Şimdi Ara

l (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
9
Favori
5.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dumprep -- 7 Mayıs 2020; 21:47:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dumprep

G. Washington İngilizcesi 200 küsür sene öncesine ait hocam. Günümüzdeki ingilizce ile farklı da olabilir. Ticarette, pazarlamada bilgim olmamasına rağmen her ülke kendi dili ile yapar diye düşünüyorum bende.

Hiçbir fark yok.Sorun metinde değil metni okuyanda.
    Edebi bit metin değil bir söylev sadece.
    Her ülke kendi diliyle yapmıyor işte.
    O iş çok farklı detaylar içeriyor.
    Geçmiş yıllarda İngilizce eğitimi iyi olan ülkeler ticareti İngilizce yapar.
    Geçmiş yıllarda İngilizce eğitimi veremeyen,öğretemeyen ülkeler kendi dilleriyle ticaret yapıyor.

• Konu güncel kalsın.Önemli bir konu.
  • Takip

• İngilizce hakkında 1 2 sorum olacaktı

Öncelikli hedefim İngiliz Dili ve edebiyatı okumak.ve uzakdogu ,Asya ülkelerinde ingilizce öğretmeni olarak çalışmak.

Bunu bir çok kişiye anlattığım zaman aldığım cevaplar hep olumsuz oldu
    Cidden kötü bi tercih mi ?

Çok para istemiyorum ,lüks hayat istemiyorum. Gezmeyi seven biriyim ve Asya ülkelerini seviyorum .
    Rica ediyorum bi yol gösterin
  • Aşırı Zeki Adam kullanıcısına yanıt
    Uzakdoğu'da bildiğim kadarıyla İngilizce öğretmenleri tercih edilirken 1.öncelik Abd 2.öncelik Kanada vatandaşları.
    Nedense İngiltere'yi pek tercih etmiyorlar.
    Şansınız yok değil ama zor bir durum.
    Okuyacağınız bölümü iyi araştırın iş imkanları.
    Haa bir de unutmadan Uzakdoğu'daki çalışma saatleri daha ağır diye biliyorum ben.(özellikle Kore)
    Kore seçeneği eleyin diyorum ben.O ülkede iş bulmak ciddi anlamda zor.Araştırırsanız zaten göreceksiniz.
    Hayat şartları çok farklı.
    Çin,Japonya konusunda pek bilgim yok o konuda.
    Bir de gideceğiniz kursta o ülkenin ana dilini az çok bilmeniz gerek sanırım.Öğrenci ana dilinde soru sorarsa ne olacak?
  • Konu güncel.Belki okuyan olur.
  • Konu güncel.Belki okuyan olur.
  • Uluslararası ticaret de ingilizceden başka dilin önemi var mı bundan 5 yıl sonrası için bu bölümden mezun için iş imkanı var mıdır sizce ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • JackAvrupa J kullanıcısına yanıt
    İngilizce bence en önemli şart.(Çok iyi derecede bilmek lazım.Öyle yarım yamalak İngilizce hiçbir işe yaramaz.)
    Bakın günümüzde iş dünyasına adım atmanın en önemli şartı büyük şirketler için İngilizce zaten.
    Ama sizin bölüm için başka ek diller öğrenilir.Çabaya bağlı.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Alanım işletme, bu yıl bazı sebeplerden dolayı okulu dondurdum ve seneye devam edicem. Alanımı da bırakmayı düşünmüyorum.Bu yıl bölümüm için çok önemli olan ingilizceyi geliştirmeyi düşünüyorum.
    Sizce 1 yıl boyunca ingilizcenin üstüne düşsem tam anlamıyla öğrenebilir miyim? İşletme alanı için ingilizceden sonra hangi dile başlamamı önerirsiniz?
  • homeless_thrills H kullanıcısına yanıt
    1 yılda rahatlıkla öğrenirsiniz.İmzamdaki ana konuyu okuyup oradaki çalışma programına göre giderseniz hiçbir sorun olmaz.

Evet İşletmede artık sadece İngilizce bilmek pek olağanüstü bir şey değil.Türkiye'de belki ikinci dil olarak isteyen tek bölüm bu diyebiliriz.Bir de uluslararası ilişkiler var.
    İngilizce'den sonra ,Almanca,Arapça,Rusça,Çince dilleri var.Fakat Çince çok uğraştırır.Rusça da aynı şekilde zor.Arapça bence iyi bir seçim olur.
    Gidip de İtalyanca,İspanyolca öğreneyim deme.İş anlamında pek getirisi yok malesef.
  • Merhaba hocam , Şu an tarih 3.sınıf öğrencisiyim İngilizceyi bitirdikten sonra mesleğim için hangi dilleri öğrenmeliyim? İngilizceyi hallettikten sonra Farsçayı başlamayı düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dexter27 -- 14 Ekim 2016; 14:47:05 >
  • dexter27 kullanıcısına yanıt
    Hangi alanla uğraşmak istiyorsanız o alana ait dilleri öğrenin.
    Farsça ve Arapça Osmanlı tarihinde işe yarar.
    Avrupa tarihi için latince,yunanca,fransızca vs gibi.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Tamam, çok teşekkür ederim aydınlattığınız için.
  • Hocam merhabalar,
    Havacılık ve uzay sektöründe İngilizce haricinde tavsiye edeceğiniz bir dil var mıdır?
    İngilizcemin upper intermediate seviyesinde olduğunu düşünüyorum. Altyazı olmayan diziler %80-90 anlıyorum, TRT World, al jazeera ınter. gibi kanalları takip edebiliyorum. Sıkılmadan yarım saat filan bakabiliyorum
    Hem farklı bir alfabe, hem de farklı bir kültüre ait olduğu için Japonca öğrenmeye karar verdim. Hem farklı alfabeden dolayı ufkumuzu genişletir, hem de belki ileride iş veya eğitim hayatında işe yarabilir diye Japonca düşündüm. Sizin bu konu hakkındaki fikirleriniz nelerdir?

• quote:

Orijinalden alıntı: exmdst

Hocam merhabalar,
    Havacılık ve uzay sektöründe İngilizce haricinde tavsiye edeceğiniz bir dil var mıdır?
    İngilizcemin upper intermediate seviyesinde olduğunu düşünüyorum. Altyazı olmayan diziler %80-90 anlıyorum, TRT World, al jazeera ınter. gibi kanalları takip edebiliyorum. Sıkılmadan yarım saat filan bakabiliyorum
    Hem farklı bir alfabe, hem de farklı bir kültüre ait olduğu için Japonca öğrenmeye karar verdim. Hem farklı alfabeden dolayı ufkumuzu genişletir, hem de belki ileride iş veya eğitim hayatında işe yarabilir diye Japonca düşündüm. Sizin bu konu hakkındaki fikirleriniz nelerdir?

İlk önerim İngilizce bilginizi daha da geliştirin.
    İkinci önerim:Çin,Rusya havacılık ve uzak sektöründe şuan iyi derecede diye biliyorum.Siz bir Japonya eklemişsiniz.Japonya'nın bu sektörde ne kadar iyi olduğunu bilmiyorum.Çok araştırmak gerek.Basit bir araştırmayla olmuyor malesef.
    Yani Rusça,Çince,Japonca gibi 3 tane öğrenmesi bir hayli emek gerektiren diller.
    Bana sorarsan Rusça Japonca'dan kolay.O kadar ideogram öğrenmek gerçekten zor bir durum.(Öyle herkesin söylediği gibi 2000 küsür ideogram öğrenmekle her şey bitmiyor.)
    Çince de aynı şekilde ideogram öğrenmek zor bir durum.Yani bu 2 dilde ideogram olmasa zaten konuşması,grameri kolay.Tek sorun Çince için ideogram ve tonlama.Japonca için ideogram.Bu arada alfabeden dolayı ufkum genişler demişsiniz.Alfabe bu anlamda bir işine yaramaz.Alfabe o ülkenin kültürüdür.Zaten Uzakdoğu'da ana kültür Çin kültürüdür.Çin ideogramları Japonca ve Korece de kullanılır.Ufkunuzun genişlemesi için o dili öğrenip o kültürün içinde olmanız yaşamanız gerekir.Sadece dili öğrenerek bile olmaz o iş.
    Bence Rusça daha mantıklı geliyor.Ülkemizle ilişkileri diğerlerine göre daha yakın.Son yıllarda birçok uçak vs. yapıyorlar.Şuradan yeni yapılan yolcu uçağı vs görebilirsiniz;
    https://tr.sputniknews.com/infografik/
    Sanırım inovasyon anlamında Rusya daha önde bu sektörde.Mesela hiç haberlerde görmüyorum ben Çin veya japonya yeni uçak yaptı diye.Ki İngilizce olarka takip ediyorum haberleri.
    Ben Rusça diyorum.

Siz neden Japonca diyorsunuz onu tam anlayamadım.Sevdiğiniz için mi?
    Size açıkca söyleyeyim Türkiye'de birçok sektörde İtalyanca,ispanyolca,Portekizce,Japonca,Korece hiçbir işe yaramaz.Bu dillerde iş bulmak çok zor.Bu diller genel tek bir uzmanlık alanında veya birkaç uzmanlık alanında işe yarıyor.Mesela İtalyanca Hukuk gibi.İspanyolca.Japonca teknoloji gibi.İş ilanlarına bu dili yazıp aratın çok az iş çıkacaktır.Bir de aşağıda yazdığım dilleri aratıp bakın yüzlerce nitelikli iş çıkacaktır.Bu diller ancak YDS'ye girip dil tazminatı almaya falan yarıyor.
    Türkiye'de şuan para eden,işe yarayan diller İngilizce,Rusça,Almanca,Arapça'dır.Bir de Çince var fakat onu öğrenme merakı olan az insan var.Fakat o da çok işe yarıyor.

• Acaba kaç dil biliyorsunuz merak ettim çünkü dil ile ilgili tonla konunuzu gördüm forumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pichie Rich -- 18 Ekim 2016; 7:31:32 >
  • Öncelikle konu için teşekkürler umarım faydalı bilgilerle devam eder. Ben Endüstri mühendisliği okuyorum. İngilizce öğrenmek için hem önerdiğiniz kaynaklardan hemde devam ettiğim kurstan çalışmalara devam ediyorum ama kafama takılan, konuda ki bütün yorumları okudum İspanyolca yerden yere vurulmuş okuduğum çoğu yazıda geleceğin dili olarak falan bahsediliyor yine hatırladığım kadarıyla geçtiğimiz yıllarda ticaret dili seçilmişti. Zaten İngilizceyi tam anlamıyla öğrenmeden ikinci bir dile geçme gibi bir niyetim yoktu ama kafama takıldı.
  • rae26 kullanıcısına yanıt
    Bakın mesajlardaki detayı anlamamışsınız.
    Ben İspanyolca gereksiz demiyorum.
    Fakat Türkiye'de eğer dil öğrenip bir işe girmek isterseniz yanlış bir SEÇİM olur diyorum.
    Evet İspanyolca konuşan 22 küsür ülke var.Evet öğrenmesi bir çok dile göre kolay.
    Evet İspanyolca birçok sektörde işe yarayan bir dil.
    Fakat TÜRKİYE'DE DEĞİL.
    Mesela Turizm sektöründe ne kadar İspanyolca bilen birisini arıyorlar? Sadece Turist rehberliği var.
    Türkiye'de iş sektöründe ağırlık İngilizce,Arapça,Rusça ve Almanca'dır.
    Bu 4 dilin dışındaki dillerin ağırlığı çok daha azdır.
    Ben uzun süredir dillerin Türkiye'deki ağırlığını inceliyorum.Birçok ilanları inceliyorum.
    Bakın en basitinden bir mantık yürütelim.
    Türkiye'de en çok kullanılan iş ilan sitesi Kariyer nete bakalım.
    Önce mesela Rusça yazıp aratalım kaç ilan çıkacak:Toplam 227 ilan var.Çoğu sadece Rusça istiyor.
    Şimdi ispanyolca yazıp aratalım kaç ilan çıkacak:Toplam 80 ilan.Ve çoğu bunların İngilizce öncelik istiyor.Yani tek ve kesin şart İspanyolca isteyenler daha az.

İspanyolca faydalı bir dildir.YDS'den iyi bir sonuç alırsanız işinize yarayabilir.
    Fakat iş sektöründe malesef ağırlığı yoktur.
    Çoğu kişinin bilmediği bir detayı yazayım buraya;
    Türkiye'de ispanyolca ve Portekizce'nin halen etkinliğinin az olmasının nedeni Latin Amerika pazarına bizim müteşebbislerin girmemesidir.Ticaret yapılıyor fakat yıllardır istenilen düzeyde değil.
    Bunun en temel sebeplerinden birisi Ülkeler arası mesafe.
    Diğer nedeni de saat farkıdır.Bir ticari işletme için saat farklı çok önemlidir.
    Bunlar temel sebep.
    Bu diller işinize yarar fakat özel sektörde isteyeni azdır.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.