Şimdi Ara

Dil Anlatım yazılısı - Hakkım Yeniyor yardım edin!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bikaç gün önce dil anlatım yazılısı olduk fakat 4 soru (her biri 5 puan) eserin hangi yazara ait olduğunu soruyodu hocamıza bu sorunun dil anlatımla bi alakası var mı dedim. "var, biri gezi yazısı biri bilmemne yazısı, onları bilmen lazımdı" dedi (aslında hangi eserin gezi yazısı olduğu sorusu bile bir dil anlatım sorusu değildir) nese bugün dersane hocasına sordum o da öyle soru sorulamayacağını dil anlatımda sadece noktalama işaretleri, anlatım bozukluğu gibi şeylerin sorulabileceğini söyledi.

sizce hoca böyle bir soru sorabilir mi? soramazsa ben hakkımı nasıl arayacağım? nereye başvuracağım?

bir de hoca açıklama yaptı yazılıdan sonra "sorular hala geçerlidir" diye aslında direk müdüre falan giderdim ama hocamız hem edebiyat hocası hem de dil anlatım hocası şimdi ters düşsek ikisinin de sözlüsü düşecek. Yani hocalar kafasına göre sözlü notu verebilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radressss -- 11 Nisan 2009; 18:51:55 >

• UP

yok mu arkadaşlar yardım edecek
  • bizede soruyorlar.sorabilirler bence.çünkü derste anlatıyorlar.
    11. sınıfsın galiba...
  • boşver kardeş 5-10 puan için hocayla papaz olma
  • Derste anlatıyorlar fakat sorun şu ki gezi yazısı , makale, deneme vs türler ve yazarlarını işlememiz bence çok saçma dil bilgisi dersinde dilin inceliklerini öğrenmemiz gerekir fakat 11. sınıf dil bilgisi yani dil anlatım kitabında ki dil bilgisine ayrılan kısım " anlama ve yorumlama soruları" nda bulunmakta. Parçadaki anlam kaymasını bulunuz gibi. Ben bunları çok iyi bildiğimi düşündüğüm için yazılıya girdim 1. dönem fakat yazarlar , sohbet türünün özellikleri gibi sorulara denk gelince kaynar sular döküldü resmen başımdan ilk defa dil bilgisi yazılısından 30 aldım karneme bugüne kadar 4 ün altında gelmez iken.
  • Bildiğim kadarıyla yazı türleri edebiyatta işleniyor, -dil ve anlatımda da işleniyor olabilir- hocanız ikisine de giriyormuş, unutmuştur, önemsememiştir.
  • bencede saçma.çekin kopyayı geçin gidin.sorabilirler ama...
  • Sizin hoca yine insaflı davranıo işediğiniz yerden sormuş. Dört tane yazılı olduk lise 3 ün başından şu ana kadar. Dördü de bizden konu olarak ilerde olan eşit ağırlıkçıkların yazılılarıydı. Gerizekalı kadına biz bunlar işlemedik diyince de siz bilirsiniz diyor.
  • fen öğrencisiyim edebiyatım kötüdür fakat dil anlatım dersim iyidir edebiyat açığımı hep dilanlatımla kapamaya çalışırım fakat bu yıl böyle olaylar yüzünden ikisi de düşüktü
  • Bize de 15 puanlık sordular edebiyatta full kopya çektim napayım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.