Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (362. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.osym.gov.tr/TR,13333/2017-dgs-adaylarini-bilgilendirme-25082017.html

Demişlerdi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah belanızı versin sizin...

• 29 Ağustos'un tatil olacağı haftalar öncesinden belli değil miydi niye son bi kaç gün kala böyle bi açıklama yapıyorlar ki? Kafalarına göre bi ay sonraya açıklama tarihi verip son günlere mi bırakıyorlar okumayı nasıl bi zihniyet nasıl bi mekanizma aklım almıyor.Çldırtacaklar yaptıkları yapacakları iş ile.Haram zıkkım olsun verdiğim her kuruş...

• quote:

Orijinalden alıntı: _A_L_İ_

quote:

Orijinalden alıntı: Reid Rider

Stajımı yaptım, belgeleri teslim ettim ama hala okuyor olarak gözüküyorum. Diploma puanım doğru. Puanlar açıklanırken bir sıkıntı olur mu? Okuyor olarak gözüktüğüm için puanım daha az hesaplanır mı? DGS grubundaki birisi eksik hesaplanır dedi. Bir de size sorayım dedim.

Staj kredisiz derstir ortalamanı etkilemez. Dolayıdıyla ÖBP'yide etkilemez. Okuyor gözükmenin de bi zararı olmaz.

Hocam stajımı hala yapmaktayım sadece stajım kaldı dgs kazanırsam ne olucak mezun durumu ne olucak acaba

• Valla beyler biz boşuna ösym'ye sövüyoruz.Sınavlar ösym'nin tekelinde sınav yapacak başka bir kurumda olmadığına göre bu yapılanlara hiç birşey diyemeyiz.İstersek k.çımızı yırtalım.Size sorum şu;adamlar sınav ücreti 200 tl dese sınava girmeyecek misiniz mecbur gireceğiz çünkü hepimizin hayalleri var.Adamlarda bunu bildikleri için istediği gibi at koşturuyor.Diyelimki 6 eylülden sonra 2 hafta daha salladı sınav sonuçlarını ki geçen sene 26 eylülde açıkladı ne yapabilirsiniz hiç bişey.Ama bizim için yapacak tek şey bimer gibi kurumlara toplu halde mesaj göndermemiz.Tabi bizi dikkate alırlar mı onu da bilmiyorum.
  • Dirk Nowitzki 41 kullanıcısına yanıt
    Geçen sene ki rezillikte on binlerce kişi topluca bimere ve cimere şikayet yazdı sonuç sıfır değişen bişey yok ösym başkanı istifa etsede aynı terrane.
    Hatta geçen sene şöyle bi rezillikte olmuştu puanı yanlış hesaplandığını düşünen yüzlerce kişi vardı ve ösym itraz dilekçesiyle başvurdular ve bi çoğunun puanları tekrar hesaplandı bunu da unutmayalım bunlar basında haber olmadı die bi çok kişinin haberi yok ama puan hesaplarkende geçen sene rezillik olmuştu,umarım bu sefer yaşanmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dialga16

quote:

Orijinalden alıntı: _A_L_İ_

quote:

Orijinalden alıntı: Reid Rider

Stajımı yaptım, belgeleri teslim ettim ama hala okuyor olarak gözüküyorum. Diploma puanım doğru. Puanlar açıklanırken bir sıkıntı olur mu? Okuyor olarak gözüktüğüm için puanım daha az hesaplanır mı? DGS grubundaki birisi eksik hesaplanır dedi. Bir de size sorayım dedim.

Staj kredisiz derstir ortalamanı etkilemez. Dolayıdıyla ÖBP'yide etkilemez. Okuyor gözükmenin de bi zararı olmaz.

Hocam stajımı hala yapmaktayım sadece stajım kaldı dgs kazanırsam ne olucak mezun durumu ne olucak acaba

Stajın var ise staj dışında bir yükümlülüğün yok ise yani bütün dersleri verdiysen YÖK 'ün Dikey Geçiş Yönetmeliği 'nde şartlı kayıt hakkı diye bir maddesi var yani okulu bitmiş fakat stajını tamamlamamış olan bireylerin Dikey Geçiş 'ten bir puan alıp tercihleri sonrası bir yere yerleşmesi halinde şartlı kayıt hakkı veriyor ve stajını kayıt zamanına kadar bitirememişse stajını bitirip dönem ortası kayıt hakkına sahip olunuyor.. Örnek olarak staja başladın ve bir yer kazandın kazandığın yer 20 Eylül 'e kadar kayıt hakkı veriyor ve senin staj 30 Eylül 'de bitiyor ise kayıt hakkın yanmıyor Ocak 'ta yani 2. dönem başladığı zaman sen de başlayabiliyorsun ya da 10 gün geriden geldiğin için 10 gün sonra üniversiteye geç başlamış oluyorsun iki ihtimalli bir durum gibi gözüküyor tercihini yap ve bir yer kazanıp stajın bitmesini bekle..

• Sözde ösym bugün idari izinde fakat sitesinden açıklama yapabiliyor

• Uzaktan bağlanma yöntemini kullanmaya başlamışlar.. Teknolojinin nimetlerinden yararlanmaya başlamışlar.. ;)

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    Evde oturarak ösym çalışanı siteden açıklama yapabıiliyor he ?
    Vay be teknoloji gelişmişmi onlarda o kadar 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Evde oturarak ösym çalışanı siteden açıklama yapabıiliyor he ?
    Vay be teknoloji gelişmişmi onlarda o kadar 😂

işin mizahi kısmını bir kenara bırakırsak, birçok kurum artık uzaktan sisteme giriş yapabilme sistemine geçiş yapmaya başladılar son zamanlarda içinde bulunduğum belediye kurumunun bilgi işlem daire başkanlığı bölümünde çalışan mühendislerin dizüstü bilgisayarları var ve kurum kendilerine tahsis ettiği için bazı veri tabanına yüklemeler kurum dışından gerçekleştirebiliyorlar..
  • Merhaba arkadaşlar matematiğim sifirin sıfırı hiç bir dgs ci benden kötü değildir ygs de 1 matematik yaptım 1 tanede osym hediye etti saolsunlar. Matematiğini geliştirmek ve dgs de 50 matematik netinin üzerinde yapmak için ne yapabilirim. Antrenmanlarla matematiği bile anlamakta zorlanıyorum bir çok işlem adımını atlamış sayıları çarpmış bölmüş diyorum neden sonuç negatif cıktı yada neden küçük sayı çıkmadı vs

Alanında derece yapmışlarsa görüştüm sen ilkokul 1.siniftan başlayıp lise son sınıf matematik kitaplarını alıp tek tek çözmelisin dedi şuan piyasada satılan hicbir kitap sana temel matematiği veremez 12 yıllık eğitimi detayına kadar sifir olarak veremez dedi . Bir çoğunda detayına inmez işlem adımlarını atlar sözde temel mat kitabi olup eksik anlatır sonra sende soruda neden cevabı bu çıkmış dersin dedi. Antrenmanlarla matematikte 2 yılda üslü sayılara geldim yanlış yaptığım soruları cozdurecegim hocam olmadı bende onlara kafa patlattım 1 ayda 1 soru düşünerek çözmeye calistim. Sizce başka matematik kitabımı alayım yoksa ilkokul 1.sinif matematik kitabi alıp çözmeye mi başlayayım dgs cidden zor mu ? 1 soruyu 10 15 saniyede çözemezsen geç diyorlar böyle birşey varmi? Bilgisayar programcılığı okuyorum bilgisayar mühendisliğine geçmeyi hedefliyorum. Tavsiye istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ultimatomgenius

Merhaba arkadaşlar matematiğim sifirin sıfırı hiç bir dgs ci benden kötü değildir ygs de 1 matematik yaptım 1 tanede osym hediye etti saolsunlar. Matematiğini geliştirmek ve dgs de 50 matematik netinin üzerinde yapmak için ne yapabilirim. Antrenmanlarla matematiği bile anlamakta zorlanıyorum bir çok işlem adımını atlamış sayıları çarpmış bölmüş diyorum neden sonuç negatif cıktı yada neden küçük sayı çıkmadı vs

Alanında derece yapmışlarsa görüştüm sen ilkokul 1.siniftan başlayıp lise son sınıf matematik kitaplarını alıp tek tek çözmelisin dedi şuan piyasada satılan hicbir kitap sana temel matematiği veremez 12 yıllık eğitimi detayına kadar sifir olarak veremez dedi . Bir çoğunda detayına inmez işlem adımlarını atlar sözde temel mat kitabi olup eksik anlatır sonra sende soruda neden cevabı bu çıkmış dersin dedi. Antrenmanlarla matematikte 2 yılda üslü sayılara geldim yanlış yaptığım soruları cozdurecegim hocam olmadı bende onlara kafa patlattım 1 ayda 1 soru düşünerek çözmeye calistim. Sizce başka matematik kitabımı alayım yoksa ilkokul 1.sinif matematik kitabi alıp çözmeye mi başlayayım dgs cidden zor mu ? 1 soruyu 10 15 saniyede çözemezsen geç diyorlar böyle birşey varmi? Bilgisayar programcılığı okuyorum bilgisayar mühendisliğine geçmeyi hedefliyorum. Tavsiye istiyorum.

Antremanlarla Matematik 1 işini görür temelini verir sana ama kendin de çabalaman gerek. Zaten kitabın amacı 4 işlem biliyorsan matematik altyapısı oluşturmak. Ağır ağır düşünerek tekrar ederek oku o zaman anlarsın.Pes etme anlamadım deyip kapatma kitabı. Ant 1 kitabını bitir sonra 2. kitabı çalış bitir. Daha sonra da çıkmış sorulara bak oradan başla yavaştan. Ayrıca dershane veya kursa git çözülmeyen sorular için. Veya internette gruplara katıl. Whatsapp grupları var bir sürü. Bilgisayar Müh okuyacaksan matematiği kendi dilinden daha iyi bilmek zorundasın. Mühendislikte calculus ve ileri düzey matematik göreceksin. Bunun farkında ol ve sağlam bir irade ile otur çalış. Anlamadığın yerde ben anlamıyorum deyip kapatır kitabı moral bozarsan daha kötü olursun. Emek verdin mi oluyor hepsi merak etme. Anlaşılıyor belli bir zaman sonra konular oturuyor yerine. DGS'de 50 hedefin varsa sağlam çalışman gerek. Matematik için 1.sınıftan falan başlamaya gerek yok abartı sadece onlar. Eğer 4 işlem biliyorsan sıkıntı yok. Diğerlerini zaten eninde sonunda öğreneceksin. Öğrenemediğinde soruları zaten çözemeyeceksin. Aynı şekilde Geometriye de başla.

• quote:

Orijinalden alıntı: mtnmr

quote:

Merhaba arkadaşlar matematiğim sifirin sıfırı hiç bir dgs ci benden kötü değildir ygs de 1 matematik yaptım 1 tanede osym hediye etti saolsunlar. Matematiğini geliştirmek ve dgs de 50 matematik netinin üzerinde yapmak için ne yapabilirim. Antrenmanlarla matematiği bile anlamakta zorlanıyorum bir çok işlem adımını atlamış sayıları çarpmış bölmüş diyorum neden sonuç negatif cıktı yada neden küçük sayı çıkmadı vs

Antremanlarla Matematik 1 işini görür temelini verir sana ama kendin de çabalaman gerek. Zaten kitabın amacı 4 işlem biliyorsan matematik altyapısı oluşturmak. Ağır ağır düşünerek tekrar ederek oku o zaman anlarsın.Pes etme anlamadım deyip kapatma kitabı. Ant 1 kitabını bitir sonra 2. kitabı çalış bitir. Daha sonra da çıkmış sorulara bak oradan başla yavaştan. Ayrıca dershane veya kursa git çözülmeyen sorular için. Veya internette gruplara katıl. Whatsapp grupları var bir sürü. Bilgisayar Müh okuyacaksan matematiği kendi dilinden daha iyi bilmek zorundasın. Mühendislikte calculus ve ileri düzey matematik göreceksin. Bunun farkında ol ve sağlam bir irade ile otur çalış. Anlamadığın yerde ben anlamıyorum deyip kapatır kitabı moral bozarsan daha kötü olursun. Emek verdin mi oluyor hepsi merak etme. Anlaşılıyor belli bir zaman sonra konular oturuyor yerine. DGS'de 50 hedefin varsa sağlam çalışman gerek. Matematik için 1.sınıftan falan başlamaya gerek yok abartı sadece onlar. Eğer 4 işlem biliyorsan sıkıntı yok. Diğerlerini zaten eninde sonunda öğreneceksin. Öğrenemediğinde soruları zaten çözemeyeceksin. Aynı şekilde Geometriye de başla.

O zaman azimle çalışmaya devam edeyim pes etmeden

Soru cozdurme gruplarını bana mesaj olarak atarmışsınız?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mtnmr

quote:

O zaman azimle çalışmaya devam edeyim pes etmeden

Soru cozdurme gruplarını bana mesaj olarak atarmışsınız?

İradeli disiplinli ve istikrarlı çalışmadıktan sonra zaten hayatta da istediğini yapamazsın çoğunlukta. Grupları bilmiyorum katıldığımda yok hiç. Facebook'ta vardır sürüyle kendine uygun olanı bul daha yararlı olur.

• Dirk Nowitzki 41 kullanıcısına yanıt
    Geçen sene bende yazmıştım bimere ama pek takan olmamıştı. Tekrar tekrar şikayet etmek lazım hem sistem olarak hem sorular olarak bukadarda geç açıklanmazki arkadaşım.

• Beyler sizlere iki tane sorum olacak, yardımcı olursanız sevinirim.

1- Ben bu sene hem YGS/LYS hem de DGS'ye girdim. Ek tercihlerde tercih yapıp yerleşsem fakat kayıt yapmasam bu DGS tercihlerini herhangi bir şekilde etkiler mi ?

2- DGS ile geçiş yapanlar çift anadal yapabiliyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x.Freeman -- 30 Ağustos 2017; 22:28:19 >
  • x.Freeman kullanıcısına yanıt
    1. Etkilemez. Birbirinden bağımsız sınavlar çünkü.
    2. Kesin bir bilgim yok. Ancak fakültenin öğrenciyi başlattığı sınıfa göre değişir diye düşünüyorum.
  • nForcer N kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: x.Freeman

Beyler sizlere iki tane sorum olacak, yardımcı olursanız sevinirim.

1- Ben bu sene hem YGS/LYS hem de DGS'ye girdim. Ek tercihlerde tercih yapıp yerleşsem fakat kayıt yapmasam bu DGS tercihlerini herhangi bir şekilde etkiler mi ?

2- DGS ile geçiş yapanlar çift anadal yapabiliyor mu ?

1)Hayır
    2)Evet
  • 
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.