Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (498. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 496497498499500
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar whatsapp grubunuz falan yok mu acaba ya?
  • Geometri konuları azaltıldı mı yoksa internetteki 2019 konuları yanlış mı geometrinin?
  • 2018 yılında dgs ile aöf ye kayıt olanların askerlik durumu ne oldu. Bende son yoklamaya tabş yazıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • korkmaztaha kullanıcısına yanıt
    Aynen benimde öyle şuan. İzin aldım işten gideceğim birazdan ertelemeye.

• korkmaztaha kullanıcısına yanıt
    Ben geçen hafta gittim askerlik şubesine orda çalışan hanım, onlar Ocak ayında bize öğrenci listesini gönderiyorlar gibisinden birşey söylemişti. Bu ay ortası ve sonu gibi tüm öğrencilerin tecili yapılır sanırım.
  • Killabyte K kullanıcısına yanıt
    mtnei kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum. Ay sonunu bekleyeyim duruma göre giderim şubeye ben de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korkmaztaha -- 5 Ocak 2019; 12:37:15 >
  • 4 yıllık okulu 7 yılda bitiremeyince atılma kanunu Dgs liler için nasıl işliyor?

bu sene Dgs ile yerleştiğim üniversitede öğrenci belgemde 3. sınıf olarak gözüküyorum, ancak çok az dersten muaf ettiklerinden dolayı 4 seneden önce bitirmem imkansız. ben burada 3. sınıf gözüktüğüm için 4 sene tek mi hakkım var? 4 senede bitiremezsem atılacak mıyım ? bilgisi olan var mı bu konuda
  • Yegemen Y kullanıcısına yanıt
    Hocam tam olarak bilmiyorum ama fikrimi yazayim.

Bizim bolumde okuyan bir arkadasimiz var. Zamaninda 2 yilliktan mezun olup dgs ile 4 yillik okumus.

10 yil sonra bu sefer tekrar dgs ile yerlesip 3. Universitesini okuyor. Gecen yil hem onlisans hemde lisans da gordugu derslerin bazilarindan muaf edildi.

Mantik olarak dusununce 2 universiteden de ders saydirdi. Bu adamin teoride 8. Yili universite hayatinda ve hala egitim hayatini surduruyor. Mantiken ilk girdigimiz andan itibaren 7 yil gecerlidir diye dusunuyorum. Tabi siz yinede ogrenci islerinden detayli bilgi ogrenmeye calisin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yegemen Y kullanıcısına yanıt
    Burada bakılacak nokta kaçıncı sınıf olacağın değil giriş yılıdır. Örneğin 2020 de üniversiteye yerleşen biri (haliyle bu kişinin giriş yılı 2020 dir) 7 yıllık öğrenim görme süresini 2020 nin üzerine sayacak yani 2027 yılına kadar öğrenim görme hakkı olacak.

üniversiteden atılma yönetmeliği kapsamında henüz atılan hiç kimse yok neden peki ? Çünkü atılma 2014 te yürürlüğe girdi ve yayımı tarihinden itibaren uygulanmaya konuldu. Dolayısıyla örneğin 2012 girişli birinin 2019 a kadar değil 2021 e kadar öğrenim süresi hakkı var. Yani 2021 tarihinden önce öğrenim süresinin dolmasından dolayı okuldan atılan hiçkimseyi göremezsiniz 2014+7=2021 olduğu için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _A_L_İ_ -- 14 Ocak 2019; 0:47:26 >
  • Arkadaşlar merhaba ben de 2019 DGS'ye hazirlaniyorum 2018 DGS sinavinda Türkçe kisminda 36 doğru 9 yanlış matematikten sadece 1 net yapabilmistim bana matematik dersi için 15 veya 20 net civari yapmam gerekiyor yardimci olabilir misiniz? Kaynak önerisi youtubedan hoca tavsiyesi olarak.

• İlk sayfa güncellendi.
  • DGS ile yada DGS'siz bilgisayar mühendisliğine uzaktan eğitim olarak geçiş yapabilir miyim ? özel tabiki
  • drjacob kullanıcısına yanıt
    İkiside mümkün yani cevabım evet hocam.
  • Van Damme kullanıcısına yanıt
    Önerim benim hocam kanalı olurdu. Yeni hoca yada eski hoca ikiside güzel ve bir çok DGS'de derece yapmış arkadaşım oradan faydalanıyordu.
  • Viper3478 kullanıcısına yanıt
    Hangi üniversite hocam ?

• drjacob kullanıcısına yanıt
    Vallaha hocam Googleye "sınavsız bilgisayar mühendisliği uzaktan eğitim" yazınca Ahmet Yesevi ve bir kaç üni çıkıyor bak istersen.
  • Viper3478 kullanıcısına yanıt
    Hocam Ahmet Yesevi DGS ile alıyor ama diğerleri için bir bakayım sağolun

• Merhabalar Sayısal DGS bölümü için yayın öneriniz var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Viper3478

Önerim benim hocam kanalı olurdu. Yeni hoca yada eski hoca ikiside güzel ve bir çok DGS'de derece yapmış arkadaşım oradan faydalanıyordu.
    Benim Hocam kanalında eski hocanın KPSS videolarını izlemiştim şimdi Hocalara Geldik'ten video izleyerek hazırlanıyorum sınava faydası olur mu sizce?

• Van Damme kullanıcısına yanıt
    Tabi hocam neden olmasın? Ben izlenen her videoya, oynatılan her kaleme matematik temelinize fazladan atılmış bir tuğladır. Ama DGS'de birçok konudan sorumluyuz. O yüzden temel atmak iyi ama arada kat çıkmalısınız.

Yani video izleyin anlamadığınız konudan anlayana kadar ama arada yeni konu öğrenmeyi unutmayın.

Şöyle saçma bir örnek verebilirim: Köyünüzdeki yolları güzelleştirmeniz lazım ama aynı zamanda yeni yerlere giden yeni yollarda inşaa etmelisiniz.
  • 
Sayfa: önceki 496497498499500
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.