Şimdi Ara

Dil Devrimi'nin getirdikleri, götürdükleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
0
Favori
10.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 11 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 58
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 16 saat 16 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • jokerwill (38 mesaj) malcolmx (26 mesaj) KızıL_Shaman (25 mesaj) ar_tryk (24 mesaj) abdullahors84 (20 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Kültür ve Bilim >> Kültür, Güncel ve Tarih >> Güncel >> Dil Devrimi'nin getirdikleri, götürdükleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    5489 Mesaj
    @kızıl_shaman

size demiyorum yapılan tamamen yanlıştı, yanlış olan yapılanda değil. Değerler kaybedilirse veya yanlış birşeyler yapılırsa hızlı bir şekilde yeri doldurulur. Ancak siz hala tamamen yanlış olarak nitelendiriyorsunuz. Ayrıca ben Kadir Mısıroğlunun dedikleri hakkında cevap bekliyorum. Belki kabul etmediğniz bir yazardır ancak adam Osmanlı arşivlerinden konuştuğunu ifade ediyor...
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: abdullahors84

@kızıl_shaman

size demiyorum yapılan tamamen yanlıştı, yanlış olan yapılanda değil. Değerler kaybedilirse veya yanlış birşeyler yapılırsa hızlı bir şekilde yeri doldurulur. Ancak siz hala tamamen yanlış olarak nitelendiriyorsunuz. Ayrıca ben Kadir Mısıroğlunun dedikleri hakkında cevap bekliyorum. Belki kabul etmediğniz bir yazardır ancak adam Osmanlı arşivlerinden konuştuğunu ifade ediyor...

Osmanlı arşivlerinden her konuşuyorum diyeni kaale alma gereği duymuyorum Tarih tarihtir Yanlış 600 yılda fark edilmiş oda adamlar hak isteyince Müslümanlık işte ne yaparsın
    quote:

Orijinalden alıntı: KızıL_Shaman

quote:

@kızıl_shaman

Osmanlı arşivlerinden her konuşuyorum diyeni kaale alma gereği duymuyorum Tarih tarihtir Yanlış 600 yılda fark edilmiş oda adamlar hak isteyince Müslümanlık işte ne yaparsın

en azından bazıları bi arşivden konuşuyor senin gibi kaynaksız desteksiz atmıyor

quote:

Orijinalden alıntı: iö

quote:

quote:

@kızıl_shaman

en azından bazıları bi arşivden konuşuyor senin gibi kaynaksız desteksiz atmıyor

Islıhat fermanının maddelerini sen yaz bakalım Kurandan da yazarım o kendinden olmayan insanları köpek yerine koymayan Kuran ı Islıhat fermanının maddelerini yazsana ?
    |
    |

• Yarbay
    5489 Mesaj
    @Kızıl_shaman

Gerçekler ortaya çıkıyor zaten merak etmeye gerek, siz kabul etsenizde etmesenizde bunlar yazılı arşivlerdir. İstesenizde istemesenizde diye bir ihtimal yok. Adam konuşuyor ve söyledikleri yenilir yutulur şeyler değil. Ne kitapları kaldırılabiliyor nede kendisi susuyor. Adamın dediklerini yazmıyorum zira onada cevap yazarsınız.
  • Yarbay
    3430 Mesaj
    Azınlıklar fazla vergi veriyor. Karşılığında askere gitmiyor, savaşta ölmüyor. Ekonomik sıkıntı çekmiyor çalışan nufusları ölmediğinden. Üstelik savaşta ölen Türklerin tarlalarını da satın alıyorlar. Ne dersin Şaman. Koca tarla bir çinik buğdaya verilir mi? Verilmez ama bazen de veriliyor ve bazıları da alıyor.

Bazılarıda aslan gibi onları savunuyor sanki eziliyormuşçasına. Atatürk niye iş bankasını kurdu va ekonominin Türklerin eline geçmesine uğraştı sanıyorsun.

Bunları bilmezsin tabii. Napacaksın uhud u, azınlığı. (uhud konusunu bulamadım, silindi mi) Arkeolojiyle uğraş
    quote:

@Kızıl_shaman

Gerçekler ortaya çıkıyor zaten merak etmeye gerek, siz kabul etsenizde etmesenizde bunlar yazılı arşivlerdir. İstesenizde istemesenizde diye bir ihtimal yok. Adam konuşuyor ve söyledikleri yenilir yutulur şeyler değil. Ne kitapları kaldırılabiliyor nede kendisi susuyor. Adamın dediklerini yazmıyorum zira onada cevap yazarsınız.

Adamı Geçtim Islıhat fermanının maddelerini yazar mısın ? Gülhanede bağıra bağıra açıklanan ?
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: ar_tryk

Azınlıklar fazla vergi veriyor. Karşılığında askere gitmiyor, savaşta ölmüyor. Ekonomik sıkıntı çekmiyor çalışan nufusları ölmediğinden. Üstelik savaşta ölen Türklerin tarlalarını da satın alıyorlar. Ne dersin Şaman. Koca tarla bir çinik buğdaya verilir mi? Verilmez ama bazen de veriliyor ve bazıları da alıyor.

Bazılarıda aslan gibi onları savunuyor sanki eziliyormuşçasına. Atatürk niye iş bankasını kurdu va ekonominin Türklerin eline geçmesine uğraştı sanıyorsun.

Bunları bilmezsin tabii. Napacaksın uhud u, azınlığı. (uhud konusunu bulamadım, silindi mi) Arkeolojiyle uğraş

O Saçmaladıkların Islıhat ve Tanzimattan sonra oldu Savaşma hakları yoktu Savaşmak her babayiğidin harcı değildir yani aşşağılamak amacı ile bu hakkıda 1800 lerde aldılar zaten tüm fermanları yazalım en iyisi Oşmancılar bunlar daha önce geçerli sanıyordu sanırım ? Azınlığı nasıl ne yapacağım ? İnsan haklarını kısıtlayan herşeye karşıyım müslümanlığa karşı olduğum gibi

• Yarbay
    3430 Mesaj
    Bir de azınlık sözünü ezilen anlamında almayın. Dış devletler ticareti onlarla yapıp Türklere fırsat vermemişler ve zamanla her alanda üstün hale gelmişlerdir tavizler yüzünden. Verilen hiç bir tavizden de memnun olmamışlar, en sonunda Kurtuluş savaşında azınlıkların çoğu bize karşı itilaf ve Yunan devletleriyle işbirliği yapmışlardır. Ne dersin Şaman, iyi mi yapmışlardır
    |
    |
    1800 de Osmanlı iice çöktüğü için kendi milletini sallamaz oldu Sırp isyanı ile birlikte Adamlara yapılan zulm son buldu ancak İntikam almak istiyorlardı ki aldılar Türkiye LAİK Cumhuriyeti ile birlikte Ümmetçilikten Ulus Devlet düzenine geçildi ONUR yerine geldi
    |
    |
  • Yarbay
    3430 Mesaj
    quote:

quote:

Bir de azınlık sözünü ezilen anlamında almayın. Dış devletler ticareti onlarla yapıp Türklere fırsat vermemişler ve zamanla her alanda üstün hale gelmişlerdir tavizler yüzünden. Verilen hiç bir tavizden de memnun olmamışlar, en sonunda Kurtuluş savaşında azınlıkların çoğu bize karşı itilaf ve Yunan devletleriyle işbirliği yapmışlardır. Ne dersin Şaman, iyi mi yapmışlardır

Müslümanlık yüzünden başımıza gelmeyen kalmamış işin açığı bunu görmüş Mustafa Kemal ki Ulusal Devlet kurmuş Azınlıklar da İnsandır Onlara kafir gibi vs vs Hakaret edersen zayıf anında illaki seni vuracaktır Osmanlı benim için Tarihte Yüzkarası olan Ümmetçi bir devlettir yıkılmasıda çok güzel olmuştur her sene onun yıkılmasını Yeni Devletimizin kurulmasını Şenliklerle ve evimizde kutlarız Oşmanmış

Kurtuluş savaşını hiç anlamıyorsun. Haçlı sferlerine karşı, Bizans ın tekrar kurulmasına karşı Atatürk ün başkaldırısıdır. Biraz Megalo idea yı oku. Tekrar söylüyorum, bırak bunları, uhud u. Sana ağır gelir. Arkeoloji de de biraz daha ilerle öyle gel.

quote:

quote:

quote:

O Saçmaladıkların Islıhat ve Tanzimattan sonra oldu Savaşma hakları yoktu Savaşmak her babayiğidin harcı değildir yani aşşağılamak amacı ile bu hakkıda 1800 lerde aldılar zaten tüm fermanları yazalım en iyisi Oşmancılar bunlar daha önce geçerli sanıyordu sanırım ? Azınlığı nasıl ne yapacağım ? İnsan haklarını kısıtlayan herşeye karşıyım müslümanlığa karşı olduğum gibi

Azınlıkların savaşmaları aşağılandıklarından değil, zor durumda kalmaları engellenmek istendiğindendir. Kendi ülkemizde yaşayan bir Rum veya Hristiyanı Yunanlılarla veya diğer Hristiyanlarla savaşmaya götürmenin olumsuz sonucu olabilirdi. İhanet edebilir, casusluk yapabilirdi. Hristiyan olanda zor durumda kalacaktı. Karşı tarafa, dindaşına geçerse işi gücü, ailesi Türk tarafında kalacak ve geri dönemeyecekti Savaşsa bir türlü, savaşmasa bir türlü.

Fermanlarla azınlıklarda askere alındığında memnun olmaları lazım sana göre. Aşağılanmaktan kurtudular ya. Ama razı olmadılar askere alınmaya. Her şey düşündüğün gibi değil.

Hadi yav İsyan etmelerinden sonra mı? Aklınıza geldi diye sorarlar adama ?zaten daha öncesinde fetihlerde kılıç hakkı verilirdi Askere yağmadan bunlardan faydalanmalarını engellemekti amaç birde hor görüyorlardı Savaş Cihad uğruna yapılıyordu Hristiyanın Müslüman ordusunun içinde işi ne Çok komiksiniz çoooook
    |
    |

quote:

quote:

quote:

Müslümanlık yüzünden başımıza gelmeyen kalmamış işin açığı bunu görmüş Mustafa Kemal ki Ulusal Devlet kurmuş Azınlıklar da İnsandır Onlara kafir gibi vs vs Hakaret edersen zayıf anında illaki seni vuracaktır Osmanlı benim için Tarihte Yüzkarası olan Ümmetçi bir devlettir yıkılmasıda çok güzel olmuştur her sene onun yıkılmasını Yeni Devletimizin kurulmasını Şenliklerle ve evimizde kutlarız Oşmanmış

Kurtuluş savaşını hiç anlamıyorsun. Haçlı sferlerine karşı, Bizans ın tekrar kurulmasına karşı Atatürk ün başkaldırısıdır. Biraz Megalo idea yı oku. Tekrar söylüyorum, bırak bunları, uhud u. Sana ağır gelir. Arkeoloji de de biraz daha ilerle öyle gel.

Vayyyyy beeeeee haçlı seferlerine karşı savaşıymış Allah hallah

Din ibaresini Anayasadan ben kaldırdım Laikliği ben koydum sanki birde son Meclis konuşmasını koyalım kihttp://www.youtube.com/watch?v=ipbr21gN5C8 Müslümanlığı görmüş olalalım Haçlı seferlerine karşıymış

İnsanlık ayıbı olan sözde Din savaşı olan İnsanlara saldırma savaş hukukunu çiğnemede Müslümanlara has olsa gerek O savaşlar bana çok basit geliyor Bırakıp bırakamayacağı mı? Sana mı ? Sorucam Paganizmde nasıl öle kaldığını bana su yazıyı yazdığını unutmadım ''Şimdi cevap veremiyorum ama illaki bir cevabı vardır''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KızıL_Shaman -- 16 Temmuz 2010; 17:14:58 >

• Yarbay
    5489 Mesaj
    Müslümanlığa neden karşısınız size karşı kötü bir dşüncemiz yok ve inanınki siz bunları yazdınız diyede size olan bir tavrımda olmayacak. Ama düşman olmanızın yukardaki sebepler olması garip geldi. Ben o sevmediğiniz zihniyeti benimsemiş olarak burada sizinle belli bir çerçevede konuşuyorum ve siz çok büyük hakarette bulunmadığınız sürecede konuşurum.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    428 Mesaj
    quote:

iyide arkadaş okumadanmı silinmiş nedir kavga güşültü çıkaracak bi şeylerde yazmadık. Tamam silinsinde birazda ne yazıldığına bakılsa iyi olur arada kaynadık...

Dün gece yazdığım mesajlardan birini ben silmiştim ama içinde shaman'ın "kırma", "Türk değil ümmetçiydi" sözlerine verilen iki cevabım cevabım silinmiş, onunkiler kalmış. Her kim sildiyse Shaman'ın stund-up'ını seviyor demek ki

Shaman bugün branş değişikliği yapmışsın , nasipdar olduğun arkeolojiden tarih'e geçmişsin. Güzel de biraz da tutarlı at ki "neresini düzeltelim" demeye fırsat kalmasın.

• Yarbay
    5489 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: seymes

quote:

iyide arkadaş okumadanmı silinmiş nedir kavga güşültü çıkaracak bi şeylerde yazmadık. Tamam silinsinde birazda ne yazıldığına bakılsa iyi olur arada kaynadık...

Dün gece yazdığım mesajlardan birini ben silmiştim ama içinde shaman'ın "kırma", "Türk değil ümmetçiydi" sözlerine verilen iki cevabım cevabım silinmiş, onunkiler kalmış. Her kim sildiyse Shaman'ın stund-up'ını seviyor demek ki

Shaman bugün branş değişikliği yapmışsın , nasipdar olduğun arkeolojiden tarih'e geçmişsin. Güzel de biraz da tutarlı at ki "neresini düzeltelim" demeye fırsat kalmasın.

Kusura bakmayın bu gibi konuda kaliteli bir espri gerçek veya değil
    |
    |

• Yarbay
    3430 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

Vayyyyy beeeeee haçlı seferlerine karşı savaşıymış Allah hallah

Din ibaresini Anayasadan ben kaldırdım Laikliği ben koydum sanki birde son Meclis konuşmasını koyalım kihttp://www.youtube.com/watch?v=ipbr21gN5C8 Müslümanlığı görmüş olalalım Haçlı seferlerine karşıymış

İnsanlık ayıbı olan sözde Din savaşı olan İnsanlara saldırma savaş hukukunu çiğnemede Müslümanlara has olsa gerek O savaşlar bana çok basit geliyor Bırakıp bırakamayacağı mı? Sana mı ? Sorucam Paganizmde nasıl öle kaldığını bana su yazıyı yazdığını unutmadım ''Şimdi cevap veremiyorum ama illaki bir cevabı vardır''

Bak megalo idea yı oku diye yazmışım. Okumazsan haçlıseferlerleriyle ilişkini anlamaya çalışmazsan böyle gülersin. Bak yazını okuyunca beni de gülme tuttu. Beni neşelendirdin

Pontus Rum meselesi var. Atatürk ün samsunda yaptıklşarını bilmiyorsun. Ermenilerle savaş var doğuda, Güneydoğuda Fransız ve Ermeni çetelerinin işbirliği var. Çok iyi demenyi sana yakıştıramıyorum. İzmir ve İstanbulda Rum ların Yunanlıları desteklediklerini de bilmiyoru, yazdıklarından anladığım.

Hem bilmiyor hem Türk ve Milliyetçilikten bahsediyorsu. Azınlıkların yaptıklarına aferin diyorsun. Tabii bizden yana olan azınlıklarda var. Onların hakkını yemeyelim.

Balkan savaşlarından sonra Yunanistan, Sırbistanda, Bulgaristanda Türklere yapılan soykırımını da bilmiyorsun. Ama Türkçüsün ve Milliyetçisin. Onlara aferin diyorsun. Yazık. Üzülüyorum böyle yorumlara.

Önceki konularda da Pavlus u oku dedim. Bana ne Pavlus tan dedin. Anlattım dinlemedin. Daha fazla üzerine gitmeyeyim, yeterince rezil oldu dedim. Ama bir de baktım hiç anlamamışsın yazdıklarımı. Bak nasıl rezil oldun dedin bana. Yorumlama zayıflığın çok fazla. Dinlemiyorsun da.

Şaman biraz düşün, neden Birinci Dünya savaşında asıl savaşan Almanya yı parçalamadılar, en azından yaşama hakkı verdiler de bize yaşama hakkı vermediler. İç Anadoluda birkaç şehir bıraktılar güya, onlarıda bırakmazlardı yenilseydik inan. Bunun sebebi ne olabilir?

Haçlı seferlerini, Pontus meselesini, Megalo idea yı mı anlatayım sana.
    Bunlar bilinmeden Kurtuluş savaşı nasıl bilinebilir?
    Biraz özetleyeyim. Az sonra... Şimdi işim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ar_tryk -- 16 Temmuz 2010; 18:56:24 >

• Yarbay
    3335 Mesaj
    Konu kayıyor arkadaşlar.
  • Yarbay
    3430 Mesaj
    quote:

Sorucam Paganizmde nasıl öle kaldığını bana su yazıyı yazdığını unutmadım ''Şimdi cevap veremiyorum ama illaki bir cevabı vardır''

Her şeyi biliyorum diye bir iddiam olmadı, olamaz. Ama sana böyle bir şey yazmadım. Anlatmaya çalıştığım şuydu: Paganizmin Hristiyanlığa girişi Pavlus un verdiği onayla başlamış. Hristiyanlığa Paganizmin sonradan girmesi Hz İsa nın suçu değildir ve bu yüzden Hz İsa hesap sorman çok saçma idi. Ne yapsı hz İsa sonraki Hristiyanlar Paganizmi Hristiyanlığa katdılarsa. Uzun bir ders verdik ama ısrarla okumadın. Bak ms. 300 de pagan ögeleri var dedin. Sonra Ms. 400 de pagan ögelerini de göstereyim iyice rezil ol dedin. Ben sana diyorum ki, ölü deniz yazmalarına bak. Hristiyanlığın ilk devirlerinin belgeleri bulundu. Aynı İslam gibi tek bir Allahdan bahsediyor. Okumuyorsun, bana ne bana ne. Pagan ögeleri Hristiyanlığa girmiş diyorsun. Yav ne yapalım Allah dememiş paganizmi Hristiyanlığa sokun. Peygamber de dememiş. Sonraki Hristiyanlar sokmuş pagan ögelerini.

Hala anlamamışsın bir de, böyle dedin diyorsun. Ne anlatsak boş, dinlemiyorsun.

• Yarbay
    7327 Mesaj
    Ben sadece bir soru soracağım, bu konuyla alakasız gibi görünebilir ik bakışta ama gerek bu konuyla gerek yakın tarihimizde yapılan Sosyal ve toplumsal Mühendislik uygulamaları hakkında bir bakış açısı getirebilir..

Soru şu :

Osmanlıyı yıkan Emperyalist güçler yerine neyin konulacağını planlamamış olabilirler mi ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al
valorant points
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,781
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.