Şimdi Ara

Dikey Supurge Tavsiyesi (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.675
Cevap
46
Favori
647.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • güncel iyi modeller hangileri ?.. (şarjsız olacak) ...

EK: misal; Blue House Bh011C Storm Cyclon nasıldır ?.. (yıllardır evde fantom p-1200 kullanılıyor birkaç kez yere düşürüldü kırılan yerleri var, başka öneri olmazsa aynısından almayı düşünüyorum) ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 18 Şubat 2018; 16:44:58 >
  • Bana kablolu olduktan sonra dikey süpürge almak hiç mantıklı gelmiyor. Hem inanılmaz gürültülüler, hem filtrelemeleri çok kötü hem de hafif olanları çok kalitesiz. Kablo taktıktan sonra alır normal süpürgeyi kullanırım.

Kedilerim olduğu için şarjlı dikey süpürge aldım ve resmen hayatım kolaylaştı. Evi her gün ya da gün aşırı şöyle bir dolaşıyorum inanılmaz derecede tüy topluyor. Hem de kedilerin kum kabından saçtığı kumlar için de birebir.

Hem de dikey süpürgelerin aksine döner fırça olduğundan insanı hiç yormuyor ve çok daha iyi tüy topluyor.

Pilden dolayı birkaç sene sonra işlem gerekeceğinin farkındayım ama bence bunu bilerek aldıktan sonra sorun yok. Sonuçta bilgisayar ve cep telefonlarının da belli bir süre sonra şarjı sorun çıkarıyor. Elde ettiğim konfora kesinlikle değer bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Bana kablolu olduktan sonra dikey süpürge almak hiç mantıklı gelmiyor. Hem inanılmaz gürültülüler, hem filtrelemeleri çok kötü hem de hafif olanları çok kalitesiz. Kablo taktıktan sonra alır normal süpürgeyi kullanırım.

Kedilerim olduğu için şarjlı dikey süpürge aldım ve resmen hayatım kolaylaştı. Evi her gün ya da gün aşırı şöyle bir dolaşıyorum inanılmaz derecede tüy topluyor. Hem de kedilerin kum kabından saçtığı kumlar için de birebir.

Hem de dikey süpürgelerin aksine döner fırça olduğundan insanı hiç yormuyor ve çok daha iyi tüy topluyor.

Pilden dolayı birkaç sene sonra işlem gerekeceğinin farkındayım ama bence bunu bilerek aldıktan sonra sorun yok. Sonuçta bilgisayar ve cep telefonlarının da belli bir süre sonra şarjı sorun çıkarıyor. Elde ettiğim konfora kesinlikle değer bence.

Marka,model lütfen???

• Arçelik K6136 modelini bilen var mı acaba?

Dikey Supurge Tavsiyesi
  • merhaba. kablolu ve güçlü, özellikle mutfakta gündelik kullanım için dikey süpürge tavsiyesine ihtiyacım var. aklımda homend dustroyer 1251 var. tavsiye eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: salur kazan

merhaba. kablolu ve güçlü, özellikle mutfakta gündelik kullanım için dikey süpürge tavsiyesine ihtiyacım var. aklımda homend dustroyer 1251 var. tavsiye eder misiniz?

Bahsettiğiniz ürünü bir yıldan fazladır kullanıyoruz. Soracağınız bir şey varsa buyrun sorabilirsiniz. Siz sormadan aklımdakileri yazayım;

+ Güçlü motor ve yüksek emiş gücü (laf olsun diye yazmıyorum, motor çok güçlü çoğu zaman düşük devirde kullanıyoruz)
    + Turbo ve normal kullanım modu (turbo modda ne varsa tutup çekiyor ama turbo modda iken ses çok yüksek çıkıyor, uyarayım)
    + Otomatik kablo sarma (şarjlı süpürge kadar olmasa bile otomatik kablo ile oldukça pratik kullanım imkanı veriyor)
    + Kullanılan malzeme kaliteli, diğer markalar gibi basit durmuyor.
    + Duvara dayamadan ayakta durabiliyor.
    + Işıklı süpürge başlığı koltuk, kanepe altlarında işe yarıyor.

- Hepa filtre yok,
    - Turbo modda çok ses yapıyor,
    - Kablo 5 metre ama biraz daha uzun olabilirdi.
    - Biraz ağır (elektrik motorlu ve dikey süpürge olduğu için motorun ağırlığını süpürgeyi kullanırken hissedeceksiniz, bu nedenle bir yerde deneyerek alın)

• bataryasi uzun omurlu olan bir model varmi? 4-5 sene batarya degisimi istemeyecek mesela?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: auron88

bataryasi uzun omurlu olan bir model varmi? 4-5 sene batarya degisimi istemeyecek mesela?

Hocam bataryası 4-5 sene gidebilecek bir süpürge olduğunu sanmıyorum çünkü bataryalar ne kadar dikkatli kullanılırsa kullanılsın her yıl kapasitelerinin %20'sini kaybederler. Bence değişebilir bataryalı ürün seçmek daha mantıklı olacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • celebic kullanıcısına yanıt
    bataryasi uygun fiyata degisen varmi ? selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: auron88

bataryasi uygun fiyata degisen varmi ? selamlar

Selamlar,

Bataryası üretici tarafından üretilmiş değişebilir olan bataryalı modellerin var olduğunu duydum ama benim kastım bunlar değil. Eğer illa ki şarjlı el süpürgesi alınacaksa bataryasının ömrü dolduğunda bataryasını sizin çabanızla değiştirebileceğiniz süpürgelere yönelin.

Piyasada "SüpürgeMarket" veya "BataryaPil" gibi pil/batarya satan internet siteleri var. Burada satılan süpürge pillerine bakın. Satın alacağınız süpürgenin bataryası öldüğünde buralardan ucuza batarya/pil temin edebileceğiniz süpürgelere yönelin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 13 Mart 2018; 10:5:40 >
  • ben 1.5 senedir electrolux ergorapido ergo12 kullanıyorum. çok çok memnunum iyiki almışım diyorum. kullanım süresi biraz azaldı farkındayım durumun. pilden kaynaklı. 2 güne 1 kullanılıyor bütün evde. normal benim için. iyice kötüleşince değiştircem.
    Kayınbabamlara ise bütçeden dolayı vestel rüzgar 5000 aldım valla onlarda çok memnun. emiş gücü baya başarılı. tek sıkıntısı toz haznesi daha küçük onun çabuk doluyor.
    malzeme kalitesi electrolux daha iyi kesinlikle ama vestelde alınmayacak ürün değil. önünde led lamba yok vestelde ama ihtiyaç hissetmedi onlar. f/p açısından ben vesteli baya başarılı buldum. 400tl ye almıştım ürünü gittigidiyordan
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizata06

Fakir starky de dehşet bir devrim yaptım ben

Geçen gün pazarda dikey torbalı süpürgeler için uygun mikrofiber toz torbaları olduğunu gördüm. O anda aklıma ben de starky ye uydurabilirmiyim acaba gibisinden düşünürken almış bulundum. Eve gelip hemen makineyi temizledim. Ardından tıpalı toz giriş borusuna tıpkı elipsolarda olduğu gibi taktım hatta ucu dar olduğu için baya sıkıştı. Çıkma ihtimali de kalmadı anlayacağınız.

Sonra taktım motor bölümünü çalıştırdım süpürgeyi. İmalat hatası diye sinir olduğum süpürge dehşet güçlü oldu. Artık hepa filtresini de kullanacağımı sanmıyorum. Her iki ayda bir torbasını değişsem bana yeter de artar bile.

Şayet motorunuz sağlamsa siz de bir deneyin. Belki masraftan kurtulursunuz.

fotoğrafları paylaşabilir misiniz?

• bende size tecrübelerimi aktarayım
    bu forumu ve çeşitli kaynakları kullanarak electrolux ergo 105 aldım çok da memnunduk taki teker kısımlarını tutan plastik parça kırılana kadar parçanın fotoğrafını çektim servisine gönderdim yok dediler işin içinden çıktılar
    uğraşmak istemedim
    açtım makinayı kırık parçayı Japon ve karbonat sayesinde taş gibi yaptık ama takarken fırça kısmında olan switch var onu kırmışım
    şimdi alet dikey süpürge 2 in 1 şeklinde değil sadece el süpürgesi olarak kullanıyoruz
    fırsat bulur da servise götürebilirsem parça 40tl miş artık işçilikte ne kadar alırlar bilemiyorum
    o yüzden tekrar elektirikli olanlara bakmaya başladım
    peki bunlarda başlığında dönen fırçalı olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: estamemuchoo

quote:

Orijinalden alıntı: denizata06

Fakir starky de dehşet bir devrim yaptım ben

Geçen gün pazarda dikey torbalı süpürgeler için uygun mikrofiber toz torbaları olduğunu gördüm. O anda aklıma ben de starky ye uydurabilirmiyim acaba gibisinden düşünürken almış bulundum. Eve gelip hemen makineyi temizledim. Ardından tıpalı toz giriş borusuna tıpkı elipsolarda olduğu gibi taktım hatta ucu dar olduğu için baya sıkıştı. Çıkma ihtimali de kalmadı anlayacağınız.

Sonra taktım motor bölümünü çalıştırdım süpürgeyi. İmalat hatası diye sinir olduğum süpürge dehşet güçlü oldu. Artık hepa filtresini de kullanacağımı sanmıyorum. Her iki ayda bir torbasını değişsem bana yeter de artar bile.

Şayet motorunuz sağlamsa siz de bir deneyin. Belki masraftan kurtulursunuz.

fotoğrafları paylaşabilir misiniz?

Alıntıları Göster
    Mobilden nasıl gelicek fotolar bilemiyorum ama taktığım torbayı ve haznenin resmini çekmeye çalıştım. Yine de anlatayım. Taktığım bez torba her türlü züccaciyecilerde bulunur cinste. Ben arçelik elipso için uygun bez torbayı kullanıyorum. Darky ve Starkylerdeki hazneye giriş borusu tamamen torba içinde kalacak biçimde sokuyorum. Yeterince sıkı olduğu için çıkma veya toz kaçırma gibi bir problem oluşmadı hiç. Aynı zamanda hepa filtresini takmıyorum ama. Çünkü hem gücü azaltıyor hem de torba hacmini küçültüyor.

Ben bu kullanımdan oldukça memnunum siz de deneyebilirsiniz.

• estamemuchoo E kullanıcısına yanıt
    Bir tek goldmaster jokeri ve arnica süpürgeç turboyu biliyorum ben. Ve ben olsam arnicayı seçerdim.

• flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Sakın arnicaya bulaşma. Gecen sene trip modelisi aldım üzerinde 2200w yazıyor. Kullanmaya başladım. Yerdeki küçük kağıt parçasını bile alacak gücü yok nereyse. Bir de gürültülü sanki traktör. Servisi aradım bunlar böyle dedi. Sonra servise verdim el sürmeden geri verdiler. Meğerse 2200w motor gücü değil model adıymış. Aldatiliyoruz. 135tl vermistim

Ben de fakir Lucky aldim 800w ama 2 senedir çekerken halıları kaldırıyor. 95tl vermiştim.

Memnunum.

• temmuz6 kullanıcısına yanıt
    Arcelik aldim 149 tl ye fakir cok dandik geldi malzeme kalitesi plastigi falan cok memnun kalmislar teyzeme dogum gunu hediyesi 800w olanindan arcelik gene yaniltmadi adamlar beyaz esyayi yapiyorlar valla

Arnicanin toz hazneside ufacikmis gittim inceledim iyi ki almamisim

• Üstadlar Karcher VC 5 hakkında yorumlarınız nedir? Teknosa'da indirim çekim var ve oradaki seçenekler arasında en iyisi bu gibi duruyor.
  • King bold’un dikey süpürgesini alalı 6 ay oldu ancak topu topu 6 kere tüm evi çektirdik insanı deli ediyor tekerleri yuvasından çıkıyor ayrıca kendisi çok ağır ev işlerini kolaylaştırır diye almıştık ancak daha da zorlaştırdı ve sürekli temizlememiz gereken filtresi de ayrı bi sıkıntı kablosu ise çok kısa kalıyor tabii bi dikey süpürgeye göre normal görülebilir ancak bununla uğraşacağına gidin normal bir süpürge alın çünkü king bold dikey süpürge kesinlikle hayatı kolaylaştırmıyor... diğer dikey süpürgeleri bilmiyorum. Sonuç yeni süpürge aldık king bold evde yatıyor.
  • 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.