Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Dikkat forumdakiler için çok önemli ! Artık resmen ceza alabilirsiniz

48
Cevap
0
Favori
1.178
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Dikkat forumdakiler için çok önemli ! Artık resmen ceza alabilirsiniz
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      19 Mart 2006 12:39:20 Konu Sahibi
      İnternet Polisi Suçlu Peşinde
      İnternet üzerinden işlenen suçlar arttı polis suçluların peşine düştü

İnternet üzerinden işlenen suçlar arttı polis de boş durmadı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan "İnternet ve Bilişim Suçları" birimi, bilgisayarla işlenen suçları birer birer aydınlatıyor.

Büyük kolaylıklar sağlayan bilgisayar, kötü niyetli kişilerin elinde adeta suç aletine dönüşüyor. İnternet üzerinden işlenen suçlarda da artış gözleniyor.

İstanbul'da yeni kurulan, İnternet ve Bilişim Suçları Birimi'ne bağlı polisler, son 2 ayda 22 suçu aydınlattı.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı birim, internet üzerinden insan ticareti, tehdit, santaj ve hakaret yapanları, kişisel verileri çalanları ve kumar oynatanları tespit ediyor.

Şimdilik 7 personelin görev yaptığı birimin çalışanları vatandaşı uyarıyor.

İnternette çok özel ve önemli bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmayın.

TRT
      |
      |
      *** Düşersin ama kalkarsın, kaçırırsın ama yakalarsın, vazgeçmezsen başarırsın...***

• Binbaşı
      1552 Mesaj
      19 Mart 2006 13:04:30
      quote:

Orjinalden alıntı: gokhan s.

quote:

Orjinalden alıntı: NmC

Kardesim adamin ip adresini bilsen de adam oldugunu ispatlayamazsin mesela dusun ben senin sifreni ogrendimm ve buraya olur olmaz seyler yazdim ve bu yuzden sen ceza mı goreceksin onu biraktim internet kafede yazarsam ne olcak bu sefer internet kafeci mi yanacak zaten genelde site hackleyenleri bulmaya calistiklarinda sonunda internet kafe cikio...

sonucta ip adresi ile hangi bilgisayardan yazdıın ortaya cıkar bnm nickmle grsen bile senin yazdıın bilgsayarn ip adresi farklıdır anladn

modemin fişini tak çıkar yeni ıp alırsın
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      19 Mart 2006 13:08:02 Konu Sahibi
      İstersen saniyede bir IP değiştir telefon numaran kayıtlıdır telekomda. Bu IP den hangi telefon kullanmış bilinir. İstersen bu değiştirdiğin 12.546 ıncı IP olsun
      |
      |
      *** Düşersin ama kalkarsın, kaçırırsın ama yakalarsın, vazgeçmezsen başarırsın...***
    • Yüzbaşı
      811 Mesaj
      19 Mart 2006 14:31:36
      Eger ceza verilecekse yanlış kişiye verilmiş..
      Site ye ve yönetimine verilmeli..
      Ortada bir suc varsa,Bile bile suca yardım etmişler..Forum sitelerinde o zaman tartısılmasın bunlar..
      denetlensin..
      Site kurup reklam almakla olmuyor demekki..
      Kim suclu bilmiyorum.. Türkiyede herkes suclu gibi görünüyor..
      |
      |
      19 Mart 2006 14:31:58
      quote:

Orjinalden alıntı: anfiist

quote:

quote:

Kardesim adamin ip adresini bilsen de adam oldugunu ispatlayamazsin mesela dusun ben senin sifreni ogrendimm ve buraya olur olmaz seyler yazdim ve bu yuzden sen ceza mı goreceksin onu biraktim internet kafede yazarsam ne olcak bu sefer internet kafeci mi yanacak zaten genelde site hackleyenleri bulmaya calistiklarinda sonunda internet kafe cikio...

sonucta ip adresi ile hangi bilgisayardan yazdıın ortaya cıkar bnm nickmle grsen bile senin yazdıın bilgsayarn ip adresi farklıdır anladn

modemin fişini tak çıkar yeni ıp alırsın

Sakın ola buna güvenerek bişeyler yapmaya çalışma. Telekom 40 kere IP değiştirsen de hepsinin senin telefonundan alındığını saati saatine tutuyor ve saklıyor. Bu kadar basit mi öyle kurtulmak...
      |
      |

• Yüzbaşı
      374 Mesaj
      19 Mart 2006 14:36:09
      quote:

Orjinalden alıntı: allroad

Eger ceza verilecekse yanlış kişiye verilmiş..
      Site ye ve yönetimine verilmeli..
      Ortada bir suc varsa,Bile bile suca yardım etmişler..Forum sitelerinde o zaman tartısılmasın bunlar..
      denetlensin..
      Site kurup reklam almakla olmuyor demekki..
      Kim suclu bilmiyorum.. Türkiyede herkes suclu gibi görünüyor..

Site yönetimi eğer o mesaj şikayet edilip de silinmemişse suçlu konuma düşer. Yoksa siteler her yazılandan sorumlu değildir. Yazan kişiyi bağlar sözleri.
      |
      |
      1784 Mesaj
      19 Mart 2006 14:42:27
      Merak ediyorum eğer ceza alan kişi, sahte bir kullanıcı hesabı alıp aynı konu hakkında değişik bir görüş bildirseydi hangi görüşü geçerli olurdu.
      |
      |
      2213 Mesaj
      19 Mart 2006 14:45:54
      quote:

Orjinalden alıntı: jakoben

Merak ediyorum eğer ceza alan kişi, sahte bir kullanıcı hesabı alıp aynı konu hakkında değişik bir görüş bildirseydi hangi görüşü geçerli olurdu.

kötü olanı tabide ip olayına gelince 2-3 ay önceki olayı hatırlayalım Gamze özçelik olayını gökhan Demirkolun kiminle konuştuğu videoyu kimlere gönderdiğine dahi ulaştılar hemde aylar öncesinden
      |
      |
      19 Mart 2006 14:47:08
      quote:

Orjinalden alıntı: jakoben

Sahte kullanıcı adının yaptığı yorum zararsız ise onu dikkate almazlar. Yani onun görüşü önemli değil. Hangisi gerçek görüşü hangisi değil SPK'yı bağlamıyor. SPK manipula olan mesajı dikkate alır yine ona göre işlem yapardı bence. Çünkü burada suç, manipule.
      |
      |
      6546 Mesaj
      19 Mart 2006 16:48:25
      bence bu tip dolandırıcılar isi buralara kadar tasıdı. spekulasyon amaclı yapılan yorumlar dolandırıcılıga girer sonucta. adamda bunu yapmıs olabilir. sonucta borsacılar bilirki herhangi bir tuyo alınca babası bile olsa soylemez soyluyorsa vardır altına bi it enigi..

buna benzer seyler sanki bu forumda olmuyormu. bilmeyen kisiler bilmedikleri konularda da yorum yapıyorlar. yapmasalar bile ratgele +1 verip geciyorlar. ozellikle donanım bolumunde oluyor sırf post arttırmak icin.

ornegin: gecenlerde oyun server'ı kurmak isteyen biri konu acmıs. millet bir suru yorum yapmıs. ama hic biri hayatında daha bir kere bile serverla hasır nesir olmus degil.once cift Amd falan onermisler fx57 falan. sonra birisi sever işlemcileri ayrı olur demis, tek bildikleri opteron yada xenon işlemciler busefer bunları onermeye baslamıslar. sonra ona gore bir anakrt ram falan bulup giya config yazıyorlar. tavsiye isteyen kişi bu yolla para kazancak iş yapacak farkında degiller. o adam istedigi performası alamazsa zarara girecek ama onlar bunu dusunmuyor bile. bu konudaki yorumu size bırakıyorum
      |
      |

• Er
      2 Mesaj
      19 Mart 2006 16:49:49
      bu forumda alenen ve delilleriyle vatan hainliği yapan Atatürk'e hakaret eden adamlar var(dı) hala kaçı duruyor bilemem.ve öğrendimki bir tanesini ayıklamışlar.diyeceğim bu adamlarıda bulup yargılasalar ya....
      |
      |
      19 Mart 2006 17:57:14
      eğerhttp://anonymizer.nntime.com/ adresine girerseniz Start browsing through the anonymizer by entering a URL below. kısmına mesaj yazacağınız forumun adresini yazıp Hide referrer information kısmındaki kutuyu işaretlerseniz ve Begin Browsing butonuna basarsanız artık girdiğiniz forumda ip niz farklı görünecektir. Tedirgin olanlar denesin. Ben ip mi kontrol ettim ve foruma bağlanırken görünen ip m arjantin ip siymiş.
      |
      |
      19 Mart 2006 18:15:17
      quote:

Orjinalden alıntı: -kemalist-

bu forumda alenen ve delilleriyle vatan hainliği yapan Atatürk'e hakaret eden adamlar var(dı) hala kaçı duruyor bilemem.ve öğrendimki bir tanesini ayıklamışlar.diyeceğim bu adamlarıda bulup yargılasalar ya....

Senin gibi sadece laf eden insanlar olduğu sürece kimse yargılamaz. Konuşacağına şikayet etsene polislere her kimse. Her şeyi başkalarından bekliyorsun kardeşim. Adını kemalist koymuşsun ama bu işlerin laf ile olmayacağını da bilmen gerekir. Kemalist adam kendi işini kendi yapar. Milletten meset ummaz.
      |
      |
      374 Mesaj
      19 Mart 2006 18:18:25
      quote:

Orjinalden alıntı: ozkulse

eğerhttp://anonymizer.nntime.com/ adresine girerseniz Start browsing through the anonymizer by entering a URL below. kısmına mesaj yazacağınız forumun adresini yazıp Hide referrer information kısmındaki kutuyu işaretlerseniz ve Begin Browsing butonuna basarsanız artık girdiğiniz forumda ip niz farklı görünecektir. Tedirgin olanlar denesin. Ben ip mi kontrol ettim ve foruma bağlanırken görünen ip m arjantin ip siymiş.

Bu yöntem ile sadece internetteki siteler kandırılabilir kanısındayım. Yoksa iş yargıya intikal etti mi istediğin proxy'yi kullan adamlar çıkarırlar. Sonuçta proxy siteleri de hangi ip'nin, hangi ip ile değiştirildiğini tutuyorlardır ve yargıdan başvuru olunca kayıtları verirler.
      |
      |

• Yarbay
      3628 Mesaj
      19 Mart 2006 18:34:49
      quote:

quote:

Gider internet cafeden yazarım başkasının nickiyle o zaman ne olacak
      |
      |

Herkes Haddini Bilecek !

• Yarbay
      3765 Mesaj
      19 Mart 2006 23:40:52
      internetten yakalamak iyi ve kolay. bir de sokaklardaki çeteleri insanlara zarar veren ve sokakta bi torbadan nefes alan tipleri, çeteleri, uyuşturucu satıcı\kaçakçılarını/üretenleri, vb. gereksiz ve zararlı tipleri de olayca yakalayabilseler!
      |
      |
      20 Mart 2006 00:59:58
      bende hisse.net üyesiyim ordada yazdılar bu konu ile ilgili ama dh de böle bi olayın olması zor çünkü o üyr tavsiyede bulunmuş( zannedersem bu yatırım danışmanlığına giriyor ve buna izni spk veriyor)) yani baya ince işer. zaten admin onayı olmadan üyelik almıyorlar. orda olan şey bizim burda mp3 dağıtmamız gibi düşünülebilir böyle bir durumda bizde ceza alırdık.
      |
      |
      20 Mart 2006 01:12:39
      spk neye ve hangi mahkeme kararına dayanarak bu cezayı vermiştir. verdim demekel olmuyor. spk nın böyle bir gücüyoktur güç kanunlardadır ve kanunları mahkemeler uygular ve ceza verir. spk verdim deyince verilmiyor.
      |
      |
      -----Çok Bildiğini Sanan Çok Yanılır.-----
    • Yüzbaşı
      799 Mesaj
      20 Mart 2006 01:13:26
      internette ne hakaretler, ne küfürler ne tehditler dolaşıyor yüzbinlerce. hangisine bir şey yapıldı bugüne kadar? Forumun bi tanesinde adamın biri bişeyler yazmış falan filan. kimbilir kimler zarar gördü de şikayet ettiler. Yoksa adam bir yorum yaptı diye ceza alacaksa, internetin %80'inin temizlenmesi gerekir. Hapishanelere 100 misli yeni hapishane ekleseniz yine yetmez.
      |
      |
      20 Mart 2006 14:46:45
      yada yabancı birsemtte bir net cafeye gir istediğine istediğini ver veriştir.. sonrada bir bşkasının mail adresini altına yaz gönder yada ismini yaz yada o kişinin mailini hacklemiş olabilirsin o maille başkalarını tahrik et sonrada ceza versinler bu biraz mantıksız oluyor ama eğerki kişi kendi telefonunun bağlı olduğu IP adresi ile nete çıkıyorsa ne yaparsa yapsın o numara ile çıkan kişi sorumludur. yani yukarda bahsettiğim gibi netcafede bir durum olursa netcafeci sorumlu gözüksede aslında bir ticari işletmedir ve kimsenyi takip etme ve özel hayatına karışması söz konusu değildir cafeye giren kişiye şunu yapamazsı diyemez böyle olunca bu olay çözmesi zor bir labirenttir.
      ama kişi direk kendi hattından çıkıyorsa o zaman anında bulurlar. IP nosu saat dakika saniye olarak kayıtlara geçer. yalnız forum saatleri ne derece doğrudur bilinmez bu bakımdan forumda kayıtlı bir IP ile yola çıkmak yine sakıncalıdır yani birkaç sn.veya dakika ile bu IP nosunu başkası almış olabilir

düşünün birkere 1.5 milyon civarı ADSL kullanıcısı var ve aynı anda bunlardan 500 kişisi modem açıp kapayabilir ve IP adresleri yer değiştirebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Engin_ER -- 20 Mart 2006; 14:48:27 >
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Blogio
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,315
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.