Şimdi Ara

Dil konusunda çok kararsız kalmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar nasıl anlatsam sorunumu bilmiyorum .

C# ve sql bilgim var . Css - html 5 bunlarda orta seviye diyebilirim .

Şu anda ise python öğreniyorum .İyi bir şekilde ilerliyorum .

Ama bir yandan da C#ve sql bilgimi iyi bir seviyeye getireyim diyorum .üzerine .net core , mvc .Ama sonradan şu sorun ortaya çıkıyor . Açık kaynak tabanlı mı devam etmeliyim yoksa windows tabanlı mı ?

Yani c# da iyi bir seviyeye gelip bunun yanında python - ruby gibi dilleri de iyi bir şekilde öğrenmek.

Sizce yanlış mı düşünüyorum. Yani tek bir dile bağlı kalmamak farklı platformlar için tercih edilen dilleri iyi bir şekilde öğrenmek.

Tabi bunları iyi bir geliştirici hedefi olarak koydum kendime .

• Merhaba,

Aslinda sorununu cok guzel dile getirmissin. Acik kaynakli mi yoksa windows tabanli mi ? once bi sorunun cevabini kendine vermen gerekli daha sonra yonelmek istedigin alana gore dil secimini yapmalisin. Sahsi fikrim; c# uzerinden devam etmen ancak python her gecen gun kullanimi artan ve kullanimi diger dillere nazaran rahat oldugu icin projelerini daha kisa surede tamamlayabilirsin. Python i da ihmal etmemeni tavsiye ederim ki cok zorlanmayacagini varsayiyorum.
  • 2 yarım, 1 tam etmez yazılım kariyerinde.
    Bir seviyeye kadar getirdiğin C# ı üst seviyeye getirip Pythona a geçmen en doğrusu.
    SQL zaten bir standart. Hangi yoldan gidersen git, mutlaka karşına çıkacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkür ederim cevaplarınız için.
  • C# ticari bir dildir ve birincil amacı MS platformunu güçlendirmektir. Swift te bir program dilidir fakat amacı Apple ekosistemini güçlendirmektir.

Python ve Ruby ise meraklı geliştiriciler tarafından ticari amaçla değil, etkin programlama yapabilmek için geliştirilmiştir. Fakat bu işlerin öncüsü Perl'dir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.