Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (499. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Matematik için para veririm sorun değil diyorsanız bu adamı tavsiye edebilirim

Üniversite sınavı için gençler bundan hazrılanıyordu ben de kpss için bir kaç ders izlemiştim daha iyisi yok.
  • İstanbul Üniversitesi mühendislik fakültesine artık öğrenci almıyor mu? kılavuzda yok.
  • aöfte 4 yıllık kamu veya işletme gibi bi bölüme tamamlamak için kaç puan ya da kaç net gerekiyor tahmini?
  • Zamaninda(2015) dgs kazanmis ve sıkıntılar cekmis birisi olarak
    Dgs ye nasil hazirlanmaliyim bilmiyorum yada kafamda degisik sorular var diyen varsa hayrina sevabina ozelden seve seve yardimci olurum yoldaslarim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dodofran D kullanıcısına yanıt
    TESTLERDEKİ DOĞRU VE YANLIŞ SAYILARI

Doğru Yanlış
    Sayısal 10 1
    Sözel 17 3

DGS-SÖZ 201,21201

DGS-EA 208,73905

sağlık yönemine yerleştim
    5000 kontenjan vardı
  • yasaluyari kullanıcısına yanıt
    hocam nasıl bu kadar düşük net yaptınız ? sınavı hiç mi umursadınız ?
  • crux07 kullanıcısına yanıt
    Doğru Yanlış
    Sayısal 10 1
    Sözel 17 3

alakası yok hocam, Anadolu Uni. sağlık yönetimine lisans tamamlama hedefim vardı sadece
    sağ. kur. işletmeciliği bitirdim
    kamudayım tek derdim yükselmek

bu puanın o bölüme yeteceğini biliyordum, yeteri kadar soru çözdüm
  • Edit: Silinebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pufy -- 8 Şubat 2019; 20:40:49 >
  • herkese merhaba, dgs sayısal alan için kitap önerebilecek var mı ?
  • dgs örnek soruları için "acil tyt" tavsiye edildi. bu kitap hakkında düşünceleriniz nedir? soru tipleri dgs gibi denildi.
  • Arkadaşlar selam , bu sene Tyt Ayt puanı ile önce 4 yıllk bir örgün okula tercih yapıp sonrasında AÖF önlisans bir tercih daha yapabilir miyim sonuçta AÖF tercih dönemi çalışmıyor diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar son yıllarda sayısal dgs aşırı zorlaşmış soruların hiç bi yerde örneği yok

• Arkadaşlar resimde yer alan çalışma programı ile alakalı görüşlerinizi alabilir miyim? Bu çalışma programı ile çalışmak doğru mudur? Önerdiğiniz soru bankası kitabı var mı? DGS ile alakalı hep farklı yayınların kitapları çıkıyor en son 2015'te YGS-LYS yapmış biri olarak biraz kitap sektörünü yabancıladım :D Hangi kitabı önerirsiniz?
  • Sınav Başvuları ne zaman başlıyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kolay gelsin herkese arkadaşlar sorum şu olacak , Lisans okurken ve 2. Üniversite kontenjanından AÖF okurken DGS ye girebilir miyim yani Aöfün yanında aynı zamanda Lisans okumam bir sıkıntı yaratır mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Yaşlıca bir abiniz olarak bu sene bende DGS ye girmeye karar verdim. En son 2010 DGS ye girmiştim...Ve yeni sistemle ilgili bilgilerim eksik.Bu yüzden bana iki konu hakkında bilgi vermenizi rica ediyorum. Birincisi ben sayısalcıyım sınavda 60 sayısal ve 60 sözel var tamam. Sorum şu ben sadece 60 Sayısal sorusunu yapsam ve sözelden de 0.5 neti ayarlasam oluyor mu? Esas sorum sözel netim sayısal puanımı yükseltiyor mu? Eğer yükseltiyorsa ne kadar?

2. Sorum kaynak kitap tavsiyeleriniz. Çözümlü soru bankaları,Konu anlatımlı kitaplar lazım bana. Lütfen yardımınızı esirgemeyin ve cevap verin.

Hepinizin istediğiniz yerlere yerleşmesini diliyorum :)
  • Arkadaşlar cümleten hayırlı akşamlar.

Üzerinde çok uzun zamandır düşündüğüm, "aöf" ve "staj koordinatörlüğü" ile onlarca kez görüşmeme rağmen tam olarak herhangi kesin bir bilgi elde edemediğim bir sorunum var maalesef...

Ayrıca burada sizlerle paylaşacağım problem, eminim ki burada başka arkadaşlarında çokça işine yarayacaktır diye düşünüyorum....

Çok fazla uzatmadan problemime geçmek istiyorum.

-"Engelli bakım" okuyorum ve ikinci yılımdayım. Normal de bizim bölümde "staj", ağırlıklı olarak bahar döneminde yapılmakta ama yaz döneminde de yapmak isteyen öğrenciler için herhangi bir sıkıntı çıkartmıyorlar.
    Haziran ayında 'dgs' ye gireceğim.Eger ben dikey geçiş sınavını kazanırsam,eylül ayının ikinci yada üçüncü haftası kayıtlar gerçekleşiyor.Peki ben elimde mezuniyet belgesi olmadan,nasıl kayıt yaptıracağım?

Çünkü herkesin söylediği şey şu:stajı yazın yaparsan,diplomanın eline gelmesi çok zaman alıyor ve kazandığın üniversitenin kayıt dönemi geçtiği için herhangi bir şekilde kayıt yaptıramıyorsunuz.Bu gerçekten ne kadar doğru? Geçici mezuniyet belgesi verilmiyormuş,en azından aöf bunu teyit etti bana.Ayrıca yazın staj yaptıktan sonra diplomanın elinize geçeceği süreyi kendilerinin de bilmedigini(işiniz allaha kalmış demenin farklı bir yolu) söylediler.

Benim şu anda yaşadığım problemi,geçmişte yaşamış olan varsa özellikle onlardan bir cevap bekliyorum.Gerçekten çok zor durumdayım ve açıkçası buraya bu konuyu açmaktan başka herhangi bir şansım kalmadı....

Kısacası dgs'ye girip,sonrasında staj yapıp,kazandığı üniversiteye kayıt yaptırırken şunlarla karşılaştım vs.. diyen herhangi birileri var mıdır burada?

Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SpringHibernate -- 1 Mart 2019; 22:30:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SpringHibernate

Arkadaşlar cümleten hayırlı akşamlar.

Üzerinde çok uzun zamandır düşündüğüm, "aöf" ve "staj koordinatörlüğü" ile onlarca kez görüşmeme rağmen tam olarak herhangi kesin bir bilgi elde edemediğim bir sorunum var maalesef...

Ayrıca burada sizlerle paylaşacağım problem, eminim ki burada başka arkadaşlarında çokça işine yarayacaktır diye düşünüyorum....

Çok fazla uzatmadan problemime geçmek istiyorum.

-"Engelli bakım" okuyorum ve ikinci yılımdayım. Normal de bizim bölümde "staj", ağırlıklı olarak bahar döneminde yapılmakta ama yaz döneminde de yapmak isteyen öğrenciler için herhangi bir sıkıntı çıkartmıyorlar.
    Haziran ayında 'dgs' ye gireceğim.Eger ben dikey geçiş sınavını kazanırsam,eylül ayının ikinci yada üçüncü haftası kayıtlar gerçekleşiyor.Peki ben elimde mezuniyet belgesi olmadan,nasıl kayıt yaptıracağım?

Çünkü herkesin söylediği şey şu:stajı yazın yaparsan,diplomanın eline gelmesi çok zaman alıyor ve kazandığın üniversitenin kayıt dönemi geçtiği için herhangi bir şekilde kayıt yaptıramıyorsunuz.Bu gerçekten ne kadar doğru? Geçici mezuniyet belgesi verilmiyormuş,en azından aöf bunu teyit etti bana.Ayrıca yazın staj yaptıktan sonra diplomanın elinize geçeceği süreyi kendilerinin de bilmedigini(işiniz allaha kalmış demenin farklı bir yolu) söylediler.

Benim şu anda yaşadığım problemi,geçmişte yaşamış olan varsa özellikle onlardan bir cevap bekliyorum.Gerçekten çok zor durumdayım ve açıkçası buraya bu konuyu açmaktan başka herhangi bir şansım kalmadı....

Kısacası dgs'ye girip,sonrasında staj yapıp,kazandığı üniversiteye kayıt yaptırırken şunlarla karşılaştım vs.. diyen herhangi birileri var mıdır burada?

Şimdiden teşekkür ederim.
    Sıkıntı çıkacağını sanmam en kötü kayıt olursun birinci dönem dersleri alamazsın ilk dönemden tek dersi kalanlara yök böyle bir imkan veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: TECHTRONİC

Merhaba arkadaşlar. Yaşlıca bir abiniz olarak bu sene bende DGS ye girmeye karar verdim. En son 2010 DGS ye girmiştim...Ve yeni sistemle ilgili bilgilerim eksik.Bu yüzden bana iki konu hakkında bilgi vermenizi rica ediyorum. Birincisi ben sayısalcıyım sınavda 60 sayısal ve 60 sözel var tamam. Sorum şu ben sadece 60 Sayısal sorusunu yapsam ve sözelden de 0.5 neti ayarlasam oluyor mu? Esas sorum sözel netim sayısal puanımı yükseltiyor mu? Eğer yükseltiyorsa ne kadar?

2. Sorum kaynak kitap tavsiyeleriniz. Çözümlü soru bankaları,Konu anlatımlı kitaplar lazım bana. Lütfen yardımınızı esirgemeyin ve cevap verin.

Hepinizin istediğiniz yerlere yerleşmesini diliyorum :)
    sözelden yarım net yasan yeterli sayısala ağırlık vermen gerekir. yaklaşık 5 türkçe 1 mat yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Esoes12

Kolay gelsin herkese arkadaşlar sorum şu olacak , Lisans okurken ve 2. Üniversite kontenjanından AÖF okurken DGS ye girebilir miyim yani Aöfün yanında aynı zamanda Lisans okumam bir sıkıntı yaratır mı ?
    girersin sıkıntı olmaz, kazanınca aynı anda iki örgün lisans olmaz sadece. açıköğretimden tamamlarsın.
  • 
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.