Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (380. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rojoooo

Herkese merhaba arkadaşlar iyi bir puan aldım ve bana hemen hemen tüm üniversitelerde harita mühendisliği geliyor lakin sorun şöyle ki güz yarıyılıdan iki dersten devamsızlıktan kalmış bulunmaktayım ancak dönem sonu mezun olabiliyorum daha önce şartlı kayıt yaptırabilen kimse var mı? Bilgi verirseniz sevinirim.

Bunun hakkında bilgi sahibi kimse var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Phantom II kullanıcısına yanıt
    insanlar trabzon diye gitmiyor muhtemelen.Eminim o kampüsü,okulu alıp başka bir şehre koysalar puanı çok daha yüksek olurdu. Bende ilk 10 biraz yukarıları yazdıktan sonra ktü'ni olabilecek okullar arasına ekledim.

Dediğin gibi puanlar çok tutarsız. Mesela trakya üniversitesine bakıyorum 2015 yılında 290 ile kapatan bölüm 2016 da 282 ye kadar gerilemiş sınava giren sayısı oldukça artmasına rağmen.Çok sayıda da 2-3 puan düşen veya yükselen üniversiteler dolu. Bunlar neye göre artıyor veya azalıyor araştırmaktan kafayı yiyeceğim. Puanıma yakın olan yerleri artık isteğime göre sıraladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Painkiller.

insanlar trabzon diye gitmiyor muhtemelen.Eminim o kampüsü,okulu alıp başka bir şehre koysalar puanı çok daha yüksek olurdu. Bende ilk 10 biraz yukarıları yazdıktan sonra ktü'ni olabilecek okullar arasına ekledim.

Dediğin gibi puanlar çok tutarsız. Mesela trakya üniversitesine bakıyorum 2015 yılında 290 ile kapatan bölüm 2016 da 282 ye kadar gerilemiş sınava giren sayısı oldukça artmasına rağmen.Çok sayıda da 2-3 puan düşen veya yükselen üniversiteler dolu. Bunlar neye göre artıyor veya azalıyor araştırmaktan kafayı yiyeceğim. Puanıma yakın olan yerleri artık isteğime göre sıraladım.

Hocam aslinda gidiyor insanlar.KTU'nun bu yilki lys taban puanlarina baktim sakaryadan kocaelinden falan daha yuksek.Enteresan.

• quote:

quote:

Herkese merhaba arkadaşlar iyi bir puan aldım ve bana hemen hemen tüm üniversitelerde harita mühendisliği geliyor lakin sorun şöyle ki güz yarıyılıdan iki dersten devamsızlıktan kalmış bulunmaktayım ancak dönem sonu mezun olabiliyorum daha önce şartlı kayıt yaptırabilen kimse var mı? Bilgi verirseniz sevinirim.

Bunun hakkında bilgi sahibi kimse var mı?

Tercihinizi yapin.Sonuclar aciklaninca kazandiginiz okulun ogrenci isleriyle irtibata gecin.Sizden okulunuzdan belge almaniz gerektigini soyleyecektir buyuk ihtimal.

Trabzon gibi gerici bi yerde yaşamak çok zordur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İzmir içi İlahiyat ve İslami ilimler puanlarına baktım yüksek. Şehir dışı okuyabilsem şehir dışı yazıcam Uşak afyon vs tutabilir. Ancak İzmir içi 260'larda almış geçen sene. Benim puan 248. Sırf şehir içi olsun diye aöf yazayım diyorum o da askerlikten başka birşeye yaramayacak. 2 gündür düşünmekten tercih yapamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Predator X -- 20 Eylül 2017; 21:46:55 >
  • Arkadaslar fark dersleri göze alip calisma ekonomisini mi secsem kamu yönetiminimi (isg mezunuyum) yardimci olursaniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmets_61

Arkadaslar fark dersleri göze alip calisma ekonomisini mi secsem kamu yönetiminimi (isg mezunuyum) yardimci olursaniz sevinirim

taban puan falan önemli mi acaba açıköğretimde? kaydolup dondurmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 20 Eylül 2017; 22:46:42 >
  • jimhendrix kullanıcısına yanıt
    Kaydolup dondurcaksan lys girseydin neden milletin hakkını yiyorsun ? Hak yemenin günahını biliyorsundur umarım

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Kaydolup dondurcaksan lys girseydin neden milletin hakkını yiyorsun ? Hak yemenin günahını biliyorsundur umarım

Askere gidersem donduracam, gitmezsem okuyacağım. bilmeden boş beleş sallama derim.
  • Arkadaşlar emin olamadım o sebeple sormak istedim.

DGS tercihinde sıra fark ediyor mu? Yani benim aöf işletmeyi 1. sıraya yazmam ile 20. sıraya yazmam arasında tutma ihtimali olarak fark oluyor mu?
    Yoksa sistem en sona da yazsak puanı yetenleri öncelikli alıp tercih sıralamasını göz önüne almaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertlog

Arkadaşlar emin olamadım o sebeple sormak istedim.

DGS tercihinde sıra fark ediyor mu? Yani benim aöf işletmeyi 1. sıraya yazmam ile 20. sıraya yazmam arasında tutma ihtimali olarak fark oluyor mu?
    Yoksa sistem en sona da yazsak puanı yetenleri öncelikli alıp tercih sıralamasını göz önüne almaz mı?

Sistem önce 1. tercihinize bakar,eğer 1. tercihe yazdığınız bölümde boş kontenjan varsa yerleştirir,yoksa 2. tercihinize bakar.Böyle böyle gidiyor.
    Tam soruyu anlatamadım sanırım.

Mesala ben 240 puan ile 30. Sıraya yazdım. İlk 29 tanesi de tutmadı.
    239 yapan birisi 1. Sıraya yazdı ise benden önce yerleşir mi? Yoksa öncelik yüksek puanlı oldugumdan benim mi?

• Mertlog M kullanıcısına yanıt
    Siz heralde sınavsız geçişle ön lisans okudunuz?

• radko kullanıcısına yanıt
    Yoo bende yeni mezunum. Tutmadıdan kastım örnek olması açısındandı.

Kısura bakmayın lütfen soruyu anlatamadıgımdan yoruyorum sizi.
    Şöyle desem net olacak sanırım.
    Ea benim 240 tercihde de aöf işletmeyi 5. Sıraya yazacağım.
    Ea 239 yapıp 1. Sıraya yazan birisinin benden önce yerleşme ihtimali var mı? Yoksa sıra fark etmeksizin her zaman öncelik puanı yüksek olanın mıdır?

Eğer sıra fark etmiyorsa tutma ihtimali cok düşük olan ünileri en başlara yazacağım aöfü sona bırakacağım. Etkilerse de aöfü en başa yazacağım.

• Haklısın hocam fakat Anadolu Üniversitesi bilgisayar bölümünü nerede okusam yerden yere vuruyorlar Sakarya'ya doğru kayıyorum galiba

@Phantom II Söylediğin iyi oldu bugün MYO da bulunan hocalarımla görüştüm de bilgisayar için en kısa sürede bitirmeye bakın tavsiyesi verdiler sanırım Kocaelini bu yüzden biraz geriye çekmem gerekecek.
  • radko kullanıcısına yanıt
    Yazmayim yazmayim diyorumda milletin avukatligini niye yapiyorsun hem kucumser hemde atarli bir yazimin var ? Hosuna gitmiyorsa yazma veya kaldiramiyorsan ? Millet heyacanli kendince arama yapiyor ? Dalga gecer gibi...

• Mertlog M kullanıcısına yanıt
    Ygs ve lys de bildiğim kadarıyla tercihin sıralaması etkiliyordu diye hatırlıyorum . 1. Tercihe 239 la AÖF kamu yönetimi yazan sizin 5. Tercih olduğu icin sizin önünüze geçiyor sanırım yanlış hatırlamıyorsam. O ilk tercihte giriyor siz 5.tercihte yer kalmışsa giriyorsunuz gibi birşey sanırım. Yalnız sizin ea puanınız 240 ise rahat girersiniz diye düşünüyorum 5. Sıra olsa bile. Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltir umarım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: webconn

Yazmayim yazmayim diyorumda milletin avukatligini niye yapiyorsun hem kucumser hemde atarli bir yazimin var ? Hosuna gitmiyorsa yazma veya kaldiramiyorsan ? Millet heyacanli kendince arama yapiyor ? Dalga gecer gibi...

Adam bir de eşit ağırlık puanını küçümsemiş karşısındakinin. Üstelik "kılavuz" yazmayı bile bilmiyorken. Komik :)
  • bunudaduymusmuydun B kullanıcısına yanıt
    Ben burda kaç kişiye yardım ediyorum özelden haberin yok anca sallayın bilgisizce,adamlar daha interneti kullanmayı bilmiyo saçma sorular soruyo

• 
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.