Şimdi Ara

DİKKAT elektrik elektronik müh. diye meslek ünvanı yoktur (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
6.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: lee enfield

quote:

Orijinalden alıntı: cmyildiz

Elektrik ve elektronik mühendisi olamamanın vermiş olduğu eziklikle bu düşünceyi hararetle savunmaktadırlar.

Elektrik-Elektornik programı olan üniversiteler daha devresi teorisi eğitimi vermeden mikroişlemciler dersi açıyor öğrencilerine. bu programların adına yök değil üniversiteler karar veriyor ayrıca.

Sayın kardeşim mikroişlemci dersi çok başka bişeydir devre teorisi çok başka.mikroişlemciler dersinde mesh analysis kullanmazsın yada superpozisyon kullanmazsın.Mikroişlemciler dersini alabilmek için 2 derste temelinin olması gerekir.Programlama ve dijital lojik tasarım dersleridir bunlar hatta mikroişlemciler dersinin önşartıdır.Mesleki derslerinin tamamı AA olan biri olarak konuşuyorum.

Bazı eem bölümlerinde eğitimde sorun olduğu doğrudur.Fakat dediğim gibi 1/3 civarıdır.Fakat tüm EEM bölümlerinde devre teorisi veya devre analizi veya adı başka olup içerikte aynı olan ders alınmaktadır.Devre teorisi bilmedende kimse elektrikten anlıyorum diyemez zaten bu dersi bırakın ee ve eem bölümlerini fizik bölümleri dahi almaktadır ve eski bölümüm olan fizik mühendisliği bölümü almaktadır.

Programların adına karar veren elbette üniversitelerdir fakat buna en son noktayı koyan izin veren YÖKtür.Benim hiçbir bölüme karşı bi önyargım olmadı.Canım arkadaşlarım insanın ana karnında 120.günde yazılır ilerideki rızkı zengin mi fakir mi olacağı.o yüzden hangi bölümden mezun olursanız olun yazılan kadar alırsınız.Türkiyede ne ee, nede eem bölümlerindeki yeterli düzeyde eğitim almaktadır okuldayken.Okulda öğrendikleriyle mezun olan kişi aç kalır aç.kendisini mutlaka geliştirmelidir.Ben eem ciyim daha 2.sınıftayken bir şirket beni çağırdı genel müdür yardımcısı artık bizimle çalışıyosun dedi.(işim %80 elektrikle ilgili bu arada) bu yüzden arkadaşlar boşverin siz tartışmaları.PLC öğrenin, PIC öğrenin, Pnömatik öğrenin, kompanzasyon öğrenin, JAVA öğrenin, assymble öğrenin, proje okumayı öğrenin, koruma öğrenin, vb.tabi hepsini öğrenmeyin imkansız çünkü =) birini seçin adam gibi hakkını verip öğrenin 4bin lirayla başlayın tabi ingilizce öğrendikten sonra.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.