olarka anlamlıdır. kendi içindeki diyni veriye uyumlu olarak insan denen şey her ne ise bununla alakalı olmayan bi yapıdır.

diyn sahibi olarka hayvan ve bitkilerin konuştukları anlaştıkları biliniyor ancak bunu ruhsuz yapıyorlar. insanın salt konuşması ruh sahibi olduğu anlamına gelmez.

biz en alt ürünüz. hayvan ve bitki leşleri sayesinde hayatta kalırız ve onların dönüşümü olarak onların haşriyiz. doğum ölüm türeme denen her hal bi bitkiye bi hayvana ne kadar kutsallık atfedilecekse o kadar kutsaldır. hatta bitkiler bu konuda bizden daha iyidir zira biz hayvanları simule ederek türüyoruz.

sorun olarak haşir eğer ki bu ise insan denen şeyin türeme yani kısır olduğu hal anlaşılır. yani haşr bittikten sonra ve insan denen bu varlık oluştuktan sonra yapılan üreme aslında türemedir ve hesap meydanı arasat arafat bitmiştir.

kişinin bu aşamadan sonra diyn sahibi olup olmaksızın yaşamı hakkında karar vermesi diyni veriyle ilgili değildir.

kişi zaten haşir bitmiş deyip türemeyi görür ve soy bitmiş kardeşim der ve yaşam denen şeyde artık dna nın dna yediği bi alemde yaşamak( türdeşini yemek, yamyamlık) istemeyebilir.

evladımsı konularında genişçe anlatmıştık. kişi dna sal kod gereği ebeveynden türeyen iki ayrı bireyin yine türleşmeye girmesini gerektiriyordu. yani kişiye bizim tabirimizle kardeşi eş olarak sunuluyordu. kişi bu durumu red edebilir ve türleşmeye son verme adına ölümü tercih edebilir. bunun diynle veya diynsizlikle alakası yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Henry Huxley

quote:

Bana bak Taamısss efendi. Bu forumda, şu propagandasını ve misyonerliğini yaptığınız ateizm yüzünden kaç tane genç intihar konusu açtı, söyle bakalım. Gerçekten kafadan sakat olanlar kimmiş acaba? 2 tane felsefe kitabı okuyup ateist oluyonuz. Sonra gelip forumda bunalıma girdim deyip ağlayıp intihar konusu açıyonuz. Şu misyonerliğini yaptığınız ateizm yüzünden kaç tane gencin kafasını çeldiniz, kaç tanesinin kanına girdiniz? İçinde bulunduğunuz o karanlık bataklığa kaç kişiyi sürüklediniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingman29 -- 23 Eylül 2017; 18:28:34 >

• Cehalet intihara sürükler yeterince bilgili bir ateist cehennemden korkmaz mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingman29

quote:

quote:

Bana bak Taamısss efendi. Bu forumda, şu propagandasını ve misyonerliğini yaptığınız ateizm yüzünden kaç tane genç intihar konusu açtı, söyle bakalım. Gerçekten kafadan sakat olanlar kimmiş acaba? 2 tane felsefe kitabı okuyup ateist oluyonuz. Sonra gelip forumda bunalıma girdim deyip ağlayıp intihar konusu açıyonuz. Şu misyonerliğini yaptığınız ateizm yüzünden kaç tane gencin kafasını çeldiniz, kaç tanesinin kanına girdiniz? İçinde bulunduğunuz o karanlık bataklığa kaç kişiyi sürüklediniz?

İntiharın inanmakla yahut inanmamakla bir alâkası yoktur. Bu ancak çürümüş fikrini savunmak için dal bulamayanların zırvalayacağı iddialardandır. Türkiye'deki intihar sayıları ve inançlar ortaya konsun, büyük çoğunluğu Müslüman değilse ben de bir şey bilmiyorum.

Fakat ben buradan İslam intihara yöneltiyor gibi saçma sapan bir çıkarım yapmıyorum elbette.

• bu din benim kafamı ağrıtıyor çoğu şey yasak ölmeden mezara konmuş gibi hissediyorum kendimi bu ne böyle.
    İslama karşı diye bilgisayar oyunu yasaklanırmı yasaklanıyor.
    Ne güzel şimdi resident evil serisinin tümünü bitirmek vardı ah ah Allah hayata karşısın sen.
    Ben özgür yaşamak istiyorum zincirlerimden kurtulmak istiyorum senelerdir bu eziyeti çekiyorum revamı bu dinden kurtulamadım cehennem korkusuda geçmedi.Yani kafamdan atamadım bir türlü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainfall2535 -- 23 Eylül 2017; 19:24:40 >
  • kingman29 K kullanıcısına yanıt
    Ateistlerin intihar konusu açmalarının nedeni ateist olmaları değil, doğdukları andan beri kendilerine baskıcı bir şekilde empoze edilen dinin, zamanla yanlış olduğunu anlamaya/düşünmeye başlamasının getirdiği bunalımdır. Unutmayalım ki burası ekonomik,sosyal, siyasal, dini açılardan baskılı bir ülke. Yani bir insanın intihar etmesi için kendi çapında fazlaca sebebi olabilir. Ateist olması bile baskıya uğraması için yeterlidir. Eğer ateizm=intihar derseniz İsveç'in intihar oranına bakmanız gerekir, her açıdan problemli bir ülkenin değil.

Edit: Ayrıca müslüman olan bir kişi tabi ki de çok daha zor intihar eder. Huzur islamda olduğu için değil, intiharın islamdaki en büyük günahlardan biri olduğu için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eduyardo -- 23 Eylül 2017; 19:28:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 60 sene yaşayacağım belki ama huzurlu yaşayamıyorum.Şu işe bak.
  • 4 5 ay oncesine kadar bende muslumandim namazimi surekli kilmazdim ama cuma bayram namazlarini falan kacirmazdim. Orucumu 13 yasimdan beri tutardim. Ve cogu haci hocadan da iyi bir "musluman" dim. Fakat muazzez ilmiye çığ'in kuran incil ve tevratın sümerdeki kökeni isimli kitabini ve icerigini duyduktan sonra tum inandigim degerler yikildi birden. Bu yikim beni intihara suruklemedi. Aksine arastirmaya sorgulamaya hayattan daha fazla zevk almaya basladim. Cunku iyi bir musluman olmak icin degilde iyi bir insan olmak icin calismanin dunyaya daha fazla yararinin olacagini anladim. Bu sizlerin pis ateist dediginiz insanlarin bu dunyaya daha fazla katkilarinin oldugunu anladim. Dunya daki bi cok ileri ulkenin dini inanislarini inceledigimde ateist nufusun fazla olddugu ulkelerde insan haklari demoksarsi ozgurluk kiscasi insani degerlerin daha degerli oldugunu duydum. Mesela cogunlugu ateist ve pagan olan japonya.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hasancelik0634 kullanıcısına yanıt
    +1881

• quote:

Orijinalden alıntı: eduyardo

Ateistlerin intihar konusu açmalarının nedeni ateist olmaları değil, doğdukları andan beri kendilerine baskıcı bir şekilde empoze edilen dinin, zamanla yanlış olduğunu anlamaya/düşünmeye başlamasının getirdiği bunalımdır. Unutmayalım ki burası ekonomik,sosyal, siyasal, dini açılardan baskılı bir ülke. Yani bir insanın intihar etmesi için kendi çapında fazlaca sebebi olabilir. Ateist olması bile baskıya uğraması için yeterlidir. Eğer ateizm=intihar derseniz İsveç'in intihar oranına bakmanız gerekir, her açıdan problemli bir ülkenin değil.

Edit: Ayrıca müslüman olan bir kişi tabi ki de çok daha zor intihar eder. Huzur islamda olduğu için değil, intiharın islamdaki en büyük günahlardan biri olduğu için

Ateizm de bahaneler ve yalanlar bitmez. Çocukluğundan beri inandığı din çöktü diye bunalıma giriyomuş. Suçu yine dine atıp, zeytinyağı gibi üste çıkmayı başardınız, tebrik ederim. Acaba bunalımın sebebi amaçsızlık olmasın. Amacı biten insanın hayatı da biter. Ölünce toprağa gömülüp böcek yemi olacağını düşünen insan, bu dünyada kendisinden başkasının çıkarını düşünmeden yaşar. Ama çıkarlar çatıştığında, üstünlük kuramadığında kendini bunalınlardan bunalıma atar.

Afrikada 14 tane sömürgesi olup da yılda 500 milyar dolar vergi toplayan, ayrıca tüm hammaddelerini babasının malı gibi çıkarıp Citroën, Reno markalarını üretip dünyaya satan Fransa gibi bir ülkede ateist olmak kolay. Devlet senin adına dünyayı sömürüyo. Savaşlar çıkarıp, bombalar yağdırıyo. Sen de hümanizm türküleri söylersin tabi. Ama benim küllahıma anlatırsın. Bu ateist topluluklar birliği, benim yanıbaşımdaki Suriye'ye 100 bin tane bomba attı. Peki ne için? Diktatör Esad'ı indirmek için. Ama Esad dışında her yeri bombaladılar. Taş taş üstünde bırakmadılar. İnsan hakları ve demokrasi konusundaki üstünlüklerini tüm dünyaya gösterdiler. Tabi kendi halkları için.

İsveç'te intihar oranlarına bakalım demişsin. İsveç ve Norveç gibi kuzey ülkeleri, intihar konusunda en sabıkalı ülkeler. Hatta bu ülkelerde güneş çok az görüldüğü için o kadar sıkıcı ülkeler ki, insanlar yaşamak bile istemiyo, sürekli intihar ediyolar diye bir geyik de mevcut. Esas intihar konusunda rekortmen ülkeler Ukrayna, Letonya, Belarus, Kazakistan, Rusya gibi ülkeler. Peki kim bu ülkeler? Din en büyük afyondur diyerek insanları sabah akşam Vodka içmeye alıştıran din düşmanı Sovyetler birliğinin ülkeleri. Adanlar zamanında öyle bir din düşmanlığı yaptı ki, tanıdığım bir Türkmenistan'lı kardeşim, 23 yaşına kadar ateist olduğunu söylüyor. Çocukken ananesi evde gözlerini kapatıp kendi kendine bişeyler konuşurmuş. Annelerine ne yapıyor diye sorduklarında, ananeniz öyle kendi kendine konuşur arasıra dermiş. Namaz kıldığını çocuklara bile söylemezlermiş. Çünkü çocuk okulda falan ananem namaz kılıyo dese, eve gelip yaşlı kadını tutuklayacaklarını iyi biliyolarmış.

• İşin gücün herkese hakaret

• quote:

Orijinalden alıntı: eduyardo

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkanİpek

İşin gücün herkese hakaret

Onların dini hakaret etmeyi emrediyo. Eğer hakaret edemezlerse bunalıma girip intihar ediyolar. Pisliklerini başka türlü nasıl kabul ettirecekler. Ama bu ateist misyonerlere izin verende kabahat.

• quote:

Hakaret değil durum tespiti. İkisinin farkını bir türlü anlayamadınız.

Söz konusu şahsın zihinsel problemleri olup olmadığını bölümde kime sorsanız söyler.
  • quote:

quote:

Söz konusu şahsın zihinsel problemleri olup olmadığını bölümde kime sorsanız söyler.

konuya baktımda kimden bahsettiğinizi anlayamadım kim intihar etmek istemiş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rainfall2535

quote:

quote:

konuya baktımda kimden bahsettiğinizi anlayamadım kim intihar etmek istemiş?

İntiharla alâkalı değil. Yukarıda saçma sapan konuşan zattan bahsediyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.