Şimdi Ara

Dil kursuna gidip gelenler yardımcı olabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İnşaat mühendisliği okuyorum iyi bir yere gelebilmem için ingilizce,rusça yada arapça bu 3 dilden birini çok iyi düzeyde bilmem lazım ( aslında 2 tanesi şart ama 1 diyelim şimdilik).Bende hayalleri olan bir insanım kendi ofisimi açma imkanım çevrem var ama yurtdışında yaşamak ve çalışmak istiyorum daha büyük projeler daha iyi iş tecrübesi için.
    Bu durumda İngilizce eksikliği yüzüme tokat gibi çarpıyor.Şuan ortaokul ve lisede aldığım eğitimlerle B1 seviyesinde filanım A2 B1 arası olabilir.Ben ingilizcemi ileri düzeye taşımak istiyorum.
    Bunun için kendim elimden geldiğince kendimi geliştireceğim ve mezun olduğum yıl 6 aylık bir dil kursuna gitmeyi düşünüyorum.
    Merak ettiğim şu 6 ayda gerçekten çabalarsam ingilizce seviyemi konuşma yazma olarak yeterli bir şekilde geliştirebilir miyim?
    Gidip gelenler yardımcı olursa sevinirim.

• Sorunun son kısmından cevaplamaya başlayayım.
    Hocam 6 ayda İngilizce'yi advanced düzeyine getirmek seni fazlasıyla zorlar demeyeceğim.Hırpalar.
    Çok daha fazla çalışman gerek bunun için.
    Sana şöyle örnek vereyim.7.5 ayda İngilizce'yi advanced düzeyinde öğrendim.
    Fakat öyle basit bir advanced seviye olarak anlama bunu.Bu düzeye ait fazlasıyla kelime,deyim öğrendim.Uzun ve karmaşık cümleleri anlıyorum.
    Öyle advanced olduğunu iddia eden,sadece anahtar kelimeleri öğreten,kısa kısa cümlelerin yer aldığı basit advanced kitaplara çalışarak bu seviyeye gelmedim.Bu tarz kitaplar doğru düzgün deyim,deyimsel fiil öğretmiyor.

Birçok insan sana haklı olarak advanced düzeyinde bile biraz basit metinlere çalış diyecek.
    Hatta çoğu zaman sadece belli birkaç zamanın kullanıldığı makale tarzı metinlere çalış diye öneri verilebilir.
    Ben birçok arkadaşa bu advanced olayını tam olarak sitede anlatamadım.
    Bu olay normal bir seviye değil artık.
    Ben advanced seviyesine geldim diyebilen birisi rahatlıkla gazete okuyabilmeli.
    Bolca kelime bilmeli.
    Özellikle bolca deyim,deyimsel fiil bilmeli.İngilizce'de bunlar çok sık kullanılıyor.
    Deyim bilmeden advanced düzeyinde konuşma becerisi de kazanılmaz.Konuşmada da fazlasıyla kullanılıyor.

Yani kısacası bolca kelime bilmen,deyim vs bilmen gerek.
    İşte bunları yapabilmen için bu seviyelere ait seni biraz ZORLAYICI metinler görmen gerek.
    Buna en yakın dersler cbc dersleri sana bu dersleri öneriyorum.

Kurs konusunda sana iki şey söyleyeceğim.
    Dünyanın en iyi kursuna da gitsen evde 2 saat tekrar yapmıyorsan dil öğrenemezsin.Çok çabuk unutulan bir şey bu.
    Ayrıca bu tekrarın üzerine yine sen ek olarak 2 saat ek çalışmalar yapman gerek.
    Bu iki şeyi yapmadan sadece kursa giderek dil öğrenilmez.
    Bunu kurstaki hocalar sürekli tekrarlarlar.Evde tekrar yapın derler.
    Fakat öğrenciler umursamaz.Her zaman kursları suçlarlar.

6 ayda öğrenebilmen için günlük 8 saat kadar çalışman gerek.Ben 7.5 ay günlük 6 saat falan çalıştım.Çok yorucu oluyor.Belli süre sonra zihin yoruluyor.Biraz daha süreyi uzatmaya bak.7-8 ay ideal.Ama 10 ayıda geçmemeye çalış.

Arapça ve Rusça konusunda sana şunları söyleyeyim.
    Eğer amacın bu dilleri ileri düzeyde öğrenmek ise İngilizce bilmek ŞARTTIR.
    Çünkü ileri düzeye ait Türkçe kaynak çok çok çok az.
    Mesela Rusça deyimler sözlüğü Türkçe olarak yok.Ama İngilizce olarak var.Türkçe olanlar ise çok az.100-200 sayfa.
    İngilizce bu açıdan önemli.
    Mesela Arapça Ammice kaynaklar yine İngilizce.

5 adımda İngilizce konusunu incele.çalışmaya başla.Hatta dersleri incele.
    Mantığına uygun gelirse çalış.

• rat.planet kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler hocamvakit ayirip uzunca yazdiginiz yorumunuz için,dün gece gördüm konunuzu inceledim baya 5 adimida okudum

Bu aksam tekrar detayli inceleyip baslayacagim galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.