Şimdi Ara

[DİKKAT] Xiaomi Redmi Note 8 Telefonunuzun Sensörleri Bozuk Olabilir (THH Kararı Eklendi.) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
581
Cevap
28
Favori
119.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diğer açan arkadaş kendi isteği ile devrettiğini öğrendiğim iyi oldu. Onlarda madem açtınız neden ilgilenemeyeceğim diye bıraktıysa artık ve o arkadaş özel mesaj kabul etmiyor ki soralım.
    Ben konuyu devralma veya yönetme taraftarı değilim. Ben kötülemek için de burda değilim. Ben bunu iade edince gidip başka model olan Xiaomi alacağım.

Bana gelen ürün en başında zaten uğraştırdı beni. Kutuda bi baktım A firmasının garanti belgesi var. Aradım burayı dedim ben sizin garantinizde ürün almadım ama sizin ki geldi. iade raporu verin iade edeceğim dedim. Onlarda satıcının hatası biz rapor veremeyiz dediler. Orası burası şurası uğraş derken zaman geçti. En son o garanti firması sizin telefonunuz bize ait değil demesin mi , nasıl olur derken kutuda bir garanti belgesi daha çıktı. Bu ne arkadaş derken sonunda diğer yer üstlendi. Tabi satıcı sağolsun kimsenin telefonlarını açıp konuşma fırsatı vermediği için uğraştırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi copierbond64 -- 28 Kasım 2019; 18:35:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BLADEEEE

Benim cihaz da testlerden kaldı.
    İlk satın aldığım gün dokunmatik biraz sorunluydu, kendi kendine ana menüye atıyordu (veya bunun gibi birşey).
    Sonra bu geçti. Bu kez de klavye kendi kendine kapanmaya başladı. Fakat bunlar böyle rahatsızlık verici seviyede olmadı. 500 seferde 2-3 kere diyim sıklık olarak. Belki Android'e çok aşina olmayan biri anlamayabilirdi bile. Bir de telefonla konuşurken ekran kendi kendine açılıyor bazen. Hoparlöre geçiyor felan. Bu da seyrek oluyor.

Ama oluyor yani.
    Dokunmatik sorunu Tianma panellerde var, köşeler sorunluydu, ben denk gelmedim cihazımda. (Huaxing panel) Miui11 ile düzelmiş diyorlar.

Belki bendeki sensörler sorunlu değildir anlayamadım. Ben denk gelmedim nedense. Cihazım Türkiye çıkışlı değil bu arada garantisiz belirteyim. Bundan dolayı benim durumum söz konusu olmuş olabilir.

Testlerden ben de geçemedim bu arada.

• Bu konu neden buraya taşındı?
    Redmi Note 8, Xiaomi markasından ayrıldı da haberimiz mi yok.
    Ayrılsa bile diğer Redmi konuları neden Xiaomi altında da, bu konu burada?

Aklımda binlerce soru, donanimhaber xiaomi arasında ortaklık mı var soruları gelmez mi akla?

hayır konu yanıltıcı içerik ise, böyle sorunlar yok bu modellerde diyorsanız, bilgilendirin de biz de alalım, yok öyle değilse konuyu neden gözden uzağa taşıyorsunuz?

diğer android modelleri bölümüne taşıdığınıza göre , demek ki sensör sorunu olan xiaomiler diğer bir android markası oluyor, vay be ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@rKSm@N -- 29 Kasım 2019; 17:46:59 >
  • bende nerede bu konu diye aranıp duruyordum. Harbi neden bu konu buraya taşındı. Oldu olacak konuyu kapatın gitsin bari.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahoiz -- 28 Kasım 2019; 23:40:18 >
  • Bu konuyla kim oynuyor ? Xiaomi formuna girdim baktım konu yok. Dedim ki açan değişti konuyu da mı kaldırdılar acaba. Tamam da bu sorun android sisteminin sorunu mu yoksa Xiaomi ürünü sorunu mu ?
  • Konuya dıj gücler müdahele etmiş. Merak etmeyin faceden duyurun sesinizi. Ben öyle yapıyorum. Sorunun üzerini örterek nereye varacaklar? Redmi note8 ana konusuna da ulaşamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesut çevik ve erdi özüağ ın youtube sayfalarına da yorum yazın.

• İlk mesaj bomba olmuş gerçekten çok garip ya, bu kadar da olmaz resmen.
    Arkadaşlar ben face tivit kullanmıyorum orada yapılan paylaşımları bu konuya aktarın bence.
    Şuan resmen ört pas ediliyor bu hata gerçekten giderildi ise sorun ne anlamıyorum.
  • neden konunun adı değişti,neden ilk mesaj değişti,neden sorunlar örtbas ediliyor, bu yapılan alçaklıktır başka bir şey değildir. redmi 3 pro ,redmi not 3 pro,redmi not 4,redmi not 5,redmi not 6 pro model telefonları kullandım hepsini ençok ta redmi not 4 beğendim redmi not 8 kronik sorunlu arkadaşlar ,almanızı başkasına da aldırmanızı tavsiye etmiyorum .
    aldım pişmanım servise göndersem daha çok pişman olacağımı biliyorum bunlar ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorlor durum budur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi süraka -- 29 Kasım 2019; 10:2:20 >
  • Sorununu çözen var mı ? Almayı düşünüyordum ama bu promlemleri görünce vazgeçtim.
  • Konu başlığının orjinal hali
    [DİKKAT] Xiaomi Redmi Note 8 Telefonunuzun Sensörleri Bozuk Olabilir (Proximity ve Accelerator)

Orjinal yazılar

[DİKKAT] Xiaomi Redmi Note 8 Telefonunuzun Sensörleri Bozuk Olabilir (THH Kararı Eklendi.)

[DİKKAT] Xiaomi Redmi Note 8 Telefonunuzun Sensörleri Bozuk Olabilir (THH Kararı Eklendi.)[DİKKAT] Xiaomi Redmi Note 8 Telefonunuzun Sensörleri Bozuk Olabilir (THH Kararı Eklendi.)

Bu şekildedir sorun yaşayanların dikkatine

• Aslında konu başlığı Redmi note 8 pro yu da kapsamalıydı.

ÇÜnkü aynı sorunlardan bahseden Redmi Note 8 Pro kullamıcılar da varmış.

google aramalarında hatta Üretici firma Mi nin kendi destek sitesinde bile örnekleri var:

Aşağıda hem XDA de hem Mi Sitesinden örneklerden bazıları

Bence kusurlu ürün satıp servisle halledebilecekleri yerine ürünleri geri çağırmalılar eğer ürünlerinin itibarını düşünüyorlarsa

Hele Türkiyede 4-5 firma getiriyor. Hepsinin servisleri hakkında olumsuz yorumlar göklere çıkmış ve de hala xiaomi alacağım diyenler bu konuyu ciddi ciddi düşünmeliler

Sorun görselleri (Google da aramada pek çok diğer örneklere de rastladım

[DİKKAT] Xiaomi Redmi Note 8 Telefonunuzun Sensörleri Bozuk Olabilir (THH Kararı Eklendi.)

• Bende hepsiburada satıcısından aldım, 4 gün oldu sanırım herhangi bir sensör problemiyle karşılaşmadım bu konuyu görünce tabi ki içime bir kurt düştü, accelerator sensör fail yazdı proximity ise ok verdi ancak fail veren sensör'de bir sorun görmedim.Sorunsuz çalışıyor.

Bu sorun her neyse büyük ihtimalle yazılımsal.Ayrıca klavye sorunum da yok.

Sorunu olanların tabiki de yazılımsal ise çözülecektir, onun dışında telefonun geri çağırılması vs. donanımsal olmadığı müddetçe imkansız bir olay ki note 7'nin bile çağırılması için uçak firmalarının telefonu almaması gibi şeyler gerekti.Yani bu telefonda yazılımsal sensör sorunlarından dolayı çağıracaklarını hiç ama hiç sanmıyorum.

Bu tip sensör sorunları A20 kullananlarda da gördüm sanki bu sorun bu tip full ekran panel kullananların bir tasarımsal hatası gibi.

Üstüne gitmeyelim demiyorum ancak, çok abartılıyor gibi geldi bana.

Bu arada bugün tema güncellemesi geldi.

• Sorunlar örtbas ediliyor kimin parmağı varsa yazıklar olsun hakkımı helal etmiyorum yaptıklarının cezası ömür boyu peşini bırakmaz inşallah.

• İade için hakem heyetine başvurabilirsiniz.

Hak yiyen, yenmesine yardımcı olan, yenmesine göz yuman herkes sorumlu.

Başlığa kim tarafından hangi gerekçeyle çözüldü ifadesi eklenmiş, konu neden hiç ilgisi olmadığı halde buraya taşınmış açıklanması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bien

İade için hakem heyetine başvurabilirsiniz.

Hak yiyen, yenmesine yardımcı olan, yenmesine göz yuman herkes sorumlu.

Başlığa kim tarafından hangi gerekçeyle çözüldü ifadesi eklenmiş, konu neden hiç ilgisi olmadığı halde buraya taşınmış açıklanması lazım.
    xiaomi Türkiye ithalatçıları olayı örtbas etmek için düğmeye bastılar herhalde.
    Teşekkürler xiaomi Türkiye
    Artık başka marka telefon almaktan başka Çözüm/alternatif sunmadınız
    Yazık oldu.
    itibarınız zedelendi.
    Bu saatten sonra sizlere güvenemiyeceğim
    başka bir marka arayışına girme zamanı
  • Bence markaya küsmeyin, bu tavır ithalatçının tavrı markanın değil.
    Ben her zaman şunu söylüyorum, Xiaomi alınacaksa eğer en uygun fiyatlı neyse onu alın.
    Garantiymiş distribütörmüş önemsemeyin...
  • Hocam ben telefonun ekranından rahatsızım görüntü kalitesinde bu sorun var gibi daha 14 günlük süre sona ermiş durumda değil eski telefonumda böyle bi rahatsızlık yokken bu telefonun ekranı bana bu rahatsızlık veriyor sorun nerede olabilir yardımınızı bekliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01Mrt

Bence markaya küsmeyin, bu tavır ithalatçının tavrı markanın değil.
    Ben her zaman şunu söylüyorum, Xiaomi alınacaksa eğer en uygun fiyatlı neyse onu alın.
    Garantiymiş distribütörmüş önemsemeyin...
    Alınan kusurlu ürünün arkasında duracak Xiaomi firması ortaya mı çıktı? : Ben göremedim.

sorun çözümlerini, çözmemek, hatta ört bas etmeye yönelik çalışan ithalatçılara mı bıraktı? : Evet

Nerde kaldı Markanın Türkiyedeki değeri?

Garantiyi ve distributoru önemsemeyin demişsiniz
    BU telefonun 2 yıl sorunsuz çalışacağının garantisi var mı? Yok

sorun çıktığında "kullanıcı hatası" diyorlar mı servisler: evet

peki ben ödeyeceğim paranın ucunu kopartıp versem satılan üründe 24 ay sorun çıkmazsa geri kalan kopuk parçasını ödesem nasıl olur?

Daha adil bir alışveriş olmaz mı?

Garantisiz ürüne ödemeyi NEDEN öncelikle yapayım ki?

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.