Şimdi Ara

Dil Devrimi'nin getirdikleri, götürdükleri (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
313
Cevap
0
Favori
10.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: malcolmx

@abdullahors
    çok güzel tespitlerde bulunmuşsun
    bende evvelden beri şöyle düşünürüm
    İnsanlık dinlerden gittikçe uzaklaşıyor gibi gözüksede bence devletlerin dış politikası dinler üzerine kurulu
    Bu gün israilin büyük israil'i kurma amacını hepimiz biliyoruz
    Yine amerikanın afrikada ve bilimum fakir ülkelerde misyonerlik faaliyetlerin içinde olduğunu biliyoruz
    Ama şöyle bi farklılık var
    Kimi devletler dinlerine güç katıyor kimi dinlerde mensubu olan milletlere devletlere güç katıyor
    Mesela amerika o kadar misyonerlik çabası içerisinde olmasına rağmen yine afrikada insanlar islamı seçiyor(bu dine güç katma çabasıdır)
    Ama mesela yine islam coğrafyasında tam tersi devletler dirilişin islamla bulunacağın bilmektedir
    (Bu devletlere islam güç katmaktadır)
    İsraile baktığımızda ise ;
    İsrailliler kendilerini seçilmiş ırk olarak gördüklerinden dolayı(ve bazı piskolojik sorunlarından)yine din odaklı bi siyaset izliyorlar
    Dolayısıyla hepimiz kardeşiz birbirimizi çok seviyoruz lafları sadece sözdedir
    İnsanların dinlerini iyi araştırmalı etkisini gücünü iyi bilmelidir
    Bugün yahudiliğin nasıl bi din olduğunu bilmeyen yok
    Hristiyanlık keza din bile denmez(papazın haşa allah yerine konması dayank noktamdır)
    Ama islam araştırıldığında ne kadar kutsal bir din olduğu ortaya çıkar
    YY'lar boyu dünyaya barış getirmiştir
    Osmanlının ortadoğuya hakim olduğu 600 yıla baktığımızda o günleri aramamak içten bile değildir
    Sonuç:Olayın din tartışmasına dönmesi normal hernekadar yasak olsada hayatın her anında din var

Tekılmışsınız bir İsrail sendormuna. Adamlar 20 milyonluk nüfusla 7 milyara hükmediyorsa aferin onlara:)) Sizde gocunmaya devam edin. Osmanlıya bakıyorum böyle korkaklık yok! Atatürk'e bakıyorum böyle korkaklık yok! Eğer dünya da 1 milyar müslüman varsa ve bu müslümanlar Yahudilik veya Masonluk her neyse onun yönetimi altındaysa vay bizim halimize:) Varın siz ağlamaya devam edin. Yahu benimkendimi seçilmiş ırk görmem kimi bağlar? Ancak kendilerini bağlar. Bu bağlamda sizin ondan korkmanız manidardır. Üstünlük sadece savaş alanında olmasa gerek:) Ekonomik ve sosyopolitik alanda Yahudiler dünyaya bu kadar az nüfusla bu kadar hakimseler. Şapka çıkartırım. Acizliğin tanımı bu olsa gerek!

Bugün yahudiliğin nasıl bir din olduğunu herkes biliyor internet sayesinde! Ya siz İslamı nasıl tanıtıyorsunuz:)) Yahudi veya hristiyan düşmanlığıyla mı? Ne farkınız var onlardan! İslamiyet afedersiniz ama dedikodu ile yürür olmuş. Yahu bana ne ondan bundan! O ne yaparsa yapsın! İslamiyet ne yapıyor? Yerinde saymaya devam sizin gibi inananlarla...
    Hristiyanlığa din bile denmez demişsiniz, zaten onlar da sizn için aynısını düşünüyor:) Ne farkınız var?
    İslamiyetin kutsallığı işaret etmişsiniz. İspat var mı yok. Yaz gitsin:)
    Osmanlı emperyal yani hiç bir katkısı olmadığı halde üretimden pay alan haraç(vergi) sistemini kabul eden bir devletti. Orta doğu da Osmanlı yönetimde ki MEMNUN HALK İngilizlerle işbiriliği yapıp Osmanlıya başkaldırmıştır. Size göre bu ihanet veya Arap basiretsizliğidir. Ama mutlak olan halkın memnuniyetsizliğidir. Varın siz istediğinize inanmaya devam edin:)

Saygılarımla,

• quote:

Orijinalden alıntı: Massaimassai

quote:

@abdullahors
    İnsanlık dinlerden gittikçe uzaklaşıyor gibi gözüksede bence devletlerin dış politikası dinler üzerine kurulu
    Yine amerikanın afrikada ve bilimum fakir ülkelerde misyonerlik faaliyetlerin içinde olduğunu biliyoruz
    Kimi devletler dinlerine güç katıyor kimi dinlerde mensubu olan milletlere devletlere güç katıyor
    Mesela amerika o kadar misyonerlik çabası içerisinde olmasına rağmen yine afrikada insanlar islamı seçiyor(bu dine güç katma çabasıdır)
    Ama mesela yine islam coğrafyasında tam tersi devletler dirilişin islamla bulunacağın bilmektedir
    İsrailliler kendilerini seçilmiş ırk olarak gördüklerinden dolayı(ve bazı piskolojik sorunlarından)yine din odaklı bi siyaset izliyorlar
    Hristiyanlık keza din bile denmez(papazın haşa allah yerine konması dayank noktamdır)
    Osmanlının ortadoğuya hakim olduğu 600 yıla baktığımızda o günleri aramamak içten bile değildir
    Sonuç:Olayın din tartışmasına dönmesi normal hernekadar yasak olsada hayatın her anında din var

Tekılmışsınız bir İsrail sendormuna. Adamlar 20 milyonluk nüfusla 7 milyara hükmediyorsa aferin onlara:)) Sizde gocunmaya devam edin. Osmanlıya bakıyorum böyle korkaklık yok! Atatürk'e bakıyorum böyle korkaklık yok! Eğer dünya da 1 milyar müslüman varsa ve bu müslümanlar Yahudilik veya Masonluk her neyse onun yönetimi altındaysa vay bizim halimize:) Varın siz ağlamaya devam edin. Yahu benimkendimi seçilmiş ırk görmem kimi bağlar? Ancak kendilerini bağlar. Bu bağlamda sizin ondan korkmanız manidardır. Üstünlük sadece savaş alanında olmasa gerek:) Ekonomik ve sosyopolitik alanda Yahudiler dünyaya bu kadar az nüfusla bu kadar hakimseler. Şapka çıkartırım. Acizliğin tanımı bu olsa gerek!

Bugün yahudiliğin nasıl bir din olduğunu herkes biliyor internet sayesinde! Ya siz İslamı nasıl tanıtıyorsunuz:)) Yahudi veya hristiyan düşmanlığıyla mı? Ne farkınız var onlardan! İslamiyet afedersiniz ama dedikodu ile yürür olmuş. Yahu bana ne ondan bundan! O ne yaparsa yapsın! İslamiyet ne yapıyor? Yerinde saymaya devam sizin gibi inananlarla...
    Hristiyanlığa din bile denmez demişsiniz, zaten onlar da sizn için aynısını düşünüyor:) Ne farkınız var?
    Osmanlı emperyal yani hiç bir katkısı olmadığı halde üretimden pay alan haraç(vergi) sistemini kabul eden bir devletti. Orta doğu da Osmanlı yönetimde ki MEMNUN HALK İngilizlerle işbiriliği yapıp Osmanlıya başkaldırmıştır. Size göre bu ihanet veya Arap basiretsizliğidir. Ama mutlak olan halkın memnuniyetsizliğidir. Varın siz istediğinize inanmaya devam edin:)

Saygılarımla,

Tabiki yahudiler şuan için iyi zamanlarında kimsenin diyeceği yok ama dikkatini çekerim 2006'da lübnanda canlarını zor kurtardı senin o çok büyüttüğün israilliler
    3 tane suba borusuna savaş kaybettiler
    Dolayısıyla kimsenin yahudiden korktuğu felanda yok
    Ayrıca dünya yönetmek nüfusa bakmaz böyle bir kıyaslama yapmak hepten yanlış
    mesela sana bir örnek vereyim bilirsin iran
    Tek başına Büyük Devletler(!)'e kök söktüren bir başka devlet iran
    Yahudi birşey yapabiliyor mu?hayır
    Dolayısıyla büyütmek yersiz osmanlı döneminde ise yahudilerin etkili olduğunu nerden çıkardın anlamadım doğrusu
    Abdülhamit,osmanlının son dönemlerinde daha çok ermenilerle,rumlarla uğraşmıştı
    (Osmanlının emperyalliğini biraz daha aç istersen bir vergiyle olmaz o iş :))

• @malcolmX;

Siz zaten Evrimde de böyle kanıtlıyordunuz Evrimin yokluğunu.

" Tabiki yahudiler şuan için iyi zamanlarında kimsenin diyeceği yok ama dikkatini çekerim 2006'da lübnanda canlarını zor kurtardı senin o çok büyüttüğün israilliler
    3 tane suba borusuna savaş kaybettiler"

50 yılda İsrail her defasında 6-7 arap Devletiyle aynı anda 3 defa savaşa girdi ve 3 savaşta da hepsini ezip geçti!
    1982'de Lübnan'ın tümünü işgal edip FKÖ'nün tüm silahlı gücünü Beyrut'ta kuşattılar.
    İsrail'in 2006 son Lübnan'a girişindeki olayları ve dandik bir dinci örgütle birkaç sokak çatışmasını " savaş kaybettiler " şeklinde yorumlamak, acaip şeylere inanmakla ünlü Araplar için bile aşırı bir yorumdur!

" Dolayısıyla kimsenin yahudiden korktuğu felanda yok "

Korkmak doğal bir duygudur, ilk paragraftakilerde yazdığım biliniyor ve yinede korkulmuyorsa allah birilerini ıslah etsin, amin deyim!

" Ayrıca dünya yönetmek nüfusa bakmaz böyle bir kıyaslama yapmak hepten yanlış"

Haklısınız bu ulusu oluşturan insan kalitesiyle daha çok ilintilidir! İsrail komşularına ve bölgedeki birçok ülkeye bu anlamda fark atar.

" mesela sana bir örnek vereyim bilirsin iran
    Yahudi birşey yapabiliyor mu?hayır"

Pesssss yavvv! Bu kadarda olmaz. İranın 10 yıl savaştığı Irak'ı ABD 1 haftada dümdüz etti. İran dünyaya kök söktürse kaç yazar söktürmese kaç yazar!

Dolayısıyla büyütmek yersiz osmanlı döneminde ise yahudilerin etkili olduğunu nerden çıkardın anlamadım doğrusu

İstatistiğim yok ama okuduğum Osmanlı İmparatorluğunun ordusunu düzenlemek için 93 Harbinden sonra orduda danışmanlık yapan bir İngiliz subayı, hatırlayabildiğim kadarıyla " giderken kağıtlarımı Yahudi tüccar ücreti karşılığı düzenledi, gittiğim yerde de para bozdurmak için yine bir Yahudi tüccar tavsiye ettiler. Bu ülkede iş hayatında her yerde Yahudiler var gibi " diye şikayet ediyordu. Dönem Plevne müdafaası sıraları ve zaten anılarını yazdığım kişi Plevne tarafında Osmanlı ordusunda danışmanlık yapmıştı.

Sonuçta istatistiksizim yani!

• "Pesssss yavvv! Bu kadarda olmaz. İranın 10 yıl savaştığı Irak'ı ABD 1 haftada dümdüz etti. İran dünyaya kök söktürse kaç yazar söktürmese kaç yazar! "
    Şu cümle bile yazdıklarının ne kadar bilinç ürünü olduğunu anlatıyor
    dünyanın süper gücünün(!) ırakta üçbeş eli keleşliye kaç kayıp verdiğini biliyormusun ki ırakın ordusuda poliside amerikanın elinde
    (ayrıca hizbullah israili yendi hatırlatırım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malcolmx -- 22 Temmuz 2010; 21:04:28 >
  • quote:

"Pesssss yavvv! Bu kadarda olmaz. İranın 10 yıl savaştığı Irak'ı ABD 1 haftada dümdüz etti. İran dünyaya kök söktürse kaç yazar söktürmese kaç yazar! "
    dünyanın süper gücünün(!) ırakta üçbeş eli keleşliye kaç kayıp verdiğini biliyormusun ki ırakın ordusuda poliside amerikanın elinde

Irakı işgal sırasında 50-60 kadar ABD askeri öldü o kadar!
    Gerisi daha sonradır.
    Aslan Hizbullah gidip şu Gazzelileri de bir kurtarsın bakalım silahları da bendendir! Bu çok komik valla!

• Bence açıkçası tam kötü oldu demek saçma geliyor tam olarak iyi oldu demekte saçma geliyor.
    Niye iyi
    İnsanlar sürekli etkileşim halindeler hem kültürel hemde bilgi vs.Bu nedenden dolayı böylece bizim Türkçe dilini kullanan kelimelerde mevcut avrupa ve diğer ülkelerde ve tam tamına 500bin kelimemiz kulalanılıyor diye duymuştum.
    Niye kötü
    Kendi öz dilimizin kelimelerimizin unutulmasına neden oldu şuanki nesil yani biz açıkçası eski bir kelime duyunca yada görünce bunu babama sorma gerksinimine duyuyorum.Ben şahsen okullarda haftada 1 saat ama çok iyi verimli bir saat olmalı lisede 1 saat olmalı ben liseliyim o yüzden çünkü lise lysye flan hazırlanıyor
    Ama verimli 1 saat eski Türkçe dersi olmalı kesinlikle.bu derste hem kelime klelimeleride ezber değil kitaptaki makale deneme veya hikayelerde geçmeli öğretilmeli. Bu benim şahsi fikrimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: neommy

quote:

"Pesssss yavvv! Bu kadarda olmaz. İranın 10 yıl savaştığı Irak'ı ABD 1 haftada dümdüz etti. İran dünyaya kök söktürse kaç yazar söktürmese kaç yazar! "

Irakı işgal sırasında 50-60 kadar ABD askeri öldü o kadar!
    Gerisi daha sonradır.
    Aslan Hizbullah gidip şu Gazzelileri de bir kurtarsın bakalım silahları da bendendir! Bu çok komik valla!

50-60 demek?
    Güzel güzel bu bilgiyle buralarda...
    Vallahi sen hizbullahın silahlarını karşıla benden senin eğitim masrafını karşılayacağım:)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Massaimassai

quote:

@abdullahors

Saygılarımla,

Tabiki yahudiler şuan için iyi zamanlarında kimsenin diyeceği yok ama dikkatini çekerim 2006'da lübnanda canlarını zor kurtardı senin o çok büyüttüğün israilliler
    3 tane suba borusuna savaş kaybettiler
    Dolayısıyla kimsenin yahudiden korktuğu felanda yok
    Ayrıca dünya yönetmek nüfusa bakmaz böyle bir kıyaslama yapmak hepten yanlış
    mesela sana bir örnek vereyim bilirsin iran
    Yahudi birşey yapabiliyor mu?hayır
    Abdülhamit,osmanlının son dönemlerinde daha çok ermenilerle,rumlarla uğraşmıştı
    (Osmanlının emperyalliğini biraz daha aç istersen bir vergiyle olmaz o iş :))

Sayın @malcolmx forum da çok kez yazdım bir kez de sizin için yazayım. Bana sen diye hitap edemezsiniz. Siz kabul edin etmeyin benim yargım bu yönde. Elbette siz bana sen demeye devam edebilirsiniz.
    Diğer yandan konuyla alakadar yazımın içeriğini pek anladığınızı sanmıyorum. Belki de ben anlatamamışımdır.
    Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Massaimassai -- 23 Temmuz 2010; 2:13:36 >

• quote:

Kimin ne kadar bilinçli olduğu muallak:) İran Irakla 10 yıl savaştı mı savaşma dı mı? Bu İranla Irak'ın birbirine üstün olamdığını gösterir,zira İran Irak'ı işgal edememiştir. Ama Amerika Irak'ı işgal etmiştir.

Sayın malcomx birinci körfez savaşında Irak'ın kaybı 250.000 civarında. Kafasını bile çıkarmadan öldürülmüşler nerdeyse. O sebeple 2 ci körfez savaşında Amerikan askerinin karşısına üniformalı asker dahi çıkmamıştır.
    İran Amerikanın bölgedeki maşasısıdır. İstediği zaman istediğini yapar. Yahu İranın teknolojisi dahi avrupa menşeilidir. Şuan geliştirdiği nükleer enerji Avrupa desteği olamasa sıfırdı. İranın dini lideri Ayettullah Humeyni dahi yıllarca Fransa tarafından beslenmiştir. Sebebi Şahın ABD ve Avrupanın çıkarlarını gözetmemesidir.
    Traji komik bir durum , İranın ABD ye kafa tutabileceğini düşünmek:)) Adam okyanus ötesinden gelip Irak'ı işgal ediyor siz elinizdeki geri kalmış savaş silahıyla Amerika ya kafa tutuyorsunuz:)) Aldığınız silah kimden Hristiyan avrupa veya Rusya dan:))) Yahu adam sizi mi tutar dindaşını mı?
    Züğürt tesellisi! İran afedersiniz ama bi bok yapamaz. Eğer biraz palazlanırsa içindeki Azeri Türklerinin ayaklandırılacağından emin olunuz.

Hizbullah İsraili yenmiş:)) Buna dünya güler. Afedersiniz göt kadar ülke bile tüm arapları teslim almış:)) Arkasında kim olursa olsun. siz hala kendinizi kandırmaya devam edin:)
    Saygılarımla,

• @malcolmX;

" 50-60 demek?
    Güzel güzel bu bilgiyle buralarda..."

Hadi 75 olsun, 20-30 tanesi ABD'nin yanlışlıkla açtığı ateş sonucu öldüler.
    Kocaman bir komedisin ve artık birşey yazmaktan sıkıldım sana...Hiç olmazsa git biraz gazete okuda birşeyler öğren. Banada PM yollayıp durma bu defa şikayet edileceksin çünkü.
  • quote:

@malcolmX;

" 50-60 demek?

Kocaman bir komedisin ve artık birşey yazmaktan sıkıldım sana...Hiç olmazsa git biraz gazete okuda birşeyler öğren. Banada PM yollayıp durma bu defa şikayet edileceksin çünkü.

Kendini nimetten saymasana pm yolladığımda cevap vermemek elindeydi
    (Ayrıca sana yollanan pmleri forumda mesaj olarak kullanman ayrı bi basitlik ama...)
    Bu gün en amerikan yaltakçısını bile dinlesen amerikanın ırak savaşında başarısız olduğunu kabul eder
    Düzenli ordusu bile bulunmayan 3-5 direnişçiye binlerce kayıp vermiştir
    Ama senin hayalindeki amerika portresini yıkmak istemiyor şimdi(sevmiş çocuk)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malcolmx -- 23 Temmuz 2010; 5:36:16 >

• quote:

quote:

@malcolmX;
    " 50-60 demek?

(Ayrıca sana yollanan pmleri forumda mesaj olarak kullanman ayrı bi basitlik ama...)
    Bu gün en amerikan yaltakçısını bile dinlesen amerikanın ırak savaşında başarısız olduğunu kabul eder

Verdim cevabını onu da mı anlamadın yoksa? Evrim'den anlamadığın gibi yukarda sana verilen cevapların ağırlığını da anlamıyorsun?
    Hiçbirşeyden anlamıyorsan işi ne senin?
    Irak'ı ABD 7-8 günde işgal etti, sıradan gazete okuyan bile bunu bilir, senin haberin bile yok.
    Binlerce dediğin 4-5 bin, bir ülke işgali için çok düşük bugün bile! Yıllardır işgal altındaki bir ülkede bu kadar ABD askeri trafik kazasında bile ölür!
    Hizbullah İsrail'i yendi komedisine hiç birşey demiyorum zaten.
    Bu kadar palavrayla inandığın sana ne biliyorsa onu yapsın.
    Senin tartışmayı yönlendirmek için bana PM yollaman ilkellik. Seviyesizliği kendin yapıyorsun birde karşındakini suçluyorsun. Beni galiba kendi kişiliğinle karıştırdın.
    ABD'ye yaltaklanmakla ülkeye gelen iktidarı çok seviyorsun bildiğim kadarıyla, birde benim ABD'yi çok sevdiğimi iddia ediyorsun!
    Zavallıcık!

• quote:

quote:

quote:

@malcolmX;
    " 50-60 demek?

Verdim cevabını onu da mı anlamadın yoksa? Evrim'den anlamadığın gibi yukarda sana verilen cevapların ağırlığını da anlamıyorsun?
    Hiçbirşeyden anlamıyorsan işi ne senin?
    Irak'ı ABD 7-8 günde işgal etti, sıradan gazete okuyan bile bunu bilir, senin haberin bile yok.
    Binlerce dediğin 4-5 bin, bir ülke işgali için çok düşük bugün bile! Yıllardır işgal altındaki bir ülkede bu kadar ABD askeri trafik kazasında bile ölür!
    Hizbullah İsrail'i yendi komedisine hiç birşey demiyorum zaten.
    Bu kadar palavrayla inandığın sana ne biliyorsa onu yapsın.
    Senin tartışmayı yönlendirmek için bana PM yollaman ilkellik. Seviyesizliği kendin yapıyorsun birde karşındakini suçluyorsun. Beni galiba kendi kişiliğinle karıştırdın.
    ABD'ye yaltaklanmakla ülkeye gelen iktidarı çok seviyorsun bildiğim kadarıyla, birde benim ABD'yi çok sevdiğimi iddia ediyorsun!
    Zavallıcık!

Arkadaş ırak abd'yi işgal ederken askeri direnişle karşılaşmadı ordu elinde çiçeklerle karşıladı abd'yiIrak'ın ordusu herzaman yalandı(iran savaşı başka büyük devletlerin silah sağlaması vs.)
    Bilmiyorsun konuşma bari abd ırakta sivil direnişçiler tarafından 10000lerce asker kaybına uğradı
    Ve bu ordunun olmadığı yerde çok büyük bir kayıptır
    Ama sen ne bilesin
    İsraili savunacağım diye gözün dönmüş(keza amerikayıda)
    Noldu 50-60'dı ölen asker sayısı neden çarkettin?
    Sana bir soru madem öyle işgal etmeyi toprak çalmayı çok seven israil niye tüm lübnanı toprakları içine almadı?
    Hizbullah el yapımı bombalarla yendi israili ama tabi bu gerçeği kabullenmek zor senin açından
    İsraillilerin merkeva tanklarından hizbullahın bir günde kaç tane havaya uçurduklarını biliyormusun?
    Yenilmez diyordu israilliler merkevalar için,daüların çeliği diyordu
    http://www.tumgazeteler.com/?a=1641251(linkleride niye veriyorsam bi israil yandaşı yine bir israil yandaşıdır)
    (PM konusuna gelince beni neden bloke etmiyorsun anlamış değilim?
    Bana pm atma diye kendini paralayacağına bloke edersin olur biter görmezsin bir daha mesajlarımı
    Edeptendir sana birşey söylendiğinde cevap vermek nitekim cevap verirkende hiç böyle konuşmuyordun haksız olduğuna anlayınca ne yapacağını şaşırdın)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malcolmx -- 23 Temmuz 2010; 8:37:20 >

• @malcolmX;

Birileri KB'ye böylelerini sokmamayı becermeli artık; Ben KB girişte okur yazarlık sertifikası sorulmasını önereceğim yönetime!

Her yalan ve cehaletine tek tek cevap verme durumunda değilim çünkü paçandan aşağıya akıyorlar ikiside;

" Arkadaş ırak abd'yi işgal ederken askeri direnişle karşılaşmadı ordu elinde çiçeklerle karşıladı abd'yiIrak'ın ordusu herzaman yalandı(iran savaşı başka büyük devletlerin silah sağlaması vs.)"

Yani işgal ederken Irak'ı, ABD'nin yalnızca 50-60 ençok 100 kayıp verdiğini nihayet anladın! Aferin! Ben hiç anlamıyacaksın sanıyordum! Hala anlamadıysan altta Wikiye bak, 19 günlük savaşta ölen toplam ABD ve İngiltere askeri adedi 169...Bunların 40 civarı yanlış açılan ateşle öldüler! Okuda birşeyler öğren. daha doğru dürüst cümle kurmayı bilemiyorsun!

http://tr.wikipedia.org/wiki/Irak_Sava%C5%9F%C4%B1

" Bilmiyorsun konuşma bari abd ırakta sivil direnişçiler tarafından 10000lerce asker kaybına uğradı"

Vay be ABD ordusunu Iraklılar işgal etmişte haberimiz olmamış! Bir yalanın daha. Birde kalkıp namaza gidersin bugün bu yalanlarınla! Şubat 2009 tarihinde tam ölüm adedi 4865'tir. Bugün hadi 6000 olsun. 8 yıllık savaş ve işgalde 5000 kayıp çok başarılı bir rakamdır. Öyle salladığın gibi 10.000'lerce askeri filan ölmedi Irakta anlayabildin mi acaba?

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20090226210103AAsbLVv

" Noldu 50-60'dı ölen asker sayısı neden çarkettin? "

Beynin söyleneni almıyorsa seni allaha havale edeyim! O belki birşey yapar bu vakitten sonra! Hiçbirşeyden çark etmediğimide anlıyamamış gariban.

• Ortada savaş yok ki ne kayıbından bahsediyorsun neommy?(akıl var izan var iki ordu çarpışacak ve sadece 150 kişi ölecek komiksin valla hemde çok)
    Ayrıca o 5000 rakamıda amerikanın açıkladıkları ama genel huyun amerika ne derse doğrudur olduğundan sen kabul edebilirsin ben inanmıyorum amerikanın safsatalarına(kim amerikancı?sen olmalısın)
    (Bu arada afferin kaynağını belli ettin varın yoğun viki :))
    Yine söylüyorum ne oldu hizbullah olayına?
    merkeva tanklarına ne oldu?
    Birden sustun
    Allaha şükür okumayı biliyoruz ama önemli olan akıl yürütebilmek ki sende bunu göremiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malcolmx -- 23 Temmuz 2010; 10:13:30 >

• quote:

Ortada savaş yok ki ne kayıbından bahsediyorsun neommy?(akıl var izan var iki ordu çarpışacak ve sadece 150 kişi ölecek komiksin valla hemde çok)
    Ayrıca o 5000 rakamıda amerikanın açıkladıkları ama genel huyun amerika ne derse doğrudur olduğundan sen kabul edebilirsin ben inanmıyorum amerikanın safsatalarına(kim amerikancı?sen olmalısın)
    ..................
    Allaha şükür okumayı biliyoruz ama önemli olan akıl yürütebilmek ki sende bunu göremiyorum

Allaha şükür tek kitap okuyan ve dünyayı çözdüğünü sanan cahil cühela takımından değilim! Bilmem anlayabildin mi?
    Sen galiba ABD ordusunu Hizbullahın Ordusuyla karıştırıyorsun, yalan-dolan ve hilekarlık-rezillik Hizbullahta vardır. BUnlar resmi ve gerçek rakamlar endişelenme!
    Hizbullah accaip yenmiş İsrail ordusunu!
    Banada dün Hizbullahın Washington'a girdiği ve Obama'yı esir aldığı haberi geldi!
    Okumaz yazmazla karşılaşırsan sanada Wikiyi tavsiye ederim!

• quote:

quote:

Ortada savaş yok ki ne kayıbından bahsediyorsun neommy?(akıl var izan var iki ordu çarpışacak ve sadece 150 kişi ölecek komiksin valla hemde çok)
    ..................

Allaha şükür tek kitap okuyan ve dünyayı çözdüğünü sanan cahil cühela takımından değilim! Bilmem anlayabildin mi?
    Sen galiba ABD ordusunu Hizbullahın Ordusuyla karıştırıyorsun, yalan-dolan ve hilekarlık-rezillik Hizbullahta vardır. BUnlar resmi ve gerçek rakamlar endişelenme!
    Hizbullah accaip yenmiş İsrail ordusunu!
    Banada dün Hizbullahın Washington'a girdiği ve Obama'yı esir aldığı haberi geldi!
    Okumaz yazmazla karşılaşırsan sanada Wikiyi tavsiye ederim!

gül gül gül ya bazen şaşıyorum kb'demiyiz yoksa eğlence/mizahtamı
    "Abd ordusu;süper onlar demokrasi getiriyor dünyaya israilliler;onlar zaten masum iyi insanlar
    Müslümanlarmı tukaka terörist onlar,onlar çok kötü
    Hizbullah niye savaşıyor ki niye yeniyor ki israili?
    İsrail iyi abd iyi"
    Neommy ileride senden böyle bir mesaj bekliyorum(hadi saklama böyle düşünüyorsun:))

• @malcolmx;

ABD ve İsrail herşey olabilir ama salak olmadıkları kesindir!
  • quote:

@malcolmx;

ABD ve İsrail herşey olabilir ama salak olmadıkları kesindir!

Salak olmayabilirler ama sandığın kadar güçlü değiller
    Noldu merkeva tanklarına?
    İman en büyük güçtür
  • İman en büyük güç!?? Önüne gelene teslim olan!!!??? bir iman var!? Afganistanda! Irakta!!! siz elbette direnişleri teslimiyet gibi görmeyebilirsiniz. ama Almanya nın teslim aldığı Fransa da , Polonya da, Macaristanda da direniş vardı. Ama bu onların işgal edilmediğini göstermez. Keza atamız Osmanlının teslim aldığı ülkelerde de bu tür muhtelif direnişler vardır. Hatta bu direnişler o kadar artmıştır ki bağımsızlıklarını almışlardır. Oysa Afganistan ve Irak hala bağımsızlığını alamamıştır.

Hayat hayalle olmuyor ; ayağınızı yere bastıran hayatın gerçekleri...

Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Massaimassai -- 23 Temmuz 2010; 17:13:06 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.