Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (525. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 523524525526527
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Van Damme

Arkadaşlar herkese merhaba DGS 2019 yaptığım netler Türkçe 29 doğru 9 yanlış Matematik 9 doğru 2 yanlış OBP 51,400 eşit ağırlık puanım 218 geldi tekrar hazırlanmayı düşünüyorum DGS için İstanbul Anadolu yakasında önerebileceğiniz bir dershane var mı memnun kaldığınız?
    Kadikoy Tasari'yi oneriyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayar Mühendisliği düşünen arkadaşlar gelebilir:

https://chat.whatsapp.com/9elIXnONa8i5vKja0vZQKI

• Bu arada İstanbul hukuk içim şöyle bir program var
    https://hukuk.istanbul.edu.tr/tr/content/hamburg-istanbul-ortak-hukuk-lisans-programi/
    Bundan dgs ile geçenler faydalanabiliyor mu emin değilim arayıp sormak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen sene 12k sıralamaya bilgisayar mühendisliği gelmemişti. Daha doğrusu bir tek yozgat geliyormuş onu da ben yazmamışım. Bu yıl ise sıralama 19k, imkansız değil mi arkadaşlar bir yer gelmesi? Ne düşünüyorsunuz?
  • PacTyson P kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi ise bilgisayar mühendisliğinin gelme ihtimali yok denecek kadar az.

• Tercihler ne zaman başlar , kaç gün sürer ve tercihler, yapıldıktan kaç gün sonra açıklanır? Bilen veya yorumu olan söylerse güzel olur.

• Muhtemel tercih dönemi 9-13 eylül 2019 ya da 16-20 eylül 2019 1 hafta içinde de açıklanır, önceki yıllarda bu şekilde olmuş genelde.
  • umittrky U kullanıcısına yanıt
    Ama sınav geçen seneye göre bir ay erken yapıldı.
  • Yaz okulu final dönemi de 14-15 Eylül 2019 olduğuna göre 16-20 Eylülden önce tercih alınmaz,
    Şimdi önce 2019/4 sağlık atamaları var , YKS sonuçları va bayram tatili var ÖSYM zaten yeterince yoğun, tahminim tabi bu, aslında ne kadar geç o kadar iyi bu arada aklımızdaki soru işaretleri de cevap bulmuş olur.
  • Arkadaşlar, önceden önlisans program birincilerine 80 tam puan veriyorlardı. bu uygulama kalktı mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umittrky

Yaz okulu final dönemi de 14-15 Eylül 2019 olduğuna göre 16-20 Eylülden önce tercih alınmaz,
    Şimdi önce 2019/4 sağlık atamaları var , YKS sonuçları va bayram tatili var ÖSYM zaten yeterince yoğun, tahminim tabi bu, aslında ne kadar geç o kadar iyi bu arada aklımızdaki soru işaretleri de cevap bulmuş olur.
    16-20 Eylül üniversitelerin ders kayıtları oluyor en azından benim bildiğim üniversitelerin.Yaz okulu final sınavları ise Ağustos sonunda.Böyle olursa dgs liler geç başlar derslere.2016 dgs de sanırım normal öğrencilerden 15-20 gün sonra dgs liler kayıt olabilmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cool_ice45

Arkadaşlar, önceden önlisans program birincilerine 80 tam puan veriyorlardı. bu uygulama kalktı mı.
    Aynı uygulama öss'de de vardı. Okul 1.sinin notunu ağırlıklandırıp tam puan veriliyordu ve buna da AO(Ö)BP deniyordu. Ben de görünce çok şaşırdım. Ağırlıklandırmamak çok saçma. Her okul aynı düzeyde değil. 80 tam puan almak için şimdi kesinlikle ama kesinlikle 4.00 ortalama yapmak lazım.
  • quote:

Arkadaşlar, önceden önlisans program birincilerine 80 tam puan veriyorlardı. bu uygulama kalktı mı.
    Aynı uygulama öss'de de vardı. Okul 1.sinin notunu ağırlıklandırıp tam puan veriliyordu ve buna da AO(Ö)BP deniyordu. Ben de görünce çok şaşırdım. Ağırlıklandırmamak çok saçma. Her okul aynı düzeyde değil. 80 tam puan almak için şimdi kesinlikle ama kesinlikle 4.00 ortalama yapmak lazım.
  • Tercihler ne zaman baslayacak?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mclarenmercedes M kullanıcısına yanıt
    Çok haklısınız. Ben 10 yıl önce girdim bu sınava o zaman sınavda 80 tam puan aldım. Ama şimdi mesleğimiz için arkadaşımla yeniden girmek istiyoruz. Benin üni çok zordu 77,5 puan ile zor mezun oldum ve program birincisi oldum. Ama arkadaşım yaşadığımız ilçe deki MYO ya gitti ve derslerinin çoğuna lisedeki hocalar girdi. Ve çok basit olan okuldan 91 puanla mezun oldu ve o şimdi sınavdan benden 10 puan fazla alacak. Bu haksızlık bence.

• quote:

Çok haklısınız. Ben 10 yıl önce girdim bu sınava o zaman sınavda 80 tam puan aldım. Ama şimdi mesleğimiz için arkadaşımla yeniden girmek istiyoruz. Benin üni çok zordu 77,5 puan ile zor mezun oldum ve program birincisi oldum. Ama arkadaşım yaşadığımız ilçe deki MYO ya gitti ve derslerinin çoğuna lisedeki hocalar girdi. Ve çok basit olan okuldan 91 puanla mezun oldu ve o şimdi sınavdan benden 10 puan fazla alacak. Bu haksızlık bence.
    Ağırlıklandırmamak eşitsizlik oluşturuyor bence. Her okulu kendi içinde değerlendirmek lazım başarı açısından. Ya da ağırlıklandırılmıyorsa da ÖBP'nin etkisi 80 puan değil de sembolik olarak 20-30 puan civarı olmalı.

• mclarenmercedes M kullanıcısına yanıt
    Çok haklısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: mclarenmercedes

Alıntıları Göster
    saçma değil mi? o zaman ortalamanın da dikkate alınmaması lazım sonuçta her üniversitenin zorluğu aynı değil, ortalamada buna göre değişebilir.
  • benim başvuracağım bölümün geçen sene 8 kontenjanı varken bu sene 3. ah bee adaletin bu mu dünya
  • bbrk01 kullanıcısına yanıt
    ne mal verdin ne yar dünyaa
  • 
Sayfa: önceki 523524525526527
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.