Şimdi Ara

Dikkat Gurbetçiler Geliyor! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
0
Favori
3.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kolsuz atlet göğüslere kadar inen kolye ve duz terekli rapci şapkali olanları da vardır.
    Arkadasın tespitler yerinde adamlar kafesten doğaya bırakılmış gibi araba sürüyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zamanında buradayken de öyleydi o insanlar şaşırmayın. Ne sanıyorsunuz, burada işi gücü olan, belirli bir seviyedeki adamlar mı gitti almanyaya? Gidenler tinercisi, hırsızı, müptezeli vs. idi çoğunlukla. Bu nedenle orada çok da iyi karşılanmadılar. Dolayısı ile kendilerini çok da geliştiremediler. Gelen vatandaşlara dikkat ederseniz hala o dönemin ve o atalarının izlerini görebilirsiniz.
  • her tavuk kendi çöplüğünde öter misali. Bir kere sellektör yedim alamancıdan ondada plakamı okuyamadı
  • Bir çoğuda kredi çekip geliyor emin olun.

Yurt dışında tuvalet temizlemekten tutun en kötü işlerde çalışıyor bir çoğu.Yazın geldiklerinde kredi çekip geliyorlar burada kral oluyorlar.

Bir çoğu adam değil.
  • Kiskanclik seziyorum

• Hepsi insandır neticede, o konuda ben de bir şey diyemem ama tuvalet temizleyen adamın, benim ülkemdeki yarı fiyatlarla satın aldığı otomobillere binmesi, bunu da sosyal medyada paylaşması görgüsüzlüktür. Almanya'da yapamadıklarını buralarda yapmaya çalışıyorlar herhalde, cahillik de böylece ortaya çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pipi8D

Kiskanclik seziyorum

harfi harfine doğru tespitler(hepsi için geçerli değil) cahillik seziyorum, ya da yaşın bahsedilenleri anlamaya yetmiyor

• Değinilmeyen birşey de şu ki felaket cimrilerdir. Hele almanya'da bir centin hesabını yaparlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetyasir45

quote:

Kiskanclik seziyorum

harfi harfine doğru tespitler(hepsi için geçerli değil) cahillik seziyorum, ya da yaşın bahsedilenleri anlamaya yetmiyor

Katılıyorum.

• quote:

quote:

Kiskanclik seziyorum

Yazdigini goren turkiyeyi medeni bi yer sanacak. Kiskancliktan delirmissin :D konuyu yasa cekmenden belli, uzulme sende kazanirsin.

• görmemişlik var biraz
  • quote:

quote:

quote:

Kiskanclik seziyorum

Yazdigini goren turkiyeyi medeni bi yer sanacak. Kiskancliktan delirmissin :D konuyu yasa cekmenden belli, uzulme sende kazanirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: memocan2468

Hemen hemen hepsi trafikte ukala hareketle yol alıyorlar. Dedemin eşeği yok benim mersom var tripleriyle diğer insanları küçümseyen tavırları var. Beyaz kolsuz tshirt, kavruk ten, 3 numara saç ve saçtaki jilet façasıyla bu arkadaşları tanıyabiliriz.

tek mesajla daha iyi özetlemişsin hocam :)
  • Hislerime tercüman oldunuz.

• konuyu gorunce aklima bi olay geldi...
    almanyadan gelmis bi turk trafiktr polisle bi munakasaya girdi..is iyice cigrindan cikti...adamin en son dedigi laf "siz bu gidisle 100 senede de Ab ye giremezsiniz" konuyla alakasi yok ama gorgusuzlugu gorunce aklima geldi...

• Evet bu gün farkettik..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 aylık lüks araç kiralayip hava atmaya geliyolar

• Yaah şohk gösell oluyo biz almanyada hep öyle yapiyohh

• Çok pinti olduklarına katılıyorum. Bizim de uzaktan akrabalar var almancı, adam bize gelirken 1 kutu lipton ice tea poşet çay getirirdi almanya'dan

bir de acayip görgüsüzlükler, arabasına binerdik. Hala bak bu araba kilimalı kilimalı buz gibi yapar şimdi içersini filan derdi. mersedes bu hala başka şeye benzemez.:)
  • Adamlar kendini her yerde belli ediyor tatil köyünde havuza herkes insan gibi giriyordu gurbetçiler vardı adam geriliyor havuza atlıyor, dil zaten çok ayrı bir dünya konuşma almanca küfür Türkçe.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.