Şimdi Ara

Dil Öğrenme Uygulaması Duolingo Windows Phone İçin Yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Dil Öğrenme Uygulaması Duolingo Windows Phone İçin Yayınlandı

Telefon ve tabletlerdeki en iyi dil öğrenme uygulamaları arasında yer alan ve uzun süredir Android ve iOS işletim sistemlerinde yer alan ve çok fazla kullanıcı grubu olan Duolingo uygulaması Windows Phone mağazasında da indirilmeye sunuldu.

İngilizce öğrenmek isteyenler için başarılı bir uygulama ve oyun gibi bir yapısıyla hem vakit geçirmenizi hem de yeni bir dil öğrenmenizi kolaylaştırıyor. Türkçe için şimdilik sadece İngilizce öğrenmek mümkün ancak Almanca da yapım aşamasında.

Ben denedim ve uygulamayı arayüz ve kullanım kolaylığı açısından başarılı buldum.

Windows Phone için Duolingo'yu indirmek için aşağıdaki linke tıklayın.

http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/duolingo-learn-languages-for-free/2d89520e-d360-4b5b-ba5a-5a15064aa935

• MEB'in 12 yılda veremediğini bu uygulama veriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Win 8.1 için mi bu? Ben de indirilmiyor da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onrgzy -- 20 Kasım 2014; 19:15:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önce adını duymamıştım, indirip baktım ve birkaç bölüm geçtim. Bu program bir şey öğretmiyor ki. Bir anlatım yok. Sürekli soru sorup duruyor, yanlış yaparsanız doğruyu gösteriyor. Sorularda da kelimeler çok sığ. Hep aynı üç beş kelime kullanılarak geçiyor olay. "o içer, o su içer, ben içerim, ben su içerim, o kız, o kadın, o bir kız, o bir kız ve ben adamım....."

Ayrıca bir soruda "It is a man" cümlesini "O bir erkek" olarak çevirince hata verdi. Doğrusu "O bir adam" olacakmış. Ama başka bir soruda "man" kelimesini "erkek" anlamında kullandı.

Uzun lafın daha az uzunu 😊 Ben bu programın bir şey öğrettiğini düşünmüyorum. Biraz bilgisi olanın İngilizcesini geliştirmesine yardımcı olur belki ama bilmeyene pek bir şey öğretmez. Daha am-is-are nedir anlatmadan bu konuda sorular soruyor. She he arasındaki farkı bile ancak dikkatli biri çözebilir. Bu konuda ders vermiyor.

• vozer kullanıcısına yanıt
    Aslında tek sefer yanlış yaptığımızda söylüyor ne olduğunu o zaman öğreniyoruz iyi oluyor

• vozer kullanıcısına yanıt
    ingilizce ogretmiyor ama surekli alistirma yapmak cok faydali oluyor. ingilizce ogrenek istiyorsaniz.

miniversite ve duolingo gayet yeterli.

• bu kafayla meb 24 yil egitim verse ne olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: vozer

Daha önce adını duymamıştım, indirip baktım ve birkaç bölüm geçtim. Bu program bir şey öğretmiyor ki. Bir anlatım yok. Sürekli soru sorup duruyor, yanlış yaparsanız doğruyu gösteriyor. Sorularda da kelimeler çok sığ. Hep aynı üç beş kelime kullanılarak geçiyor olay. "o içer, o su içer, ben içerim, ben su içerim, o kız, o kadın, o bir kız, o bir kız ve ben adamım....."

Ayrıca bir soruda "It is a man" cümlesini "O bir erkek" olarak çevirince hata verdi. Doğrusu "O bir adam" olacakmış. Ama başka bir soruda "man" kelimesini "erkek" anlamında kullandı.

Uzun lafın daha az uzunu 😊 Ben bu programın bir şey öğrettiğini düşünmüyorum. Biraz bilgisi olanın İngilizcesini geliştirmesine yardımcı olur belki ama bilmeyene pek bir şey öğretmez. Daha am-is-are nedir anlatmadan bu konuda sorular soruyor. She he arasındaki farkı bile ancak dikkatli biri çözebilir. Bu konuda ders vermiyor.

Şöyle düşün ilk konuşmayı öğrenen çocuklara gramer de öğretmiyorlar, sözcük yapısını da. Ancak zamanla etrafını duyarak dili kendisi çözüyor. Ebeveynler hep aynı şeyleri tekrarlayıp durarak bir nevi aklında kalmasını sağlıyorlar.

Bu uygulamadaki mantık da bu. Am is are anlatılarak zaten İngilizce öğretilmez. Öyle olsaydı mezun olanlarımızın hepsi İngilizce biliyor olurdu. Evet tekrar edip duruyor doğru. Kelimeleri çok yavaş eklemesi de doğru. Ancak bir şeyi yeterince tekrar etmeden diğer bir şeye geçemezsin. Düşünsene her sorusunda farklı kelime verdiğini. Of bu ne ya unuttum deyip durursunuz. Dil zaten sık tekrar ve ağır ilerleyerek gelişir. İlk bölümleri yadırgamamak lazım.

• Artık ingilizceyi herkes biliyor Türkçe-Almanca falan olsa daha kullanışlı olurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: Mangal Yürek Darius

Artık ingilizceyi herkes biliyor Türkçe-Almanca falan olsa daha kullanışlı olurdu

İngilizce biliyorsan zaten Almanca dersi de var Duolingo'da. İngilizce'yi geçtim direk Almanca öğrenmek istiyorum diyorsan o da hazırlama aşamasında.

Geliştirilmekte olan dil kurslarını takip etmek istiyorsan aşağıdaki linke tıkla.

https://www.duolingo.com/courses
  • İ love English ve lingualeo da var dil öğrenme programı olarak.

• olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    I love English uygulamasını biliyorum ancak denemedim. Yine de şöyle bir baktığımda yeterince kaliteli gelmedi.

Lingualeo'yu bir müddet kullanmıştım. Bazen gereğinden fazla karışık olabiliyor. Neye nasıl çalışacağını anlayamayabiliyorsun. Ayrıca Lingualeo epey bir ücret istiyor gold üyelik için.
  • kullanı adını yazınca kabul etmiyor hata veriyor

• Ben kayıt olduğum zaman herhangi bir sıkıntı çıkmamıştı. Eğer telefondan olmuyorsa internet sitesi üzerinden kayıt olup telefon üzerinden giriş yapabilirsin.

Duolingo resmi sitesi:www.duolingo.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: DemirKipi

Ben kayıt olduğum zaman herhangi bir sıkıntı çıkmamıştı. Eğer telefondan olmuyorsa internet sitesi üzerinden kayıt olup telefon üzerinden giriş yapabilirsin.

Duolingo resmi sitesi:www.duolingo.com

çok teşekkür ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.