Şimdi Ara

Dikey park ettiğinizde...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dikey park ederken sınır hizasını lastik mi yoksa tampon mu belirliyor? Siz nasıl park edersiniz? Anlaşılması için görselleri ekliyorum:

lastik hizası

tampon hizası

• Yere bağlı, arkaya bir araç daha gelebilecekse tampon, yaya geçmeyen bir kaldırımsa lastik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yere göre değişir. İstisnalar hariç dikey parkta her zaman geri geri girmek bence daha mantıklı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç park edip direk atıp gittiğim olmuyor ki
    kontrol ederim çok nadirde olsa gerekirse az ileri az geri yaparım
    Park ederken hislerime göre hareket ediyorum çünkü yan tarafımdakiler biri ters biri düz park etmiş olabiliyor kimi hb kimisi sedan vs yerine görede çok değişir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Müsaitlik varsa lastik vurana kadar yanaşmak en iyisi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • müsaitse lastik hizasına kadar. kaldırımı kapatırsa tampon hizası
  • Yanaşılan yere göre değişir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yayanın geçişini engelleyen her türlü sığırdır.
  • Benimki yanaştığım yere göre değişmiyor tamponu bile yanaştırmadan bırakırım. Lastiği dayama şansım yok çünkü araç basık
  • hocam nereye olduguna bagli arkadaslarin dedigi gibi.
    Eger kaldirima dogru parkediyorsaniz tampon iyidir yayalara saygili olma acisindan.
    Eger bossa keyfiniz bilir ama tampon genelde daha guvenlidir. Ozellikle alcak araclar icin, bazen sikinti oluyor.
  • Otopark ölçüleri standart araçlar için 2,5 x 5m olarak alınır. Bu nedenle tampon hizasına gelene kadar arkaya yanaşmak yeterli. Bu nedenle asıl sorun öne arkaya doğru yanaşmak değil, yan çizgileri doğru tutturmak olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Otopark ölçüleri standart araçlar için 2,5 x 5m olarak alınır. Bu nedenle tampon hizasına gelene kadar arkaya yanaşmak yeterli. Bu nedenle asıl sorun öne arkaya doğru yanaşmak değil, yan çizgileri doğru tutturmak olmalı.
    Evet maalesef su 5metre olayindan muzdaribim. Hangi akilli 5 metreye karar vermis bilemiyorum. Aracin boyu 4.96. iki benzer arac arka arkaya gelince sigmiyoruz.
  • Dikey park ettiğinizde...
  • ben gönye ile belirliyom
  • Code140 kullanıcısına yanıt
    Aynen valla.kafayi yedi millet

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben yandaki aracın ayna hizasına göre park ediyorum. Zaten park yerine yaklaşınca yandaki aracın ne kadar dışarıda veya içeride olduğunu görüyorum, ona göre aracı biraz ileride veya geride park ediyorum. Yakında park eden araç yoksa tamponu sınıra hizalıyorum.
  • Yerine göre değişir. Duruma göre ayarlarım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.