Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim kazanma durumum olabilir.Aobp 70 üstü geliyor ama okul 4 yıl sürecek.Kendi şehrimden başka bir yerde okumayı düşünmüyorum.
    İntibak yayınları konu anlatımlı kitabı ve yargı soru bankası siparişi vereceğim.
  • Önlisans Başarı Puanı mı okul puanı yoksa Ağırlıklı Önlisans Başarı Puanları Sayısal (AÖBP-SAY) olan mı ?

Neyse kendim buldum cevabı Ağırlıklı Önlisans Başarı Puanları Sayısal (AÖBP-SAY) puanımıza ekleniyormuş bana 2010 da 69 gelmiş..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 14 Mayıs 2011; 15:53:28 >
  • Önce parayı yatırdım şimdi internet den başvuruyu tamamladım haydi hayırlısı Allah utandırmasın..
  • Bende az once parayi yatirdim. İlk defa girecegim sinava bu arada ins. Mezun oluruz :(

Biraz zor gibi gorunsede
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7nbitirdin

Bende az once parayi yatirdim. İlk defa girecegim sinava bu arada ins. Mezun oluruz :(

Biraz zor gibi gorunsede

başvuruyu yaptın mı ? başvuru için hangi evraklar gerekli?
  • Daha mezun olmayanlar için konuşuyorum aday bilgi formunu doldurup dekontla birlikte gidince oluyor başvuru. Mezunlar için transkript veya diplomayla ilgili sorunlar çıkabiliyor. izleyeceğin yola şuradan bakabilirsinhttp://www.osym.gov.tr/dosya/1-57725/h/dgsadayizlenecekyol-myo.pdf
  • başvuruyu nihayet bugün yaptım.mezun olanlardan diplomanın ve transkriptin onaylı aslı gibidir fotokopilerini istiyorlar.ona göre.
  • An itibariyle bende yapmış bulunuyorum internetten başvurumu, bu sene hazırlanmadım hiç, bakalım ne yapacağız sınavda.
  • Beyler ben geçen sene muhasebe bölümünden mezun oldum. Dgs ye girdim ama; çalışmadığımız için pekte anlamlı olmadı :)

Benim merak ettiğim ben şuan aöf 3 e geçiş yaptım, şimdi yine dgs ye girip geçiş yapma hakkım var mı ?
  • Hem orgun ogretim hemde acik ogretim okunabiliyor diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kopuq61

Beyler ben geçen sene muhasebe bölümünden mezun oldum. Dgs ye girdim ama; çalışmadığımız için pekte anlamlı olmadı :)

Benim merak ettiğim ben şuan aöf 3 e geçiş yaptım, şimdi yine dgs ye girip geçiş yapma hakkım var mı ?

Hem örgün hem açık okunuyor aynı anda.
  • Selam arkadaşlar, bende dgs hazırlanıyorum bu yıl. bütünnotlarım açıklandı, diploma notum 3.29 buna kaç puan gelir. Ben hesaplayamadım ama :)
    yardımcı olursanız sevinirim.
  • 75-80 arası bir puan gelme ihtimali fazla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nike

75-80 arası bir puan gelme ihtimali fazla...

Teşekkür ediyorum hocam.iyi bir puan olsa gerek :)
    yanılıyormuyum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BEN ÖTESİ

quote:

yanılıyormuyum ?

Bölümün durumuna bağlı. Sen bölümde kaçıncısın? Ona göre puan alacaksın. Eğer 1. isen 80, 2.isen 79, 3.isen 78.... böyle gidiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terliksi Hayvan

quote:

quote:

yanılıyormuyum ?

Bölümün durumuna bağlı. Sen bölümde kaçıncısın? Ona göre puan alacaksın. Eğer 1. isen 80, 2.isen 79, 3.isen 78.... böyle gidiyor.

hıı. peki aralarında hep 1 puan fark mı oluyor, yarın öğrenci işlerinden sorarsam sanırım bilgi alabilirim ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

yanılıyormuyum ?

hıı. peki aralarında hep 1 puan fark mı oluyor, yarın öğrenci işlerinden sorarsam sanırım bilgi alabilirim ?

Aynı puanda gelebilir çok yakınsa notlar. Öğrenci işlerinden öğrenemezsin. DGS sonucu açıklandıktan sonra, sonuç belgende görebilirsin

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yanılıyormuyum ?

Aynı puanda gelebilir çok yakınsa notlar. Öğrenci işlerinden öğrenemezsin. DGS sonucu açıklandıktan sonra, sonuç belgende görebilirsin

Çok teşekkürler, hayırlısı )

• bende hazırlanıyorum ama zor gibi bu sene şuan sayısalda 55 doğruyu anca buluyorum ki geometri yani 10 soru full boş, ilerletemedim...türkçede de yapabileceğim 45 soru bakıyorum tek tük 1-2 yanlış çıkıyor...bir sayısalcı için yetersiz bir durum olsa gerek. neredeyse 1 ay kaldı artık full geometriye bakıyorum bari o 10 soru boş kalmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kopuq61

Beyler ben geçen sene muhasebe bölümünden mezun oldum. Dgs ye girdim ama; çalışmadığımız için pekte anlamlı olmadı :)

Okunuyor da, açıköğretimdeki bölüm ile dgs ile kazanıp okuyacağınız bölümün birbirinden farklı olması gerekiyor, diye biliyorum
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.