Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [30.06.2019]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
10.569
Cevap
137
Favori
605.531
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Diğer ÖSYM Sınavları >> Diğer Sınavlar >> DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [30.06.2019]
Giriş
    225 Mesaj
    Umarım bayram tatili bitince başlar tercihler bir zahmet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
  • Yüzbaşı
    475 Mesaj
    Dgs tercih süreci ile ilgili olarak geçmiş yılları baz alarak bir çıkarımda bulunmak istiyorum.

Yıl==>DGS Sonuç Tarihi==>Tercih Tarihi==>Tercih Sonuç Tarihi

2014==>25.07.2014==>20.08.2014==>29.08.2014

2015==>04.08.2015==>27.08.2015==>11.09.2015

2016==>24.09.2016==>30.09.2016==>16.10.2016

2017==>06.09.2017==>18.09.2017==>02.10.2017

2018==>16.08.2018==>06.09.2018==>20.09.2018

Bu sonuçları baz alarak tahminim tercihler 19.08.2019'da alınacak ve sonuçlar da 02.09.2019 tarihinde açıklanacak diye düşünüyorum. Üniversite kayıtları da 16 eylüle kadar yapılır diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mclarenmercedes -- 16 Ağustos 2019; 20:58:30 >
  • Er
    12 Mesaj

şayet üniversite kayıtları 16 eylüle kadar sürerse çok geç olur. çoğu üniversite hazırlık sınıfları için seviye tespit sınavlarını 02 eylül tarihinde yapıyor. yani dgsliler hazırlık eğitimi başladıktan 2 hafta sonra gidecek o zaman. adaletsiz bir durum..normal dersler de 9 eylülde başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hünkar1453 -- 16 Ağustos 2019; 19:37:57 >
    |
    |
    mclarenmercedes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Hünkar1453

şayet üniversite kayıtları 16 eylüle kadar sürerse çok geç olur. çoğu üniversite hazırlık sınıfları için seviye tespit sınavlarını 02 eylül tarihinde yapıyor. yani dgsliler hazırlık eğitimi başladıktan 2 hafta sonra gidecek o zaman. adaletsiz bir durum..normal dersler de 9 eylülde başlıyor.

Alıntıları Göster
    Daha önce bazı arkadaşlar belirtmişti sanırım. Dgs ile kazananlara ayrı bir dil sınavu yapılıyormuş galiba. Emin değilim bu konuda ama tecrübe eden arkadaşlar bilgilendirir diye düşünüyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    475 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dj batuhan

DGS'de yıllardır aynı mesele var. İlk girdiğim sene sonuçlar çok geç açıklanmıştı. Tercih işleri hallolana kadar okullar açılmıştı. Dijital çağdayız bu kadar zor mu bu işlemler?
    Zor değil. Devletimizin temel sorunu "Bürokrasi" maalesef ki...

|
    |

2 hafta geçtikten sonra seviye tespit sınavı yapmalarının bi mantığı yok. çünkü zaten dersleer başlayalı 2 hafta olmuş olacak ..örneğin seviyen a2 çıksa a2 sınıfları zaten derslere başlamış olacak.. anca yeni bir sınıf açmaları gerekir bunu da yapacaklarını sanmıyorum.
    |
    |
    mclarenmercedes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hazırlık sınıfına geç başlamak elbette olumsuz bir durum ancak 10 gün çok uzun bir süre değil 1-2 hafta yoğun çalışmayla kapatılabilecek bir fark. Geçmiş senelerde kazanan ve geç başlayan arkadaşlar hocalarında bu durumun farkında olup geç başlayanlara özellikle ilgi gösterdiklerini ve açıklarını kapatmalarında yardımcı olduklarını söylemişti. Ösymnin 330.000 kişiyi haftalardır yok sayması da gerçekten ilginç bir durum. Maalesef ülkemizin acı gerçekleri...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
üniversite
Lastik Fiyatları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Blogio
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,186
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.