Şimdi Ara

Dil Okulu yer olarak Malta mı? İrlanda mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
10.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    ucuz diyen kim çok merak ettim su 1.5 euro 1 euro almak için çok gezdim oda pınar su ha :D türkeden gelme
  • Malta'ya ucuz diyen olmadı. En nihayetinde tam AB üyesi ülkeye gidiliyor ve euro kullanılıyor, haliyle bizim ülkemizle karşılaştırıldığında yaşamın pahalı olduğu bir yer ama ingilizce dil eğitimine gidilebilecek ülkeler arasında kıyaslama yapıldığında en az maliyet çıkaranı. Su 1 euro diyerek de milleti korkutmaya gerek yok. 2 litrelik sular 25-35 cent arası LİDL süpermarkette.

Dil Okulu yer olarak Malta mı? İrlanda mı?

• Selam dostlar,
    Konu eski ama insanlar buraya yönleniyodur diye düşünüyorum.
    Türkiyeden gelirken pek güncel bir bilgi bulamamıştım. Blog açıp anlatayım dedim. Bilgi almak isteyen olursa buyursun
    http://irlandayayolculuk.blogspot.com
  • Merhaba, İrlanda veya Malta'da dil okulu düşünenlerden birisiyim. Merak ettiğim ve cevabını göremesdiğim hususlardan birisi gidenlerin Türkiye'ye döndüklerinde toplamda yapmış oldukları harcama miktarı oldu. 3 ay Malta'ya veya İrlanda'ya gittin geldin; a'dan z'e ne kadar harcadın ? Cevabını paylaşan olursa sevinirim :)

Bu arada ben şubat ayında 3 aylığına gitmeyi düşünüyorum.
  • Dostum kesinlikle İrlanda'da dil eğitimi almalısın. Malta'da sadece tatil yaparsın. İrlanda'daki dil okullarının bir çoğu İngiltere'deki dil okullarının merkezleridir ve oldukça kaliteli eğitim verir. Anadilin İngilizce olması ve aksanın cok farklı olmaması çok büyük avantajdır. Ayrıca para birimininde euro olması sebebiyle İngiltere'ye göre daha ucuza eğitimini tamamlayabilirsin.
  • Malta en bütçelisi. Ben London Vizyon Yurtdışı Eğitim acentesinden teklif aldım 24 hafta sadece kurs 2250 euro, herşey dahil 4910 euro.
  • valla bende şu anda 2si arasında kaldım ne yapsam bilemiyorum
  • Uzun zaman önce Malta'da bir aylık ingilizce eğitimine gitmiş, şu anda da İrlanda'da uzun dönem öğrenci vizesi ile kalmakta olan biri olarak, Türkler için İrlanda'nın dil öğrenmek açısından daha faydalı olduğunu söylemeliyim.

Malta uzun zamandır Türkler arasında çok populer ve İrlanda'ya kıyasla çok daha küçük bir ada olması, sıcak olması vs sebepleriyle çok Türk bulunan bir yer. Dolayısıyla insan dil öğrenmekten çok tatil yapıyor. Ben iki aylığına gidip sıkılıp bir ay sonunda geri döndüm Malta'dan. Giderken de upper intermediate derecesindeydim döndüğümde de aynı seviye ile döndüm.

İrlanda'ya Cork şehrine uzun dönem öğrenci vizesi ile geldim. Tüm başvuruyu kendim yapmama ve ilk vize başvurum reddedilmesine rağmen vize almayı başardım. Şu an burada ilk altı aylık kursu tamamlayıp ikinci dönem için başvurdum.

Malta'dan kaçarak eve dönen ben, Cork'ta daha uzun süre kalabilmek için elimden geleni yapıyorum.

Şu anda burada bir dil okulunda çalışıyorum. Gelmek isteyen arkadaşlara yardımcı olurum.

• alevcork A kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar, mesaj kutusunda sorun olduğu için özelden gelen mesajları cevaplayamıyorum.

İrlanda'da work and study programı düşünenler, merak ettikleir soruları bana direkt olarak mail atabilirler.

mail adresim; alevcork@icot.ie

Mümkün olduğunca kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağım.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.