Şimdi Ara

Dikey Supurge Tavsiyesi (78. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.675
Cevap
46
Favori
647.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dikey pratik süpürge almak istiyorum. Gezerken şu ürünü gördüm Rowenta ROW RH5119TR.
    Bir fikri olan var mı?
    https://www.hepsiburada.com/rowenta-row-rh5119tr-air-force-dual-power-2in1-dikey-supurge-mor-9100034362-p-HBV00000ITMCV?magaza=Hepsiburada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar merhaba, hem evde kullanmalık hem de gerekirse uzatma ile arabanın içine de temizlemek için kablolu dikey süpürge arıyorum. güçlü kaliteli bişey ne önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: santi74

Merhaba arkadaşlar,
    forumdan aldığını foruma geri vereceksin düşüncesiyle 3 ay önce aldığım dikey şarjlı süpürgeyle ilgili deneyimlerimi paylaşmak isterim.

yaptığım araştırmalar sonucunda bana en uygun olan süpürge Beko BKK 1421'i aldım. Hem çok para ödemek istemiyordum, hem li-ion olsun istiyordum, hem de önünde led ışık olsun istiyordum.

Önceki süpürgem Electroluxtü (ergorapido 2in1) ve beni 5-6 yıl götürdü. 2 kez pil değişimi yaptırdım ama her pil değişimi bana 1 yıl extra kullanım sundu. NiMh piller çok uzun ömürlü değil malesef, özellikle değişimde orjinal olmayan piller kullanırsanız. her pil değişimine 70-80 vermekten bıktım, alet de eskidi zaten.

Şimdi aldığım Beko hakkında izlenimlerim:
    - Süpürge Electroluxe göre daha ağır
    - Görünüşü daha janjanlı ama plastik kalitesi daha dandik. Electrolüx 10 ise bu 6-7 plastik kalitesi olarak.
    - Güç gerçekten beklentimin özerinde, çok iyi bir emiş gücü var
    - Siklon filtre ve hepa filtre var, bunlar benim ergorapidoda yoktu
    - Çok sesli, ses izolasyonu iyi değil ama buna katlanıyorum çünkü kısa işler için kullanıyorum hep
    - sapı katlanıyor ama ihtiyaç duymuyorum, ayrıca katlanma yeri çok eftirik hissiyatı veriyor, çok kurcalamamak gerek.
    - Electroluxteki, gibi önde ledleri var, bunun olduğu yazılı değildi özelliklerinde, güzel bir süpriz oldu, tozu görmenizi sağlıyor.
    - Şarj göstergesi var
    - 2in1, el süpürgesi olarak kullanılabiliyor, takıp çıkarması kolay.
    - Toz haznesini sökmek biraz zor, plastiğin ve dökümün dandikliğinden ileri geliyor.

Şimdi bunlara göre 500 tl civarında piyasadaki şekilli süpürgelerin önüne fiyat performans olarak geçiyor bence. o nedenle şimdilik gayet memnunum. Süpürge ciddi güçlü çekiyor.

Asıl olay piller, bakalım ne kadar performanslarını koruyacaklar. Sorun yaşarsam buraya yazarım.
    Şimdiye kadarki deneyimimle kesinlikle tavsiye edebilirim.

Sağlıcakla..

28/07/2019: 1. yıl oldu, plastik dandik olduğu için cihaz üstü kullanımdan/çarpmalardan dolayı çizik çizik oldu, şarj süresinde sorun yok, emiş gücünde sorun yok. Alet elimiz ayağımız valla sürekli kullanıyoruz.
    Bu arada cihazın şarj istasyonunun tırnağı kırıldı dandikliklten. Yerel servisle sorun yaşadık mallıklarından, sonra call center'ı arayınca adamlar ciddi ilgilendiler, 13 lira gibi komik bir paraya yeni şarj istasyonu aldım, kullanmaya devam. Ama nedense beko bu aleti sitesinden kaldırmış, piyasada pek bulunmuyor.
    Merhaba bizde 5 yildir kullandigimiz ergorapidoyu degistirecegiz pillerden dolayi. Fiyatlari cok yuksek oldugundan alternatif arayisindayim. Electroluxe gore emis gucu ve calisma suresini kiyaslarmisiniz? Ve 1 sene sonraki yorumlarinizda degisiklik yada eklemek istediginiz birseyler varmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: raistland

Merhaba
    Dikey pratik süpürge almak istiyorum. Gezerken şu ürünü gördüm Rowenta ROW RH5119TR.
    Bir fikri olan var mı?
    https://www.hepsiburada.com/rowenta-row-rh5119tr-air-force-dual-power-2in1-dikey-supurge-mor-9100034362-p-HBV00000ITMCV?magaza=Hepsiburada
    merhaba bende bu süpürgeye bakıyorum, aldınız mı? aldıysanız memnun musunuz?

• arkadaşlar hem hafif hemde sessiz süpürge öneriniz ne olur? özellikle hafif olması önemli
  • Düşük fiyatta harikalar yaratacak fiyat/performans şampiyonu, herkesin sevgilisi dikey süpürge var mı? Bütçe değişken ama ucuz olması tercih. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foton2 -- 25 Haziran 2019; 12:58:57 >
  • Vestelin bekonun sarjli supurgeleri hakkinda tecrubesi olan varmi

• quote:

Orijinalden alıntı: pharheke

merhaba bende bu süpürgeye bakıyorum, aldınız mı? aldıysanız memnun musunuz?

Alıntıları Göster
    Merhaba bende buna bakıyorum. Yorumları okudum dez avantajları hepa filtresi olmaması ve bir bayan için biraz ağır olması. Onun harici çekiş gücü çok iyi ve çok sessiz diyorlar. Başka önerisi olan var mı

• Gece gece biraz araştırma yaptım 1-)Rowenta ROW RH5119TR Air Force Dual Power 2in1 Dikey Süpürge 2-)Homend Dustroyer 1250 3-)Homend Dustroyer 1251 ilk sorum homendlerin bu iki ürünü arasında 150tl gibi uçuk bir fark var ama epey.comda karşılaştırdığımda bütün özellikleri aynı. Homendlerin Rowentaya göre en belirgin özelliği 1.8lt hoz hacmi olması. Rowentada bu oran 1.2lt diğer özelliklerinin çoğu çıkmıyor. Görüşü olan var ise yardımcı olabilir mi

• quote:

Orijinalden alıntı: by.ulke

Gece gece biraz araştırma yaptım 1-)Rowenta ROW RH5119TR Air Force Dual Power 2in1 Dikey Süpürge 2-)Homend Dustroyer 1250 3-)Homend Dustroyer 1251 ilk sorum homendlerin bu iki ürünü arasında 150tl gibi uçuk bir fark var ama epey.comda karşılaştırdığımda bütün özellikleri aynı. Homendlerin Rowentaya göre en belirgin özelliği 1.8lt hoz hacmi olması. Rowentada bu oran 1.2lt diğer özelliklerinin çoğu çıkmıyor. Görüşü olan var ise yardımcı olabilir mi
    Ben Homend 1250 kullanıcısıyım daha doğrusu eşim ama arada bir ben de kullanıyorum haliyle. Homend 1250 ve 1251 arasındaki farkı vermeye değmez çünkü 1251 daha sonra çıktığı için fiyatı pahalı. Bu ürün için geçmiş sayfalarda yorum yazmıştım, geri dönüp ona bakabilirsiniz ancak farklı sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışayım.

Size bir tavsiyem olacak. Bu ürünleri mümkünse aynı yerde elinize alarak deneyin çünkü bunlar elektrikle çalışan süpürgeler olduğu için şarjlı süpürgelere göre motor ağırlık farkı olduğundan elinize ağır gelebilir. Ancak hiç bir zaman şarjlı süpürgenin çekiş/emiş gücüyle elektrikli süpürgenin çekiş gücü kıyas kabul etmez. şarjlı süpürgeniğn bataryasının 2 senede biteceğinden bahsetmiyorum bile .

Epeydir uğramadım ama Media Markt'ta süpürge reyonunda bir çok farklı marka ve model süpürgeyi elinize alıp kıyaslama yapma imkanınız olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 12 Temmuz 2019; 13:50:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Ben Homend 1250 kullanıcısıyım daha doğrusu eşim ama arada bir ben de kullanıyorum haliyle. Homend 1250 ve 1251 arasındaki farkı vermeye değmez çünkü 1251 daha sonra çıktığı için fiyatı pahalı. Bu ürün için geçmiş sayfalarda yorum yazmıştım, geri dönüp ona bakabilirsiniz ancak farklı sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışayım.

Size bir tavsiyem olacak. Bu ürünleri mümkünse aynı yerde elinize alarak deneyin çünkü bunlar elektrikle çalışan süpürgeler olduğu için şarjlı süpürgelere göre motor ağırlık farkı olduğundan elinize ağır gelebilir. Ancak hiç bir zaman şarjlı süpürgenin çekiş/emiş gücüyle elektrikli süpürgenin çekiş gücü kıyas kabul etmez. şarjlı süpürgeniğn bataryasının 2 senede biteceğinden bahsetmiyorum bile .

Epeydir uğramadım ama Media Markt'ta süpürge reyonunda bir çok farklı marka ve model süpürgeyi elinize alıp kıyaslama yapma imkanınız olur.

Alıntıları Göster
    Merhaba, öncelikle tavsiyeniz beni çok mutlu etti. Bu sitede kullanıcıların deneyimleri çok önemli. Toz torbasının büyüklüğü ve fiyatının uygun olması itibari ile 1250 almayı düşünüyordum. Süpürgeyi reyonda inceleme tavsiyeniz güzel fikir, eşim hamile hafiflikte önemli tek sıkıntı media markt te homend yok o yüzden acele etmeyeceğim

• Arkadaşlar araştırmalarım sonucu 3 seçenekte takılıp kaldım.

Electrolux eer7allrgy
    Nilfisk handy 2 in 1
    Vestel rüzgar 5000

Bu 3 makinede birbirinin kopyası gibi. Ayrıca nilfisk ve vestel 25.2v electrolux ise 18v

Bi el atın akıl verin birini alalım. Vestel mesela teknik veriler ve fiyata bakarsak en iyisi gibi. Siklon filtre varmış, hepa filtre ise üçündede yok.

• Arkadaşlar 1000 TL ye kadar emiş gücü en iyi dikey el süpürgesi hangisidir araştırdım ama bu bilgiyi bulamadım ben .
  • Arkadaşlar uzun süre sorun çıkarmayacak şarjlı dik süpürge öneriniz varmı,

• med.er M kullanıcısına yanıt
    Süpürge konusunda arnica'dan uzak durun.Tesla premium almıştım, hiç bir işe yaramıyor 2-3 kullanımdan sonra her ay 50 liralık filtre almam gerekiyormuş servis öyle söylemişti.Philipsin torbasız süpürgesini alfımda kurtuldum.

• Fakir darky 800w önerir misiniz? O fiyatlara en iyi ne alabilirim? Fantom p1200 almistim ama hava çikişi yere doğruydu yerdeki tozlara hava üflüyordu o sebeple iade ettim

• Akasey kullanıcısına yanıt
    Hangi modeli aldınız? Vestel ruzgar 5000 hakkında hiç inceleme videosu yok. Bende evde kedi olduğu için sağlam bir dikey süpürge almak istiyorum. Aslında normal süpürge de almak istiyorum ama onada karar veremedim 20 yıllık süpürge.

• fertile kullanıcısına yanıt
    Hala aynı ürünü kullanıyor musunuz? Tavsiye eder misiniz?performansı nasıl değişti bu sürede?

• asabi697 A kullanıcısına yanıt
    Evet yani babamlar kullanıyor. Performansı tabiki biraz düştü. İlk baştaki çekiş o kadar yok ama genel olarak yine de başarılı. Yalnız diğer süpürgeleri gördüğümde şunu diyebilirim üstünde yazan değeri ynasıtmıyor bence daha az.
    Electrolux ergorapido içinse 3 yıl oldu ve pil değişikliği şart oldu. artık 5dk da pil bitiyor. düşük kademede daha çok gidiyor ama yinede değiştirmek şart. Onun çekiş gücü daha iyi konumda. Herhangi bir değişiklik sezmedim
  • Merhaba,

Max 200-250 TL bütçeye alınabilecek en performanslı ürün nedir, sadece evde kullanılacak.

teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 7677787980
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.