Şimdi Ara

Din dünya çapında azalıyor: ABD'de 18 ila 29 yaşındaki insanların % 39'u Tanrı'ya inanmıyor (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
384
Cevap
4
Favori
13.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
126 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2000 sonrası Türkiye yüzde 10 ya çıkar ya çıkmaz Allah'a inanan,,,,,,, benim en büyük şaşkınlığım bu işte, akp nin dinci bir yapida olması ve döneminde yetişen kesimin kafir olarak yetişmiş olması

donanım haber de 7 8 yıldır açılan konulara göre, bir operasyon olduğunu biliyordum zaten

dinsiz olanlarda öne çıkan özellikler

örf adet ana baba aile kavramlarının ortadan kalkması zayıflaması

madde bağımlılığı, özgürüm ben sen bana karışamazsın (demokrasi kalkanı) kadın erkek fark etmez isteyenin istediği ile düşüp kalkması

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • HIGHER kullanıcısına yanıt
    Savunduğun görüşün kaide olması için daha çok yol alması lazım. Üstelik 100 kişide 36 kişi hiç az değil.
  • Suudi Arabistan'da dahi gençler arasında inançsızlık patlaması var. Ki düşünün ateistlerin terörist ilan edilip ölümle cezalandırıldığı bir ülke.

Ek: Ayrıca ana dilleri Arapça. Kuran'ı "mealinden okuyup yanlış anlıyor" olamazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İrfan Galip Bey -- 7 Haziran 2020; 17:51:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mxsr

Savunduğun görüşün kaide olması için daha çok yol alması lazım. Üstelik 100 kişide 36 kişi hiç az değil.
    Anaksimandros'dan beri var, yani kaide. Sizin bilgisiz olmanız kaide olmadığı anlamına gelmiyor.
    Devam edin bekleme yapmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mxsr

Devam edin bekleme yapmayın
    Devreler yandı heralde
    ''Anaksimandros'dan beri var, yani kaide.''

Bu ciddyete böyle cevaplar yakışıyor gözümde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S20FE

2000 sonrası Türkiye yüzde 10 ya çıkar ya çıkmaz Allah'a inanan,,,,,,, benim en büyük şaşkınlığım bu işte, akp nin dinci bir yapida olması ve döneminde yetişen kesimin kafir olarak yetişmiş olması

donanım haber de 7 8 yıldır açılan konulara göre, bir operasyon olduğunu biliyordum zaten

dinsiz olanlarda öne çıkan özellikler

örf adet ana baba aile kavramlarının ortadan kalkması zayıflaması

madde bağımlılığı, özgürüm ben sen bana karışamazsın (demokrasi kalkanı) kadın erkek fark etmez isteyenin istediği ile düşüp kalkması
    Cahil cahil konuşma Türkler islam dan önce çok daha ailesine ahlakına bağlı kadınlara ve çocuklara değer veren bir ırktı.

Sağlam aile bağlarına dürüst ve ahlaklı olmak için dini inanç gerekmiyor , "insan" olduğunun bilincinde olmalısın her şeyden önce.

Araplaşmış kısaca yahudilerin mitolojilerini örnek alıp benliğini yitiren her toplum gelecekte yok olmaya mahkum olacak .

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C99111CD4

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    O arkadaşın bu dediklerini anlayacağını zannetmiyorum.
    Onun amacı başka.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07kubi07

O arkadaşın bu dediklerini anlayacağını zannetmiyorum.
    Onun amacı başka.

Alıntıları Göster
    Anlamayacak ne var, insanlar bilimi araştırıyorlar, güveniyorlar bu sayede bolluk artıyor aynı zamanda bazı şeylerin kendilerine taa çocukken anlatıldığı gibi olmadığı ortaya çıkıyor.
  • Yeni düzenin ilk şartlarından birisi.
    Yıllardır anlatılan bir olay ve gelecekte sürekli artış sağlayacak bir durum.

Yeni bir DİN'i empoze etmek için ilk önce eskileri boşaltmak gerekiyor.
    Tüm dünyayı kontrol etmek için tek bir DİN oluşturmak gerekiyor, bu işin sonucu da bunu gösteriyor.
    Bizim ülkede Deist olayı bunun sonucudur ki tek biz de değil Dünyada ki tüm ülkeler de buna benzer düşünceler oluşmaya başlıyor.

İster inançlı biri ol istersen inançsız biri ol fakat gelecek nesil buna yönlendiriliyor.
    Bugün bir inancı olanlar yada olmayanlar ileride yeni tek bir DİN'e kendisi fark etmese bile inanmış olacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet4428 -- 7 Haziran 2020; 20:13:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

Anlamayacak ne var, insanlar bilimi araştırıyorlar, güveniyorlar bu sayede bolluk artıyor aynı zamanda bazı şeylerin kendilerine taa çocukken anlatıldığı gibi olmadığı ortaya çıkıyor.

Alıntıları Göster
    Hahaha anlamamışsın
    O yorumu yazan arkadaşa söyle istersen daha açıklayıcı bir şekilde anlatsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07kubi07 -- 7 Haziran 2020; 20:50:29 >

• Bunun mutlulukla bir alakası yok, özgürlükle falanda alakası olduğunu düşünmüyorum.

İnsanlar aklının ermediği zaman bir çözüm yolu arıyor. Şuan yaşadığımız dünyada bilim insanlara birçok şeyi açıklayabiliyor. En azından insanlar öyle zannediyor. Çünkü bilim bize günlük hayatta kullandığımız cihazları kazandırdı. Halbuki daha açıklayamadığımız çok şey var. Aslında o kadar da çok şey bilmiyoruz.
  • İki ülke arasındaki en büyük farklardan biri inanan yetişkin sayısı ki yönetimde de onlar var.
  • Forumdaki Müslüman olmayan arkadaslarin soyle bir eksiği olduğunu düşünüyorum. Saniyorlar ki İslam sadece Kur'an meali okunarak anlasilir. Kendileri meali okuyup her türlü yorumu yapiyorlar. Oyle olsaydi peygambere gerek olmazdi ki. Yaratıcı gokten gonderirdi herseyin yazıdıgi bi kitap. Insanlar da bunu okuyup ona göre davranilardi. Bu mümkün degil bence.

Kitabi anlamak için tarih bilmek gerekiyor. Islam tarihi dinler tarihi. Sonra belki tıp bilmek gerekiyor. Astronomi, matematik, fizik, kimya vs. Aslinda yaratici bunlari arastirmaya tesvik ediyor. Ayrica paygamerin sunnetine bakmak gerekiyor asil onemli olan bu Ama insanlar bunu yapmiyor. Sonra da diyor Kitap öldürmeyi emrediyor boyle kitap mi olur. Hangi sartlar da bu emir gecerli demiyor.
    Kendine Müslüman diyen kimselerde emirlere uymadigi icin disaridan bakan bu dine boyleyse kotudur diyor dogal oladak. Yani musluman da mensubu oldugu dini temsil edemiyor. Dogal olarak din gitgide azaliyor
    Ama bu dinden degil insanlardan kaynaklaniyor

• Din olmasa ırkçılık particilik holigalizm atar insan oğlu asla düzelmez.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yani ? başkalarının dini beni hiç ilgilendirmedi bu zaman kadar ben hep kendi dinim ile ilgilendim

• macsimust kullanıcısına yanıt
    norveç ve lübnan hükümetlerinin yaş ortalamaları ile yaş aralıklarına göre inanç oranları verileri için kaynaklarınızı atabilirseniz memnun olurum
  • Türkiye de güven ortamı sağlandığında rakam %90 olacaktır
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.