Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (360. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya bi açıklamadıklar gitti olacak mı olmayacak mı 4 yıllık açıköğretime boşuna o kadar para vermeyelim DGS tamamlarsam daha iyi olcak. Plan yapamıyoruz arkadaş ya.
  • Ösym çağrı merkezini aradım 29 ağustos resmi tatil ilan edildiği için ösym kapalı olcak dediler kısaca 26 ağustosdan 4eylüle kadar ösym kapalıymış.

25 ağustosa kadar açıklanmazsa bayramdan sonra açıklanacağı kesinleşti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten ilgili sureclerden dolayi 22 agustostan once aciklanmayacakti.geriye 23 24 25 agustos tarihleri kaldi demektir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dialga16

Selamlar stajımı sadece yapmadım şimdi ne olucak birde okul puanım gözükmüyor ne yapmalıyım

Ben stajımı yaptım diploma puanı doğru fakat okuyor olarak gözüküyorum.Ösymyi aradım mesai saatinde açan olmadı 20 dk müzik dinlettiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: truckerıs

Ösym çağrı merkezini aradım 29 ağustos resmi tatil ilan edildiği için ösym kapalı olcak dediler kısaca 26 ağustosdan 4eylüle kadar ösym kapalıymış.

25 ağustosa kadar açıklanmazsa bayramdan sonra açıklanacağı kesinleşti.

Hocam nasıl bağlandınız ben arayınca açan olmuyor.Aday işlemlerini sonra diğer sınavları seçiyorum önce 1 sonra 6ydı galiba.
  • Gençler cevap verecek yok mu ? Stajım kaldı sadece ne olucak şimdi bütün Her şeyi gectim dgs sayılacak mı puan ortalamam ne olucak

• dialga16 kullanıcısına yanıt
    Yerleşmezsin hocam stajın falan bitirip mezun olmak zorundasın puanın hesaplanıt

• power 90 kullanıcısına yanıt
    şans ben öğlen direk bağlandım

• Of ya görünen bayram sonrası açıklancak sonlar umarım daha erken açıklanır!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • geçen sene sayısaldan 338 alan birisinin sıralaması tahminen kaçtır? bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: carpathia00

geçen sene sayısaldan 338 alan birisinin sıralaması tahminen kaçtır? bilen var mı?

Sıralamayı napcaksın puanla tercih yapılıyor dgs'de

• Elbette puanla tercih yapılıyor. Ancak DGS'de kontenjanlar çok kısıtlı olduğu için sıralamaların önemi de yabana atılamaz. Geçen yılın taban puanlarının bu yıl için hiçbir garantisi yok. O yüzden sıralamalar gerçeğe daha yakın tahminler yapmayı sağlıyor.
  • quote:

quote:

geçen sene sayısaldan 338 alan birisinin sıralaması tahminen kaçtır? bilen var mı?

.. ama yerleştirme sıralamaya göre oluyor.
  • Benim bildiğim puan üstünlüğüne göre yerleştiriliyor,sıralamaya göre olsa ösym tercih sonuçlarında sıralamayıda açıklardı.

• radko kullanıcısına yanıt
    Demeye çalıştığım birinciden başlayıp sonuncuya doğru bir gidiş izleniyor. Puan da doğru orantılı olarak artıyor tabi ki.
    ÖSYM'ye aklım ermiyor artık
  • quote:

quote:

geçen sene boğaziçi'ne en son girenin sıralamasını merak ettim, ona göre tercih yapacağım sonuçlar açıklanınca. sıralama da puan kadar önemli bence
  • truckerıs T kullanıcısına yanıt
    Bu cümleyi kurduysan tercih mantığını anlamamışsın demektir. DGS'de puan değil sıralama önemlidir. Geçen yıl 270 taban puanlı bir bölüme bu yıl 285 puan alan biri yerleşebilir mi yerleşemez mi sorusuna cevap ararken kullanacağımız veri puan değil sıralamadır. Çünkü her yıl aynı netlerle farklı puanlar alınır veya farklı puanlarla farklı bölümlere yerleşilir. Ancak sırlama bilgisi daha keskindir. O yüzden sıralamayı soran arkadaş bunun bilincinde ve soruyu o yüzden sormuş. Yani siz sınavda 300 puan alarak da 1.olabilirsiniz 350 puan alarak da 1.olabilirsiniz sonuçta birincisiniz kaç puan aldığınızın önemi yok sıralamanız 1 bu önemlidir.

Bu konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki linkte açıklamıştım okuyabilirsiniz.
    (Siteye girebilirsiniz sorun yok yine de girmek istemeyen olursa özelden atarım)http://forum.dikeygecis.org/threads/2017-dgs-puanlar%C4%B1-%C3%9Czerine-bir-yaz%C4%B1.31643/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _A_L_İ_ -- 17 Ağustos 2017; 0:35:12 >

• Geçen senede böyle olmuştu bayramdan sonraya kalmıştı

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023]

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Geçen senede böyle olmuştu bayramdan sonraya kalmıştı

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023]

Kardeşim sonuçlar 29 ağustosta açıklanmazsa bağır, çağır, saydır. Ama ortada fol yok yumurta yok, insanları durduk yere geriyorsun. Kaç puan alacağım, istediğim yer olacak mı diye onca stresi cartı curtu varken bir de sen germe. Lütfen! Umarım anlayışla karşılarsın...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Reid Rider kullanıcısına yanıt
    Olacaklara şimdiden herkes hazırlıklı olsun sonra ah vah nieye açıklanmadı demesin ekim ayında yerleştirilir yine dgs'liler

• 
Sayfa: önceki 358359360361362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.