Şimdi Ara

Dil Devrimi'nin getirdikleri, götürdükleri (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
313
Cevap
0
Favori
10.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Osmanoğullarının , yüzyıllardan beri süre gelen Türk kültürünü yok etme çabası

Bu türlü konularda kaynaksız konuşmak olmaz, dökün Osmanlı medeniyet tarihini ortaya ve ispat edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahors84

Bu şekilde sert cevaplar çözüm yoluna ulaştırmazlar.

Neyin çözümü ya?
    olan olmuş zaten
    Ben atalarımın yazdığı kitapları okuyamadıktan sonra ne çözümünden bahsediyorsun?
    Bugün tarih kitabı diye okuduklarımızın en yaşlısı 50 yıllık
    Bi kısım çeviriler var ama yetersiz
    Sonuç;İnşaAllah bir daha böyle bir hata yapılmaz
  • İbraniceden gelen Arapça konuşacağıma Hellenceden gelen Latin alfabesini kullanırım daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: iö

quote:

Neyin çözümü ya?
    olan olmuş zaten
    Ben atalarımın yazdığı kitapları okuyamadıktan sonra ne çözümünden bahsediyorsun?

1856 Islahat fermanı öncesi İnsanlık dışı zaten Osmanlı kurulumuna kadar zaten okumana gerek yok kan savaş Şiddet Gayri Müslümlere köpek gibi davranmışlar bu kadarı yeterli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KızıL_Shaman -- 15 Temmuz 2010; 18:16:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seymes

quote:

Arkadaşım Bende sizin gibi bazı şahıslardan bazı sorularımın cevaplarını çok bekledim ama malesef istediğimiz cevaplar gelmiyor. Zira bir nefret ile klavyeye sarılıp vur kır parçala. Sizin yazınıza sizin üslübunuzla cevap gelmesi temennisi ile...

Laf söyleyip de sıra soru cevaplamaya gelince sır olanlardan değilim, Sorun sorularınızı vakit buldukça büyük bir zevkle cevaplarım. Fakat üslubuma dokunmadan önce bütün cevaplarıma( bir yorumumda verdiğim link dahil)bakın ve bu konunun tartışılmaya başlandığı zamanlarda muhatap kılındığım "ötekileştirme"yi de göz öünde bulundurursanız, üslubumun hafif kaldığını göreceksiniz.

Ekleme;

İşte buyrun ne demek istediğimin anlaşılır olması için;

quote:

eminim dil devrimine karşı çıkan çoğu kişi Ankara'nın başkent olmasına , devletin ismine , bayrağına ;içinde Türk olan herşeye karşı çıkmakta çekinmeyeceklerdir.

Dil devrimine karşı çıkmakla onun iyi- kötü yanlarını ortaya koyuyor olmanın farklılığını kavrayamayanlar; bayrağı, başketi , devletin ismini değiştirmekte tereddüt edilmeyeceği zannına kapılıyor. Dil devrimine karşı çıkanlar arasında kim söyledi bunları? Ben söyleyen kimseye rastlamadım.

kusura bakmayın yanlış anlaşıldım. sizin üslubunuz ağır değil. Güzel bir şekilde cevaplamışsınız. Yazınız hoşuma gittiği için inşallah aynı şekilde cevap alırsınız demek istedim ancak iş güçle uğraşırken anlam bozukluğuna sebep olaack bir şey yazmışım kusuruma bakmayın...
  • quote:

quote:

Neyin çözümü ya?
    olan olmuş zaten

Bende sizin kadar bende yanlışlar yapıldığı kanısındayım ancak bir bakın tartıştığımız tarza. Arkadaşım birbirimizle atışmaktan başka birşey yok. Akşam yazacağım görüşmek dileği ile. şimdi eve gidiyorum....
  • quote:

Bende sizin gibi bazı şahıslardan.....

kusura bakmayın yanlış anlaşıldım

Rica ederim. Ben de sizi yanlış anlamışım. "sizin gibi bazı şahıslardan" dediğiniz için farklı anladım. Keşke "gibi" den sonra virgül koysaydınız, neyse sağlık olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seymes -- 15 Temmuz 2010; 18:29:53 >
  • quote:

quote:

Neyin çözümü ya?
    olan olmuş zaten

emin ol dogrulari soyluyorsun
  • quote:

Sayın soygar; söylemek istediklerinizi söylemek için benden alıntı yapmanıza gerek yoktu, çünkü sorularımın hiçbirine cevap yok yazdıklarınızda. Üstelik söylemediğim şeyleri dile getirmişsiniz. Ne bu konuda ne de başka bir konuda diğer milletlerin Osmanlı'yı sevdiklerine dair bir sözüm yok, aklımı yitirmedikçe olamaz da.

Ayrıca yorumunuzda mantık hatası var; Osmanlı'yı sevmekle, emperyalist millet ve devletlerin Osmanlı'yı sevdiklerini söylemenin( ki söylenmedi) nasıl bir bağı var?

Hâlâ sorularımın cevabını bekliyorum...

sayın Seymes,dil devriminin savunanlardan bir cevap beklediniz,ben cevaptan çok,dil devrimini savunanların gerekçelerinden bahsettim

Osmanlı yorumum size değildi,gördüğünüz gibi osmanlı yorumumu ayrı yazdım,Çünkü yukarda okursanız,yapılan yorumlarda osmanlıyı bütün milletlerin sevdiğini,dil devrimi ile bu bağın koparıldığını yazdılar
    Dil devrimine gelirsek,dil devrimi 1945 yılı ihtibari ile bitmiştir,amerikanın kapı kolu olmayı kabul ettiğimizden beri,Ne Atatürkçülükten,Nede Devrimlerinden bahsedilebilir

Ne arapçaya,nede farsçaya düşman olan yok,şikayetimiz Türkçemizi bozmasına,işgal etmesine,günümüzdede bu işgali ingilizce ve fransızça yapıyor,bunun bilinerek kasten yapıldığını,amaçlarının Türkçeyi yok edip,Türkleri asimile,yani eritmeye çalıştıklarıdır,bunu görmek zormu

Koskoca Avar devleti,tam avrupanın ortasında 300 yıl yaşadı,halkı Türkçe konuşan bu devlet hırıstiyanlığı kabul ettikten sonra,önce Türkçeyi,sonrada Türklüğünü kaybetti,Türkçeyi kaybedersek,kimin dilini konuşacağız,sormak lazım
  • quote:

quote:

Osmanoğullarının , yüzyıllardan beri süre gelen Türk kültürünü yok etme çabası

Bu türlü konularda kaynaksız konuşmak olmaz, dökün Osmanlı medeniyet tarihini ortaya ve ispat edin.

Osmanlı Tarih yazıcılığı Eski Türkleri kapsamaz İslam ve kendi tarihinden ibarettir en basiti Bunu yapanda tek Devlet Bu Devlete Türk demek mümkün değildir olsa olsa Asimile olmuş Arap kırması denebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KızıL_Shaman -- 15 Temmuz 2010; 19:51:59 >
  • Okur Yazar oranı bir günde %5ten 0a indi. Korkunç bir felaket bence.
  • Bu konuya attığım mesaj kayıp oldu. Bir defa gördüm ama şimdi yok. son mesajı attığımda gözüküyor...
  • quote:

Bu konuya attığım mesaj kayıp oldu. Bir defa gördüm ama şimdi yok. son mesajı attığımda gözüküyor...

Temizlik olmuş biraz, iyi de olmuş.
  • iyide arkadaş okumadanmı silinmiş nedir kavga güşültü çıkaracak bi şeylerde yazmadık. Tamam silinsinde birazda ne yazıldığına bakılsa iyi olur arada kaynadık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nasozby

quote:

Bu konuya attığım mesaj kayıp oldu. Bir defa gördüm ama şimdi yok. son mesajı attığımda gözüküyor...

Temizlik olmuş biraz, iyi de olmuş.

Ama güzel güzel yönetim artık konuları hepten silmedende düzeni sağlayabileceğini anladı
    Nitekim bu konu ciddi ve tartışmalı bi konu olmasına rağmen hala silinmedi(ve umut ediyoruz ki silinmesinde)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

Okur Yazar oranı bir günde %5ten 0a indi. Korkunç bir felaket bence.

Osmanlının o büyük Medeniyeti dilini yok etttik vah vah vah Bunlar cidden komedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: KızıL_Shaman

quote:

Osmanlının o büyük Medeniyeti dilini yok etttik vah vah vah Bunlar cidden komedi

%5 konusunda kaynak gösterebilirmisiniz?
    Ayrıca dediğim gibi o zamanlarda hangi ülkede okuma oranı %50 nin üstündeydi?
  • quote:

quote:

Kızıl_shaman tarihteki olayları atlayarak yorumluyoruz sanırım. Zira Osmanlı son zamanlarında bazı şeylerde hata yaptı bunu kabul emek lazımdı. Osmanlıyı savunan arkadaşlar şunu düşünmüyor, kabul ediyorum. osmanlı elindekini muhafaza etseydi, madem bir yapılanma vardı, demekki bazı değerler kaybedildi, dolayısı başka bir düzen geldi. ancak; Osmanlının dili değil Türk milletinin dili. Arkadaş mesele bu değil sadece elimizdekileride kaybettik. Ayrıca tarih noktasındaki bazı bilgiler yalanlandı. Hatta son Osmanlı padişahşarı hakkında aslı arkası olmayan laflar atıldı. Padişahlar hakkındaki bu bilgilerin sallama olduğu bugün ortada, Abdülhamit hakkında çıkartılan laflar nerede. İşte bunlardan dolayı altında birşeyler aranması normal değilmi. Kadir mısıroğlu salakmı bu kadar bağırıp çağırıyorda susturamıyorsunuz. Adam Osmanlı arşivlerinden yazdığını söylüyor. DEMEKKİ SAKLANAN BİRŞEYLER VAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullahors84 -- 16 Temmuz 2010; 15:49:06 >
  • quote:

quote:

quote:

%5 konusunda kaynak gösterebilirmisiniz?
    Ayrıca dediğim gibi o zamanlarda hangi ülkede okuma oranı %50 nin üstündeydi?

Söyleyene soracaksın ?Genç Kadınlara islamcılık saçmalığından dolayı eğitim vs yasak zaten yarısı gitti en basit hesap ile Azınlık okulları vs çıkar diğerleride gitti Savaşlarla yok olan evlatlarıda koy genç nesille birlikte bir çoğu yine gitti hesap basit zaten Osmanlıcaymış Ben Arapmıyım bana ne arapçadan ?
  • quote:

quote:

quote:

Kızıl_shaman tarihteki olayları atlayarak yorumluyoruz sanırım. Zira Osmanlı son zamanlarında bazı şeylerde hata yaptı bunu kabul emek lazımdı. Osmanlıyı savunan arkadaşlar şunu düşünmüyor, kabul ediyorum. osmanlı elindekini muhafaza etseydi, madem bir yapılanma vardı, demekki bazı değerler kaybedildi, dolayısı başka bir düzen geldi. ancak; Osmanlının dili değil Türk milletinin dili. Arkadaş mesele bu değil sadece elimizdekileride kaybettik. Ayrıca tarih noktasındaki bazı bilgiler yalanlandı. Hatta son Osmanlı padişahşarı hakkında aslı arkası olmayan laflar atıldı. Padişahlar hakkındaki bu bilgilerin sallama olduğu bugün ortada, Abdülhamit hakkında çıkartılan laflar nerede. İşte bunlardan dolayı altında birşeyler aranması normal değilmi. Kadir mısıroğlu salakmı bu kadar bağırıp çağırıyorda susturamıyorsunuz. Adam Osmanlı arşivlerinden yazdığını söylüyor. DEMEKKİ SAKLANAN BİRŞEYLER VAR

Koyduğum fermanın maddeleri oldukça tatmin edicidir Fazla veri aramaya gerek duymuyorum Adamlar haklıymış isyan etmeye Müslüman değil diye ekstra vergi ve aşşağılama görüyorlar ise çok haklılarmış İyikide yapmışlar tarihte ki bu yüzkarasıda silinmiş oldu
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.