Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (511. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ganom okul sisteminde 2.27 ama ÖSYM DGS sisteminde 2.17 gözüküyor 3.dönemin notu gözüküyor bunu nasıl değiştireceğim ?
  • Ösym de eğer not düzeltme kısmında 2.27 gözüküyorsa o not düzeliyor. Ama eğer ösym not düzeltmede de 2.17 gözüküyorsa okulun birşey yapması gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dgs de bildiğim kadar tercih sıralaması pek önemli değil. en çok istenilen okuldan en azına doğru seçim yapmayı düşünüyorum. yerleştirmeler nasılsa sırayla yapılıyor. sadece yüksek puanlı olanların daha düşük puan isteyen okulları tercih yapmasında dikkatli olması gerekiyor. puanım da yüksek olmayacağı için benim dikkat edeceğim husus yok. yanılıyor muyum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SYSMX

benim matematik alt yapım iyi ama soruları 5-6 dakikada ancak çözebiliyorum.

sınavda 38 mat sorusuna türkçe 3 soruya anca bakabildim.

matematikten 45 üstü net yapanlar, matematik sorularını hızlı çözme işini nasıl halletiniz tavsiyeleriniz neler. Nasıl hızlandınız.

Alıntıları Göster
    cevap verecek arkadaş yok galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: photographia

Selam arkadaşlar.
    Bilgisayar mühendisliği isteyen arkadaşlar aşağıda linkini verdiğim google spreadsheet’e netlerini, obp’sini tahmini puanını ve istediği üniversiteyi yazabilir mi rica etsem?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1nfQjq_CjvZNRCn4v6nyIIhbKchKioBFDykpzHtuUQPo/edit?usp=sharing
    Buraya yazan netler, puanlar şayet doğru ise ya herkesin aşırı iyi geçti ya da bilgisayarcılar çok iyi. Geçen sene birincinin bile 389 puanı var, konuda bulabilirsiniz ama sırf şu dosyadan 60 kişi arasından 5 kişinin puanı 385+.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: intwine

Buraya yazan netler, puanlar şayet doğru ise ya herkesin aşırı iyi geçti ya da bilgisayarcılar çok iyi. Geçen sene birincinin bile 389 puanı var, konuda bulabilirsiniz ama sırf şu dosyadan 60 kişi arasından 5 kişinin puanı 385+.

Alıntıları Göster
    Puan hesaplama siteleri şişirmiş puanları. Benim geçen seneki netlere 400 puan falan veriyor. Ama gerçekte 389du.

Ayrıca bu sene netler daha iyi gözüküyor. Bu da aynı nete daha düşük puan olması anlamına gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B78D40FAA

Puan hesaplama siteleri şişirmiş puanları. Benim geçen seneki netlere 400 puan falan veriyor. Ama gerçekte 389du.

Ayrıca bu sene netler daha iyi gözüküyor. Bu da aynı nete daha düşük puan olması anlamına gelir.

Alıntıları Göster
    Hocam puandan ziyade bu kadar çok iyi yapan beklemezdim, tamam sınav geçen seneye göre kolaydı ama 2016 2017 de bu seneki sınavdan zor değildi, hiç bu kadar net olmazdı.

• Hocam girdiğiniz sene nasıl bir çalışma yapmıştınız? Temeliniz ne durumdaydı, çalışmaya son sene mi başladınız? Hızlanma konusunda neler yaptınız? Vermek istediğiniz tavsiye var mıdır ve nereye yerleştiniz?
    Cevaplarsanız çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can Lp -- 5 Temmuz 2019; 21:58:25 >
  • quote:

Hocam puandan ziyade bu kadar çok iyi yapan beklemezdim, tamam sınav geçen seneye göre kolaydı ama 2016 2017 de bu seneki sınavdan zor değildi, hiç bu kadar net olmazdı.

Alıntıları Göster
    Belki de insanlar iyi hazırlandı. Hoş herşey sonuç belgelerinde ortaya çıkar. 3 haftaya belli olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Can Lp

Hocam girdiğiniz sene nasıl bir çalışma yapmıştınız? Temeliniz ne durumdaydı, çalışmaya son sene mi başladınız? Hızlanma konusunda neler yaptınız? Vermek istediğiniz tavsiye var mıdır ve nereye yerleştiniz?
    Cevaplarsanız çok sevinirim
    Ben 3 4 çıkmış gerçek sınavı çözdüm. Altyapım iyiydi zaten. O yüzden benim vereceğim tavsiye pek işe yaramaz

• tablodaki bir arkadaş whatsapp grubuna da katıldı. Matematik öğretmeniymiş kendisi. 60/60 yapmış.

• quote:

tablodaki bir arkadaş whatsapp grubuna da katıldı. Matematik öğretmeniymiş kendisi. 60/60 yapmış.
    60 sayısal 60 sözel mi yoksa 60'ta 60 sayısal mı? Eğer ilki ise olağanüstü, ikincisi ise yine çok iyi ama bu seneki sınavla yapılabilecek bir net.
  • quote:

60 sayısal 60 sözel mi yoksa 60'ta 60 sayısal mı? Eğer ilki ise olağanüstü, ikincisi ise yine çok iyi ama bu seneki sınavla yapılabilecek bir net.

Alıntıları Göster
    sizin nasıl bu sene hocam geçen senekinden iyi mi

• quote:

sizin nasıl bu sene hocam geçen senekinden iyi mi

Alıntıları Göster
    Şu an gözüken sözel bir tık kötü, sayısal bir tık iyi gibi. Tabii 25'inde belli olur.
  • quote:

Ösym de eğer not düzeltme kısmında 2.27 gözüküyorsa o not düzeliyor. Ama eğer ösym not düzeltmede de 2.17 gözüküyorsa okulun birşey yapması gerekir.
    Hocam ÖSYM aradım okulun düzeltmesi lazım dedi 3 gün ard arda aradım öğrenci işlerini açmadılar 8 temmuz son gün ösym güncelleme için mecburen 2.17 puanı kabul edeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StoryBro

Hocam ÖSYM aradım okulun düzeltmesi lazım dedi 3 gün ard arda aradım öğrenci işlerini açmadılar 8 temmuz son gün ösym güncelleme için mecburen 2.17 puanı kabul edeceğim.

Alıntıları Göster
    45,4 yerine 43,4 puan olacak. O da totalde 1,2 puan etkileyecek. Tabii gerektiğinde çok önemli olabilir bu puan ama telafi edilemeyecek bir şey değil. Yine de inşallah okul düzeltir, daha pazartesi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B78D40FAA -- 5 Temmuz 2019; 22:53:4 >
  • 60 mat, 33 türkçe hocam

• quote:

45,4 yerine 43,4 puan olacak. O da totalde 1,2 puan etkileyecek. Tabii gerektiğinde çok önemli olabilir bu puan ama telafi edilemeyecek bir şey değil. Yine de inşallah okul düzeltir, daha pazartesi var.

Alıntıları Göster
    Pazartesi tekrar arıyım teşekkürler :)
  • quote:

60 mat, 33 türkçe hocam
    Geçen sene 2. olan arkadaşa yakın bir sonuç bu. Muhtemelen çok iyi bir derece gelecek.
  • İnşallah çok yükselmez puanlar

• 
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.