Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [30.06.2019]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
10.301
Cevap
130
Favori
552.109
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Diğer ÖSYM Sınavları >> Diğer Sınavlar >> DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [30.06.2019]
Giriş
    0 Mesaj
    1 tane sayısal soru çözme kuralına tamamen karşıyım ama çözeceksin diyorlarsa da bence bu kadar ajitasyona gerek yok, 1 tane matematik sorusu çözemeyen adam da üniversiteye gitmesin, hayatın temelinde matematik var, bırakın fiziği kimyayı dilin yapısında dahi matematik var, evet testte nispeten zor sorular vardı fakat 60 sorudan en az 10 tanesi temel matematik bilgisi ile çözülebilirdi, sayısalcıları geçin sıradan bir liseden vasatın biraz üzerinde 10 tane öğrenci bulun eminim en az 8 i 3-5 tane doğru matematik yapabilir, sizinki şanssızlık olmuş evet ama siz de sınavda biraz kolaya kaçmışsınız, neyse sağlık olsun seneye girersiniz.
    |
    |
    kitapseç üzerinde 440 sayfalık beyaz kalem yayınları mat konu anlatım 2.90, türkçe 240 sayfalık 2.90 sayısal-sözel olan 300 sayfalık oda 2.90. 10 tl üzeride kargo bedava almak isteyen alsın dgs kasanlar. kargoya verdiler benimkini doğru fiyat.

Orijinalden alıntı:

Sınavın en bahtsızı benim sanırım. Sen gel türkçeden 50 net yap, alanın olmayan sayısalı pas geçecekken sırf ham puan saçmalığı yüzünden ilk 3 soruyu C işaretle, doğru cevaplar A-B-D olsun. Açıktan bile okuyamayacağom yav böyle iş mi olur?
    orası öyle 0.5 ham kuralı tartışmaya açık konu ama

ilk 10 soru kek, max 2 gün çalışma ile yapabilirdin 2-3 net garanti.
    |
    |

link atabilir misiniz?
    |
    |
    I am Tony Montana kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    Merhabalar arkadaşlar, daha önce şartlı kayıt yapan varsa özet geçebilir mi süreci? YÖK duyuruyu yayınladı ve X üniversitesini kazandım diyelim. Normal kayıt tarihlerinde gidip şartlı kayıt yapmak istediğimi belirtmek zorunda mıyım yoksa bahar yarıyılı başlangıcına kadar istediğim zaman gidebiliyor muyum? Ayrıca geçen yılın TYT puanını kullanarak ikinci öğretim bir önlisans programına kayıt yaptırmak istiyorum. Lakin İTÜ nün yönetmeliğinde kayıt için başka bir örgün lisans veya önlisans programında kaydı bulunmuyor olması gerektiği yazıyor. Benim bildiğim kadarıyla aynı anda iki farklı kademe örgün eğitim alınabiliyor. Biri lisans diğeri önlisans gibi. Bir de ben kesin kayıt yapana kadar şuan okuduğum lisans programından ayrılmak istemiyorum. Yani bahar yarıyılı başlangıcında kaydımı silmek istiyorum bu mümkün mü?

Not şuan bir örgün lisans öğrenciliğim bir açıköğretim önlisans öğrenciliğim bulunmaktadır. Cevaplarınızı buna göre verirseniz memnun olurum.

Bilen ve cevaplayan olursa çok makbule geçer. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1229 Mesaj

• quote:

Orijinalden alıntı: golder1942

Merhabalar arkadaşlar, daha önce şartlı kayıt yapan varsa özet geçebilir mi süreci? YÖK duyuruyu yayınladı ve X üniversitesini kazandım diyelim. Normal kayıt tarihlerinde gidip şartlı kayıt yapmak istediğimi belirtmek zorunda mıyım yoksa bahar yarıyılı başlangıcına kadar istediğim zaman gidebiliyor muyum? Ayrıca geçen yılın TYT puanını kullanarak ikinci öğretim bir önlisans programına kayıt yaptırmak istiyorum. Lakin İTÜ nün yönetmeliğinde kayıt için başka bir örgün lisans veya önlisans programında kaydı bulunmuyor olması gerektiği yazıyor. Benim bildiğim kadarıyla aynı anda iki farklı kademe örgün eğitim alınabiliyor. Biri lisans diğeri önlisans gibi. Bir de ben kesin kayıt yapana kadar şuan okuduğum lisans programından ayrılmak istemiyorum. Yani bahar yarıyılı başlangıcında kaydımı silmek istiyorum bu mümkün mü?

Not şuan bir örgün lisans öğrenciliğim bir açıköğretim önlisans öğrenciliğim bulunmaktadır. Cevaplarınızı buna göre verirseniz memnun olurum.

Bilen ve cevaplayan olursa çok makbule geçer. Teşekkürler.
    Aynı anda bir lisans bir önlisans mümkün. Ancak İTÜ bunu örgün programla ilgili olarak kısıtlamış. İTÜ için bu durum mümkün değil.

• Binbaşı
    1784 Mesaj

Cok sagol hocam sepete attim baska var mi boyle ucuz kitaplar tyt ayt kpss dgs anlaminda?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1229 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BigMuffin

Cok sagol hocam sepete attim baska var mi boyle ucuz kitaplar tyt ayt kpss dgs anlaminda?

Alıntıları Göster
    dgs cimisin ?

https://www.kitapsec.com/Products/DGS-Kitaplari/DGS-Kampanyali-Kitaplar/1-4-0a0-0-0-0-0-0.xhtml

3 tyle 416 sayfalık varmış göremedim onu neyse

• Binbaşı
    1784 Mesaj

Onu da ekledim hocam sagolasin :) ucuzken alip tanidiklarima vericem yardim amacli

|
    |
  • Binbaşı
    1229 Mesaj
    quote:

Onu da ekledim hocam sagolasin :) ucuzken alip tanidiklarima vericem yardim amacli

Alıntıları Göster
    https://www.kitapsec.com/Products/DGS-ALES-Problemlerin-Ilaci-Mutlak-Deger-Yayinlari-263901.htmlhttps://www.kitapsec.com/Products/DGS-ALES-Problemlerin-Ilaci-Mutlak-Deger-Yayinlari-263901.html

bunlarıda eklicem yarın part 2 bir daha verim şipariş. zaten kpss yks filan dgs aynı konular kime vereceksen yarayacaktır işine.

• Teğmen
    143 Mesaj

İTÜ ayıp ediyor. Bu ne saçma şeydir ya. Neyse, sonuç olarak İTÜye kayıt için başka hiçbir örgün eğitim bilgimizin olmaması gerekiyor değil mi hocam. Bunu ve başka bir üniversite seçimimizde bu sorunun olmadığını teyit etmek istiyorum bilginiz dahilindeyse.

|
    |
    huzzer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İTÜ ayıp ediyor. Bu ne saçma şeydir ya. Neyse, sonuç olarak İTÜye kayıt için başka hiçbir örgün eğitim bilgimizin olmaması gerekiyor değil mi hocam. Bunu ve başka bir üniversite seçimimizde bu sorunun olmadığını teyit etmek istiyorum bilginiz dahilindeyse.

Alıntıları Göster
    Normalde YÖK'ün ana yönetmeliğinde kısıt yok ama her okul kendisi yönetmeliğine kısıt koyabilir. Tercih edeceğinin okulun lisans-önlisans yönetmeliğine bakın. Oradan belli olur.
    |
    |

• Binbaşı
    1784 Mesaj

Sagolasin hocam ekledim baska ucuzlardan bulup eklersen bana da mesaj atar misin :)

|
    |
  • Binbaşı
    1229 Mesaj
    quote:

Sagolasin hocam ekledim baska ucuzlardan bulup eklersen bana da mesaj atar misin :)

Alıntıları Göster
    https://forum.donanimhaber.com/kpss-kitaplari-fiyatlar-yaniyorrrrr-1-tl-kitapsec--139046976

• Binbaşı
    1784 Mesaj

Link acilmiyor hocam

|
    |
  • Yüzbaşı
    275 Mesaj
    quote:

Alıntıları Göster
    İstanbul hukuk son sınıf öğrencisiyim bu sene bitiyor, fakat mezuniyet eylülden sonraya sarkıyor,Bütler dolayısıyla. Örgün kaydımdan dolayı itü yazamıyor muyum hocam şimdi

adventure island

quote:

Orijinalden alıntı: Garlinger

İstanbul hukuk son sınıf öğrencisiyim bu sene bitiyor, fakat mezuniyet eylülden sonraya sarkıyor,Bütler dolayısıyla. Örgün kaydımdan dolayı itü yazamıyor muyum hocam şimdi

Alıntıları Göster
    Aynı anda iki örgün lisansa kaydolamazsınız zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Garlinger

Alıntıları Göster
    Sizin zaten lisans var. Aynı anda 2 lisans hiçbir yerde olmaz. Eğer bütler DGS kayıt döneminden önce belli olursa, ilişik keser, bu tarafa kayıt yaparsınız.
üniversite
haberler
Blogio
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Ankara Web Tasarım
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,242
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.