Şimdi Ara

din gereksiz diyenlere gelsin.

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
27
Cevap
0
Favori
1.679
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2219 Mesaj
    başlıkta geçen kesimin itirafıyla din insan hayatından çıkmakta gün güne. ve kuruntuları yüzyılın sonunda tamamen bitecek

alın size gerçekler

"Güzeldik biz eskiden, çok eskiden.
    Yürekler içiçeyken...
    Bir lokma ekmeği bölüşürken...
    Acıyı, mutluluğu paylaşırken...
    Komşularımızın yanından selamsız sabahsız geçmezken...
    Yardımlaşmanın ne demek olduğunun bilincindeyken...
    Menfaatsiz, çıkarsız sevgiyi yürekten verirken...
    Sevmek, sevilmek ayaklar altına alınmamışken...
    Güzeldik biz eskiden, ama çok eskiden...!"

|
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

yazılarımı okumuş olsan siyasal islama senden fazla kızdığımı anlardın
    islam siyasal islam değil ve siyasal islam fikrini muaviyenin kafasına sokan zat bunun ömür boyu çıkarılamayacağını da biliyordu
    |
    |
    asderty kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

laf söyledi bal kabağı

yazıda anlatılanları insanlara yaşatan dinden başka bir şey değildi asıl din toplumdan çıktı ve bu sayılan hasletler alındı değeri bilinmeyen cevher alınır
    |
    |
    mechatengu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: mhmt042

laf söyledi bal kabağı

yazıda anlatılanları insanlara yaşatan dinden başka bir şey değildi asıl din toplumdan çıktı ve bu sayılan hasletler alındı değeri bilinmeyen cevher alınır
    din toplumdan çıktı

Norveç'ten mi bahsediyorsun

• Yüzbaşı
    775 Mesaj

Tabiiki, gerçek islam bu değil. Hatta o da değil, şu da değil, hatta hatta öteki ve beriki de değil. Sanırım birtek sen anladın, sen de yanlış anladın
    İslamın olmadığı ülkelerin hiçbirinde iyilik, mutluluk diye kavramlar yok, bu şekilde de ispatlıyoruz söylediklerini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 17 Ağustos 2018; 2:17:36 >
    |
    |
    mhmt042 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2219 Mesaj

sen uzayda yaşıyorsun galiba iyilik mutluluk diye kavramların olmadığı bir tek ülke göster forumu terk edeceğim yok gösteremezsen senden terk etmeni isteyeceğim

yazdıklarınızı az düşünerek yazın
    |
    |

dinini yaşamayan toplum yaşadığını din sanırmış
    şekil 1-a türkiye ve geneli islam ülkeleri
    |
    |
    mechatengu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Daha ne kadar mantıksız olabilirsin dedikçe beni şaşırtıyorsun. Forumu terketmeni isteyeceğim ne demek yahu

Tek yorum yapıp gideyim dedim. Senin gibi biriyle polemiğe girmek gerçekten zaman kaybı çünkü ama yine olmadı işte. Yine hata yaptım.

Neden müslüman ülkelerden, müslüman olmayan ama "modern" ülkelere göç olduğuna gönderme yaptım. Buna karşılık mutluluk olmayan ülke yoktur demişsin.

O zaman bende seviyeyi "1 tık" daha düşürecek bir önermede bulunayım: haksız yere girdiği hapishanede işkence gören birisi, gökyüzünde bir kuş görünce mutlu olabilir. Demek ki hapishanede işkence görmek mutluluktur.

|
    |

• Yarbay
    2219 Mesaj

evrim dinine inanmanın bir sonucu asenaya taş çıkatırcasına kıvırmak

mutluluk kavramı dedin yazına iyi bak eylemi yaşamak değil kavramı bile bilmiyorlar demektir ve apaçık yalandır
    |
    |

Evrim dini diyerek (kendi zekan çerçevesinde) aşağıladığını sanıyorsun ama bu laf senin ne bilim nede din hakkında bişey bilmediğini göstetiyor.

Üstelik bilimden ve dinden anlamadığın gibi türkçeden de anlamıyorsun.

Bişey daha söyleyip kaçayım ben, zira senin seviyende birisiyle polemiğe girerek zaten kendime yeterince zarar verdim.

"ben siyasal islama karşıyım" diye yazmakla olmuyır bu işler. O zırt bırt bahsettiğin risaleyi okuyup savunan hemen herkes şu anki siyasal islamı savundu ve savunuyor. Onların yanında dur yada durma, sizde lafını ettiğiniz müslümanlığın zerresi olsaydı, hergün çıkıp isyan ederdiniz. Herşeyi öbür dünya için yapan (!) sizler (evet genelliyorum, henüz külliyenin önünde isyan eden birtek müslüman çıkmadı memlekette) mesele hükümetten maddi menfaate gelince dansözün tillahı oluyorsunuz. Ancak devran dönüpte madiği yeyince çıkıp konuşursunuz, aslında bunlar Müslüman değil diye(senin risalecilerin hangi kolu olduğunu anla).

Birde tabii böyle forum köşelerinde günah çıkarırsınız, gerçek islam bu değil diye. Ama yemezler! Yüreğin kadar yaşa, çapın kadar konuş!

|
    |

• Yarbay
    2219 Mesaj

hiç bir şeyi hiç bir şekilde aşağılamam
    din: insanın hayatını bina ettiği kurallardır
    bu tanım bağlamında evrime din dememin sebebi sadece bu forumda dinciden daha şiddetli bir şekilde evrimi savunmanızdır.

hiçbir yerde hiçbir zaman siyasal islamı savunmadım. tepki gösterip göstermediğimi bilemezsin. kuranın ifadesiyle zanla konuşup kafadan atarsınız.

imanın bir tanımı ve hayat felsefem başkası beni bağlamaz başkalarının avukatı da değilim

bir kötülük gördüğünüzde elinizle, olmazsa dilinizledüzeltin. o da mümkün değilse kalbinizle buğz edin. her şeklini yapmaya çalıştım. dil parmaklara takıldı. lafı anlatmaya çalışıyorum. anlamak isteyene Allah izin verir. o kısmı Allahın uhdesinde ben haddimi bilirim
    |
    |
    selahattın ısık

Din gereklidir.

Kisiel ve toplumsal arzu istek ve ohtiraslarin gerceklesmewini saglar.

Biaraya gelmis toplumlarin dagilmayi fusunmemesi icin yapistirici gibi kullanilmaya musaittir..

Dolayisi ile gercek islam bu degil..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Kıvırtıp durma. Senin said nursiciler seçimlerde siyasal islamı açıktan desteklediler. Tarikatların da çoğu destekledi, kalanlarında furkan vakfı dışında diğerleri itiraz etmedi bildiğim kadarıyla (fetonun olayı ayrı, söylemeye gerek yok).

Kenarda köşede, gerçek islam bu değil diyen adamların (bizim Selahaddin hariç) hiçbirisi "adam" gibi ortaya çıkıp konuşamıyor. Buğz ede ede memleketi hoşafa çevirdiniz. Ya çıkın hocalarınız gibi gerçek islam bu deyin, veya çıkın adam gibi itiraf edin, ne olduğunu bilmediğim öbür taraf için dünyamdaki 3-5 yılımı yakamam deyin.

Bu dünya için yaşayan allahsızlar dediğiniz adamlar doğru bildikleri için yıllarca hapis yattı. Müslüman olamıyorsanız, bari azıcık dürüst olup itiraf edin.

|
    |

açık net ifadelerin neyini anlamıyorsun yoksa işine mi gelmiyor kimin neyi desteklediği beni bağlamaz söylediğin şeyleri şeyhim-abim emreder ben yaparım mantığıyla hareket edene söyleyebilirsin ama benim öyle biri olduğumu iddia edemezsin

şu an gerçek islam bu diyenler dediklerinin arasında senden daha çok islam düşmanı olanlar var. münafık onun için kafirden daha zararlıdır.

hapis yatma işkenceye uğrama iki taraf için de geçerli dava şuuru sadece müslümana has diye h,çbir zaman iddia etmedim sen kendi düşüncende olanları bilirsin ben kendi inancımda olanı
    |
    |

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

Din kitlelerin afyonudur. Karl Marx.
    Abi ama afyon en azından insanı bi hoş yapıyor, kafanda dumanlar dönüyor. Dinden stres kapıp gerilen insan daha çok. Keşke afyonu olsa en azından millet daha eğlenceli olurdu.

Orijinalden alıntı: Guest-73A8A7D1E

Abi ama afyon en azından insanı bi hoş yapıyor, kafanda dumanlar dönüyor. Dinden stres kapıp gerilen insan daha çok. Keşke afyonu olsa en azından millet daha eğlenceli olurdu.

Alıntıları Göster
    Sen bunun mistik tarafına gir o zaman görürsün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

Sen bunun mistik tarafına gir o zaman görürsün.

Alıntıları Göster
    Psychedelicler mi hocam?
Sohbet
Media Sözlük
SEO
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.