Şimdi Ara

Dini çoğulculuk hakkında ne düşünüyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hakikatın tek bir dinde olmadığını,herhangi bir dine inanmanın Tanrı katında yeterli olduğunu savunuyor.
    Siz ne düşünüyorsunuz? Getirebilecek en iyi eleştiri sizce nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Elephant dreams 2006 kısa animasyon.

Bizler bir filin duşunu yaşıyoruz.

Kendimizden bir kadını çıkarıp onun bir erkeği cinsi hissiolarak talep ettiğini iddia ediyoruz.

Eril oğenin kendisinin bekaretine karşı tavrındaki acziyetten diyn ilah turetiyoruz.

Hakkını talep eden adama ve bu hak verilmezse tecavuzcu kesilen slobodan ahkamına ve hak denirken kendi bikrini talep eden şaşkına donuyoruz.

İlahi kudret gazaplı olabilir ancak bence şu an gulumsuyor.

..........

Reelilshın tavrı acayip bir haldir ve tevazu kanatlarını bir kimse en yüksek haline gelsin de görsün bilsin yanlış kanıyaduşmesin istemiştir.

• Ne düşünüyorum söyleyeyim. Platon'un aşağıdaki lafını düşünüyorum ve ülkeme bakıyorum adam haklıymış diyorum. Dini eğitim ile kitleleri cahilleştirip beyinlerini köreltip, doğal olarak eğitimsiz bireylere çevirip köleleştiriyorlar.

Dini çoğulculuk hakkında ne düşünüyorsunuz?
  • hawk1903 kullanıcısına yanıt
    Bozuk radyo felansin galiba ayni seyler lak lak.

Adamin actigi konuyla bunun ne alakasi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: 2019yks

Bozuk radyo felansin galiba ayni seyler lak lak.

Adamin actigi konuyla bunun ne alakasi var.

bebe sen git dersine çalış

• hawk1903 kullanıcısına yanıt
    Bunu diyerek hakli oldugunu kanitladin.

Tebrikss

• İlahi kudrete inanmak ve onun eserlerini görmek insan denen varlığı tekilliğe atar. Yani o vardır ve mevcuttadır ve bu hal suregelen bir haldir sureçtir.

Ben bu süreçte ben varken o da var diyemem.

......

Ancak ben de varım. O halde ne olacak?

Bana göre en makul duşunuş ilahi kudretin yaratıcı fonksiyonunu anlamak ve bu yaratıcılığın cuzu nevinde bir amel sergilemektir.

Yani bir nevi Allahu tealaya iman uzre ondan icazet alıp Allahunun yaradanu Teala vasfıyla ortak amele girmek beni ozgurleştirir.

.............

Bu durumda kişi mezkur ilaha inanç ve onun eserlerini lebriz denen safahatta insanlık adına ortak bir tavır alabilir diye düşünüyorum.

• Din düşmanı bir ateist ile, Yaratıcısının hoşnutluğu için iyi ahlak gelistirmiş,iyilik yapmaya meyilli bir hristiyan,yahudi,şaman bir olur mu? Ama onlar da bu ateistik ,sözde demokrasi ve özgürlükler yanlısı,tefeci,sömürgeci dünya düzeni içerisinde sesini çıkaramıyolar. İnançlı hristiyan,yahudi ya da hangi dinden olursa olsun, bu insanlarla birlikte gün gelecek, bu sömürgeci, tefeci düzeni, başlarına yıkıcaz. Tıpkı zamanında Avrupada arkalarına saklandıkları kaleleri, devşirme hristiyan evladı yeniçerilerle yıktığımız gibi.

• kurufasulye bir gün suda beklemez ise gaz yapar

• ilahi (kitabi) dinler tekdir. ilk peygamberden son peygambere din islamdır. ana prensipler aynı kalırken ara yollar nüanslar değişmiştir. insanların medeniyet seviyelerine göre tüm insanlığı kapsayacak şekline hz Muhammed'in peygamberliğinde gelen şekliyle ulaşmıştır
    bunun için diğer semavi dinlerde de doğrular bulunur. zamanın muktedirlerince değiştirilmeden gelinseydi en azından o dinden menfaat sağlamadan inananlar müslüman olurdu. zira her gelen kitap son peygamberi tanıtıyor, ona uyulması gerektiğini söylüyordu
  • her inanç sistemi kendisinin doğrusu olduğunu, kurtuluşa ancak kendi sistemine dahil olarak ulaşılabileceğini savunur, zaten mantıklısı da bu. Bu açıdan bakarsak kesinlikle hatalı bir yaklaşım yani sistemlerin temeline ters en başta.
    Toplumların ayrışmasına bu kadar sebep varken buna inançların eklenmesinin önüne geçme çabası olarak görüyorum

kaldı ki 3 semavi din dışında 4000 den fazla inanç var artık mensubu kalmamış olanlar var hangi biri, bir hristiyanın ben zeusa inanıyorum diyen adama bir müslümanın baba-oğul,kutsal ruh 3lemesine inanan hristiyana evet haklisin senin inancın da doğru demesi mantıklı mı ? temelleri birbirine ters bir çoğunun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lawbreaker -- 14 Mart 2018; 3:58:43 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.