Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (520. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 518519520521522
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Puanlar düştü çünkü sınav kolaydı. Çoğu kişi fazla net yaptı. Bu sebepten puanlar bölündü. Okulların puanı artacak demek oluyor bu. Misal geçen senw 280 ile almış olan okul bu sene 290-295 ile kapatacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shkoksal

Puanlar düştü çünkü sınav kolaydı. Çoğu kişi fazla net yaptı. Bu sebepten puanlar bölündü. Okulların puanı artacak demek oluyor bu. Misal geçen senw 280 ile almış olan okul bu sene 290-295 ile kapatacak.
    Puanların artmayacağını aksine düşeneceğini düşünüyorum hocam zaten herkes 10-15 puan az aldı birde niye artsın puanlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • shkoksal kullanıcısına yanıt
    eğer önemli olan sıralamaysa puanların düşeceğini düşünüyorum. ben bilg müh tercih edeceğim. mesela istanbul üni bilg müh için geçen yıl sıralamada 700 küsürlerde olan birisi yerleşmiş. taban puana baktım 319. benim sıralamam 600lerde ve puanım 314.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hippasus -- 26 Temmuz 2019; 1:58:52 >
    bu nasıl mantık kardeşim ?
  • hippasus H kullanıcısına yanıt
    senin dediğinde mantıklı. 2-3 mesaj üstteki shkoksal ın dediğide mantıklı. konuya hakim olan, bilen biri açıklık getirebilirmi?
  • Vella V kullanıcısına yanıt
    bunu bilen biri yok. biraz şans biraz da tahmin. mesela sınava giren adayların yüzde kaçı seninle aynı bölümü yazacak bu da önemli. atıyorum geçen yıl beş bin bilg müh yazan vardır bu yıl daha fazla, puan düşecekken rekabet arttığı için düşmeye de bilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hippasus -- 26 Temmuz 2019; 2:29:57 >
  • 2016 yılında girmiştim acayip zordu ales kıvamındaydı şimdileri baya kolaymış demek.

• geçen yıl ilk500de mesela 50 elektrik elektronikçi vardır, bu yıl 100 elektrik elektronikçi vardır yine ee puanları düşmez hatta artabilir. bu istatistikler ösym tarafından paylaşılmadığı için kimse tam anlamıyla nokta tahmin yapamaz

• mclarenmercedes M kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim bilgi icin

• crux07 kullanıcısına yanıt
    Açıklayım hemen; her sorunun bir puanı var. O soruyu kaç kişi doğru yaparsa o kadar az puan gelir. Misal soru 1 puan olsun; 100 kişi yaparsa 100 e bölünüp o 100 kişiye puan olarak eklenir. 1000 kişi yaparsa 1000'e bölünüp eklenir. Bu sene sınav geçen seneye göre kolaydı. Bu sebepten puanlar düştü.

• quote:

Orijinalden alıntı: shkoksal

Açıklayım hemen; her sorunun bir puanı var. O soruyu kaç kişi doğru yaparsa o kadar az puan gelir. Misal soru 1 puan olsun; 100 kişi yaparsa 100 e bölünüp o 100 kişiye puan olarak eklenir. 1000 kişi yaparsa 1000'e bölünüp eklenir. Bu sene sınav geçen seneye göre kolaydı. Bu sebepten puanlar düştü.
    evet puanlar düştü ama aynı puanla sıralamanız yükseldi. önemli olan sıralama

önlisans başarı puanım okul mezuniyet notlarını geç bildirdiği için tabandan hesaplandı. puanım gelmesi gerekenden 20 puan eksik. yapabileceğimiz bir şey var mıdır?

bu konuda bilgisi olan var mı
    yoksa geçmiş olsun mu diyelim

önlisans başarı puanım okul mezuniyet notlarını geç bildirdiği için tabandan hesaplandı. puanım gelmesi gerekenden 20 puan eksik. yapabileceğimiz bir şey var mıdır?

• hakir2 H kullanıcısına yanıt
    Bunu ben de merak ediyorum. 8 kredi yaz stajım eklenmedi. Eklense sayısalda 1 puan ekliyor. En az 200-300 sıralama demek bu (5800 sıralama için konuşuyorum)

• Sayısal puanım 272 ve girmek istediğim okulla aramda 0.5 puan fark var sadece.
    Sizce girme olasılığım yüksek mi? 5 kontenjanlı bölüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakir2

Sıralamalar yükselmedi boşuna umitlenmeyin . 270 puanım var 11000 sıradayım . 2018 yılında 270 alan kişinin siralamasida 11000

• hakir2 H kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar benim bir sorunum var yardımcı olurmusunuz

heryıl öbp sabit geliyordu ,bu yıl 3 puan düşük geldi neden böyle oldu.
  • SYSMX kullanıcısına yanıt
    Hangi alandan 270 aldın? Sayısal mı

• Tekrar hazırlanacağım.
  • Impuls I kullanıcısına yanıt
    Evet

• Viper3478 kullanıcısına yanıt
    matematik sorularinda hızlanmak için ne yaptiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SYSMX -- 26 Temmuz 2019; 12:0:33 >
  • 
Sayfa: önceki 518519520521522
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.