Şimdi Ara

Dikkat!!! Nitelikli Dijital Dolandırıcılar! -NDD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ​İlk 4 ay ücretsiz , sonra 89,90TL 25mbps Superonline paketi için 24 ay taahhüt vermiştim. 7-8 ay sonra bugün ev sahibi tahliye istedi bende taşındım ve ikametimi taşındığım yere aldırdım. Taşındığım bölgede Superonline alt yapısı yok. Superonline müşteri hizmetlerini aradım iptal ettirmek istediğimi söyledim. Beni çözüm merkezinden aradılar yeni adresimi kontrol ettiler ve alt yapı olmadığı için ÜCRETSİZ iptal edebilirsiniz dediler. İkametgah ıslak imza modem iade vs. gibi belgeler istediler. Hepsini imzalayıp faksladım modemide geri gönderdim.

Aradan 1 ay geçmedi cayma bedeli 1200 TL fatura göndermişler bu dijital dolandırıcılar. Bre kafir! 1200 TL yi nasıl hesapladın?
    BTK'ya şikayet ettim utanmadan Nisan ayındaki 7 günlük kullanımınızı düştüm diyecek kadar hayasızlar.

Ben bütün canımı malımı paramı yakarım yinede size bu parayı ödemem.
    Bunu böyle bilesin superonline!

• Hiç bir şekilde sizden o parayı alamazlar sizde ödemeyin zaten önce BTK üzerinden daha sonra THH'ye şikayet edin.
    Bu Superonline taahhütnamesinde bir madde

18. Adres değişikliği sebebiyle Internet Hizmetinin farklı bir adrese taşınması talep edildiğinde, yeni
    adresteki altyapıya bağlı olarak TURKCELL SUPERONLINE tarafından farklı bir internet hizmeti
    sunulabileceğini veya gerekli altyapının bulunmaması halinde hizmet sunulamayabileceğini,
    böyle bir durumun gerçekleşmesi halinde adres değişikliğimi resmi bir evrakla belgelendirmem
    şartıyla Taahhüt Sürem sona ermeden kampanyadan Kampanya İptal Bedeli ödemeden
    çıkabileceğimi, bununla birlikte işbu Taahhütname kapsamında kullanmakta olduğum modem
    için işbu Taahhütnamenin 7.(yedinci) maddesinin uygulama alanı bulacağını bildiğimi,
    19. Kampanya kapsamında aldığım xDSL İnternet Hizmetini nakil etmem durumunda opsiyonel
    olarak sunulan kurulum hizmetinden yararlanabileceğimi ve bu hizmet karşılığında tüm vergiler
    dahil 150 TL (YüzelliTürkLirası) tutarındaki nakilde kurulum ücretinin TURKCELL SUPERONLINE
    tarafından ayrıca faturalanacağını, kurulum hizmeti tercih etmediğim durumda ise nakil işleminin
    ücretsiz olarak yapılacağını bildiğimi,

• Ödemeyeceğim zaten fakat bunların bu tutumu, insanları yolunacak kaz gibi görmeleri beni çıldırtıyor. Diğer aboneliklerimide iptal edeyim başka operatörler kullanayım diyorum ama onlarda aynı fokun suyu. Devletin devlet olmadığı yerde böyle eşkiyalar istedikleri gibi at koşturuyor ne yazık ki. Başta BTK'nın lağv edilmesi gerekiyor.

24 Ocak 2015 Resmi Gazete ;

Madde 16 (2) : Taahhütlü aboneliklerde tüketicinin yerleşim yerinin değişmesi ve taahhüt konusu hizmetin tüketiciye yeni yerleşim yerinde aynı nitelikte sunulmasının fiilen imkansız olması durumunda, tüketici birinci fıkrada belirtilen tutarları veya herhangi bir bedeli ödemeksizin taahhütlü aboneliğini feshedebilir.

MADDE 52 (4) : Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir.

• secure S kullanıcısına yanıt
    Sevgili dostum öncelikle geçmiş olsun diyip lütfen gelişmenin sonucunu buraya tekrar paylaşırsan çok iyi olur, çoğu kişi sorunları paylaşıp sonucu paylaşmamakta ve bu olayların nasıl sonuclandığını bilmemekteyiz, umarım en kısa zamanda problemin çözüme ulaşır,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüm faturayı iptal ettiler arkadaşlar. BTK üzerinden şikayeti sonlandırdım bende.
  • secure S kullanıcısına yanıt
    Yukarıda yazmışsınız: "devletin devlet olmadığı yerde ... " TAZMİNAT DAVALARI KOLAY - KIZA ZAMANDA SONUÇLANABİLSE VE VATANDAŞIN HAKLILIKLARINDA ÇAKAL ZİHNİYETLİLERDEN BAĞIRTA BAĞIRTA YÜKLÜ BEDELLER ALINABİLSE bu tür şikayetler olmaz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.