Şimdi Ara

Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi: Kuran’ın meailini okuyan gençler ateizme yöneliyor (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
590
Cevap
7
Favori
28.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
270 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dostum bu haberin video linki varmı. Bırakın profesörü ortaokulu mezunu bir insanın ben bu cümleyi kuracağına inanmıyorum. Eğer video linkini verirseniz bu adamın hangi donanımla bu ülkede profesör olduğunu cimere ciddi ciddi soracağım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • alvinoo A kullanıcısına yanıt

Bro sevgi, kardeşlik, adalet, dürüstlük, yardımlaşma zaten batıl dinler de dahil tüm dinlerin ortak yanı sayılır. Mısır'da çok tanrılı dönemde yazılan ahlak kitabı da aynı şeyleri yazıyor. Fakirlere yardımı da ekle üstüne; "adırvayz Tanrıların gazabı" denklemini kuruyor. O da klasik zaten.

Problem orta çağ hukuk ve gelenekleriyle toplum dizaynı dayatması zaten. Bu yazdıkların insanlığın ortak değerleri. Kimsenin onlarla problemi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 21 Haziran 2020; 11:54:27 >
  • Bu açıklama daha çok kuranı gerçekten anlayanlar ateizme yöneliyor gibi olmuş.

Arapça okuyanlar genelde anlamadan ezbere gidiyor.

Türkçe okuyup üstüne düşünen ise başka yollara gidiyor diyanetin söylediği bu.

Düşünürseniz ateist olursunuz düşünmeyin.

Ezbere okuyun siz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bunu da çözemedim, insanlar dua ediyorlar ama dua ne anlama geliyor bilmiyorlar bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 8 Temmuz 2020; 22:51:52 >
  • Hadislere uydurma de

Tefsire gerek yok de

Sonra da mealden yola çıkarak ''Kuran-ı Kerim'de sadece şarap geçiyor diğer içkiler içilebilir'' veya ''fazla içtikleri için haram kılınmış az içersen haram olmaz'' gibi düşüncelerin çıktığını ve bunun nelere yol açtığını göremeyecek kadar kimse salak değil

Diyanet doğru söylüyor mealle namaz bile kılamazsın kardeşim islam dini senin mantığına uymak zorunda değil kafanıza göre din istiyorsunuz

• türkçesi olmadığı için biz anlayamayız. o zamanda biz dinsiz mi oluyoruz şimdi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

ateşim bol olsun Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi: Kuran’ın meailini okuyan gençler ateizme yöneliyor 

Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi: Kuran’ın meailini okuyan gençler ateizme yöneliyor

• Konunun içeriği ile haberin başlığının alakası yok. Konu, mealin yetersiz olduğunu ve yeni meal için çalışma yapılması gerektiğini belirtiyor. Başlık ise tamamen art niyetli ve çarpıtma üzerine yapılmış. Akp zihniyetine kızıyoruz da, aynı şeyleri siz de yapıyorsunuz.

• cemsinan kullanıcısına yanıt

Kısa cevap vereyim ozaman sana bugün sende satiliksin degilmisin yoksa? Faturalar ev kirası yiyecek giyecek. Sen şimdi satılık degilmisin? Gidip bı işte çalışarak emek satmiyormusun zamanını satmiyormusun? Bı hamal yaşamak için paraya ihtiyacı var o ağar işlerde bedenini yıpratıyor ne için yapıyor? Kölelik sistemi değişmedi sadece adı değişti kardes

• Hayat böyle şeylerle uğraşmak için çok kısa, zaman ayırmayı düşünmüyorum.

• Kendi dilimizde anlamamak için milleti korkutuyorlar. Anlamadan okumanın faydası olmaz. Korkmadan kendi dilinizde okuyun ben defelarca okudum hiç de aklıma ataist olma fikri gelmedi. Falan filancadan ogreneceginize kendi diliniz de okuyup sorgulayarak öğrenirsiniz. Bir de din inanç meselesidir inanmak veya inanmamak için sebep aramak yarışa girmek zerre fayda sağlamaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

Alıntıları Göster
    yani la fontenden masallar diyosun

• Çünkü aklı düzgün çalışan her bireyin görebildiği üzere din denen bir olgu yoktur. Yeryüzündeki tüm din masalları insan uydurmasından başka bir şey değildir. Eski zaman kanunları da diyebiliriz. Bu kanunlar vasıtası ile köle gibi çalıştırılıyor ve köle gibi de yaşıyorsun. Olmayan bir diğer dünya masalı ile de, bu dünyada cenneti yaşayanlara gönüllü hizmet ediyorsun. Yani kendi hayatını daha yaşarken öldürüyorsun.
    Yeryüzündeki tüm canlılar da kodlanmış robotik varlıklardır. Tanrı, kitaplarda bahsedilen gibi de değildir. Gözünü aç Türk genci..

• Amaç yine belli, bırakın bu konuyu müslümanlar dert edinsin. İsteyen istediğine inansın, kendi içinizi ferahlatmak için inanışlara çatmayın. Ateistler e göre ben hiç olacağım, dinime göre ise ahirette yargılanacağım. Ebediyet ve anlam, yokluğa ve hiç olmamaya tercih edildi. İsteyen istediğine, isteyen kendine tapsın. Gereksiz ve unutulacak bir konu daha.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 27 Aralık 2020; 12:13:48 >
  • şimdilik Türk olmak suç ilan edilmedi. buna da şükür yani.

• Timeguard T kullanıcısına yanıt

Cehennem ile korkutmaya çalışmanın hiçbir işe yaramadığını öğrenmiş olmalıydınız.

• Türkiye'de kendini müslüman diye tanımlayan ve din sömürüsü yapan münafıkların işine gelmiyor tabi kitapta yazılanın anlaşılması... Anlamadığı dilde okumanın ne faydası olacak dine. .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 21 Haziran 2020; 13:18:7 >
  • Yok artık...

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.