Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [30.06.2019]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
9.988
Cevap
125
Favori
516.449
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Diğer ÖSYM Sınavları >> Diğer Sınavlar >> DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [30.06.2019]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      138 Mesaj
      28 Ekim 2018 01:31:38

Yani ben şimdi Gano üzerinden geçiş yapabilir miyim? Kurumlar arası geçiş için. Kafam karıştı açıkçası. Şimdi ben Gano kasıp 3.80 yaptım, başka şehire geçiş yapabilir miyim?

Ekstra başka bir soru konuyla alakalı değil.

Ben hazırlık okumak istersem ÖSYM nin yapmış olduğu sınava girmeden herhangi bir üniversiteden hazırlık okuyabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      _A_L_İ_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      167 Mesaj
      28 Ekim 2018 10:23:32
      quote:

Orijinalden alıntı: Pufy Yani ben şimdi Gano üzerinden geçiş yapabilir miyim? Kurumlar arası geçiş için. Kafam karıştı açıkçası. Şimdi ben Gano kasıp 3.80 yaptım, başka şehire geçiş yapabilir miyim?

Ekstra başka bir soru konuyla alakalı değil.

Ben hazırlık okumak istersem ÖSYM nin yapmış olduğu sınava girmeden herhangi bir üniversiteden hazırlık okuyabilir miyim? Alıntıları Göster
      Evet geçiş yapabilirsin. geçmek istediğin okulun kurumlararası yatay geçiş yönetmeliklerini inceleyebilirsin.

Dönem arasında da geçebilirsin alım olursa.

Herhangi bir üniversitede kafana göre hazırlık okuyamazsın.Sadece kayıtlı olduğun üniversitede bölümünde varsa hazırlık okuyabilirsin
      |
      |

• Teğmen
      138 Mesaj
      30 Ekim 2018 02:02:56
      Bu yıl af olur mu? Geçen yıl öyle bir muhabbet olmuştu da tam detayını bilmiyorum. Bilen detaylı yazabilir mi?

|
      |

• Yüzbaşı
      385 Mesaj
      01 Kasım 2018 16:27:40
      Arkadaşlar aranızda dgs ek yerleştirme kazanan var mı? önemli bir şey sormam lazım.
      |
      |

• Binbaşı
      1144 Mesaj
      01 Kasım 2018 19:25:55
      Dgs eşit ağırlık 290 puan almak zor mudur? 45-50 ortalama ile mezun olacağım gibi görünüyor. Öylesine dgs gireceğim de bu puanı alırsam tercih yaparım açıkçası. Daha çalışmaya başlamadım yarın başlarım ama okul var çok çalışamayacağım.

• Er
      8 Mesaj
      03 Kasım 2018 13:10:52

Zor değil, yaparsın. Ben son 45 gün sadece deneme çözdüm aldım o puanı. Detaylı konuşmak istersen pm atabilirsin.
      |
      |
      Mr Erym kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
      13 Mesaj
      05 Kasım 2018 21:43:45
      arkadaşlar yorumları okuyorum da bilinçsiz çok arkadaşımız var malesef. kulaktan dolma bilgilerle bilgi kirliliği oluşuyor. Sizlere yardımcı olabileceğini düşündüğüm dgsli.org sitesinde paylaşılan bi yazı vardı. onun adresini koyuyorum buraya. bi göz atın derimhttp://www.dgsli.org/dgsde-yanlis-bilinen-gercekler/
      |
      |

• Yüzbaşı
      250 Mesaj
      09 Kasım 2018 14:07:05
      Arkadaşlar dgs ile ilgili iyi tecrübeli birisi yardımcı olabilir mi? Bu sene sınava hazırlanacağım(sayısal)
      |
      |

Department of Medical sciences//Dark-field microscopy,scanning electron,phase contrast,Optical ,Light,Fluorescence microscope,microbiology
    • Yarbay
      10283 Mesaj
      18 Kasım 2018 14:22:00
      2019 yılındaki DGS 30 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek. Sınavın başvuruları 26 Nisan - 8 Mayıs tarihleri arasında alınacak. Sınavın sonuçları ise 25 Temmuz tarihinde açıklanacak.

Kaynak:https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2018/GENEL/2019takvim09112018.pdf (2019 ÖSYM Sınav Takvimi)
      |
      |

• Yüzbaşı
      273 Mesaj
      23 Kasım 2018 19:22:19
      Arkadaşlar ben bu sene dgs ile açıköğretime yerleştim. 2019 dgsde obp kırılıyor galiba. Kırık obp ile 270 puan yapabilir miyim? Umut var mı :)
      |
      |

• Er
      1 Mesaj
      25 Kasım 2018 13:48:59
      ben Elektrik Bölümü Myo mezunumuyum bu sene aöf'ye yazılıp 2 yıl daha başka bir bölüm okuyup lisans tamamlamak istiyorum fakat aklımda bazı sorular var bunun için ne yapmam gerek DGS girmem gerek mi eğer Dgs ye girersem kaç net yapmam gerek lisans tamamlama yaptıktan sonra askerliği kısa dönem yapabilir miyim lisans tamamlama nasıl oluyor bilen bir arkadaşımız açıklarsa çok iyi olur . Sitesine baktım fakat pek birşey anlamadım.
      |
      |

• Yüzbaşı
      250 Mesaj
      01 Aralık 2018 14:08:53
      Arkadaşlar whatsapp grubunuz falan yok mu acaba ya?
      |
      |

Department of Medical sciences//Dark-field microscopy,scanning electron,phase contrast,Optical ,Light,Fluorescence microscope,microbiology
    • Yarbay
      4216 Mesaj
      04 Aralık 2018 21:32:46
      Geometri konuları azaltıldı mı yoksa internetteki 2019 konuları yanlış mı geometrinin?
      |
      |

• Yüzbaşı
      274 Mesaj
      04 Ocak 2019 09:29:42
      2018 yılında dgs ile aöf ye kayıt olanların askerlik durumu ne oldu. Bende son yoklamaya tabş yazıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    • Yarbay
      4216 Mesaj
      04 Ocak 2019 12:34:17

Aynen benimde öyle şuan. İzin aldım işten gideceğim birazdan ertelemeye.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
      korkmaztaha kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    • Binbaşı
      1631 Mesaj
      04 Ocak 2019 15:36:25

Ben geçen hafta gittim askerlik şubesine orda çalışan hanım, onlar Ocak ayında bize öğrenci listesini gönderiyorlar gibisinden birşey söylemişti. Bu ay ortası ve sonu gibi tüm öğrencilerin tecili yapılır sanırım.
      |
      |
      korkmaztaha kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

PC Master Race
    • Yüzbaşı
      274 Mesaj
      05 Ocak 2019 12:27:05

Teşekkür ediyorum. Ay sonunu bekleyeyim duruma göre giderim şubeye ben de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korkmaztaha -- 5 Ocak 2019; 12:37:15 >
      |
      |
      Bahsedilenler: Killabyte kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör mtnei
    • Yüzbaşı
      299 Mesaj
      10 Ocak 2019 21:14:10
      4 yıllık okulu 7 yılda bitiremeyince atılma kanunu Dgs liler için nasıl işliyor?

bu sene Dgs ile yerleştiğim üniversitede öğrenci belgemde 3. sınıf olarak gözüküyorum, ancak çok az dersten muaf ettiklerinden dolayı 4 seneden önce bitirmem imkansız. ben burada 3. sınıf gözüktüğüm için 4 sene tek mi hakkım var? 4 senede bitiremezsem atılacak mıyım ? bilgisi olan var mı bu konuda

||* MONSTER ABRA A5 V4.1.1 *|| - İntel i7 4720 HQ 2.60 GHz > 3.60 GHz - 8 GB DDR3 1600MHz Ram - 4 GB Nvidia GTX960M - 1 TB HDD 7200RPM - 1920x1080p Full HD Mat Led
    • Binbaşı
      1041 Mesaj
      10 Ocak 2019 23:21:24

Hocam tam olarak bilmiyorum ama fikrimi yazayim.

Bizim bolumde okuyan bir arkadasimiz var. Zamaninda 2 yilliktan mezun olup dgs ile 4 yillik okumus.

10 yil sonra bu sefer tekrar dgs ile yerlesip 3. Universitesini okuyor. Gecen yil hem onlisans hemde lisans da gordugu derslerin bazilarindan muaf edildi.

Mantik olarak dusununce 2 universiteden de ders saydirdi. Bu adamin teoride 8. Yili universite hayatinda ve hala egitim hayatini surduruyor. Mantiken ilk girdigimiz andan itibaren 7 yil gecerlidir diye dusunuyorum. Tabi siz yinede ogrenci islerinden detayli bilgi ogrenmeye calisin.

|
      |
      Yegemen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Origin:Painkiller170 Steam:Painkiller.
    • Teğmen
      167 Mesaj
      14 Ocak 2019 00:45:01

Burada bakılacak nokta kaçıncı sınıf olacağın değil giriş yılıdır. Örneğin 2020 de üniversiteye yerleşen biri (haliyle bu kişinin giriş yılı 2020 dir) 7 yıllık öğrenim görme süresini 2020 nin üzerine sayacak yani 2027 yılına kadar öğrenim görme hakkı olacak.

üniversiteden atılma yönetmeliği kapsamında henüz atılan hiç kimse yok neden peki ? Çünkü atılma 2014 te yürürlüğe girdi ve yayımı tarihinden itibaren uygulanmaya konuldu. Dolayısıyla örneğin 2012 girişli birinin 2019 a kadar değil 2021 e kadar öğrenim süresi hakkı var. Yani 2021 tarihinden önce öğrenim süresinin dolmasından dolayı okuldan atılan hiçkimseyi göremezsiniz 2014+7=2021 olduğu için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _A_L_İ_ -- 14 Ocak 2019; 0:47:26 >
      |
      |
      Yegemen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hızlı Cevap

Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Yeni Abonelik d-smart
nice türkiye
millenicom;internet;servis
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.