Şimdi Ara

Dikkat Gurbetçiler Geliyor! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
0
Favori
3.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • zaten Avrupa Birliği bu tipleri kendi ülkelerinde gördüğü için bizi Avrupaya almıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: webislander

zaten Avrupa Birliği bu tipleri kendi ülkelerinde gördüğü için bizi Avrupaya almıyorlar

Arkadaşım peki sen ab ye yeni giren bulgaristan e yunanistanlıların almanyadaki yaşantısını biliyomusun? Bilmiyorsun çünki hepsi sefalet içinde türklerin günlüğü 150€ ya yaptığı işi 50€ ya yapmak için sırada bekliyolar pislik rezalet insanlar oturdugu mahalleler kokuyor o derece ama türklerin adı çıkmış işte ne yapsan boş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz kendi kendimize zor düzeliriz, her başa geçen ülkeyi düzeltmeye değil 7 sülalesini zengin etmeye çalışıyor.en iyisi abd nin eyaleti olup onların kanunları ile onlar tarafından yönetilmemiz.türk diye ahmeti mehmeti seçiyoruz bize hizmet edeceğine kendine yontuyor yerim öyle milli ayaklarını

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu yabancı plaka ile gelip kameralı kırmızı ışıklardan geçen veya kameralı radarlardan hızlı geçenlere ceza gidiyor mu, nasıl oluyor o iş acaba?

Cevap verildimi bilmiyorum ancak sınır kapısında ayıklıyorlar

• Geliyorum...
  • Bu gurbetçilerin yolda jant kapakları firliyormu yoksa kendileri firlamasin diyemi cikartiyor. Gördüğüm çoğu yabancı plakali araba kara jant

• Magandasi da geliyor efendisi de. Ayni yola düştüğünzde anlayabilirsiniz hangi gruptan olduğunu

• Evlendir yolla evlendir yolla sonra gördüm delisi oluyorlar ne yazıkki. Düzgünleride var ama ne yazıkki onlarda arada kaybolup gidiyor.

Ayrıca geçenlerde arkadaşım CLS 350 AMG almıştı sanırım dedim kaça aldınız orda da olsa pahalıdır AMG sonuçta, 12,5 bin € ye aldım dedi. Adamlar hem € kazanıp hemde ucuza alınca öyle oluyor. Bizde € kazansak herhalde çoğumuzda acayip arabalar olur :) ayrıca burda normal araçlara 50-60 bin paralar veriyoruz, yani bence burdaki insanımız zengin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _EsmeR -- 27 Haziran 2014; 2:21:44 >
  • Nezih insanlar kendini her yerde belli eder. Geri kalanlar kaale alınmaz.

• Niye bu kadar büyüttünüz ki? Çoğu zaten kiralık araçlarla geliyor... Basit bir mevzu kale bile almıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pipi8D

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetyasir45

quote:

Orijinalden alıntı: pipi8D

Kiskanclik seziyorum

harfi harfine doğru tespitler(hepsi için geçerli değil) cahillik seziyorum, ya da yaşın bahsedilenleri anlamaya yetmiyor

Yazdigini goren turkiyeyi medeni bi yer sanacak. Kiskancliktan delirmissin :D konuyu yasa cekmenden belli, uzulme sende kazanirsin.

Almanyada garajında 4 adet araç olan bir Almancıdan çok daha fazla kazanıyorum. Ve kıskanılacak bir durumdan ziyade durumlarına üzülecek bir durum olduğunu düşünüyorum. Almanyada Türk, türkiyede Almancı denilen, iki kültür arasına sıkışıp kendini ifade edemeyen, Türkiye'yi dingonun ahırı zanneden ve herşeyin rüşvet, pazarlık sayesinde hallolacağını sanan insanları neden kıskanayım? Q7 ye bindikleri içinmi ? Almanyada Q7 aldıkları parayla Türkiyede Jetta alamaz onlar.

Türkiye oldukça medeni bir ülkedir. Medeniyetten kastınız, mini etek giyip, kafasına başörtü takmak ise, gurbetçi vatandaşlarımız kadar medeni olamadık o konuda malesef.

Mensubu olduğu Türk Milleti'nin hiçbir örf anane ve kültüründen nasibini almamış, yaşam amacı marka ayakkabı ve kıyafetler giymek olan ve yaşadıkları avrupa ülkerinden bir nebze olsun ilim irfan öğrenememiş bu vatandaşlar bizim insanımız malesef.

Dil, deseniz ne Türkçe var ne almanca ne fransızca... Ortaya karışık Tarzanca...

Avrupadaki gurbetçilerimiz 3 ve 4. nesil olmasına rağmen %95 inin halen o ülkelerin işçisi konumunda çalışıyor olmasıda ayrı bir konu. Arkadaş, eğitim eşitliği denen zımbırtı var yaşadığın ülkede. Çalış çabala adam gibi kariyer edin. Yok illaki tamirci çöpçü, inşaat amelesi, asfalt işçisi olacak... Yazık. Bu insanların kıskanılacak bir durumu yok. Yine söylüyorum bu insanlar bizim insanımız, amcamız teyzemiz kuzenimiz, dayımız,halamız. Ama gerçekler ortada ve oldukça acı...

Medeni değil dediğin ülkemdeki Ezan sesine hasret insanlardan bahsediyoruz. İnsanların birbirine kardeşim dediği ülkedir Türkiye. Havasıyla, doğasıyla, mevsimiyle coğrafyasıyla, deniziyle kumuyla bir cennettir Türkiye. Ve bu cennet aziz Türk Milletine nasip olmuştur. İnsanların birbirine sabahları Günaydın, Selamünalekyüm dediği ülkedir senin medeniyetsiz dediğin Türkiye. Akıllı, pratik ve zeki insanların olduğu, gözüne baktığında seni anlayan insanların olduğu ülkedir Türkiye.

Herşeyden evvel Türkçe konuşulan ve Türkçe anlaşılan bir Ülkedir senin medeniyetsiz dediğin Türkiye. Her ne kadar plakanda D harfi yazsada sana yol verenlerin ve yolda kaldığında sana su, kahve, yemek kram edip yardım edenlerin olduğu ülkedir senin medeniyetsiz dediğin Türkiye.

Seni ikinci hatta üçüncü sınıf vatandaş gören, dazlaklar tarafından öldürüldüğün, dayak yediğin, bazı avruğa ülkelerinde seçme ve seçlme hakkı dahil bir çok hakkı sana vermeyen ve günün bilmem kaç saati sana ÇAN sesi dinleten ülkeler medeni ülkeler. Sabah eline bok fırçasını verip b.k temizleten ülke medeni ülkedir. Alışveriş sırasında bile saç ve ten renginden senin Türk olduğunu tanıyıp kötü muamele eden avrupa ülkeleri çok medeni ülkelerdir.

Önce medeniyetsiz dediğin Türkiye'yi tanı sonra yaşadığın yeri değerlendir ve öyle yorum yap gurbetçi arkadaş. Daha yazılacak çok şey varda sana bu kadarı yeter bence.

Aşağıdaki video ortadaki gerçeği en açık şekilde gözler önüne seriyor. Bu adam Q7 ye binse ne olur, Roce Roce'a binde ne olur? Yazık sadece yazık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökhan And Jetta -- 27 Haziran 2014; 2:33:39 >

• Doğru olmakla beraber eleşitirirken saçmalayanlar çoğunlukta.
  • Valla hocam hem görmemişlikten hemde kendilerini en gelişmiş ülkelerde yaşıyor sanıyorlar geçen sene canıma kasteden alman plakalı rs6'dan sonra hiç birine acımıyorum.Onlar trafik kurallarına uymak zorundalar burdada ben gerekli işlemi yapıyorum plakayı alıp fotoğraf yada video ile emniyete yolluyorum ve ceza anında kesiliyor. Bizim yerimize makbuz bitiriyorlar yaz tatillerinde biz daha az ceza yiyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Combalac

Değinilmeyen birşey de şu ki felaket cimrilerdir. Hele almanya'da bir centin hesabını yaparlar.

+ sonsuz

Benim peder bey gümrükte çalışırken bir olaya tanıklık etmiş. Adamlar x6 ve q7 den indi yan tarafta restaurant dururken yere sofrabezi serdiler ellerinde peynir ekmek ne varsa yediler demişti. Çoğu dediğiniz gibi aşırı cimri

• quote:

Orijinalden alıntı: samwithwiki

Valla hocam hem görmemişlikten hemde kendilerini en gelişmiş ülkelerde yaşıyor sanıyorlar geçen sene canıma kasteden alman plakalı rs6'dan sonra hiç birine acımıyorum.Onlar trafik kurallarına uymak zorundalar burdada ben gerekli işlemi yapıyorum plakayı alıp fotoğraf yada video ile emniyete yolluyorum ve ceza anında kesiliyor. Bizim yerimize makbuz bitiriyorlar yaz tatillerinde biz daha az ceza yiyoruz

bilginiz olsun da o şekilde ceza falan kesilmez, öyle olsa herkes foto video yollardı

• hallo herkese slmlar ben hans adım hasandı münihte işyerimde baskı gördüm patron helga adımı hans yaptı yannış bence. Türkiyeye yanlız geldim bmw 5.30 ilen ama aslında deyer mi bilmem. bu arada ben trafik kurallarına uğuyorum.

• Tartıştığım gurbetçi çok bilmiş kadın ile aramızda geçenler.... Şehir içinde 90-100 km ile seyrediyorum önemli işim var gurbetçi aile önümde bana bi türlü yol vermiyor,ışıkta durduk yan yana....

K: Neden yol istiyon yol bizim hakkımız.
    B: Önemli işim var yol versen ne var sanki ?
    K :Sen çok hızlı gidiyosun hız limitini aşıyosun.
    B: EE ben hız limitini aşıyorsam sen neyi aşıyorsun ?
    K: Türkiyedeki Türkler kuralları bilmiyor.....

Ben 90'la gidiyosam kadın sürücü 100/105 kesin var çünkü sürekli önümde gerisini siz düşünün kurallara sadece onlar uyar mantıgı var adamlarda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arif

quote:

Orijinalden alıntı: samwithwiki

Valla hocam hem görmemişlikten hemde kendilerini en gelişmiş ülkelerde yaşıyor sanıyorlar geçen sene canıma kasteden alman plakalı rs6'dan sonra hiç birine acımıyorum.Onlar trafik kurallarına uymak zorundalar burdada ben gerekli işlemi yapıyorum plakayı alıp fotoğraf yada video ile emniyete yolluyorum ve ceza anında kesiliyor. Bizim yerimize makbuz bitiriyorlar yaz tatillerinde biz daha az ceza yiyoruz

bilginiz olsun da o şekilde ceza falan kesilmez, öyle olsa herkes foto video yollardı

Arif hocam bu konu ile ilgili haber çıkmıştı, tasarı uygulanmaya başlandı mı bilmiyorum ama. konu ile ilgili bilgisi olanlar aydınlatırsa bizi sevinirim.

KAYNAK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty_tr -- 27 Haziran 2014; 8:55:04 >

• Sadece trafikte değil. Toplu taşımada rastladım bi gün 2 tanesine. Saygısızlık yapıyorlardı yüksek müzik açmalar gülmeler bağırarak konuşmalar falan. Şivelerden belli. Dedim yavaş olun biraz otobüstesiniz. Biz Almanya dan geldik dedi bi tanesi. Dedim orda da yapabiliyor musun böyle saygısızlık. Yapamıyoruz ama burası Türkiye dedi. Dedim burdaki de insan. Sonra özür diledi sustular adam gibi oturup yollarına devam ettiler. Aynı yerde indik geldiler valla kusura bakma dediler. Güzel bi dille uyarmak gerekiyo. Tabi arabadakine nasıl yetişip te uyarcan bilemiyorum. El kol hareketi yapsan, kenara çek desen kavgaya davetiye çıkarmış gibi olursun. :)
  • çok şükür bi bizim ailede böyle apaçi tipler yok ama cimrilermi evet
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.