Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (506. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 504505506507508
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 gün sonra sınav var. Herkese başarılar dilerim. Çok yüksek hedefi olanlar hariç tavsiyem; bulundukları alan dışındaki alanın sorularından en baştan 5 6 tane hızlıca yapıp, sonra kendi alanlarına dönüp zamanı iyi kullanmaları.
    Bu sınavın soruları çok zor değil; ancak, zaman yönetimi çok önemli.
    Umarım herkesin gönlüne göre bir yerler gelir.
  • Aof web tasarim ve kodlamadan, yonetim bilisim sistemleri aofe gecmek icin toplamda yaklasik kac net gerekli arkadaslar?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • EzoBride kullanıcısına yanıt
    kendiniz bakabilirsinizhttps://www.hesaplama.biz/dgs-puan-hesaplama/sonuc/
  • eyw hocam.
    sınavda şöyle yapmayı düşünüyorum 10 türkçe ile başlayıp hem 0.5 net barajını geçmeyi garanti altına alacam.10 türkçe çözdükten sonra hem sınav heyecanı gider hemde sayısala daha rahat bakarım.
  • sınav yerine gidip bakmak istiyorumda şimdiden salon numaraları,sıra numaraları falan belli midir ?
  • Arkadaşlar 2017 dgs 47d3 y 2018 dgs 43 d 1y yaptım sene boyunca çalıştım bir dünya deneme çözdüm zor kolay çok zor ortakama 40 net yaptım hep 46 47 de yaptın 35 36 da hedefim mat ı 2 saatte çözüp 30 dakika tr ye bırakmak siZce son 2 seneye göre nasıl olur sınav kaç net yaparım geçen seneki sınav filan çözerken çok kolay geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kendime bir excel hazırladım. Hangi neti yaparsam istediğim okullardan hangisi gelir işte gelmiyorsada kaç puan daha lazım gelmeyenler kırmızı renk vs gibi şeyler yaptım sıkıntıdan
    isteyen varsa paylaşabilirim . Gerçi kendinizi ona buna şartlamayın sonra sınavda sıkıntı çıkıyor dakikalar ilerleyince

• quote:

Orijinalden alıntı: Metin*

Arkadaşlar kendime bir excel hazırladım. Hangi neti yaparsam istediğim okullardan hangisi gelir işte gelmiyorsada kaç puan daha lazım gelmeyenler kırmızı renk vs gibi şeyler yaptım sıkıntıdan
    isteyen varsa paylaşabilirim . Gerçi kendinizi ona buna şartlamayın sonra sınavda sıkıntı çıkıyor dakikalar ilerleyince

Puan bilgisi ile değil sıralama bilgisi ile yapmanız gerekir. Sıralama bilgisi dahi keskin sonuç vermeyecek ama puan bilgisine göre kat kat iyidir.

• inşallah sınavda mantık soruları ağırlıkta olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _A_L_İ_

Puan bilgisi ile değil sıralama bilgisi ile yapmanız gerekir. Sıralama bilgisi dahi keskin sonuç vermeyecek ama puan bilgisine göre kat kat iyidir.

Alıntıları Göster
    Evet ama sıralama çok çok oynamıyorki. Yani hersene 2-3 artmış oluyor benim puanlar. Ama tabi haklısınız benmki sadece kendmi tatmin etmek. İnşallah sınavda 50+ mat işaretlerimde hiç bunlara gerek kalmaz :)
  • Metin* kullanıcısına yanıt
    aynen benimde dikkatimi çekti.puanlarda büyük oynamalar olmuyor 2 3 puan hep.oda 1 net matematiğe denk oluyor.
  • Metin* kullanıcısına yanıt
    Hocam dogusu cikar ordan sinirim bozuldu gece gece 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BigMuffin

Hocam dogusu cikar ordan sinirim bozuldu gece gece 😂
    ordamı okuyorsun yoksa diğer okulların arasında sırıtıyor diyemhocam evim kartalda yakın ve tam burslu diye. Normalde 2017de ben arel tam burs yerleştim ama okadar uzaktıki 1sene dayanabildim yola bıraktım. Ailemde giresuna taşındı memlekete en kötü inşallah oraya giderm :))

@crux07 Hocam aynen öyle çok sıralama vs takılmamak lazım puanın 3-5 fazlasını alan yerleşir diye düşünüyorm bakıcaz artk

• quote:

Arkadaşlar kendime bir excel hazırladım. Hangi neti yaparsam istediğim okullardan hangisi gelir işte gelmiyorsada kaç puan daha lazım gelmeyenler kırmızı renk vs gibi şeyler yaptım sıkıntıdan

niye hep 12 türkçe çözdün niye 15 değil 12 :D

• quote:

Orijinalden alıntı: ShibLeg

niye hep 12 türkçe çözdün niye 15 değil 12 :D

Alıntıları Göster
    Ben genelde hep en kötüyü hesaplıyorm. Ortalama son 20 - 30 dkka türkçe için kalsa diyorm bunun 10dakikası yapamadığm matları düşünmekle geçse işte kalan sürede anca 12

• quote:

Ben genelde hep en kötüyü hesaplıyorm. Ortalama son 20 - 30 dkka türkçe için kalsa diyorm bunun 10dakikası yapamadığm matları düşünmekle geçse işte kalan sürede anca 12

Alıntıları Göster
    türkçe gereklimi sence ? sayılsalcısın adalet bölümü filna değil herhalde, etkisi o kadar olmaz gibi türkçenin mat yüklenmek gerek zaman kalırsa tabi türkçe de. mezun musun yoksa direk mi gireceksin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShibLeg -- 28 Haziran 2019; 23:21:40 >

• quote:

türkçe gereklimi sence ? sayılsalcısın adalet bölümü filna değil herhalde, etkisi o kadar olmaz gibi türkçenin mat yüklenmek gerek zaman kalırsa tabi türkçe de. mezun musun yoksa direk mi gireceksin

Alıntıları Göster
    ben mezunum hocam hatta 3 sene oldu.sayısalcıyım aslında hedefim yüksek bu kez ama tabiki sınav bu herşey olabilir. sizin neydi bölüm , hedef. Süre konusunda haklısın ama mesela bazen boş yere 3-4 dakika boğuşmuş oluyoruz o sürede 4-5 tane türkçe rahat rahat yapılır oda 1 mat demek. Çok savaşmamak lazım turlama yaparak olmadığı yerde bırakıp türkçede geçilebilir. Bakıcaz tabi şimdi ne yazsam nafile. Ama bir tavsiye vereyim nacizane hani sınav başlamadan kitapçıklarınızı kontrol edin diyorlarya o ara sorulara bakıp strese girme derim. Hıp hızlı sayfaları geç. Eminim %99umuz o sürede soruları çaktrmadan gözleyip strese giriyorz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metin* -- 28 Haziran 2019; 23:33:19 >

• quote:

ben mezunum hocam hatta 3 sene oldu.sayısalcıyım aslında hedefim yüksek bu kez ama tabiki sınav bu herşey olabilir. sizin neydi bölüm , hedef. Süre konusunda haklısın ama mesela bazen boş yere 3-4 dakika boğuşmuş oluyoruz o sürede 4-5 tane türkçe rahat rahat yapılır oda 1 mat demek. Çok savaşmamak lazım turlama yaparak olmadığı yerde bırakıp türkçede geçilebilir. Bakıcaz tabi şimdi ne yazsam nafile. Ama bir tavsiye vereyim nacizane hani sınav başlamadan kitapçıklarınızı kontrol edin diyorlarya o ara sorulara bakıp strese girme derim. Hıp hızlı sayfaları geç. Eminim %99umuz o sürede soruları çaktrmadan gözleyip strese giriyorz

Alıntıları Göster
    bilgisayar benim, mezun değilim direk girecem. tabi yaşlar aynıdır büyük ihtimal. yaş sıkıntısı da oluyordur forumda okuyanların. birde şu yönden bakmak lazım 22 yaşında mezun olup işşiz olmak da var. %25 işşiz türkiye de var bu dönemde.

• quote:

bilgisayar benim, mezun değilim direk girecem. tabi yaşlar aynıdır büyük ihtimal. yaş sıkıntısı da oluyordur forumda okuyanların. birde şu yönden bakmak lazım 22 yaşında mezun olup işşiz olmak da var. %25 işşiz türkiye de var bu dönemde.

Alıntıları Göster
    Aynen hocam . Ama şunu söylim tasarıyı duymuşsundur mutlaka. Türkiye geneli sınavlarında ilk 10 da olan kişilerin 5 tanesi 83 84 85 li abiler :)) hukuk için çabalıyorlar.Umarım pazar güzel haberler veririz birbirimize.
  • quote:

Aynen hocam . Ama şunu söylim tasarıyı duymuşsundur mutlaka. Türkiye geneli sınavlarında ilk 10 da olan kişilerin 5 tanesi 83 84 85 li abiler :)) hukuk için çabalıyorlar.Umarım pazar güzel haberler veririz birbirimize.

Alıntıları Göster
    tasarı ünlü :) 50 yaşında tıptan mezun olan adam vardı geçen hafta haberi çıktı türkiye den. inş bakalım
  • 
Sayfa: önceki 504505506507508
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.