Şimdi Ara

Din dünya çapında azalıyor: ABD'de 18 ila 29 yaşındaki insanların % 39'u Tanrı'ya inanmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
383
Cevap
5
Favori
12.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 ay
  • Cevaplayan Üyeler 162
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 48
  • Ortalama Mesaj Aralığı 29 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 30
  • Favoriye Eklediklerim 5
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • HIGHER (48 mesaj) ta4cmj (18 mesaj) Determinist (16 mesaj) cemsinan (10 mesaj) Equaties (9 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (247 mesaj) Mobil (74 mesaj) Mini (11 mesaj) Uygulama (51 mesaj)
  • @
127 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Din dünya çapında azalıyor: ABD'de 18 ila 29 yaşındaki insanların % 39'u Tanrı'ya inanmıyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    668 Mesaj
    Dine inananlar azalsın belki tecavüzcü sıkıntılı insanlar da ateist grubuna dahil olur da bizi biraz rahat bırakırsınız.Gerçi bu tiplerin zaten dinle alakası olduğunu sanmıyorum orası başka konu
    |
    |

Orijinalden alıntı: muaz1984

Ülkesel olarak değilde bir ateist olarak ( yada kendini ne olarak tanımlıyor isen) bireysel başarılarından , araştırmalarından varsa buluş,keşif ve icatlarindan bahseder isen mutluluk duyacağım. Teşekkürler şimdiden cevaplarin için.
    En büyük başarım dincilerden uzak durmak oldu hayatımda. 8 milyar insan var gezegenimizde. Herkes atomu parçalayacak diye birşey yok.

Dincilerden uzak durmanın bana faydası ekonomik özgürlüğümü daha kolay sağlamak oldu.

Eminim diğer insanlar içinde bu yol geçerli olacaktır.

Ortamda falan deist olduğumu söyleyince bi garipseniyor bi böyle 'lan ne acayip adam' oluyorum :) halbuki bir masal dünyasına inanan onlar. Bana yüzüklerin efendisindeki evrene inanıyorum demenle ben bu yazılan safsataların hepsine inanıyorum demen arasında hiç bir fark yok.Ama yine de ortamda garip ve anlaşılmaz olan ben oluyorum :)

Aferin sana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Leftist Pony kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Inanc geregi ritueller filan haliyle olum oranlari daha yuksektir. Haberlerde aritk taziyelerde, camilerde, Kur'an-i Kerim bulusmalarinda falan filan olenleri de okumaktayiz...

Inancsizlik kendisi degil de sonuclari etkisiyle insanlar mutlu olmaktadir. Inancsizlik hicbir zaman amac degildir! Inancsizlik sadece bir aractir! ...

Islamiyet'de ise Muslumanlik arac degil amactir. En azindan pratiksel olarak bu boyle bin yildan fazladir da boyle ..

Haliyle, kacinilmaz son ... Dine ilgi azaliyor. Sadece kagit ustunde bir din vardir ...
    |
    |
    hepsinerede kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Birseyde tarafsan dogrulara, tarafsizsan gerceklere bakarsin
    https://terrapower.com/
  • Yarbay
    7409 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

https://www.youtube.com/watch?v=BvLdKLG_5tA
    |
    |
    967 Mesaj
    Forumda din bölümü açılacakmış ya şimdiden grup çalışmaya başlamış! Adamlar sabirsiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halil altın -- 8 Haziran 2020; 22:1:15 >

Orijinalden alıntı: halil altın

Forumda din bölümü açılacakmış ya şimdiden grup çalışmaya başlamış! Adamlar sabirsiz
    O bölüm tam senlik olacak, inancı olmayan yazamayacak. Rahat rahat "bence din yok demek büyük hakaret" diyebilirsin yani.
    |
    |
    insanlar tanrılarıyla birlikte yaşadğı dönemlerde bir sorun yoktu ancak tanrıların dünyayı terk etmesinden sonraki süreçte oluşan dinler gelişen teknoloji ve bilim karşısında çaresiz kalıyor.
    inananların kafasında oluşan sorular ve içte artan doyumsuzluğa cevap veremeyen dinler çaresiz nüfus kaybına(inanan, mürit, cemaat vb ne derseniz) kaybına uğruyor.
    Dinler gücünü inanan sayısından aldığı için zamanla yok olmaları normaldir.
    |
    |
    yav he he kendiniz burda 3-5 kişi çalın oynayın. İnsanlar İslamiyete dahil oluyorlar. Yeryüzünde inançların en tutarsızı evrim denilen canlılığın başlangıcını tesadüfe bağlayan inançtır. Canlılığa ve canlılardaki bir hikmete gayeye yönelik donanıma en tatmin edici cevaplarda tek tanrılı hak dinlerdedir.

Şimdi Evrim bilim diye yüzeysel bilgilerle gelecek olan varsa hiç gelmesin onlar yazılanları okusun gelecek olan donanımlı olsun çünkü 3-5 soru sorduktan sonra kısa devre olmaya başlıyorsunuz.

Adnancımısın, cahilsin gibi mahalle ağzıyla konuşacak olanlar arkalarda beklesin.

Bana makale atıp aha burda var deyip ingilizce makaleyi kendisi okumayıp anlamayıp bana atacaklarda gelmesin.

Din yok deyip evrim adı altında batıl inanca sahip olanlar çok mu evet çok ona diyecek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ta4cmj -- 8 Haziran 2020; 22:31:17 >
    quote:

Orijinalden alıntı: ta4cmj

yav he he kendiniz burda 3-5 kişi çalın oynayın. İnsanlar İslamiyete dahil oluyorlar. Yeryüzünde inançların en tutarsızı evrim denilen canlılığın başlangıcını tesadüfe bağlayan inançtır. Canlılığa ve canlılardaki bir hikmete gayeye yönelik donanıma en tatmin edici cevaplarda tek tanrılı hak dinlerdedir.

Şimdi Evrim bilim diye yüzeysel bilgilerle gelecek olan varsa hiç gelmesin onlar yazılanları okusun gelecek olan donanımlı olsun çünkü 3-5 soru sorduktan sonra kısa devre olmaya başlıyorsunuz.

Adnancımısın, cahilsin gibi mahalle ağzıyla konuşacak olanlar arkalarda beklesin.

Bana makale atıp aha burda var deyip ingilizce makaleyi kendisi okumayıp anlamayıp bana atacaklarda gelmesin.

Din yok deyip evrim adı altında batıl inanca sahip olanlar çok mu evet çok ona diyecek yok.

https://www.youtube.com/watch?v=WdyZbGRjtsg

• Yüzbaşı
    393 Mesaj

Videoda atma..

Kendi bilginle yazarak anladığın kadarıyla tartışabileceksen gel..
    |
    |
    HIGHER kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Videoda atma..

Kendi bilginle yazarak anladığın kadarıyla tartışabileceksen gel..
    Evrim teorisi inanç değil bilimdir çünkü test edebilirsin. Gerek fosiller gerekse DNA'den evrimi net görebilirsin.
    393 Mesaj

Sana zor sorularla başlamayayım. DNA da evrimi nasıl görüyormuşuz çok merak ettim. Fosili geç bi kere iki ayrı canlı fosili alıp bu bundan geçmiştir demek hiç bir zaman itibar görmedi.
    |
    |

Konu evrim değilki? evrim bir yanılgı olsa bile dinlerin gerçek olduğu anlamına gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Determinist -- 8 Haziran 2020; 22:8:9 >
    |
    |
    ta4cmj kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Sana zor sorularla başlamayayım. DNA da evrimi nasıl görüyormuşuz çok merak ettim. Fosili geç bi kere iki ayrı canlı fosili alıp bu bundan geçmiştir demek hiç bir zaman itibar görmedi.
    Kahya yok karşında attığım videoyu izle, uğraşamam senin bilgisizliğin ile.
    342 Mesaj

Öyle bir dünya olmayacak merak etme sen ..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    kubillian kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    393 Mesaj

Anlaşıldı sende o gömlek yok kaçamak yaptın en baştan. Aradan çık o zaman. DNA hücrenin içinde görev üstlenmiş bir moleküldür. O hücrenin sadece zarının sana yapısını ve görevlerini anlatsam DNA ya varamadan kalırsın.

Elimizde öyle bir yapı var ki zaten başlı başına tesadüfen oluşamayacak bir komplekslikte. Ve bu kompleks yapı içindeki organelleri ile beraber bir bütünün devamı için görev üstlenmiş bir şekilde çalışıyorlar bütün bu elemanlar proteinlerden oluşuyor proteinin olması için de bu Yapı gerekli. Dna olmadan protein olmaz protein olmadan DNA olmaz tavuk mu yumurtadan çıkıyor yumurtamı tavuktan çıkıyor paradoksuna hapis olunuyor. Proteinlerinde sol elli olması gerektiğini araya sağ elli protein girerse canlılığın olmayacağını karıştırıyorum bile.

Hücre replikasyonunda DNA şifresini oluşturan milyarlarca kodu hatalara karşı denetleyen enzimin olması için de DNA nın olması lazım al sana paradoks üzerine paradoks. Bunlar mikrobiyolojinin ortaya koyduğu veriler.

Bu kısacık anlatımda tarifi yapılan hücrenin bir anda oluşması gerekiyor. Önce hücre zarı sonra o sonra bu şeklinde adım adım oluşamaz. Zaten en ciddi evrim belgesellerinde dahi ilk canlının oluşmasını utanç verici bir şekilde bir şimşek çaktı tesadüfen oldu şeklinde geçiştirmektedir.

Sana çöyle bir giriş yapayım dedim.
    |
    |

• Yüzbaşı
    393 Mesaj

Konu evrimle bağlantılıdır. Dinlerin olmadığını savunan kişilerin yüzde doksanı evrimi öne sürerler. Çünkü aksi takdirde bütün bunları yaratan zatın çok büyük bir gücü ve ilmi olması gerekiyor. Eğer bir yaratıcı varsa görüyoruz ki herşeyi bir gayeye yönelik yaratmış. Bütün herşeyin merkezine de insanı koymuş. Dünyada ki nimetlerden en çok insan istifade ediyor. Mesela bir elmanın olması için gereken mutfakta güneş olması lazım. Güneşin hayatın yok olmasına değil devam etmesine yönelik olması için şu anki tam olması gereken yerde olması lazım. Bulunduğu yörüngesinde olması için etkisinde olduğu diğer gök cisimlerin de yıldızlarında yeri önemlidir. O zaman bir elmayı kim yapıyorsa bütün kainatı da o yapmıştır.

Bütün kainatı bize hizmet ettiren zat hiç bir şeyi boş ve gereksiz yapmamış ise bizim niçin yaratıldığımızı ve nereden gelip nereye gittiğimizi söylemeyerek bizi abesiyete gayesizliğe hapis etmez. Etmemiş de zaten aramızdan seçtiği elçilerle bize çok önemli haberler göndermiş.

Yaratılış ispat edilirse dinlerde gerekli olur.
    |
    |
    Determinist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2438 Mesaj
    Okuyan araştıran SORGULAYAN çoğu kişi dinden çıkar bu 2 2 DAHA DÖRT kadar net ..
    Bu inançlı arkadaşlar cahil demek anlamına gelmiyor sadece araştırmaya ve soruglamaya korkuyolar olay bu ..Avrupa ise dini kitaplarını kendi dilinde okuyup yorumladığı için daha az korkuyor
    Bizde arapça kutsal gibi geldiği için insanlar korkuyor
    |
    |
Gülüş Tasarımı
Radyo Dinle
Canlı Tv izle
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,562
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.